[ ProfesTD @ 09.01.2018. 16:27 ] @
Imam problem kada želim da ubacim toleranciju oblika i položaja u AutoCAD crtež. Umesto simbola prikazuje mi slova (vidi sliku ), mada kada izaberem neko od slova ubaci toleranciju pa moram napamet da znam koje slovo odgovara kojoj toleranciji. Da li neko zna šta treba da podesim da mi odmah prikaže simbole tolerancija?
[ NePitajteMene @ 09.01.2018. 22:58 ] @
Vidi preko Control Panela u Windowsu u Fonts sekciji da li u sistemu postoji instaliran GDT Regular font, AIGDT Regular, AMGDT Regular...(kod mene je Win 10, imama instalirane AutoCAD-ove 2002 i 2015 i u oba rade GDT karakteri kroz Tolerance dialog box)

Mislim da ih u sistem i instalira Autodesk kroz AutoCAD

Link koji moze da pomogne (savetuje repair ili reinstall instalacije AutoCAD-a) u slucaju kao tvoj: https://knowledge.autodesk.com...ead-of-symbols-in-AutoCAD.html

[ ProfesTD @ 10.01.2018. 21:45 ] @
U Windowsu u Fonts sekciji u sistemu postoji instaliran GDT Regular font, AIGDT Regular, AMGDT Regular...(kod mene je Win 7, imam instalirane AutoCAD-ove 2010 , 2013 i 2016 i ni u jednom ne rade GDT karakteri kroz Tolerance dialog box).
Kada sam uradio po vašem savetu Repair AutoCAD-a 2013 proradili su mi GDT karakteri u sve tri verzije AutoCAD-a.
Hvala vam na pomoći.