[ jovajovic100 @ 17.03.2018. 23:13 ] @
Danas su izbori Rusiji . Da li će Putin biti potpuno demokratski ponovo izabran ?
[ vladd @ 17.03.2018. 23:52 ] @
Od kada mi to zabadamo nos u tudje dvoriste i njuskamo demokratiju?
Da li smo je malo zagubili?
[ jovajovic100 @ 17.03.2018. 23:57 ] @
Nisi bio tako izričit kada su demokratski birali Trampa .
[ nemamstan @ 18.03.2018. 00:15 ] @
Čestitam Putinu na još jednom mandatu ali ne i na izbornoj pobedi.

Nisam znao da mu je Skripal jedini konkurent
Tako se i Milošević zahebo kad je ubio Stambolića.
[ belbeg @ 18.03.2018. 04:37 ] @
Citat:
nemamstan: Čestitam Putinu na još jednom mandatu ali ne i na izbornoj pobedi.

Nisam znao da mu je Skripal jedini konkurent
Tako se i Milošević zahebo kad je ubio Stambolića.

Ovo je klasičan primer malog Perice koji se dočepao tastature i interneta.
[ revlo @ 18.03.2018. 11:22 ] @
U Rusiji prvi put, svaki gradjanin moze preko kamere da prati tok glasanja, skoro na svakom glasackom mestu. To je veliki korak za demokratiju. Samo što demokratiju ni ja ne volim. Demokratija sluzi da bi se male zemlje kontrolisale. Tako kod nas postoji cenzus za manjine i na primer madjari kojih ima 20 hiljada mogu da imaju 5 poslanika, cigani (da hoće) mogu da imaju 5-6 poslanika i da ucestvuju u vladi. I tako kad skupimo sve te manjine, za prosečnog Srbina iz Šumadije nema mesta, jer mora pola Srbije za njega da glasa.

A velike zemlje Rusija, Kina, Amerika, Kanada...Indija...Turska... Braćo moja nema tu ni D od demokratije, sve je to apsolutna vlast, samo što smo kao globalno društvo napredovali i više ne vešaju po ulicama neistomišljenike, ali ih svakako ućutkaju.

Kamo sreće da i mi imamo diktatora kakav je Putin. Nego što imamo ovu boraniju.
[ nemamstan @ 18.03.2018. 15:17 ] @
Citat:
revlo

U Rusiji prvi put, svaki gradjanin moze preko kamere da prati tok glasanja, skoro na svakom glasackom mestu.

Nisi razumeo. Nije to gradjana radi.
Putin stoji ispred vizora i prati ko nije došao na glasanje.
O tome je još Orvel pisao.

Citat:
revlo

samo što smo kao globalno društvo napredovali i više ne vešaju po ulicama neistomišljenike, ali ih svakako ućutkaju.

E nek si i ti konačno progledao.
Naravno da ih ućutkuju. Čuo si za slučaj Skripal?

Citat:
revlo

Kamo sreće da i mi imamo diktatora kakav je Putin.

Ma otpočetka je jasno da si ti bio Titov pionir.
Pa te sada drma nostalgija
i tražiš utehu u Putinu.

Samo što Putin ne može da stekne toliko svetsko priznanje kao Tito...

Što više onaniniše na Novičok i nuklearne projektile to će biti sve manji i beznačajniji!
[ revlo @ 18.03.2018. 15:39 ] @
Nemaš ti pojma. :D
[ belbeg @ 18.03.2018. 18:03 ] @
Evo, u gradu u kome radim, na ulici vatromet. Prema prvim rezultatima Putin osvojio 74% glasova.
Mada je na ulici veliki minus, oko -20, narod je izašao na ulicu da proslavi pobedu Putina. Toliko o indinuacijama i slobodi izbora u Rusiji.
[ nemamstan @ 19.03.2018. 10:53 ] @
Slavi se i proslavlja!



[ Java Beograd @ 19.03.2018. 11:27 ] @
Glupi Ukrajinci uništiše celu svoju zemlju, posekoše sve grane na kojima su sedeli, ubili koku koja im nosila zlatna jaja (transport gasa) i to sve na nagovor "zapadnih prijatelja". Povampirili fašizam i svako drugo zlo u sopstvenom narodu.

I sad, generišu imaginarnu sliku neprijatelja - Putina - jer im treba personalizacija nekog ko je za sve kriv.

