[ dusans @ 25.11.2017. 20:38 ] @
Imao sam sledeću kombinaciju:
Code:

SBB kablovski modem (neki stari model) > TP-Link TL-WR1043ND ruter > Web server PC

Na ruter-u podešen port forwarding 80, 8080 na Web Server PC, i sve je radilo besprekorno.

Danas ovi iz SBB-a odneše stari modem i staviše Ubee EVW32C-0N Home Gateway.
Možda glupo pitanje... ali kako da podesim taj Ubee da se ponaša kao što se ponašao stari modem?
Dakle, kada pristupam spolja, da mi sav saobraćaj ide na moj TP-link ruter i dalje ka web serveru?
(Ako je bitno, na Ubee-u mi ne treba ni WiFi, ni DHCP niti bilo šta, sve to već imam na TP-u)
[ Predrag Supurovic @ 25.11.2017. 21:13 ] @
Na tom ruteru bi tebalo da postoji podešavanje DMZ. Samo namestiš da sv eusmerava na TPLink IP adresu.

Bolja opcija je prebaciti taj ruter u bridge režim ali ne znam kako se to na tom modelu radi (i da li uopšte može).

[ dusans @ 25.11.2017. 21:21 ] @
Radi preko DMZ, veliko hvala!
[ bachi @ 26.11.2017. 09:01 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:
Bolja opcija je prebaciti taj ruter u bridge režim ali ne znam kako se to na tom modelu radi (i da li uopšte može).

Ne može, SBB je namerno ukinuo tu opciju (kao i recimo mogućnost dodavanja statičkih ruta iz meni nerazumljivih razloga)...
[ Zlatni_bg @ 26.11.2017. 15:22 ] @
Baciti to g**no i uzeti DOCSIS i svoj ruter. Jedino normalno resenje za iole bolju kucnu mrezu. Meni je Ubee nabijao latency i u LANu.
[ bachi @ 26.11.2017. 15:32 ] @
Ubee ubija i bežite od toga. Hebote, nema čak ni DHCP rezervaciju!!!!!!
[ dusans @ 26.11.2017. 15:46 ] @
Ovaj kod mene ima "DHCP static lease" - jel to DHCP rezervacija?
Tamo sam stavio da mom ruteru daje uvek isti IP i radi kako treba.
[ bachi @ 26.11.2017. 15:54 ] @
Da, to je to. Od kada to imaš? Pre neki dan sam podešavao jedan Ubee i toga nije bilo?
[ Zlatni_bg @ 27.11.2017. 17:29 ] @
Verovatno novi FW... ja kad sam uzeo na prolece nije bilo nicega, port forwarding nije mogao da se podesi na isti kompjuter da ide svaki put... nego kom dodeli tu adresu idu forwardi... uz to su samo odredjeni portovi mogli, nikako port range. A da ne pricam o latency-ju u LANu... Kao da mi je dnevna soba na Havajima.