[ LakiElektro @ 06.10.2017. 16:39 ] @
Postovani treba mi pomoc oko gore navedenih stvari.

Ja trenutno koristim baku bk-909 duvaljku.

To je kombo model (lemilica, duvaljka, regulator napona)

-Lemilica ima 30w i to mi bas malo i ne odgovara.
-Duvaljka je ventilatorska )za ventilatorske sam cuo da su losije nego ove kompresorske pa me interesuje sta vi mislite?)
-Regulator napona ima od 0-15v I od 0-1A

A uzeo bi sledece stvari pojedinacno:

Duvaljku bk-857D- ona je kompresorska i ima 120l/min

Lemilica bk-936D- ona ima 50w grejac.

Regulator napona bk1502d+ - on ima od 0-15v i 0.6-2.1A

Pa me interesuje neko vase misljenje i ako neko ima (je imao) neka mi kaze sta mi je bolje da uradim.
[ Living Light @ 06.10.2017. 17:45 ] @
Pozdrav Laki,

Ne bi bilo loše da te tvoje "Ključne reći" utipkaš u POTRAGU ES-a.

Dobices toliko valjanih odgovora, životne praxe i dobrih komentara,
da ces i sam da se iznenadis, koliko je ES pun perfeknih tema,
koje daju odgovor na tvoje nedoumice.

Pozdrav,
[ LakiElektro @ 06.10.2017. 17:51 ] @
Trazio sam ali nigde nisam nigde nasao odgovore koji meni trebaju pa sam zato postavio temu.
[ Living Light @ 06.10.2017. 18:46 ] @
Ako je tako, onda OK.
Samo udri po pitanjima.

Nacice se valjani clan foruma koji moze da ti pomogne.
pOz
[ Predrag Supurovic @ 07.10.2017. 09:53 ] @
Sve te Baku alatke su za hopi primenu. Ako misliš da radiš nešto ozbiljno i dugotrajno nađi kvalitetniji alat.

Imam Baku 909 ali ja se ne bavim mnogo elektronikom i relativno je malo koristim i za to je odlična, kompaktna a ima četri značajne funkcije (duvaljka, lemilica, laboratorisjki ispravljačić, voltmetar) i četvrtu manje bitnu - meraš RF polja. Kad zatreba tu je a kad ne treba ne smeta.

U radio klubu imamo isto Baku duvaljku samo kompresorsku. Na njoj je grejač u ručici crkao posle dva meseca sporadičnog korišćenja. Zamena je relativno gnjavaža jer je konstrukcija kao da je za jednokratnu upotrebu.
[ LakiElektro @ 07.10.2017. 19:17 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Sve te Baku alatke su za hopi primenu. Ako misliš da radiš nešto ozbiljno i dugotrajno nađi kvalitetniji alat.

Imam Baku 909 ali ja se ne bavim mnogo elektronikom i relativno je malo koristim i za to je odlična, kompaktna a ima četri značajne funkcije (duvaljka, lemilica, laboratorisjki ispravljačić, voltmetar) i četvrtu manje bitnu - meraš RF polja. Kad zatreba tu je a kad ne treba ne smeta.

U radio klubu imamo isto Baku duvaljku samo kompresorsku. Na njoj je grejač u ručici crkao posle dva meseca sporadičnog korišćenja. Zamena je relativno gnjavaža jer je konstrukcija kao da je za jednokratnu upotrebu.




A koja je to duvaljka bakuova?



I sta je po vasem misljenju bolje kompresorska ili ventilatorska?
[ Predrag Supurovic @ 08.10.2017. 03:17 ] @
Ne znam oznaku napamet mada mislim da je nebitno jer sve imaju iste drške, tj postoje sma dve vrste drški jedna sa ventiltorom i jedna bez posto duva komprsor.

Meni su i jedna i druga radile isto. Na onoj sa ventilatorom ventilator relativno brzo počne da zvrči. na onoj sa kompresorom zvči sam kompresor. Za to koliko ih ja koristim, meni je svejedno.
[ lan-mi @ 01.09.2018. 14:47 ] @
Citat:
LakiElektro:
Postovani treba mi pomoc oko gore navedenih stvari.

Ja trenutno koristim baku bk-909 duvaljku.

To je kombo model (lemilica, duvaljka, regulator napona)

-Lemilica ima 30w i to mi bas malo i ne odgovara.
-Duvaljka je ventilatorska )za ventilatorske sam cuo da su losije nego ove kompresorske pa me interesuje sta vi mislite?)
-Regulator napona ima od 0-15v I od 0-1A

A uzeo bi sledece stvari pojedinacno:

Duvaljku bk-857D- ona je kompresorska i ima 120l/min

Lemilica bk-936D- ona ima 50w grejac.

Regulator napona bk1502d+ - on ima od 0-15v i 0.6-2.1A

Pa me interesuje neko vase misljenje i ako neko ima (je imao) neka mi kaze sta mi je bolje da uradim.


