[ zexxxx91 @ 22.12.2017. 23:25 ] @
Planiram da kupim Epson L120 sa CISS sistemom za punjenje pa me interesuje, ako neko zna ili ima iskustva sa tim, koliko moze dogu stajati nekoriscen, a da se glava stampaca ne zapekne?

Ne bi ga koristio svakodnevno, nego po potrebi, sve zavisi od posla. Treba mi za stampanje, uglavnom slika, a nekad bi isao i tekst.

Ranije sam imao Canon IP4500 koji nije radio mozda dve nedelje i glava se zapekla. Negde sam procitao da novi tipovi stampaca kao sto je Epson L120, mogu dosta duze stajati nekoristeni i da se glava nece zapeci, e sad koliko je to dugo ne znam.
[ Binary Mind @ 23.12.2017. 18:52 ] @
Pljuckavci ne mogu dugo stajati zaludni, a da ne zapekne glava. Ni taj "novi tip" pljuckavca nije nikakav izuzetak.
[ bakara @ 23.12.2017. 19:08 ] @
Po mom iskustvu noviji ce pre da zapeknu nego stari jer su im dizne uze i preciznije.

Ali HP stampaci bese imaju glave na kertrdidzima pa ako zapekne kupis drugi, ne znam da li i danasnji to imaju tako.
Raspitaj se mozda je to najpametnije resenje.
[ djoka_l @ 23.12.2017. 21:30 ] @
Mastilo za taj Epson košta 1000 dinara po flašici. Za te pare već imaš i HP kertridže sa sve novom glavom. Ima i skupljih, Epson mastilo po specifikaciji daje više stranica od HP kertridža, ali to ti i nije neka uteha, ako ćeš toliko retko da štampač da se glava zapeče.
[ Lavlja_Jazbina @ 24.12.2017. 10:27 ] @
Ako moze da nabavi stari hp 930 ( imam ga jos,spava u garazi) napravio bi posao.Flasica po boji je 100 rsd.

Kada sam davno koristio taj stampac razbio sam ketriz za kolor i unutra je u kontejneru za boju neki filc koji je mogao da primi jos 3x veci kapacitet

boje.Crni je imao neki mehur i moralo je da se malo posle punjenja saceka,posto je kapalo.

Inace ti ketridzi nisu imali problem da zbog i mesec ne koriscenja zapeknu.Imali su podlogu gde se glave parkiraju.

Inace epson koji je za stampu dvd-a hoce da crnu pljucka na prazno i mora da se pali bar 1x mesecno.Ima na netu neki kontejneri

za boju posto su original otrov od cene.


[ calexx @ 24.12.2017. 11:35 ] @
Imao sam neka iskustva dok sam štampao pa mislim da je bolje uzeti ove kojima se menja sve komplet. Sigurno imam bar 6 pljuckavaca koje ne koristim, jedan od njih je Canon iP4300 kome je otkazala glava a pošto sam garantni list zaturio, ništa od popravke i sada je na ormanu i čeka neko rešenje. ;) Pre njega HP3820 koji koristi baš ove kertridže iz prethodne poruke, prednost je što se menja sve u kompletu pa uvek može da se jeftino reši problem mada mislim da je Canon imao bolju štampu. Posle sam kupovao još par HP pljuckavaca ... dok nije prestala potreba da nešto štampam ... imam jedan laserski koji završava osnovne potrebe.

Čini mi se da sam u nekoj reklami čitao da CISS smanjuje mogućnost da se farba osuši mada ne znam kako.
[ zexxxx91 @ 24.12.2017. 19:27 ] @
Mislim da cu traziti neki stariji model koji ima te ketridze koji se menjaju sve komplet ali ne zbog toga da bi kupovao i menjao sve komplem, nego zbog toga sto mi je jedan poznanik "otkrio" foru kako odrzavati takve ketridze, a da se nikad ne zapeknu, pa cak i ako dugo stoje mogu lako da se otpeknu, za dzabe.
Potrazicu neki gde su vec na kretridzu napravljene rupe za punjenje, da ja ne moram busiti i punicu ga sam.

Vec sam imao iskustva oko punjenja sa jednim starim lexmarkom, imao je indenticne ketridze.
[ bakara @ 24.12.2017. 19:33 ] @
I ja sam imao HP945, ali taj stampac je kostao bas dosta, a kertridzi su oko 30eur, nisam siguran da trazis bas takav.
A zapekne svakih par punjenja.
Kolor zapekne, crna moze dosta da gura.
[ calexx @ 24.12.2017. 19:33 ] @
Pa valjda HP i dalje imaju komplet sve u kertridžu, samo su drugi tipovi. Koja je tajna, vrela voda na salveti ili nešto slično? ;) Na pomenutim HP postoje rupe na kertridžima, zar se buše neke druge?
[ Lavlja_Jazbina @ 24.12.2017. 21:46 ] @
Citat:
Potrazicu neki gde su vec na kretridzu napravljene rupe za punjenje, da ja ne moram busiti i punicu ga sam.

To na onim ketridzima vec imas i ako me pamcenje sluzi,zelene su boje.Posle se stavi selotejp i probusi iglom rupica.

Donji deo mozes zatvoriti folijom za pakovanje hrane i nece se zapeci.

Citat:
bakara...A zapekne svakih par punjenja.


Mora da si preterao sa sf filmovima pa si sanjao ovakav slucaj.
[ Predrag Supurovic @ 24.12.2017. 22:38 ] @
Uzmeš laserski štampač i ne misliš.

[ krgo @ 25.12.2017. 08:39 ] @
+1, laser u boji već pet godina, nikada problem (epson c-1700)
[ zeoN_Rider @ 25.12.2017. 08:50 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:
Uzmeš laserski štampač i ne misliš.



Vala baš, u ovom veku koristiti tz. pljuckavac?
[ Lavlja_Jazbina @ 25.12.2017. 10:30 ] @
Pa s obzirom koliko je odrzavanje,pod uslovom da ne stampa mnogo,moze da kupi.U kontra koriscenju sigurno se ne drogira da kupi laserac.
[ bakara @ 25.12.2017. 12:22 ] @
Sve zavisi za sta mu treba, jer laser kolor istih karakteristika kao ink jet nimalo nije jeftin.

da je drugacije ink jet stampaci odavno ne bi postojali, a bas ih ta razlika odrzava.
[ Lavlja_Jazbina @ 25.12.2017. 19:41 ] @
Znam sa svojim hp cp1025 sta cu da radim kad odu ketridzi.U kantu.
[ zexxxx91 @ 09.01.2018. 23:23 ] @
Pre neki dan sam pazario polovan canon ip1800, zadovoljan sam sa stampom.

Samo mi nije jasno kako stampac moze da odbaci ketridz nakon nekoliko punjenja, to mi je rekao covek od kojeg sam kupio.

Ja sam do sad imao nekoliko stampaca sa indenticnim ketridzima, isto tako se sve u kompletu menja ali ja sam ih punio sam i to sam ih skoro svaki dan vadio i dopunjavao, nikad mi nijedan nije odbacio, osim kad se razlije boja pa zamaze cip ali to se samo obrise i ide dalje.