[ samuki @ 27.09.2017. 12:11 ] @
Koliko programa se moze gledati sa sateliskom Hd prijemniku i koji su to?
Sta je sve potrebno za gledanje satelitske ?


Trenutno imam kablovsku D3 ima oko 155 kanala i 15 Hd preko Hdmi kabla? Poz
[ samuki @ 27.09.2017. 19:14 ] @
Da li se isplati kupovati reciver i antenu ?
[ Zeusplus @ 27.09.2017. 19:38 ] @
Pa da li se iplati ili ne to je već do tebe šta hoćeš da gledaš ako imaš toliko kanala na kablovskoj a treba ti još nešto onda se isplati, oprema sad nije skupa, risiveri od onih jeftinih pa do onih koji su skuplji ali normalno sa većim mogućnostima, a moje mišljenje za slobodne kanale se ne isplati uzimati risiver i antenu ali uzeti dobar risiver koji podržava CS i negdje se zakačiti ima svašta da se gleda, pa proguglaj malo o CS-u ako već nisi u toku pa će ti sve biti jasnije.
[ samuki @ 27.09.2017. 20:00 ] @
Sta je CS?
[ Zeusplus @ 27.09.2017. 20:23 ] @
Cardsharing guglaj ima dosta toga, ili u prevodu deljenje kartica putem interneta, znači staviš opremu kupiš risiver koji podržava CS i to je to, samo još ostaje da nađeš neki server gdje ćeš se zakačiti, evo ovdje imaš šta je CS čisto informativno
Code:
http://cardsharing.blog.rs/
[ samuki @ 27.09.2017. 20:34 ] @
A mozeli bez interneta ? Ja bi bez interneta samo satelit!

Mogu li bez interneta, Sport klub kanali i Arena sport kanali?
[ gilopile @ 27.09.2017. 23:46 ] @
Samukic, ne moze CS bez interneta. Ako mozda nisi dobro razumeo kako radi CS, ne treba nikakav jak internet i sl. to je samo ramena par bajtova svakih 10-ak sekundi sa serverom i nista vise. Dakle, ne optrerecuje i ne strimuje se preko neta nista, vec slika dolazi sa antene. Ali ipak moras imati stabilnu konekciju, u protivnom, moras kupiti neku od kartica provajdera, kao sto su Total TV, Polaris, MaxTV i sl, jer te kanale koje bi gledao nema nigde kao FTA/ ili ti besplatno.
[ Sava @ 28.09.2017. 08:07 ] @
Citat:
Zeusplus:
... a moje mišljenje za slobodne kanale se ne isplati uzimati risiver i antenu...
Za nekoga ko voli muziku kao ja isplati se. Na svkom satelitu imaš slobodne muzičke kanale, a prednjače engleski na Astri 28 east. Takođe ima jakih radio kanala. Pored toga ako pratiš novosti često puste neke kanale nekodirano.
[ samuki @ 28.09.2017. 08:30 ] @
Znaci nema besplatno Sk i arene .
[ Miladinovic @ 28.09.2017. 10:10 ] @
Arene možda nešto i mogu bez interneta i CS-a, sa odgovarajućim ključevima sa ovog satelita http://sc.kingofsat.net/pos-39E.php To niko ne zna koliko će još trajati. SK ne bez CS-a.

Takođe, možeš nabaviti i kombo prijemnik, zavisno od kablovskog operatera, i gledati kablovske kanale + satelitske na istom.
[ samuki @ 28.09.2017. 10:29 ] @
Ja bi nesto nezavisno bez kablovske i interneta za vikendice , jer tamo nema ni internet ni kablovska .
[ Sava @ 30.09.2017. 17:27 ] @
To što bi ti hteo odavno nema. Slabo se pišu emulacije, a ne bih sada o razlozima, jednostavno ih uglavnom nema. Znači ostaju ti slobodni kanali. Ako namestiš zemaljsku i kombinuješ sa slobodnim satelitskim kanalima imaćeš sasvim dobru razonodu u vikendici jer tamo i tako boraviš samo nekoliko dana ili par nedelja. Sa druge strane imaš i mobilni telefon i internet na njemu pa možeš da uzmeš i neki CS ako su ti apetiti veliki.
[ gilopile @ 30.09.2017. 17:35 ] @
Da, mozes i sa mob. Bukvalno ces trositi par mb na dnevnom nivou za CS. Ako je iole dobar signal i ok ping, neces imati problema. Desice se, naravno po koji put zamrzavanje kanala na par sekundi, ali nista strasno, bar se meni nije cesto desavalo preko telefona kad sam koristio CS.

