[ DSL @ 21.10.2017. 16:33 ] @
Uostalom, nikad se ne zna... mozda nekom od vas stoje tri kamere Sony PMW EX3 kome je samo LCD u "trazilu" ostao, voljom svevisnjeg, ispravan i čeka nekog čobana na forumu kome će poslati LCD, makar radi testa...
Neam oznaku displeja, imacu je u ponedeljak ili utorak a do tada...who knows...
Ne znam ni gde bi trazio da ih kupim...



[ vucko47 @ 21.10.2017. 16:41 ] @
Ali ili ebay. Stotinak jura komad ako je to to.
[ gilopile @ 21.10.2017. 16:47 ] @
Ala...Imam na tavanu 3 komada iste, ali me mrzi da se penjem :D - salim se naravno.
Bice jako tesko to naci. Mislim da ces morati u potragu preko ovlascenog servisa.

Skoro mi jedan covjek ponudi da mu pogledam ( sad cu da vidim model u mailu ), ali kada je rekao da je pala i od tada ne rade neke funkcije, zamucena slika, pistanje...nisam hteo da prihvatim, jer su jako komplikovane za rasklapanje, a tek elektronika i kablici ununtra :( + udarac, pa mozda i stoslojna stampa negde kvrcnula...nemoguca misija.

Aj pa bas javi koji je displej, mozda ima negde da se nadje kakav zamenski..

Radilo se o DCR-VX2200


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 21.10.2017. u 18:01 GMT+1]
[ DSL @ 21.10.2017. 16:51 ] @
Citat:
gilopile: Ala...Imam na tavanu 3 komada iste, ali me mrzi da se penjem :D


Eto...jesam rek'o...!!

Kameru je zeznuo bocni vetar nalivsi malo kiše (damn live reports) i trazilo.
Iskreno, ne verujem da je sam LCD stradao nego pcb iza njega ali, dok ne dobijem kameru u ruke...ne znam nista...

Obarti paznju na drugi deo replyja,mozda ti zatrazim kontakt!!
[ mb57 @ 21.10.2017. 17:05 ] @
Na Aliju displej košta 100 evrića: https://ru.aliexpress.com/stor...or-Sony/722288_1956310153.html
[ gilopile @ 21.10.2017. 17:13 ] @
E to je ono, sto nisi sada siguran da li je sam displej ili nesto oko njega.

Vidices jbg kad rasklopis. Daj Boze da je samo displej. Ohrabrujuce je to da itekako moze da proradi ako se radi samo o ostacima kondenza na kontaktima ili na komponentama na fletu. Vrlo su osetljivi po tom pitanju. Nebrojeno puta su mi mobovi proradili ( displej ) samo ciscenjem neke bele supstance koja ostane posle vlage na flet kablu displeja sa komponentama.

Na nekima sam morao i da secem plastiku sa zadnje strane da pristupim toj elektronici da bih cistio alkoholom i susio :) Jer ne moze da se pridje ako ne skines tac i displej...
Ako imas dobre zivce i strpljenja, rasklopices je nekako :) Djavolje naprave su te kamere. Sve je skockano u jako malom prostoru i neretko se desi da moras pola nje da rastavis da pridjes nekom delu koji je na oko tu u blizini...Zahebano, cupavo, zaguleno :D
[ DSL @ 21.10.2017. 17:14 ] @
Ma, znam ja surfati po netu i klasicnim ecommerce sajtovima... Nekako po defaultu gledam na ebay i tamo je i jeftiniji...
Sto vise gledam detalje oko viewfindera na netu, sve vise sumnjam u screen board koji je odmah iza displeja... pozadinska rasveta radi ali to i nije neka nauka...
Uzeo bi ja to i danas ali mi se tresu ruke od temperature a coeku treba kamera ovih dana za neke prenose...u ponedeljak je dobijam u sake.
Inace, "gadljiv" sam na te previse osetljive tehnologije u mobilnoj i sva sreca da se nisam bacio u te vode jer bi otislo i ovo malo nerava sto osta,jos odavno...
U svakom slucaju, IPA ce da radi u ponedeljak a alkohol kad zavrsim sa terapijom... ;-)

Hvala Dragane, nije isti displau.

