[ Everback @ 16.12.2017. 10:47 ] @
Pre par godina dolazili su ovde gledači u Sunce. Tvrdili su da ljudi ne moraju da se hrane, već je dovoljno da gledaju u Sunce. Da li je još uvek živ neko od njih i kakva su iskustva?
[ Branimir Maksimovic @ 16.12.2017. 10:49 ] @
Veruju ljudi svasta. Pre jedno 7-8 godina je neko napisao da je to tako, onda bi se lako resio problem gladi u Africi ;)
[ bojan_bozovic @ 16.12.2017. 10:58 ] @
Problem je manje u tome sto su se oni najeli kad su osetili glad koliko sto je dugotrajno gledanje u sunce stetno za vid.
[ Everback @ 16.12.2017. 11:09 ] @
Malo je bezveze pricati o necemu sto niste probali ili se ne razumete...
Jednostavno vecina doktora ce Vam reci da je to laz i prevara... jer to bi bilo protiv njihovog znanja i tvrdnje...(a da ne pricamo o farmaceuckim kompanijama) koje jedva cekaju da vam prodaju lek od koga ce vam samo privremeno biti bolje a nuspojeva jos vise da bi kupovali druge lekovi (koji lek je u stvari pomogao KAD GA STALNO KUPUJEMO IZNOVA) i time zaradjivali. Ljudi ne zele da prihvate da je nesto sto je besplatno dobro za zdravjle, jer su navikli da mora sve da plate ( sto je veca cena to lek "KAO" bolje pomaze). Ja sam licno pokusao i na 2 minuta sam sungazinga, manje jedem jer pijem i solarnu vodu koja zaista pomaze, mislio sam da umisljam... ali osetio sam manji unos hrane a vise energije (nema umora tokom trcanja, ali nije svaki dan tako jer sam tek na 2 minuta predpostavljam da je to)...zavisi od dana do dana, nekad manje nekad malo vise ali mnogo manje jedem nego pre sungazinga.
[ bojan_bozovic @ 16.12.2017. 11:14 ] @
Everback

Niko te ne tera da ides kod doktora, znas, niti da pijes lekove. Imas pravo da odbijes medicinski tretman. A to sto se tebi "cini" to moze macoru o rep da se okaci, jer iza toga ne stoji nijedna naucna studija, dok o stetnosti dugog gledanja u sunce ili sijalicu mozes da se obavestis, ako ne od lekara ili cak specijaliste oftamologa, iz medicinskih knjiga koje su dostupne za citanje, i tu ne mislim na neku "popularnu"medicinu, vec na fakultetsko stivo.
[ Everback @ 16.12.2017. 11:17 ] @
Pre bi rekao da postoje ljudi koji su ograniceni i ljudi koji su "open minded"...po tvom odgovoru to se odnosi onda i na ljude koji kupuju lekove ceo svoj zivot !
Opet za nikog ne bi rekao da je ovca bilo da kupuje lekove ili da trazi alternativu za boljim zdravljem...sve je to izbor i misljenja su razlicita....
Kao da pricamo da li je bolji ROCK,JAZZ, techno itd....
[ niki212 @ 16.12.2017. 11:18 ] @
[ Branimir Maksimovic @ 16.12.2017. 11:20 ] @
Everback izadji na terasu kad je suncano, pa se malo suncaj da dobijes D vitamin ali nikako ne gledaj u Sunce! ;)
Samo orao moze da gleda u Sunce bez posledica ;)
[ bojan_bozovic @ 16.12.2017. 11:25 ] @
Everback

Medicina je nauka, za svaki lek i tretman trazi se statisticka potvrda o efikasnosti iz potvrdivih tj. ponovljivih naucnih studija, sto zahteva naucni metod.
[ Branimir Maksimovic @ 16.12.2017. 11:29 ] @
Meni se sve cini da nas Everback zeza ;)
[ Everback @ 16.12.2017. 11:29 ] @
A placebo efekat?