Ja sam se baš nameračio na baku 909 baš zato što je 3 u 1, isklučivo za hobi. Kontaktirao ifix preko kupujem-prodajem koji su glavni uvoznici za Baku, kažu da je lemilica 50w (ti kažeš 30W)? Još sam ih pitao da li napajanje ima zaštitu od kratkog spoja, kažu da ima i da mogu hakko vrhovi na nju.
Možeš malo da kažeš, ako ti nije problem, šta ti je smetalo kod nje(osim ako stvarno ima samo 30W, nikako ne bih ni uzeo), i da li ima zaštitu od kratkog spoja napajanje
Hvala unapred
[ vucko47 @ 01.09.2018. 18:59 ] @
Mozda da pogledas bk-702l, jeftina a imas i duvaljku i lemilicu za male pare. U sustini sve je to isto i za hobi ce ti biti sasvim dovoljno.
Taj regulator napona ima nesto malo elektronike, jedan 2n3055, lepu kutiju i displej ,jedan malecki trafo koji sumljam da moze izbaciti tu struju.
Na tranzistoru nema hladnjaka vec je pricvrscen na kuciste.
I ne treba tu nesto previse ocekivati od tih alata.
[ Predrag Supurovic @ 01.09.2018. 20:36 ] @
Citat:
lan-mi:
Možeš malo da kažeš, ako ti nije problem, šta ti je smetalo kod nje(osim ako stvarno ima samo 30W, nikako ne bih ni uzeo), i da li ima zaštitu od kratkog spoja napajanje
Hvala unapred


Snagu lemilice ne znam. Meni radi posao.

Napajanje ima zaštitu od kratkog spoja i preopterećenja.
[ lan-mi @ 03.09.2018. 17:53 ] @
Hvala
Poz
[ LakiElektro @ 08.09.2018. 16:58 ] @
Citat:
lan-mi:
Citat:
LakiElektro:
Postovani treba mi pomoc oko gore navedenih stvari.

Ja trenutno koristim baku bk-909 duvaljku.

To je kombo model (lemilica, duvaljka, regulator napona)

-Lemilica ima 30w i to mi bas malo i ne odgovara.
-Duvaljka je ventilatorska )za ventilatorske sam cuo da su losije nego ove kompresorske pa me interesuje sta vi mislite?)
-Regulator napona ima od 0-15v I od 0-1A

A uzeo bi sledece stvari pojedinacno:

Duvaljku bk-857D- ona je kompresorska i ima 120l/min

Lemilica bk-936D- ona ima 50w grejac.

Regulator napona bk1502d+ - on ima od 0-15v i 0.6-2.1A

Pa me interesuje neko vase misljenje i ako neko ima (je imao) neka mi kaze sta mi je bolje da uradim.


Ja sam se baš nameračio na baku 909 baš zato što je 3 u 1, isklučivo za hobi. Kontaktirao ifix preko kupujem-prodajem koji su glavni uvoznici za Baku, kažu da je lemilica 50w (ti kažeš 30W)? Još sam ih pitao da li napajanje ima zaštitu od kratkog spoja, kažu da ima i da mogu hakko vrhovi na nju.
Možeš malo da kažeš, ako ti nije problem, šta ti je smetalo kod nje(osim ako stvarno ima samo 30W, nikako ne bih ni uzeo), i da li ima zaštitu od kratkog spoja napajanje
Hvala unapred



Pozdrav, malo kasnim ali obaveze.... :-D

Pa ovako konkretno sta mi je smetalo:

Duvaljka: Brzo mi je prozvrcao ventilator, nastavci za duvaljku su se od toplote rasirili i vise nisu mogli da se zavrnu pa sam ih menjao, rekli su mi da potoje za ventilatorsku duvaljku kocka nastavci a nigde ih nema.
Lemilica: Lose topi tinol, nema svoj displej sto meni licno smeta, snage 30w to mi je rekao prijatelj koji ima citavu laboratoriju za elektroniku znaci cak i antistatic podove :-D.
Regulator napona nerviralo me sto mu je amperaza isla samo do 1A, i takodje sto i ona nije imala digitalni displej, nego analognu kazaljkicu.
Napomena: Sam kabl od cele radne stanice je brzo poceo da baca fazu a nisam mogao da ga zamenim jel je integrisan da kazem u kuciste znaci morao bih da otvaram celu stanicu i da zamenim a onda gubim garanciju :-D.
[ lan-mi @ 12.09.2018. 03:23 ] @
@LakiElektro

Hvala ti puno.
Ovo za 30w mi je i bilo sumnjivo jer za sve lemilice pise snaga osim BK-909...
[ gorangogi @ 17.11.2020. 13:03 ] @
dobar dan za LakiElektro
procitao sam gde ste pisali da ste imali baku bk-909 i da niste bili bas zadovoljni pa ste hteli da kupite baku bk 857d
da li ste kupili i kako ste zadovoljni sa njom
i meni se ona svidja a zeleo bi da cujem neciji komentar
unapred hvala
pozdrav
[ emiSAr @ 17.11.2020. 13:47 ] @
Obrati paznju na datum posljednjeg posta u temi-prije 26 mjeseci. Novi si, pa pazi ubuduce.-
pOz