[Ovu poruku je menjao DSL dana 21.10.2017. u 18:28 GMT+1]
[ gilopile @ 21.10.2017. 17:29 ] @
IPA u kameru, a sljiva - prepek u grlo. Taman ce i ta drhtavica da ti prestane posle casice, dve, tri :)

Salu na stranu, topao caj i zabundaj se lepo u krevetic :)
[ Living Light @ 21.10.2017. 18:27 ] @
Citat:
gilopile: IPA u kameru, a sljiva - prepek u grlo

Koliko ono beše imaš neispravnih Mobilnih ???
[ gilopile @ 21.10.2017. 18:53 ] @
Hehhe, Robert, koliko volis :)
Samo je pitanje dana kada cu sve do jednog da osposobim, dok malo padnu cene delova, jer je ovo ludost. A i pride, ocoraveh, pa mi i to otezava...
Kako da se vratim u prvobitno stanje, da progledam ponovo? Da li postoji nesto da zalemim na oci?
Bas sam se ponadao da cu ok da vidim, jer prebacih te neke kriticne godine, a ono qurc, najednom me strefilo :( Zasu!
[ Living Light @ 21.10.2017. 19:46 ] @
A da Ti jedan pošaljem EXPRESNO,

___TI bi UMRO !!!

Ti NE želiš biti "U DOMETU" !!!
[ DSL @ 21.10.2017. 19:49 ] @
Da nije neki EiNis?
[ Living Light @ 21.10.2017. 20:33 ] @
NIS ne pominji,

Svi koji tamo rade, ne docekaju penziju,
mogu sebi za života da iskopaju ONA 2 kubika,
da bi prošli 'eftinije,

..i da svojeručno stuku ime+prezime na krs'

da uštede porodici....
[ DSL @ 23.10.2017. 17:43 ] @
Elem...da se vratimo na temu...
Nema tragova vlage, odnosno, depozicije iz iste, bilo cega. Nemam sta da ocistim, sve miriški na Japan i asocira na neku Japanku dok je nežnim prsticima drzala 20W Denona i topila tinol sa prepoznatljivim mirisom fluksa...
Mislim da i bez toga sama pcb mirise prepoznatljivo.
Dosta o mirisima...
Elem, sam displej ima oznaku a1363183b i ne mogu da nadjem nista o njemu, cisto da bi saznao sa cime baratam.
Na back pcb imam chip Sony CXD9216GG koji se, ali N I G D E ne pojavljuje na netu. Niđe. Nowhere.
Trazim info o ovo dvoje ne bi li se upoznao s plocom i i bar ukapirao kako da proverim da li je do displeja, interfejs plocice ili do signalizacije iz ostatka kamere...
[ gilopile @ 23.10.2017. 17:53 ] @
Jel to ovaj diplej?

Ima i elektroniku, znaci, ovaj je komplet.

Eh kada bi imao neko pa da samo bocnes i probas...Kupovati je rizik, jer moze biti i da nije do ovog komplet modula i displeja. Kako to proveriti, e to je pitanje, sta i kako, gde meriti...Mozda da krenes u potragu dadasheet onih cipica desno, deluju kao neki regulatori napona i sl...

VErovatno si proverio, ali da pitam, jesi li uperio neko jace svetlo u sam displej, mozda samo pozadinsko svetlo ne radi?

https://www.ebay.com/itm/SONY-...rd-with-3-5-INCH-/282647178218
[ baresi @ 23.10.2017. 18:51 ] @
Tu je neki sm, ne znam dali ga imaš, ima puno toga.
www.dvinfo.net/.../sony.../292...y-pmw-ex3-exploded-parts-diagr..


[Ovu poruku je menjao baresi dana 23.10.2017. u 20:02 GMT+1]
[ DSL @ 23.10.2017. 19:08 ] @
Citat:
gilopile:


VErovatno si proverio, ali da pitam, jesi li uperio neko jace svetlo u sam displej, mozda samo pozadinsko svetlo ne radi?

https://www.ebay.com/itm/SONY-...rd-with-3-5-INCH-/282647178218


Ne citas pazljivo. Rasveta je jedino sto i radi...mada i ona pokazuje upitno ponasanje. Provericu i coper i cables ka kameri...