Citat:
Meni se sve cini da nas Everback zeza ;)


TmUgemV6YW0gdGViZS4gVGkgc2kgY29vbCBsaWsgOikgU2FtbyBvbmUga29qaSBuZSB6bmFqdSB6YSBiYXNlNjQgZW5jb2RpbmcgOik=

[ bojan_bozovic @ 16.12.2017. 11:43 ] @
Everback

Zato se koristi "double blind study" sa kontrolnom grupom koja uzima placebo. U tom smislu lek odnosno terapija moraju da pokazu znatno vecu efikasnost od placeba, uz tolerantne nezeljene efekte.

Da dodam, tamo gde bi placebo u kontrolnoj grupi vodio pogorsanju bolesti, kontrolna grupa koristi neki vec ustanovljeni efikasan tretman.
[ Everback @ 16.12.2017. 11:57 ] @
Što znači da je placebo naučno dokazan, odnosno naučno je dokazan efekat vere! Ako je vera jaka i placebo efekat će biti jak. Postoje samo dva nivoa placebo efekta: materijalni (onak koji deluje na nivou ćelije) i duhovni. Lek deluje na materijalnom nivou i zato ima neželjene efekte. Svetlost je dualne prirode (istovremeno je i talas i čestica) pa zato deluje odjednom na oba nivoa. Nažalost, pošto deluje i na materijanom, otuda su moguće i neke kontraindikacije (slabovidost, slepilo i sl.) ukoliko terapiju/hranjenje upražnjava neiskusna osoba. Ako uklonimo materijalnu komponentu svetlosti i pretvorimo je čist talas, bez primesa čestica, ona je efekat potpun.
[ bojan_bozovic @ 16.12.2017. 12:02 ] @
Vidi, teret dokazivanja postojanja ikakve "duhovne" komponente (ma sta imao u vidu time) sada lezi na tebi, jer je nauka ne priznaje.
[ anon142305 @ 16.12.2017. 12:06 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: Meni se sve cini da nas Everback zeza ;)

Ma joook...
[ Everback @ 16.12.2017. 12:08 ] @
Nauka je dokazala placebo efekat. Koje je objašnjenje za placebo? Da li je za placebo potrebno bilo šta materijalno da bi se izazvao? Ako nije potrebno materijalno, onda ostaje samo nematerijalno, odnosno drugim rečima duhovno. Ako ti ne odgovara termin duhovno, uvedi drugi termin, ali suština je ista.
[ bojan_bozovic @ 16.12.2017. 12:21 ] @
Vidi, za placebo efekat je potrebno to nesto materijalno, bilo da se radi o piluli u kojoj se nalazi samo secer, ili molitvi pred ikonom. Zato placebo efekat ne moze da dokaze postojanje iceg duhovnog, vec je samo vera da ce biti bolje, kad u sustini, moze da bude i gore zbog neuzimanja lekova koji su prepisani od strane medicinskog strucnjaka.
[ Everback @ 16.12.2017. 12:28 ] @
Za molitvu nije neophodna ikona. Kako može molitva da bude materijalna stvar? Još jedno pitanje, da li je softver materijalan ili duhovan?
[ bojan_bozovic @ 16.12.2017. 12:45 ] @
Molitva je materijalna stvar, bez obzira da li je verbalna ili zamisljena, zahteva upotrebu mozga koja je merljiva, cak i preko EEG (referenca https://link.springer.com/chap...3-540-68044-4_5?no-access=true )
Softver je materijalan, cak i kada je na kompjuteru, jer se sastoji od niza brojeva u binarnom zapisu koji odgovaraju stanjima u memorijskim celijama kompjutera da ima napona odnosno nema napona.
[ Everbeck @ 16.12.2017. 13:28 ] @
Nosilac softvera je materijalna stvar, dok sam softver nije. Softver je u domenu ideja. Da li isti softver može da se nalazi na ssd, hdd, dvd i fleš memoriji? Ako može, to onda znači da fizički medijum nije nešto što određuje suštinu softvera.
[ bojan_bozovic @ 16.12.2017. 13:36 ] @
Ja sam dao objasnjenje, softver je materijalan, jer njegovo prisustvo odnosno odsustvo modifikuje stanje nosaca softvera u smislu postojanja/nepostojanja napona u memorijskim celijama (bio to RAM, SSD ili HDD ili DVD/CD/Blu Ray). Mozes sebe uveravati u suprotno, ali kada kreditnom/debitnom karticom platis nesto, to smanjuje tvoj saldo na racunu u banci, koji je podatak nekog softvera banke, i to je itekako materijalno, tj. postojece.
[ Everbeck @ 16.12.2017. 13:38 ] @
Nematerijalno nije isto što i nepostojeće! Ako su i hardver i softver materijalni, u čemu je razlika?
[ bojan_bozovic @ 16.12.2017. 14:02 ] @
Elektroni u kompjuteru su itekako materijalni! Vise ovde https://en.wikipedia.org/wiki/Random-access_memory
[ djoka_l @ 16.12.2017. 14:03 ] @
Pretpostavimo da izgubiš/obrišeš sve kopije nekog programa, uključujući listinge na papiru, zapise na nosačima podataka, sve kopije na internetu. Da li i dalje poseduješ softver?

