[ mb57 @ 26.11.2017. 20:43 ] @
Kao što naslov kaže, tražim preporuku za program sa kojim mogu ostvariti najbolje rezultate.
Probao sam:
Ontrack EasyRecovery Enterprise
iCare Data Recovery Pro Edition
Starus Photo Recovery
MiniTool Power Data Recovery
I svaki daje različite rezultate.
[ valerijan @ 26.11.2017. 21:34 ] @
Da li je moguće dobiti malo detaljniji opis tih različitih rezultata?

Da li ne pronalaze iste fotografije ili je nešto drugo u pitanju?

Meni pomaže Recuva https://www.piriform.com/recuva.
[ anon142305 @ 26.11.2017. 21:40 ] @
Od ovih koji se placaju, hvaljen je GetDataBack: https://www.runtime.org/data-recovery-software.htm
[ calexx @ 27.11.2017. 08:51 ] @
Meni se dobro pokazao GDB, čujem da je i Recuva odlična a za ostale ne znam, ali je ovde važnije da znamo šta se desilo sa fotografijama i naročito šta se dešavalo sa tim hardom posle brisanja. Da li je nešto posle brisanja kopirano na njega, da li je brisano ili je hard formatiran ... i ostalo. Od toga zavisi da li nešto može da se vrati, a za ostalo mora da se proba kod Horejšija. ;)
[ valjan @ 27.11.2017. 09:06 ] @
I meni su uvek Get Data Back i Recuva završavale posao, retko kad se dešavalo da nisu uspeli da izvuku podatke...
[ mb57 @ 27.11.2017. 16:55 ] @
Pozdrav svima i veliko hvala na savetima.
Kada sam napisao, daju različite rezultate, mislio sam na obim povraćenih fotografija.
Ne mogu sada tačno da preciziram koji je program šta prikazao ali ima razlika.
Pošto nisam uspeo da povratim ono što mi je najbitnije, sem malog dela, reko da pitam zajednicu.
Disk nije formatiran.
[ calexx @ 27.11.2017. 17:03 ] @
Mora još neki detalj, da li je u pitanju sistemska (C:) particija ili neka druga, kako je došlo do brisanja i da li je posle nešto kopirano na tu particiju. Sve ovo može mnogo da utiče na moguće rezultate.
[ mb57 @ 27.11.2017. 17:09 ] @
Iskreno, ne znam na kojoj su particiji bile fotografije koje su mi izuzetno važne. Da, na hard je dosta toga posle upisivano.
Problem je nastao tako što sam rešio da sve fotografije prebacim na eksterni disk a sa kompjutera sam ih obrisao.
Na žalost, eksterno disk je crkao. Pao je sa visine koja mu nije prijala i zaradio smrtonosna fizička oštećenja.
Eto, sad pokušavam da isčupam sa kompjutera najviše što se da uraditi.
[ mb57 @ 29.11.2017. 14:48 ] @
Probao preporučene programe ali mi nisu dali nešto bolje rezultate od navedenih, koje sam koristio.
Na jednom ino forumu, našao sam preporuku za Comfy Partition Recovery, i on mi je ubedljivo najbolje rezultate postigao. Sa njim sa uspeo da povratim najveći broj meni važnih fotografija.