Baresi, linkovi su ti neupotrebljivi...a tako su obecavali...
[ baresi @ 23.10.2017. 19:14 ] @
Znam, nikako da ga okačim a pdf je velik 15,2 Mb. Još se trudim
[ gilopile @ 23.10.2017. 19:17 ] @
Aha ok, ja nekak procitah da ne radi ni pozadinsko. Ebem mu misa, bice cupavo.

Baresi, ovde mozes jednostavno da upload:

http://www.tinyupload.com/
[ baresi @ 23.10.2017. 19:18 ] @
Ukucao sam u ggoglu " lcd for sony pmw ex3 " i vrati mi na prvoj strani taj pdf, pa probaj
[ gilopile @ 23.10.2017. 19:20 ] @
Eve ga:
https://www.google.rs/url?sa=t...g=AOvVaw27ny1tON-fwlmsa_WiFfWG
[ baresi @ 23.10.2017. 19:26 ] @
Gilopile, jesam. Pogledaj ako je ok.
[ DSL @ 23.10.2017. 19:27 ] @
Hvala Munje!
[ gilopile @ 23.10.2017. 19:43 ] @
Baresi, nema nikakav link od tiny upload-a.

DSL, bar imas service manual, a ne da je dobar, nego prva liga odradjen, pa laganini u proveru kako znas i umes :)
[ DSL @ 23.10.2017. 21:06 ] @
Dobar...oooosim...
Sto mu je fuckin LCD u stvari u paketu sa backboard-om kao rezervni deo. Aaaaargh...
Ima sema svakog usr* dugmeta, nalepnice, sta je RoHS a sta nije, PbFree, ovo, ono, qci..palci...samo nigde se ne pominje ova ploca osim kao LCD assy i to je to. Dakle, ne pominje se cak nigde ni ulazni konektor na ploci.
Jedino cu moci malo da se orijentisem preko izlaznog konektora na mainboardu (40pin superfine pitch), da bar poberem napone napajanja i vidim da li sta fali...

Dzizs...
Uh...
[ baresi @ 24.10.2017. 19:03 ] @
Izgleda da samo ovaj tip prodaje tu ploču posebno, ima ga svugdje. Na kraju je 184 umjesto 183, valjda to nema veze.
https://www.ebay.com/itm/New-S...een-driver-board-/282333981553
[ DSL @ 24.10.2017. 19:29 ] @
Hehe...vec ga drzim u voč listi...
Poslao upit za nizu cenu...pa sad...cekam...
[ gilopile @ 24.10.2017. 19:34 ] @
E to, bas dzizis, fckn krajst :D

Dobro je sto ima samo ploca da se nadje. A greje li se ista taj Sony cip na ploci? Hladan, mlak ili vruc? Ako ista `ispusta` ka panelu, trebalo bi da je bar makar mlak ili vruckast :)
Jbg, trebalo bi sve zivo ispitati, od ploce preko fleta, do te display ploce...Zeznuto, trilion stvari moze da bude uzrok...
[ DSL @ 24.10.2017. 19:38 ] @
Veceras cu ga preduvati.
Ko za inat, stala mi i duvaljka pa sad nju krpim...
[ gilopile @ 24.10.2017. 19:41 ] @
Bem li ga, ja bih preduvavanje ostavio za sam kraj, kada vise nemas ideje sta da gledas i kako...
Preduvavanjem mozes samo vecu stetu da napravis na cipu i kuglicama, a na kraju se mozda ispostavi da je kvar sasvim na drugoj strani i onda imas 2 problema :)

Ne znam, njesam pametan. Mozda ima Boga, poslao block signal ka tvojoj duvaljki = trazi kvar na drugom mestu :)
[ baresi @ 25.10.2017. 09:08 ] @
Vidim da je onaj Kinez spustio cenu na 30 dolara.