[ Bogdan--Car @ 07.01.2018. 22:19 ] @
Imam baznu lemilicu „Quick 202D” i problem je u toku rada iz čista mira ugasila ja je isključim na prekidač i ostavim oko pola sata pa kad krenem na prekidač da je upalim upali displej na kratko i ugasi se i na je otvorim i imam šta da vidim mosfet preko koga ide grejač u kratkom spoju sve tri nogice ja ga zamenim i taman je spakujem i ukljucim da vidim dali radi i radila je nepunih 2min i ponovo se ugasila isto se desava kad na prekidač upalim na kratko upali displej i ponovo se ugasi. Nemogu da pronađem za tu lemilicu service manual. Šta može da uzrokuje kvar.
[ zeoN_Rider @ 07.01.2018. 22:49 ] @
Proveri elektrolite u napajanju kao i da li grejač probija negde.

[ Bogdan--Car @ 08.01.2018. 19:52 ] @
Proveriću sutra posto mi je ta lemilica na poslu pa javljam šta sam uradio. Zaboravih da na pomenem grejala je nepunih 2minuta i ugasila se.
[ zeoN_Rider @ 08.01.2018. 20:34 ] @
Verovatno je neka zaštita proradila.
[ Bogdan--Car @ 11.01.2018. 08:04 ] @
Imamo još jednu idu lemilicu i probam sa drugom ručkom od te druge lemilice i radi bez problema. Ispostavilo se da je grejač probijao negde na masu tj. prema kućištu na kome je vezano uzemljenje.
[ zeoN_Rider @ 11.01.2018. 09:04 ] @
Citat:
Bogdan--Car Ispostavilo se da je grejač probijao negde na masu tj. prema kućištu na kome je vezano uzemljenje.


Eto, pa posle kažu da nisam genije.