Pravo na korišćenje softvera je "nematerijalno" (intanglible na engleskom), Sam softver mora negde da bude zapisan. Ako postoji samo u glavam programera, to još uvek nije softver, samo ideja o softveru (a i ona je "zapisana" u mozgu programera).
[ Everbeck @ 16.12.2017. 14:16 ] @
Sofver da bi postojao zahteva postojanje materijalnog nosača. Kopiranjem softvera sa jednog medijuma na drugi menja se fizičko stanje medijuma. Ali to ne znači da je sofver isto što i medijum. Šta više, sofver je nematerijalni entitet koji ima sposobnost menjanja fizičkog stanja materije. Vratimo se na placebo efekat. Kao što softver menja stanje medijuma, tako molitva ili magijske reči menjaju fizički svet.
[ dusanboss @ 16.12.2017. 14:19 ] @
Da, placibo jeste neučno dokazan kao i njegova ograničenja. Ljudima može biti bolje u nekim slučajevima ipak niko još nije uspe da sa jakim placebom inicira rast nove ruke ili noge.

Tako i sungazing (glupo je jako kad se prevede) ima ograničeno dejstvo okoliko uopšte i deluje. Ne možeš prestati da jedeš i da se hraniš sunčevom enrgijum čak i da imaš neku mutaciju koja ti omogućava fotosintezu opet bi morao a unosiš neke hranljive sastojke.

Ljudsko telo kao i tela ostalih sisara troše velike količine energije čak i u stanju mirovanja. Tu energiju moraš nadokanditi unošenjem hranjivih materija u krvotok dakle putem hrane ili infuzije. Ne znam da li postoji neki drugi način, ali sungazing svakako nije jedan od njih. Ako ne unosiš hranljive sastojke telo troši zalihe sala pa zatim same mišće i na kraju nastupa smrt.

Gledao sam onmad neku ženu koja je htela naučno da dokaže kako ne mora da unosi ni hranu ni vodu. Izdržala 4 dana nakon toga morali su da joj ukažu medicinsku pomoć. Osušila se sva i to vidno. Verovatno usled dehidratacije.

Ne brini Everbeck nisi ti jedini http://www.dailymotion.com/video/xrtmga Dobra pesma!
[ Everbeck @ 16.12.2017. 14:26 ] @
Citat:
Ljudima može biti bolje u nekim slučajevima ipak niko još nije uspe da sa jakim placebom inicira rast nove ruke ili noge.


