[ Zoran1980 @ 17.03.2018. 11:51 ] @
Imam jedan stari komp na kojem je OS Windows 2000 SP4 i na njemu je instaliran jedan dosta bitan softver. Naravno softver je licenciran, ima softverski ključ na serijskom portu, a instalacionog diska nema. Na kompu je crkla matična ploča i takvu istu koliko god da sam tražio nemoguće je da se nađe na tržištu da se kupi. Sreća je da je sadržaj harda neoštećen te da sam mogao da uradim njegov image. Pitanje je sledeće da li je sve izgubljeno ili postoji mogućnost da nađem neku drugu mašinu za koju postoje drajveri za Windows 2000 i da hard iz kompa koji u kvaru prebacim u tu drugu mašinu i da iz Safe Mode instaliram drajvere, pa da vidim da li će softver da radi. Da li je ovako nešto nekad neko već pokušao i kakva je iskustva imao sa tim egzibicijama?
[ gilopile @ 17.03.2018. 12:01 ] @
Nisam siguran, ali zavisi kao funkcionise kljuc za taj softver. Ako se vezuje za serijski maticne ploce, onda tesko. Ako je samo u reg bazi, trebalo bi da radi taj image kada ga vratis na neku plocu slicnih specifikacija da bi OS mogao nesmetano da se podigne.

Koja je tacno maticna ploca u pitanju?

Probaj u vmware.
[ balavi @ 17.03.2018. 13:30 ] @
jel može taj softver koji ti treba da radi na nekom novijem Windowsu
[ ademare @ 17.03.2018. 13:45 ] @
To moras da probas , pa da vidis !

Na oglasima , stare ispravne ploce , koje podrzavaju win 2000 , mahom P3 ili neki stariji Celeron , P4 ili Athlon XP ili stariji mogu da se nadju zavisno od modela i za 300 din , sa procesorom . Znaci nije neka preterana investicija novcana , da bi se probalo .

Stavis , zamenis , probas .

Po meni je veca sansa da ce da proradi , nego da nece , mada naravno sto kaze Gile zavisi kako funkcionise taj "Dongle " tj. hardverski kljuc . Ali u principu funkionise tako da softver proverava , da li kljuc postoji , ne bi trebalo da on bude nesto specijalno vezan za jednu maticnu , mada se nikada ne zna , ovako napamet .

Zato investiraj par Eura pa proveri .
[ Zoran1980 @ 17.03.2018. 19:24 ] @
Softver ne mogu da instaliram ponovo, jer nemam disk i zato opcija sa drugim OS otpada u startu. Probao sam ja vec sa jednim drugim kompom, ali nazalost ta konfiguracija nije imala drajvere za Windows 2000. Kada sam pokrenuo OS bez instalisanih drajavera prilikom startovanja programa napisao mi je poruku otprilike koja glasi da graficka podesavanja imaju gresku. Kada sam instalirao drajvere u Safe modu i kada sam pokrenuo OS pri startovanju dobio sam blue screen. Naravno da cu investirati, ali sam hteo da cujem da li je neko to vec ranije pokusavao i kakva su iskustva sa takvim egzibicionisanjem?
[ flighter_022 @ 17.03.2018. 21:21 ] @
I dalje nisi naveo tačan model matične ploče, tip procesora na njoj itd.
[ Zoran1980 @ 17.03.2018. 21:30 ] @
http://us.aopen.com/products_detail.aspx?auno=301
[ Zoran1980 @ 19.03.2018. 16:52 ] @
Samo da javim ishod egzibicije, ako se ko ponovo susretne sa sličnom idejom za rešenje problema...zamenom ploče i instalacijom pravih drajvera sve radi bez problema ☺
[ Lavlja_Jazbina @ 19.03.2018. 16:58 ] @
Opet niisi naveo koja je ploca koju si nabavio i mene licno zanima koji je to softver koji koristis,taj licencirani?