[ Brkic @ 13.03.2018. 09:42 ] @
Treba mi neki jednostavni Firewall da me obavesti kada neki novi program želi izaći na internet pa da ga mogu blokirati ili pustiti, takodje i za ulazne programe.

neka preporuka za takav Firewall, neki jednostavni ??

Samo free program mi treba

[Ovu poruku je menjao Brkic dana 13.03.2018. u 12:24 GMT+1]
[ nkrgovic @ 13.03.2018. 10:44 ] @
Za Enterprise, jedino sto mi pada na pamet je Zone Alarm - to je CheckPoint, jednostavan je i ima i pristojan centralizovan management. Ne znam da li je Free za corporate, ali za kucne korisnike jeste:

https://www.zonealarm.com/software/free-firewall/

P.S. Windows Only
[ klikton @ 13.03.2018. 11:17 ] @
Ja bih prvo ti rekao da ne postoji jednostavan firewall :)
To je pravilo :P

Druga stvar, bitno je koliko para tvoja firma zeli da upuca u tu opremu.

FW se krecu od 1000€ pa nadalje.. Plus kojekave licence (IPS/IDS, AV itd)...

Imao sam tu(ne)srecu da sam radio sa svim vecim vendorima (CP, PaloAlto, Fortinet, Watchguard,Ciso) i kao najvise user friendly mi je Fortigate. Ima jako uredan GUI cak ni cli nije strasan (za razliki od clisha na CPu koji smatram jezivim).
[ rajco @ 13.03.2018. 11:49 ] @
Slažem se za Forti, ali svi ti koje si nabrojao su skupi + dodatne licence obično na godišnjem nivou, a on je pitao za free :).
[ since1986BC @ 13.03.2018. 12:02 ] @
Nema besplatnog rucka.
Ili ce da uzme iole ozbiljno resenje ili mu je dovoljno da ode sam na Softpediju i tamo nadje prvi na listi.

Ili je autor promasio podforum? Ako ne trazi FW za poslovnu primenu.
[ klikton @ 13.03.2018. 12:31 ] @
Citat:
rajco:
Slažem se za Forti, ali svi ti koje si nabrojao su skupi + dodatne licence obično na godišnjem nivou, a on je pitao za free :).


Eeee nije mi pisalo u mailu da je covek editova post :)

Ako ti treba free, javi i mi meni pls.. Zbilja ne znam nijedan free fw nazalost
[ Qazio @ 13.03.2018. 13:08 ] @
Pa ima free samo ne znam da li sme da se javno pise ime da ne ispadne kakva reklama, a sto je je zanimljivo to sasvim lepo radi.
Nego mene brine recenica koja je napisana, a to je da ga upozori na bilo koji pokusaj izlaska na net sa LAN strane...
To ce tesko da ostvaris tek tako cak i sa placenim FW jer im je namena inspection i FW sa WAN na LAN ne obrnuto, mada mozda i tako nesto moze da se napravi, iskreno nikada nisam razmisljao o tome.
[ Zlatni_bg @ 14.03.2018. 07:33 ] @
Zaboravio sam kako je na Win7 ali Win8.1 ima sasvim zadovoljavajuci FW. Ulazne portove mislim da nema potrebe da zatvaras ako nemas DMZ na ruteru.
[ nkrgovic @ 14.03.2018. 08:13 ] @
Ja i dalje mislim da on hoce softver za racunar, a ne firewall u smislu hardverskog uredjaja....
[ Zlatni_bg @ 14.03.2018. 08:58 ] @
Pa ne bi trazio besplatan uredjaj sigurno :) Zato i savetujem integrisan Win firewall. Nekako mi deluje pouzdanije zbog OS-level pristupa, a i nikad nisam imao problema s njim. Svaka nova aplikacija, igrica, bilo sta, trazi pristup od istog pre nego sto se konektije ili otvori port...
[ Brkic @ 14.03.2018. 10:01 ] @
možda sam pogrešio forum jer mi treba za kućnu upotrebu,
probao sam Zone Alarm i ipak propusti nešto, treba da mi Firewall blokira program kao da nema interneta za njega, bilo Lan ili Wan
[ Zlatni_bg @ 14.03.2018. 10:01 ] @
Win8.1 instaliraj i budi miran. Imas da iskljucis po aplikaciji portove cak ili globalno.
[ Qazio @ 14.03.2018. 15:13 ] @
Brkicu nesreco :)
[ mrkabrka @ 14.03.2018. 22:38 ] @
Kod mene Vako,- Original WinDefender 8.1., koji ne radi delimicno, zato sto ga je preuzeo "GridinSoft"-AntiMalwere ,nabo licencu slucajno na www.Giweaveyoftheday.com- .,365dana sam miran .Da li je 3 u 1 nemam pojma ali radi dobro...
[ dautovic @ 11.04.2018. 14:30 ] @
Uzmes neku konfiguraciju racunara od 1GB RAM-a, sa malo memorije i nekim prosjecnim procesorom i instaliras Pfsense i rijesen problem :D