Zato što ljudi nemaju dovoljno vere.

Citat:
Zaista, kažem vam, ko kaže ovoj gori: digni se i baci se u more, a ne posumnja u svome srcu, nego veruje da će biti ono što govori, biće mu.

[ dusanboss @ 16.12.2017. 14:26 ] @
Možda gledanje u koze može da pomogne. Ukoliko je pomuzeš, pojedeš i pojeb... https://www.youtube.com/watch?v=p8Q8RaRA1gQ
[ Everbeck @ 16.12.2017. 14:34 ] @
Time se bavi služba u okviru američke vojske. Samo najveći zločinci bi mogli da rade tako nešto sa kozom i to bez njenog pristanka.
[ dusanboss @ 16.12.2017. 14:41 ] @
Citat:
Everbeck:
Time se bavi služba u okviru američke vojske. Samo najveći zločinci bi mogli da rade tako nešto sa kozom i to bez njenog pristanka.


Dobro to je bilo u svrsi istraživanja i spoznaje neprijatelja.

Zanimljivo i neverovatno koliko istne ima u navedenom filmu "The men who stare at goats" postoji i dokumentarac koji predhodio igranom filmu.
[ bojan_bozovic @ 16.12.2017. 14:56 ] @
Citat:
Everbeck:
Sofver da bi postojao zahteva postojanje materijalnog nosača. Kopiranjem softvera sa jednog medijuma na drugi menja se fizičko stanje medijuma. Ali to ne znači da je sofver isto što i medijum. Šta više, sofver je nematerijalni entitet koji ima sposobnost menjanja fizičkog stanja materije. Vratimo se na placebo efekat. Kao što softver menja stanje medijuma, tako molitva ili magijske reči menjaju fizički svet.


I hardver zahteva postojanje materijalnog nosaca (silicijumski cip, stampana ploca itd). Softver nije nematerijalni entitet, jer je definisan elektricnim nabojem (u RAM, SSD, HDD) koji je merljiv, ili na drugi nacin, recimo algoritmom na papiru.
[ Everbeck @ 16.12.2017. 15:13 ] @
Izbegao si pitanje u čemu je razlika između softvera i hardvera. Šta je to što jedan softver koji se čuva na različitom hardveru čiti istim?
[ bojan_bozovic @ 16.12.2017. 15:31 ] @
Nisam, jer ne postoji dobro razgranicenje izmedju hardvera i softvera. Procesor moze da ima izmenjljiv mikrokod, postoje FPGA programabilni cipovi, kao sto postoje potpuno softverske metode za emulaciju hardvera, sistemi za opis hardvera i interpretaciju (verilog), hardverske implementacije visih programskih jezika su postojale (lisp procesori, ada procesori), hardverski implementiran softver (recimo video enkoder/dekoder u hardveru). Hardver je prilicno neizmenjljiv, dok je softver prilicno izmenjljiv.
[ Everbeck @ 16.12.2017. 16:35 ] @
Citat:
Hardver je prilicno neizmenjljiv, dok je softver prilicno izmenjljiv.


Jel to tvoja definicija? Ako jeste onda mogu da zaključim da je grafička kartica softver, jer vrlo lako mogu da je zamenim drugom i sistem da nastavi da radi bez problema, dok je kernel operativnog sistema hardver, jer je izmena komplikovana.

