[ miso.vucko @ 25.09.2017. 15:09 ] @
Pozdrav
Imam problema s klima uređajem Lg s12AHp.
Kompresor od klima uređaja nikako ne može startati. Čuje se da se uključuje magnetska sklopka i kompresor se krene startati i samo ugasi. Vanjski ventilator se vrti normalno. Zamjenio sam dual kondezator jer sam mislio da je on pokvaren ali i dalje sve isto. Je li mi netko može dati još neki savjet šta se može probati ili je jedino rješenje zamjena kompresora?ž

Ovo je snimljeni video kako radi kompresor: http://sendvid.com/0ut9jr08


[Ovu poruku je menjao miso.vucko dana 25.09.2017. u 16:46 GMT+1]
[ emiSAr @ 27.09.2017. 12:57 ] @
Koliko dugo je klima u eksploataciji? Sa slika ne mogu da ocjenim ledja vanjske jedinice koliko su odmaknuta od zida?
Mene je slicna LG tako pocela zezati na grijanju u ovom prelaznom periodu prosle godine. Zamjenom plina proradila.-
Dobar ti asistent :)
pOz
[ miso.vucko @ 27.09.2017. 15:53 ] @
Odmaknuta su leđa vanjske jedinice za nekin 15-20cm od zida.
Meni ne radi ni grijanje ni hlađenje. Kada upalim klimu ventilator vanjske jedinice se normalno pokrene ali kompresor kada treba krenuti upali se, zatrese i ugasi. Imam osjecaj kao da je halon u cijevi zapušen.
Klima je stara več sigurno 6-7 godina ali slabo je radila, mozda se godisnje pali 5-6 puta po sat vremena.
Asistent je je isto proučavo ali nije našao riješenje kvara ;-)
[ Nikinf @ 20.09.2020. 20:23 ] @
Pozdrav!
Da li je mozda resen problem koji je opisan vezano za lg klimu gde kompresor krene na tri-cetiri sekunde i stane(imam identican problem sa beko-inverterom)
Svaka pomoc dobrodosla!
Hvala unapred
[ Nikinf @ 20.09.2020. 20:37 ] @
Do kompresora definitivno nije(probano)