[ Open93 @ 18.02.2018. 10:58 ] @
Pozdrav narode,

Imam problem sa programiranjem PIC18_J_ kontrolera.
Naime konfiguracija je relativno jednostavna, potrebno je da ocitavam vrednosti sa rotacionog enkodera i da te podatke saljem UART-om.
To je odradjeno sve radi bez vecih problema, testirano na razvojnom sistemu.

Zatim je napravljena plocica i kada sam sve polemio i pokusam da spustim kod javljaju se problemi.
1. Koristio sam MPlab IPE
- Ako napajam uredjaj sa programatora dobijam gresku
Target device was not found (could not detect target voltage VDD). You must connect to a target device to use PICkit 3.
-Ako napajam uredjaj eksterno dobijam gresku
Target Device ID (0x0) is an Invalid Device ID. Please check your connections to the Target Device.
2. Onda probam sa PICkit 3 v3.10
- Sa eksternim napajanjem dobijam gresku da mi nije dobar kondenzator na VDCORE ulazu. A on je proveren sa datasheet-a i posto treba da bude low ESR stavio sam tantal 10 uF
-E sada misterija: Kada napajam sa PICkit-a on prepozna kontroler i spusti kod, ali kada sve povezem na eksterno napajanje tj. na 5 V sa USB-a on ne radi.

Zatim pokusam ja da vidim da li on radi na 3V3, i stavrno kad mu npr. dam da blinka jednim portom on na 3V3 radi, a na 5 V ne radi.
Proverio unimerom.

Na MCLR liniji imam pull-up.

Magija je sto sam polemio tri plocice, jedna je proradila na 5 V iz cuga. Druge dve ne rade. Probao sam da polemim samo MCU bez FTDI-ja na jednoj plocici, na drugoj sve komplet i javljaju se identicni problemi.

Proveravao sam da li su ploce falicne, ali nisam primetio bilo kakve probleme.

PICkit3 je clone, i mazn'o sam ga od drugara.
A narucio sam jedan preko Comet-a, i putuje iz Sofije vec cirka 20 dana. Ne znam sta im toliko treba.

Hvala.
[ vucko47 @ 18.02.2018. 11:50 ] @
Pogledaj voltage level u PICkit3 programu kako je podesen.
[ Open93 @ 18.02.2018. 13:29 ] @
U PICkit3 programu imam samo podesavanje do 3.6 V sa korakom 0.1 V. I uvek ga detektuje i na 3.6 V, 3.5 V, 3.4 V itd.
U Mplab IPE-u ima podesavanja ali ovaj programator ima maksimum od 3.5 V probao sam i sa 3.3 V i 3 V i uvek istu gresku izbacuje.
[ shpiki @ 18.02.2018. 22:44 ] @
a da dovedes eksterno napajanje?
[ Open93 @ 18.02.2018. 23:34 ] @
To sam vec probao...
Naveo sam gore...
Citat:
1. Koristio sam MPlab IPE
- Ako napajam uredjaj sa programatora dobijam gresku
Target device was not found (could not detect target voltage VDD). You must connect to a target device to use PICkit 3.
-Ako napajam uredjaj eksterno dobijam gresku
Target Device ID (0x0) is an Invalid Device ID. Please check your connections to the Target Device.

2. Onda probam sa PICkit 3 v3.10
- Sa eksternim napajanjem dobijam gresku da mi nije dobar kondenzator na VDCORE ulazu. A on je proveren sa datasheet-a i posto treba da bude low ESR stavio sam tantal 10 uF
-E sada misterija: Kada napajam sa PICkit-a on prepozna kontroler i spusti kod, ali kada sve povezem na eksterno napajanje tj. na 5 V sa USB-a on ne radi.