[ simovic @ 31.01.2018. 17:40 ] @
Pozdrav svima.
Imam problem instalirati driver za lan wiireless conekcijo i audio driver.
Istalirao sam windows XP ali podrske nema,sve sam pretrazio na netu.Istalirao sam puno drivera ali niti jedan nije pravi.Laptop je stari nemogu drugi windows da istaliram samo xp.
Procesor je sempron 2800 .speerd 1600mhz,ram 512 mb,maticna ploca model 08AO version32.41,Grafik cardf gforce4 420go 32mb,network card3 conected 1394net adapter.
to su podatki do kijih sam ja dosao preko nekog programa ispekt pc.

Ako neko ima ideju kako da resim problem unapred hvala.
[ SASA M. @ 31.01.2018. 18:23 ] @
mozda ovde?

http://hpnotebookdrivers.com/h...otebook-pc-windows-xp-drivers/

ako nisi siguran koji drajver tacno treba, probaj program SIW da detektujes komponente ili jos neki pored ovog.
[ Binary Mind @ 31.01.2018. 18:24 ] @
Suviše je to star laptop. Verovatno ga HP više zvanično ne podržava što znači da ćeš za drajvere morati da se snađeš skidajući po drugim nezvaničnim sajtovima, ili uz pomoć DriverPack Solution.
[ simovic @ 31.01.2018. 18:57 ] @
Citat:
SASA M.:
mozda ovde?

http://hpnotebookdrivers.com/h...otebook-pc-windows-xp-drivers/

ako nisi siguran koji drajver tacno treba, probaj program SIW da detektujes komponente ili jos neki pored ovog.



ako nisi siguran koji drajver tacno treba, probaj program SIW da detektujes komponente ili jos neki pored ovog

Probao sam te drivere ali nepomaze,probao sam na razne nacine,hp novije proizvodnje za windows XP niso pravi.
Nekako sam jedal lan driver instaliral conekcija radi polovicno,kontrola pokazuje punu konekciju,ali neotvori internetne povezave.
Da instaliram lan driver ostalo bi lako pomocu detekcije drajvera ali tu je problem.
[ simovic @ 31.01.2018. 19:17 ] @
Citat:
Binary Mind:
Suviše je to star laptop. Verovatno ga HP više zvanično ne podržava što znači da ćeš za drajvere morati da se snađeš skidajući po drugim nezvaničnim sajtovima, ili uz pomoć DriverPack Solution.



Ovaj program bi meni resio problem,ako bi ja imao conekciju na internet ali nemam conekcije.Meni kaze neku konekciju,dole u desnom uglu kontrola 2 monitorčka se povremeno
zasvetle,kao da je konekcija uredu ali ne poveze na internet.
Lep pozdrav hvala.
[ ademare @ 31.01.2018. 20:33 ] @
HP zvanicni sajt podrzava ovaj model ! Jedino ako nisi napisao dobru oznaku ?

https://support.hp.com/us-en/d...mpaq-nx9105-notebook-pc/405820

Pise da je audio ADI 1981B Audio Driver for NVIDIA Chipset

grafika : NVIDIA Graphics Driver

Za Network imas 9 drajvera i tu nema pomoci osim da instaliras sve pa posle svakog provera ! Tu su drajveri za LAN , Bezicni wifi itd. Ima za Broadcom i za atheros , zavisno od wifi kartice , koju imaju ti stari modeli , zavisi koji ti tacno treba !

Znaci instaliras prvi pa vidis da li radi ! Ako si tek nabavio laptop, prvo ukljuci WIFI , na njemu , za to obicno postoji poseban taster , fizicki . Ako ne upali prvi ides dalje dok ne uspe neki od ovih 8 , 9-ti je za blututh , pa on nije sigurno .

Skoro sam instalirao iz ove serije , intelov model i sve je dobro podrzano Drajverima na zvanicnom sajtu . Upravo na tamo nekim Levim mozes da ocekujes probleme . Na kraju mozes da provaris , da li uopste i imas karticu , ako si tek nabavio laptop a ne proradi ni sa jednim, mada tu zavisi i od rutera.

Jer ti stari laptopovi , ne podrzavaju sve najnovije standarde . Ja sa mojim trulim Tenda , nisam uspevao nikako da povezem te starije modele, ali Netis hvata za sekund !

[ simovic @ 01.02.2018. 12:42 ] @

Pozdrav svima

ADEMARE Puno hvala,link koji simi poslao je dobar resio sam problem.Driver za grafiku nije dobar,driver za audio je ta pravi ok.Lan driver sam isto resio.

Ja sam puno drivera instalirao od raznih hp ali jedino sam grafiku nasel preavu.Probao sam za maticnu plocu da nadjem driver,preko programa inspect pc da
vidim kaja je konfiguracija ali bez uspeha.
[ Binary Mind @ 01.02.2018. 20:12 ] @
Prava je sreća naći drajvere za HP laptop koji je više od 10 godina star (ovaj model je recimo iz 2004-2005 god.) na HP-ovom sajtu, jer se dešava da ih posle 10-ak godina skidaju sa komentarom da taj i taj model nije više zvanično podržan, ali eto, čuda se ipak dešavaju.