Druge varijante nemas za te kanale koje si spomenuo, samo CS ili kupovina kartice kod provajdera koji imaju u ponudi te pakete, a naveo sam gore primer...

Polaris je sad dzaba, ali nemas sport klub,,samo arena...Ali opet neisplativo da placas celu godinu pretplatu, a da koristis uslugu par puta godisnje po xx dana...zeznuta situacija.
[ samuki @ 01.10.2017. 11:22 ] @
A koliko ima tih slobodnih kanala i koji su?

Nemora biti SK i Arene.

Koji treba resiver i antena.
[ gilopile @ 01.10.2017. 11:34 ] @
Evo ti lista nekodiranih kanala na Astra 19.2

http://sc.kingofsat.net/freqs....mp;ordre=freq&filtre=Clear

Sto se risivera tice, ako neces ici na CS, onda bilo koji sa DVB-S2 tuner-om ce ti zavrsiti posao. Uglavnom su dosta jeftiniji `obicni` bez Linux OS-a i sl. koji nisu namenjeni za CS i nemaju mreznu karticu...

Ako ces i nase, tj. vase kanale DVB-T2 da gledas, onda ides na neku kombo varijantu DVB-s2/T2 i imas i nase zemaljske i sat. Amiko Combo i sl. za relativno male pare.

Moze i http://www.kupujemprodajem.com...2-prijemnik-49138273-oglas.htm

Ovaj, samo S2:
http://www.kupujemprodajem.com...S2-FTA-AXIL-36677954-oglas.htm

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 01.10.2017. u 12:44 GMT+1]
[ commando @ 05.10.2017. 08:01 ] @
Kanala u cs ima sa slobodnim preko 10000 od 42e do 30w
Ali za to treba motor. Cs plaćaš nekom pristup serveru na 1-12 meseci ili juriš po netu svaki dan.
Za net moze se koristiti i net sa mobilnog ako je flat varijanta za gledanje tj cs obradu kanala dok gledaš
Na ključeve softcam ima ali siromašno je to.
Za gledanje preko cs za sada imaš polaris, max, teamsat, hrt, slo, digi, česi, poljaci, belgija, nemci, holanđani, rusi, bugari, španci, portugalci, šveđani nešto turaka, engleza, francuza + slobodne na svim satelitima + powerwu i što ide preko softcam.
Investicija je tanjir + lnb + motor nekih 100€ + net i cs
[ Miladinovic @ 08.10.2017. 20:10 ] @
Citat:
commando: i net sa mobilnog ako je flat varijanta za gledanje


Zašto flat? To nije bitno.

Drugo, CS ima svoje i jasno kaže deljenje kartica. To što je danas komercijalizovano će ovaj nekadašnji hobi dokrajčiti.
[ commando @ 18.10.2017. 14:01 ] @
Zato što bez flat mobilnog neta nećeš se nagledati iptv kanala.
[ Miladinovic @ 31.10.2017. 07:36 ] @
Ovde nije bilo govora o IPTV kanalima.
[ gilopile @ 31.10.2017. 09:34 ] @
Da bre, ko je pricao o IPTV? Ja sam uzimao za 100 din net za telefon i kad potrosim, recimo 100mb brzog, predje na onaj spori 64kbps i naravno, CS je i dalje radio skroz ok. To su par bajtova koje primas, ne treba nikakav flet i gigabajti, pozeljno je sto bolji ping i cao. Secne ponekad, ali to se moze prepisati i davacu usluge, ne znaci da je do mene problem....
[ Dysfunctional @ 25.12.2017. 20:32 ] @
Sve su to gluposti, ukoliko ste dovoljno spretni postoji nacin da sve to dobijete besplatno, samo treba znati kako. Ja vec 3 i po godine koristim privatnu m3u8 playlist-u i imam verujete mi fascinantan izbor kanala, ukljucujuci sve Arene, Sport Klub i HBO kanale, naravno u HD rezoluciji. Citam po mnogim forumima da streamovi rade maksmalno 24h pa da se menjaju, odgovorno tvrdim, nije tacno :)
Posto je vreme praznika, bicu dobar pa cu vam dati jedan simpatican URL, uzivajte u dobrim filmovima, sa dobrom slikom.
Code:
http://194.106.172.242:44777/udp/232.233.234.59:12000
Otvorite notepad, kopirajte adresu i sacuvajte fajl kao m3u8 (save as...). Pokrenite je u vlc player=u i uzivajte. :)