Što se tiče hardverski implementiranog softvera, ipak je to neki softver, inače ne bismo imali reč za to. Ako je softver, znači da to nešto što je implementirano nije hardver, odnosno materijalna stvar. Šta je onda?
[ djoka_l @ 16.12.2017. 17:10 ] @
Šta je po tebi PLA (programmable logic array). Hardver nije, softver nije. Da li sve mora da bude jedno ili drugo?
[ bojan_bozovic @ 16.12.2017. 17:18 ] @
Tu graficku karticu ne mozes lako da zamenis drugom ako imas, npr. laptop, ili OS koji podrzava samo, recimo, graficke kartice izvesnih modela, ili koristis smartphone ili tablet. Polazis od (pogresne!) predpostavke da svako koristi desktop PC poput tebe. Sa druge strane, ako gledamo hardver i softver u jednom laserskom stampacu, nista nije izmenjljivo, dok recimo mikrokod procesora koji je izmenljiv jeste softver iako je fizicki na istom silicijumu na kome je i procesor, tako da ne moze da se kaze da je hardver na silicijumu i "materijalan" a softver "nematerijalan" sto je tvoja tvrdnja. Taj mikrokod je sastavni deo procesora bez koga on nece funkcionisati, sto me je i navelo da dam definiciju koju sam dao. Nisi, medjutim, ponudio bolju, mada se sa mnom ne slazes. I Intel i AMD nude nadogradnje za mikrokod svojih procesora.

Dalje, nisi odgovorio na ovo pitanje, tvoj saldo na tekucem racunu u banci je samo broj u bancinoj bazi podataka, da li je "nematerijalan"? Sta podrazumevas pod "nematerijalnim"? Taj broj itekako postoji, moze da se izmeni, moze da se procita, pa samim tim, nejasno je sta je u njemu "nematerijalno".

[ Everbeck @ 16.12.2017. 18:12 ] @
Ti si naveo bezveznu definiciju, i sad tražiš određene slučajeve kada ona važi. Ako je nešto definicija onda obuhvata sve slučajeve. Sofver je prilično izmenljiv, hardver nije... Ma važi...

Time da su brojevi materijalni koriste se vaspitači u predškolskom jer još uvek nemaju sposobnost apstraktnog mišljenja. Tako da deca uče da ako imaju pet jabuka i dobiju još tri, onda će imati osam jabuka. Međutim, pet plus tri je osam. Čega osam? Nebitno! Bilo čega, jer broj je apstraktni pojam i kao takav je nematerijalan. Time što je neki broj negde fizički upisan uopšte ne znači da su brojevi materijalni. Konkretni zapis jeste materijalan, ali broj nije. Bilo koji sotver je definisan nizom brojeva. Brojevi nisu materijalni, tako da ni softver nije materijalan. Ako je broj materijalan zato što ga je moguće zapisati, onda u redu, i softver je materijalan. Možda bismo mogli i da izbacimo reč softver iz upotrebe i koristimo samo hardver.
[ pajapop @ 16.12.2017. 18:41 ] @
Citat:
dusanboss:
... energiju moraš nadokanditi unošenjem hranjivih materija u krvotok dakle putem hrane...


Eto, na primer...Dok se Dule sprema za legiju, nagomilava energiju...


[ nemamstan @ 16.12.2017. 18:43 ] @
Citat:
Everback

Nauka je dokazala placebo efekat. Koje je objašnjenje za placebo? Da li je za placebo potrebno bilo šta materijalno da bi se izazvao? Ako nije potrebno materijalno, onda ostaje samo nematerijalno, odnosno drugim rečima duhovno. Ako ti ne odgovara termin duhovno, uvedi drugi termin, ali suština je ista.

Za placebo efekat potrebna je informacija.
Informacija je materijalne prirode pa deluje na materiju (i obratno).
Prc duhovima!


Citat:
Everbeck

Nematerijalno nije isto što i nepostojeće! Ako su i hardver i softver materijalni, u čemu je razlika?

Ni u čemu - ta podela je relativna.
[ Everbeck @ 16.12.2017. 18:49 ] @
Odlično, pošto nema nikakve razlike, možda bi mogao da mi daš svoj mobilni telefon, a ja ću tebi 1000 GIMPova. Šta kažeš?
[ nemamstan @ 16.12.2017. 19:14 ] @
Dajem ti telefon za tih 1000 GIMP jer cenim da telefon koji koristim vredi manje od 1000 nosača tih GIMP-ova!


