[ alexa @ 04.12.2017. 12:06 ] @
Ovaj sajt je naslednik tematskog časopisa „Praktična ELEKTRONIKA“ koji je izdavala Srednja elektrotehnička škola „Nikola Tesla“ iz Beograda. Časopis je doživeo veliki uspeh, naročito među đacima srednjih škola, studentima elektrotehnike, tehničarima ali i inženjerima, a prestao je da izlazi kada je glavni i odgovorni urednik otišao u penziju

Miomir Filipovic, profesor u penziji iz ETS Nikola Tesla, i dugogodisnji glavni i odgovorni urednik casopisa Prakticna elektronika, objavio je na ovom sajtu svojih 11 knjiga iz oblasti elektronike. Knjige su postavljene za download u pdf formatu i besplatne su. Svako poglavlje knjiga je propraceno odgovarajucim simulacijama u electronic workbench 5.12.

prakticnaelektronika.com

[Ovu poruku je menjao alexa dana 04.12.2017. u 13:17 GMT+1]
[ SlobaBgd @ 04.12.2017. 14:42 ] @
Sećam se tog časopisa, uspeo sam svojevremeno da kupim neke brojeve, bili su vrlo lepo, pitko, a opet dovoljno stručno osmišljeni i napisani. Sve pohvale za ovaj projekat!
[ ademare @ 04.12.2017. 15:58 ] @
Divna ideja . Za svaku pohvalu .

Jedino imam malu zamerku sto slabo , jako slabo , skoro da uopste ne radi sa Firefox-om ! Sa Chromom , radi odlicno , ali sa FF nece , ponekad sporo prikaze nesto , uglavnom se vrti u praznoj petlji .

Ali nista strasno . Chrome bar ima svako .
[ ziki_the @ 04.12.2017. 22:19 ] @
Odlican link.
Novine(ili ukoricenu knjigu) sam video samo jednom u srednjoj skoli mozda 2002/3 i odmah fotokopirao pojacalo 250w.
Tada nisam prelistao sve, sada hocu.
[ zeoN_Rider @ 04.12.2017. 22:22 ] @
Citat:
ademare:
Jedino imam malu zamerku sto slabo , jako slabo , skoro da uopste ne radi sa Firefox-om ! Sa Chromom , radi odlicno , ali sa FF nece , ponekad sporo prikaze nesto , uglavnom se vrti u praznoj petlji .



Pod operom radi oslično.
[ vladd @ 05.12.2017. 06:15 ] @
Divna ideja i divan trud, ja sam uvek za sirenje tehnicke pismenosti.

Jedino sto mi smeta je metodologija iz 60-70-ih godina, kao i vecina sema iz tog vremena. Demode i prevazidjene. I to pomalo iskace iz popularnosti, sa jedne, i sustine elektronike , sa druge strane.

Tih decenija je elektronika bila skupa, klincima je ogromna igracka bila baterija 4,5V, prekidac i sijalica, slozeni uredjaji retki i skupi...pa je ovakva metodologija otvarala novi svet..
Sada su klinci zatrpani sa jeftinim uredjajiima velike slozenosti, aplikacijama i simulacijama, proste uredjaje je jeftinije kupiti nego praviti, a elektronika je vise zasla u sustinu desavanja na molekularno-tehnoloskom nivou, nego u slaganje kockica-delica..

Ko danas koristi 741, bc 107, BC212 je teze naci nego gomilu ultrafinih fetova...danas se sa google play moze skinuti i ton i frekventni generator, programirati gomila efekata, a ne praviti bistabile, monostabile...arduino nano kosta manje od pakle finih cigareta ili nekog kola iz CD serije..
[ ststeva @ 05.12.2017. 07:45 ] @
Svaka cast za casopise-knjige, iako je materijal stariji, sasvim je dovoljan i moderan da nekom klincu priblizi elektroniku na nacin da sam uzme lemilicu i napravi nesto...
[ samuki @ 05.12.2017. 10:08 ] @
Radio predajnici prakticna elektronika nemogu da otvorim Pdf jeli i kod vas tako?
[ SlobaBgd @ 05.12.2017. 10:21 ] @
Sasvim normalno se otvara: http://www.prakticnaelektronik...17/11/PE6-Radio-predajnici.pdf
[ vucko47 @ 05.12.2017. 10:21 ] @
Sa telefonom radi sve.


Htedoh da postavim pdf al vec ima.
[ zeoN_Rider @ 05.12.2017. 11:01 ] @
Citat:


Zahvaljujem.