[ LakiElektro @ 13.03.2018. 09:11 ] @
Dobar dan svima, puko mi je ekran na laptopu i ne mogu da vidim dobar deo ekrana npr 70% i sada ja sam povezao na ekran od mog kompjutera medjutim ja kada upalim laptop i kada povezem VGA kabl sa laptopom ja ne vidim na mom ekranu od kompjutera boot screen, ne vidim BIOS ne vidim nista dok ne pocne welcome, da li neko zna gde mogu da aktiviram da vidim i da li je to uopste i moguce?

Hvala svima unapred!
[ since1986BC @ 13.03.2018. 09:19 ] @
Nema veze to sto ne prikaze ali tokom startanja laptopa, da li uopste pritiskas taster za ulazak u BIOS?
[ LakiElektro @ 13.03.2018. 09:38 ] @
Citat:
since1986BC: Nema veze to sto ne prikaze ali tokom startanja laptopa, da li uopste pritiskas taster za ulazak u BIOS?


Naravno da pritiskam taster za bios i udje u bios ali na laptopu ali ne mogu nista da vidim zbog ekrana jel je puko, pa mk treba pomoc da vidim boot screen bios itd na mom drugom ekranu ako me razumete.
[ Lavlja_Jazbina @ 13.03.2018. 09:48 ] @
Kada podignes sistem,u setovanju monitora stavi duplicate desktop on 1 and 2.

Imaces dupliranu sliku pa probaj tako.
[ gilopile @ 13.03.2018. 10:19 ] @
FN + F5 kada startujes laptop. Ili lakse da udjes u BIOS i onda kombinacija FN + F5 da baci sliku na externi.

Neki lapovi su `glupi` i ne zapamte, pa moras ovo svaki put kada boot-ujes, cak i kada se otkaci inerni panel, zna da zeza i ne baca sliku u DOS-u i BIOS-u dok ne stisnes tu kombinaciju tastera.

Lavcek, to vasi SAMO za WIN. On hoce da vidi BIOS na externom, a jedino pomaze ovo sto napisah, swich-ovanje sa tom kombinacijom FN+F5 ( funkcijsko dugme i F5 )
[ LakiElektro @ 13.03.2018. 10:27 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: Kada podignes sistem,u setovanju monitora stavi duplicate desktop on 1 and 2.

Imaces dupliranu sliku pa probaj tako.


Tako sam stavio i nista.
[ since1986BC @ 13.03.2018. 11:55 ] @
@gilopile, zar to ne zavisi od proizvodjaca laptopa? Kod mene je recimo ta opcija na Fn+F1 (Dell).
[ gilopile @ 13.03.2018. 12:16 ] @
Zavisi, ali se podrazumeva, ako nije F5 za taj model, onda je neki frugi `F`, ali 99% modela koje sam ja video je bas F5 :) Bitno da zna sta da trazi/ pokusa.
[ Lavlja_Jazbina @ 13.03.2018. 20:22 ] @
Gile...ne moze on da u butovanju prebacuje sa funktion dugmetom.

edit:I imao sam na jednoj tosibi situaciju da je ekran bio polomljen i da nije htelo da se prebaci na eksterni monitor.
[ gilopile @ 13.03.2018. 20:52 ] @
Moze, Lave, ta funkcija radi i u BIOS-u i u DOS-u. Bar 10-ak raznih laptopova koje sam ja probao, a imali skrsene panele, a i oni sa zdravim panelima. Ako odmah ne baci sliku na externi, onda funkcija F5 to omogucava.
[ Zlatni_bg @ 14.03.2018. 07:25 ] @
Meni po slicicama na F dugmicima na Asus X552 dugme F8 to radi :D

A sto se tice dalje diskusije, umesto "Hitmo" da je pokretac teme napisao model lap topa mozda bismo mogli vise da pomognemo :)
[ LakiElektro @ 14.03.2018. 10:50 ] @
Zaboravio sam tacno je :-D

Model laptopa je Samsung np300v5z.

Citat:
Zlatni_bg: Meni po slicicama na F dugmicima na Asus X552 dugme F8 to radi :D

A sto se tice dalje diskusije, umesto "Hitmo" da je pokretac teme napisao model lap topa mozda bismo mogli vise da pomognemo :)
[ gilopile @ 14.03.2018. 12:32 ] @
Heheh, ovde je FN+F4 :D
[ LakiElektro @ 15.03.2018. 12:56 ] @
→Nazalost nista nisam uspeo sve savete sam pokusao ne radi ni FN+F4 NI FN+F5 nista ne radi, da li znate jos nesto mozda?
[ SlobaBgd @ 15.03.2018. 13:39 ] @
Probaj bez Fn tastera, dakle samo pritisni funkcijski taster (F1-F12) koji na sebi ima ikonicu/sličicu eksternog monitora.

Neki laptopovi po defaultu imaju podešeno u BIOS-u da navedene funkcije (prebacivanja između video izlaza, pojačavanje i smanjivanje zvuka, uključivanje/isključivanje WiFi...) imaju prioritet nad funkcijskim komandama, pa ćemo morati za Refresh na primer da koristimo kombinaciju tastera Fn+F5, a sam taster F5 radi nešto sasvim drugo, zavisno od modela laptopa.
[ Zlatni_bg @ 16.03.2018. 14:09 ] @
Meni opet, na Asusu, F dugmad ima F funkcije tek kada drzim FN, po defaultu su dugmad za smanjivanja osvetljenja itd. Tako da je Sloba rekao pametnu stvar.