[ brankatwins @ 17.11.2017. 13:22 ] @
MOLIM ZA POMOC!Ja i deca imamo hrvatski pasos,a muz srpski.Hocemo da se selimo u Nemacku.Da li je njemu potrebna neka viza,ili automatski ja njega vucem???UNAPRED HVALA.....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.11.2017. 14:33 ] @
Znam za jedan isti slučaj, pa ću se raspitati i javiti ti.
[ brankatwins @ 17.11.2017. 15:17 ] @
Hvala ti puno, bas bi mi znacilo....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.11.2017. 17:08 ] @
Treba mu viza. On bi se morao prijaviti u opštini, na odeljenju za strance. Tu daju stisak šta treba da se dostavi. Ovo je trebalo pre par meseci. Ovo je scenario u kome je jedan član porodice otišao u Nemačku i zaposlio se, a zatim je povukao suprugu. Pisaću iz ugla gde bi ti otišla tamo, pa povukla supruga.

1. Ugovor za stana u kome biste tamo živeli
2. Tvoje poslednje tri plate
3. Ugovor o tvom zaposlenju tamo
4. Prijava boravka za supruga
5. Njegova kartica zdravstvenog osiguranje
6. Pasoš i slike...i popuniti neki formular koji daju

Prvi put su takođe tražili i znanje jezika. Polozen A1 ili A2, iz neke od zvanično priznatih škola, kao sto je Goethe institut ili Telk.
[ brankatwins @ 17.11.2017. 17:22 ] @
A koja mu viza treba? Jel za spajanje porodice? A da li od njih dvoje neko ima hrvatski pasos? Za to vreme, dok se ceka viza, da li on moze boraviti u Nemackoj? ( Da li to mozda znas?) Mi hocemo da se selimo u Nemacku, u Villingen-Schwenningen, ali ja imam hrvatski pasos a muz srpski.On radi adaptacije stanova, keramiku, struju....ma sve...Medjutim, ja sam se skoro porodila...Planiramo da tamo odemo, iznajmimo stan, nadjemo posao...Tacnije, ja sam mislila da on radi, a ja da cuvam decu...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.11.2017. 18:51 ] @
Da, to je ta viza.

Muž je imao hr pasoš i otišao je tamo na obezbeđen posao. Onda je povukao porodicu.
Tvoj slučaj se razlikuje jer ti ne bi bila ta koja bi imala posao u startu, već bi muž tražio posao, a on nema papire, tako da je to potencijalni problem. Svakako će vam u ambasadi dati preciznije podatke šta možete da očekujete.
Njemu viza ne treba dok čeka vizu, tj. može sa našim pasošem ostati tamo do 3 meseca, tako da taj deo ne bi trebalo da je problem. Uslovi pod kojima bi se dobila viza za njega mogu biti veći problem. Proverite sa ambasadom za detalje.
[ brankatwins @ 17.11.2017. 21:14 ] @
Hvala na informacijama....Ja sam zvala Nemacku ambasadu u Beogradu,ali oni su mi rekli sve vezano za vize mogu da pitam preko e-meila,a kad pitam preko e-meila oni mi kazu da sve informacije imam na njihovom sajtu....tako da i kod njih je luda kuca Izgleda da cu morati licno otici,da bih izvukla neke informacije...Izgleda da necemo tako lako otici...ipak tebi hvala....