[ dendic @ 13.11.2017. 15:01 ] @
Placa tackica je vidljiva na crnoj podlozi a primjeti se i ispod crvene,tamno plave. Je li pixel crko ili smrzo,cisto sumnjem da je prljavstina. Ako je crko je li problem na jednom od LCD chipova?
[ DSL @ 13.11.2017. 16:04 ] @
Dead subpixel.
O tome se može svašta lamentirati... Najverovatnije zveknuo subpixel u lcd matrici. Nekada su postojali programi koji su kao mogli nesto da urade, neko je i mehanički naprezanjem supstrata otkivao problem ali, ako te to ne nervira suvise... Opusti se i uzivaj.
Zavisi i koji je uredjaj u pitanju, kako mu DLP funkcioniše...
[ baresi @ 13.11.2017. 17:11 ] @
Probaj, ali pažljivo.
https://www.srbijadanas.com/cl...-ga-se-resite-video-17-07-2015
[ DSL @ 13.11.2017. 17:19 ] @
Heh, na ovo sam mislio, brze i pokretne slike...bombardovanje izmenom stanja na matrici.
Da li ima 3 LCD "sembiča" ili samo jedan?
Koji model?
[ dendic @ 13.11.2017. 17:22 ] @
LCD je projektor,kako da skontam koji od tri chipa je neispravan?
[ dendic @ 13.11.2017. 17:30 ] @
Pustim crvenu sliku pixel je ruzicast.ispod zute je blijedozut,ispod tamnoplave je blijedoplav,ispod bijele ne primjetim pixel.
[ ademare @ 13.11.2017. 17:57 ] @
Ne mora da znaci da je crkao cip . Jer projektor propusta svetlost lampe , kroz sto kaze DSL , on se tu razume bolje od mene , kroz zavisno od modela , najcesce imaju 3 polysiliconska panela , za svaku od RGB boja po jedan .

Tako da ce pre da bude tu da je otisao pixel .

Ovi programi mogu da budu i opasni , ne treba ih dugo koristiti jer moze da crkne jos neki !

Najbolje ne obracati paznju na to , jer jedan ko nijedan . Mada nije to lako , znam jer sam imao tako jedan mrtav na monitoru . I nikako nisam mogao da se naviknem. Comtrejd mi je takav Lg i prodao pre 10-tak godina ! U radnji ne moze da se proba , na 1 mrtvi nije vazila garancija . Samo on je bio bas fabricki mrtav , crna tackica na beloj pozadini i na svim ostalim .

Posle sam brzo kupio drugi monitor , a onaj stoji godinama u nekom budzaku .
[ DSL @ 13.11.2017. 18:31 ] @
Bas sad da se razumem bolje od tebe...al ajd...
Kao sto rece ademare, imas varijante da se svetlost protera kroz 3 LCD stakalceta koja furaju RGB kolorit i da se svo to svetlo sabira negde u optici i siba na platno...
Za pocetak, proteraj posebno cistu R, zatim cistu B i na kraju cistu G komponentu. Pusti i crnu, da vidimo sta se sabira, a sta se oduzima. Imam osecaj da ti je nesto sa zelenim subpikselom...moguce da je trajno otvoren...

I da...daj oznaku modela...štassestiso
[ dendic @ 13.11.2017. 20:35 ] @
EB-S04 pustim crnu plavkast pixel,kroz crvenu ruzicato se nazire pixel,kad je bjela ne primjetim pixel...
[ DSL @ 13.11.2017. 21:22 ] @
E jeste neki, sve se mora čupat iz vas...
Šta bude kada se rokne čista 0 0 255 zelena?
[ dendic @ 13.11.2017. 21:29 ] @
Probat cu sutra pa cu javiti ujutro.kako se moze skontat uz crnu je li R G ili B chip?
[ DSL @ 13.11.2017. 21:58 ] @
U svakom slucaju, NIJE ČIP nego jedan/dva subpiksela na jednoj od lcd matrica ima problem. Pojava kako je ti opisujes (a ne dajes detalje oko zelene) me asocira na parcijalno ostecen subpiksel, ne otvara dovoljno jednu boju.
Sugestija... ne diraj nista, osim sto mozes probati sa onim video zapisom koji blica ili dedicated programom. U biti, i ne mozes uciniti puno - ne predlazem ti da NE rasklapas optiku da bi dosao do matrice i kuckao 10 minuta po njoj. Samo lampa, ako je ostetis je 35-100usd. Pod uslovom da sve i uradis kako treba (sa rukavicama bez pudera i masnoce) i vratis nazad u predjasnje stanje, imas velike sanse da tesno podesene fokus i ostale zajebancije razdesis i da slika izgubi i ostrinu a ne samo subpiksel...

[Ovu poruku je menjao DSL dana 13.11.2017. u 23:22 GMT+1]
[ dendic @ 14.11.2017. 07:59 ] @
Evo pustim ovaj zapis https://www.youtube.com/watch?v=sr_vL2anfXA RGB test i vidi se plava tackica kroz svaku boju,negdje blijedje negdje tamnije.