Kad se govori o podeli na hardver i softver onda cena nije kriterijum.

Posmatraj ovakvu situaciju:
- CPU, RAM, ROM, bla, bla...
- DVD sa "softverom".
U ovom momentu računar je mašina M0.
Cena C0.

Uključiš struju (električnu) i računar postaje mašina M1.
Razlika izmedju mašine M0 i M1 su električna stanja komponenti računarskog sistema.

Cena M0 i M1 je ista!
[ pajapop @ 16.12.2017. 19:15 ] @
Citat:
dusanboss:


Gledao sam onomad neku ženu... koja je htela... pomoć. Osušila se sva i to vidno. Verovatno usled dehidratacije.









[ Everbeck @ 16.12.2017. 19:46 ] @
Citat:
nemamstan:
Dajem ti telefon za tih 1000 GIMP jer cenim da telefon koji koristim vredi manje od 1000 nosača tih GIMP-ova!


Kojih nosača? Samo iskopiraj ovo u neki-fajl.php i pokreni.

Code:

<?php
     $folder = 'c:/Downloads/';
     $url = 'https://download.gimp.org/mirror/'.
               'pub/gimp/v2.8/windows/gimp-2.8.22-setup.exe';
     for ($i=0; $i <1000; $i++) {
           $fajl = "gimp$i.exe";
           file_put_contents($folder.$fajl, file_get_contents($url));
     }
[ anon70939 @ 16.12.2017. 21:20 ] @
Citat:
pajapop:
Citat:
dusanboss:
... energiju moraš nadokanditi unošenjem hranjivih materija u krvotok dakle putem hrane...


Eto, na primer...Dok se Dule sprema za legiju, nagomilava energiju...:)


clicker arta noob kurwa
[ dusanboss @ 16.12.2017. 21:22 ] @
pajapop kakav si lik. . Kako se setiš.
[ valerijan @ 16.12.2017. 22:06 ] @
[ dusanboss @ 16.12.2017. 22:20 ] @
valerijan, odakle ja ta tetovaža? Šta piše na njoj?
[ valerijan @ 16.12.2017. 22:25 ] @
čudi me da se ne sećaš:

[ nemamstan @ 16.12.2017. 22:42 ] @
^Everbeck

Evo i tebi glanc iphone 4!

[ Everbeck @ 17.12.2017. 00:16 ] @
Hvala ti. Mogu jedino da ti uzvratim ovim:

ganc ili glanc.
[ nemamstan @ 17.12.2017. 01:56 ] @
Iphone 4 se više ne proizvodi.
Tako da nije nov ali može biti izglancan.

A sad moram da se podsetim Banach–Tarski paradoksa jer imam utisak da će Bradzorf012 da navali sa tim budući da mu sa religijom baš ne ide.
[ Everbeck @ 17.12.2017. 09:48 ] @
Ovo što si ti meni poslao nije hardver. Nadam se da je sada jasnije šta je hardver, šta je softver, a šta znači glans.
[ deedee6 @ 17.12.2017. 09:58 ] @
A gane nov?
[ nemamstan @ 17.12.2017. 13:22 ] @
Citat:
Everbeck

Ovo što si ti meni poslao nije hardver. Nadam se da je sada jasnije šta je hardver, šta je softver, a šta znači glans.

Ti si meni poslao skicu. Ja sam ti uzvratio skicom.
Tike-tike-taćke nema više vraćke!


PS. Ono što si poslao nije listing softvera jer ima bagova. Zato je skica.

Zaboravimo na bagove - i da nema bagova nije softver jer ne može (bez dodatnih intervencija) da se izvrši na računaru.
Softver postaje onog momenta kad ga računar može izvršiti bez ljudske intervencije (na tom "softveru").
Listing softvera ne može da se izvrši
ali datoteka u kojoj se nalazi listing može da se izvrši (bilo interpreterom ili kompajlerom).
[ nemamstan @ 17.12.2017. 17:48 ] @
OK, evo da ti pomognem.

