[ baki. @ 09.10.2017. 19:22 ] @
Preturajući po fiokama, naletim na ovaj panelčić, koji ne znam od koje je sprave, odnosno čime je upravljao.

Spojim ga na 3VDC i displej, kao što se vidi, proradi, čuje se i "bip" prilikom pritiskanja nekih tastera,
ali nikako da provalim kako se i šta se uopšte podešava njime.
Kad se priključi na napajanje "krene" od 12:00:00..., nekad prikaže i dane u gonjem delu displeja, ali ne mogu da provalim kojim redosledom se pritiskaju tasteri da bih nešto podesio i uopšte znao šta sam podesio.

Rekao bih da je nekakav tajmer (od grejanja?) ili slično, pa ako neko ima neku ideju ili možda manual...

[ gilopile @ 09.10.2017. 19:30 ] @
Izgleda da je nekakav alarm/sat. Ima na displeju kao zvonce, a tu je i buzzer..M- i M+ najverovatnije da ide batt 9V da drzi memoriju...Mozda i gresim.
Samo, ne verujem da je tajmer, jer ne vidim nikakve izvode, sem tog za drzanje memorije i tog gde si doveo napon.
[ Lavlja_Jazbina @ 09.10.2017. 19:37 ] @
Da,tajmer za neko startovanje.
[ aleksazr @ 09.10.2017. 23:28 ] @
Aromatizator vazduha za auto
http://amta-tis.company.md/uploads/dwnload/_deopal_rus.doc
[ zeoN_Rider @ 09.10.2017. 23:31 ] @
Vremenska kontrola (tajmer) motora, verovatno ventilatora.
[ guja011 @ 10.10.2017. 01:53 ] @
http://www.danapo.cz/foto/prod...531-2015023122614875286455.jpg
[ baki. @ 10.10.2017. 20:49 ] @
Svaka čast drugari...

Osećam se kao Đuda sa radija..
... bila neka emisija ne sećam se na kojoj stanici, uglavnom, voditelj se zvao Đura, a emisija "Pitajte Đuru, Đura ne zna, al zna ko zna..."
i tako javljaju se slušaoci i postavljju razna pitanja, a Đura "kopa" dalje i saznaje odgovore na probleme koji muče sugrađane...

Hoću reći da ste mi mnogo pomogli, jer će ova spravica sad verovatno naći primenu...
Još jednom veliko hvala i pozdrav!
[ Massko @ 10.10.2017. 21:09 ] @
Sa koje nuklearke si to skinuo?
[ gilopile @ 10.10.2017. 21:12 ] @
Uglavnom su Aleksa i Guja pobednici :D Ostali 2. mesto, pogodise da je tajmer, a ja ovaj put zavrsih na 3. mestu, hehe
Ono moze da se vidi koliko je sati, a i moze da te probudi kad skopcas biber sprej na njega :D

Moze se sprava dobro iskoristiti.
[ baki. @ 10.10.2017. 22:57 ] @
Citat:
Massko:
Sa koje nuklearke si to skinuo?


Dao mi Kim Džong Un da mu pričuvam...
[ zeoN_Rider @ 10.10.2017. 23:03 ] @
Citat:
baki.:
Hoću reći da ste mi mnogo pomogli, jer će ova spravica sad verovatno naći primenu...


Ajde kada je tajmer aktivan izmeri napon na M+ i M-.
[ baki. @ 11.10.2017. 06:34 ] @
Hoću, samo ne stižem trenutno, nadam se u toku dana...
[ Massko @ 11.10.2017. 19:37 ] @
Citat:
baki.:
Citat:
Massko:
Sa koje nuklearke si to skinuo?


Dao mi Kim Džong Un da mu pričuvam...


Ako, čuvaj. Dok je tajmer kod tebe, mirni smo :)
[ PedjaZ @ 11.10.2017. 19:52 ] @
Citat:
baki.:
Svaka čast drugari...

Osećam se kao Đuda sa radija..
... bila neka emisija ne sećam se na kojoj stanici, uglavnom, voditelj se zvao Đura, a emisija "Pitajte Đuru, Đura ne zna, al zna ko zna..."
i tako javljaju se slušaoci i postavljju razna pitanja, a Đura "kopa" dalje i saznaje odgovore na probleme koji muče sugrađane...

Hoću reći da ste mi mnogo pomogli, jer će ova spravica sad verovatno naći primenu...
Još jednom veliko hvala i pozdrav!


Koliko se secam... radio Pancevo - ili je neka slicna emisija isla.
Bile nekada neke dobre emisije tamo.
A onda ih kupiše i sa'raniše.

Evo jedan link ka nekim drugim dobrim emisijama...
http://www.prviprvinaskali.com/
pa klik na radion