[ Dysfunctional @ 25.12.2017. 20:38 ] @
Citat:
Miladinovic:
Arene možda nešto i mogu bez interneta i CS-a, sa odgovarajućim ključevima sa ovog satelita http://sc.kingofsat.net/pos-39E.php To niko ne zna koliko će još trajati. SK ne bez CS-a.

Takođe, možeš nabaviti i kombo prijemnik, zavisno od kablovskog operatera, i gledati kablovske kanale + satelitske na istom.


Kazes SK ne moze bez CS-a? Evo mali poklon od mene, samo otvori u vlc playeru
Code:
rtmp://109.206.96.209:1935/sk1_tv_247


[ samuki @ 02.01.2018. 18:01 ] @
Ali za ovo treba internet i to dobra brzina?

Jel tako?
A trazi se gledanje preko satelitske antene!
[ Miladinovic @ 12.01.2018. 18:32 ] @
Upravo tako. Ovde se govori o satelitskoj, ne o IPTV.

Citat:
Dysfunctional: Sve su to gluposti, ukoliko ste dovoljno spretni postoji nacin da sve to dobijete besplatno, samo treba znati kako. Ja vec 3 i po godine koristim privatnu m3u8 playlist-u i imam verujete mi fascinantan izbor kanala, ukljucujuci sve Arene, Sport Klub i HBO kanale, naravno u HD rezoluciji.


Na sličan način mnogi imaju i to na satelitskoj :)

Dakle, ako je situacija za vikendicu bez interneta, ja preporucujem neki kombo box (za Srbiju), gde se može kombinovati zemaljska i satelitska. U tom slučaju, se mogu dobiti nacionalni kanali u zoni pokrivenosti, a ako se postavi fiksna antena na 16e i ovi besplatni http://sc.kingofsat.net/tv.php...mp;ordre=freq&filtre=Clear
Alternativno se može postaviti na 1.9e gde se mogu dobiti Arene 1-4 (trenutno sa emulatorom).

Uz internet (ne nužno brzi) se može dobiti mnogo više. Sve to bez IPTV-a.
[ samuki @ 14.01.2018. 22:04 ] @
Koji combo box preporucujete?
[ Miladinovic @ 15.01.2018. 13:42 ] @
Koliko vidim da si iz Sarajeva. Nisam trenutno siguran kakava je situacija tamo sa digitalnom zemaljskom mrežom? Takođe, zavisi od tvojih prohteva.

U principu, iz grupe prijemnika bez Enigme, ja sam veoma zadovoljan sa podrškom i stabilnošću Amiko prijemnika. Tako da njih mogu preporučiti manje zahtevnim korisnicima. Što se onih Enigmom tiče, tu je sitacija malo šarenija, i sve zavisi koliko je neko spreman da uloži.
[ bordzija @ 17.03.2019. 15:10 ] @
Treba mi tv za jedan stan koji ima internet (kodi užasno loše radi tj loše strimuje preko wifi) pa je isključen kao opcija.

Gledam na kp prodaje se amiko mini combo sa 6 meseci cs-a za nekih 40 evra. Jel se to isplati?

Jel bolje staviti trostruku glavu lnb?

Jel taj cs nešto ozbiljno ili je ista prevara kao sa kodijem tj može da se sve podesi za pola sata?

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 17.03.2019. u 16:30 GMT+1]
[ bordzija @ 18.03.2019. 16:06 ] @
Kako stoje stvari danas sa amiko cs emulacijom? Planiram da uzmem combo i preko cs-a, trostrukog lnb-a da pratim neke domaće kanale. Prvenstveno pucam na 16.0E Eutelsat 16A

Koliko je pouzdana kombinacija?

Malo sam kopao po internetu i ono što meni treba a to su domaći kanali - ne može preko cs-a. Uglavnom sve može iptv a to me ne zanima jer guta internet tj ne može preko wifija meni prekida i izbacuje.



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 19.03.2019. u 17:01 GMT+1]