[ stankeee @ 06.03.2018. 16:31 ] @
Ovih dana sam popravljao ovaj uredjaj . Radio je vlo lose hvatao stanice ( krci puca ) a i jos je i masio frekfencu, kasete naravno nisu radile , potenciometri krcali itd. Sredim ja sve to ostavim ga da svira - dan dva da se uverim da je sve u redu ali danas ga uklucim i selektor je bio u poziciji za radio ( selektor je digitalni) prebacio sam na kasetu ali i dalje nema zvuka .Znaci sta god da selektujete led dioda pokazuje selektovan uredjaj ali na zvucnicima nista. Onda ga je otvorim i onako u predelu tc4052 ( preko njega selektovani uredjaj ide na STK ) i tu sam pipnuo negde rukom i krenuo je da svira radio - normalno ali kada selektujem kasetu led dioda pokaze da je selektovana kaseta a svira radio .
Ne mogu da nadjem semu za ovaj uredjaj kako ne bih lutao .Probao sam da zamenim TC4052 ali nista...
[ stankeee @ 07.03.2018. 16:47 ] @
Malo je bilo teze bez seme ali uz datasheet za SN74LS145N i TC4052 doslo se do zakljucka da je problem kod ovog drugog tc4052 .Sva sreca da je logika bila u redu nego je iz ispravljaca nedostajao stabilisan napon +7.3v. Inace tc4052 radi na +/- 7.3v (u ovom slucaju) i tako zamenom jedne zener diode dobio sam +7.3v i uredjaj ponovo normalno radi .Sta se tu tacno desilo sa ovom diodom ???
[ Smartowi @ 07.03.2018. 21:17 ] @
Koliko vidim tebe zanima zasto bi crkla dioda. Dovoljno je prilikom nestanka struje da neki uredjaj u kuci koji je trofazni (ne mora biti u kući,moze biti u komšiluku ili naselju) ima u sebi kondenzatore izmedju faza i nule i tom trenutku u vod za nulu pusti malo napona i to je dovoljno. Ne mora da znači da se to dogodilo ali moj brat živi pored pekare i to velike i kad god nestane struje njemu crkne ili tv ili nešto sl.
[ stankeee @ 07.03.2018. 22:28 ] @
Bitno da je problem rešen. Hvala na Saradnji