[ osmania @ 18.09.2017. 14:20 ] @
Pozdrav Ekipa,

Kako da podatke iz CSV koji se nalazi u BLOP ubacim u drugu table ali ne kao blop nego kao text, i table ce imati sve kolone koje ima i csv.
Tako reci zelim da podatke iz CSV prebacim u normalnu table.

Hvala puno.




[ bogdan.kecman @ 18.09.2017. 17:39 ] @
pretpostavljam da mislis na blob, mora napises externi program koji ce
da iscita, isparsira, snimi nazad
[ osmania @ 18.09.2017. 21:05 ] @
Drug,

Sta podrazumijevas pod externi program? Neki Exe program ili java ili moze i preko PL SQL code (mozda bi mogao i da strpam podatke u Oracle)?

Hvala
[ nkrgovic @ 18.09.2017. 21:33 ] @
Externi program je i Java i Exe ako si na windowsu i ELF ako si na Linux-u, i neki skript jezik tipa PHP ili Python, sta god. Sve sto je hteo da ti kaze je da ne mozes to da uradis elegantno unutar samog MySQL-a. :)

PL SQL nije podrzan na MySQL-u. Takodje, prilicno sam siguran da PL/SQL ne podrzava kacenje na MySQL bazu, jedino da pravis neki suludi API ili tako nesto....

Sve u svemu, lepo poslusaj Bogdana, napravi externi program za operativni sistem i ne radi to unutar baze. :)

Meni pada na pamet neko resenje da radis SELECT INTO FILE samo tog BLOB-a u csv u /tmp/ , pa da onda radis LOAD DATA INFILE iz toga, a da pre toga rucno kreiras strukturu, to zapravo mislim da bi moglo, ali je prilicna akrobacija, deluje mi bolje resenje da ides nekim normalnim jezikom koji parsira to kako valja.
[ bogdan.kecman @ 18.09.2017. 21:50 ] @
moze export pa sed pa import ali ko ume da sprovede tu akrobaciju nece
pitati na forumu kako tako da .. stagod, php, java, piton, perl...
nacukas, pustis, prepevas, vozis dalje