Pretpostavimo da nema bagova (a ima, dokaz je da ne možeš ni ti da ga izvršiš).

Da bi postao program morao si da mi pošalješ link na taj listing (ili medijum sa listingom da mi pošalješ poštom).
Kad imam link mogu da moj računar "priključim" na taj link i program će se izvršiti.

Ali u momentu konekcija hard disk na kome se nalazi listing postaje sastavni deo računara na kome se izvršava taj program, tj. mog računara.

Zato, kao što sam ranije napisao, podela na hardver (tvrdo, opipljivo) i softver (meko, neopipljivo) je relativna.
Sledi da mi duguješ 1000 takvih hard diskova i tada ti šaljem moj telefon.

I nemoj da vrdaš. Duguješ mi 1000 hard diskova a ne 1000 izvršenja programa kao što si pokušao da mi podvališ sa tom skicom.
[ anon70939 @ 17.12.2017. 21:09 ] @
vidim ja da se pojavio konacno neki smisleni troll poput onog 2012
Nego ne vidim da je jos pocelo to da se diskusije zavrsavaju vredjanjem i psovanjem ga
[ Everbeck @ 17.12.2017. 21:20 ] @
Na koga misliš, nemamstan-a ili mene? Mislim da je nemamstan ranije koristio nikove kondorus, hotchimney... stopnarkomaniji... Uglavnom, ništa novo ni zanimljivo. Što se mene tiče, sigurno neću nikoga da vređam.
[ anon70939 @ 17.12.2017. 22:16 ] @
nije ni 2012, pa su ***** kad ostanu bez argumenata u diskusiji, na taj pokusavali nesto... ne znam ni sta.
[ nemamstan @ 17.12.2017. 22:49 ] @
Citat:
Everbeck

Na koga misliš, nemamstan-a ili mene? Mislim da je nemamstan ranije koristio nikove kondorus, hotchimney... stopnarkomaniji...

Pošto si tako decidan nema druge nego da pretpostavim da odlično poznaješ sve te likove.
1) To može da zna samo onaj ko je vlasnik jednog (ili više) od tih nikova.
2) Ili neko ko je sa njima često učestvovao u diskusiji i pri tome nisi baš zadovoljan kako si prošao.

Ako si sa njima učestvovao u diskusiji onda mora da imaš nalog od ranije.
Pošto ti je za ovaj nik Datum registracije: 16.12.2017. sledi da si klon nekog od ekspoziranih nikova kako sam naveo pod 1) i 2)!
Kojeg?

PS. Ja ne mogu da kažem kojem niku pripadaš jer bi to podrazumevalo da čitam tvoje i njihove tekstove.
Zato moje čestitke na tvom trudu da čitaš (i zapamtiš)!
[ Everbeck @ 17.12.2017. 23:00 ] @
U pravu si i za 1 i za 2. Ja sam vlasnih svih tih nikova, uključujući i nemamstan. Učestvovao sam u diskusiji sa svim likovima i nisam zadovoljan kako sam prošao. Nezgodno je kada istovremeno pobediš i izgubiš u raspravi. Nakon toga neizbežno je da se jave pomešana osećanja.

Naravno da čitaš sve moje i njihove tekstove, jer sve što čitam ja istovremeno čitaju svi likovi.

P.S.
Da li su svi ovi likovi materijalni ili duhovni?
[ nemamstan @ 17.12.2017. 23:19 ] @
Naravno da su materijalni.
Da su duhovi ne bi ih konstatovao.

Kako si mogao da očekuješ drukčiji odgovor osim toga što sam naveo?

No, nešto da i ja tebe pitam: da li si ovu temu otvorio da bi prekinuo diskusiju o religiji na temi o ruskom dopingu?