A za to vreme zapadna alijansa zadovoljno trlja ruke - širenje na istok, do samih granica Rusije je u toku. "Ima početnih problema", ali vreme će izlečiti sve.
[ plus_minus @ 19.03.2018. 12:04 ] @
Ja mislim da je kod nas još gore. Pozamašan broj retarda kod nas bez problema ide svom snagom protiv svog pisma zbog ujkinog uticaja i nemaju nikakav problem s' tim.
[ Lavlja_Jazbina @ 19.03.2018. 15:48 ] @
Bolje da se upusti u projekat:DOZIVOTNI PREDSEDNIK.Ustedelo bi se na papiru i izlasku.Sedis kuci i gledas svog predsednika.
[ mb57 @ 20.03.2018. 12:18 ] @
[ mb57 @ 21.03.2018. 08:05 ] @
THE SAKER: Stvari su mnogo komplikovanije nego što izgleda

Rusija i SAD su već u ratu, i Rusija pobeđuje

Rusija i SAD su u ratu barem još od 2014. godine. Do sada je ovaj rat bio oko 80% informativan, 15% ekonomski i 5% kinetički. Ali, to bi se vrlo lako moglo promeniti, i to vrlo iznenada. Zato je Rusija uložila ogromne napore u pripremu protiv konvencionalnog i nuklearnog napada od strane AngloCionističke imperije. Evo nekih mera koje su preduzete u tom smislu:

Kao odgovor na konvencionalnu NATO pretnju sa Zapada:

Putin je naredio ponovno stvaranje Prve gardijske tenkovske armije. Ova tenkovska armija će uključivati dve tenkovske divizije (najbolje u ruskoj vojsci – 2. garda Tamanske motostreljačke divizije i 4. garda Kantemirovske tenkovske divizije), i ukupno 500+ Armata tenkova T-14. Ovu tenkovsku armiju će podržavati 20. garda armije kombinovane vojske (u toku).
Raspoređivanje operativno-taktičkih raketnih sistema Iskander-M (završeno).
Udvostručenje broja ruskih vazdušnih snaga, sa 36.000 na 72.000 (u toku).
Kreiranje Nacionalne garde- u kojoj će se naći snage Ministarstva unutrašnjih poslova (oko 170.000 vojnika), osoblje Ministarstva za vanredne situacije, policijske snage OMON-a (oko 40.000 vojnika), SOBR snage za brzu reakciju (oko 5000+ vojnika), snage Specijalnog centra za operativne reakcije i avijacija Ministarstva unutrašnjih poslova, uključujući jedinice specijalnih snaga “Zubr,“ “Rys“ i “Iastreb“ (oko 700+ operatera), za ukupan broj od oko 250.000 vojnika, što će verovatno stići i do 300.000 u bliskoj budućnosti.
Regrutovanje i raspoređivanje naprednih višenamenskih i boraca za vazdušnu superiornost, i presrestača (MiG-31BM, Su-30SM, Su-35S i, uskoro, MiG-35 i Su-57).
Raspoređivanje sistema vazdušne odbrane S-400 i S-500, zajedno sa radarima velikog dometa.
Usvajanje oko 70% novih, modernih sistema u svim oružanim snagama.

Kao odgovor na ABM “opkoljavanje“ Rusije od strane SAD:

Raspoređivanje RS-28 Sarmat ICBM sa hipersoničnim pokretnim vozilima
Raspoređivanje konvencionalno naoružanih krstarećih raketa dugog dometa
Raspoređivanje nuklearnih krstarećih raketa sa, u suštini, neograničenim dometom
Raspoređivanje nuklearnih bespilotnih potpovih raketa sa interkontinentalnim dometom, veoma velikom brzinom, tihim pogonom i sposonošću za kretanje na velikim dubinama
Raspoređivanje hipersonične rakete Kinžal (10 Maha) sa dometom od 2.000 kilometara
Raspoređivanje nove strateške rakete Avangard, koja je sposobna za brizne od 20 Maha


[ Lavlja_Jazbina @ 21.03.2018. 08:17 ] @
Rusi su blesavi sto ne gomilaju snage na Kubi !
[ mb57 @ 21.03.2018. 08:25 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: Rusi su blesavi sto ne gomilaju snage na Kubi !

A zašto bi gomilali kada imaju rakete koje su efikasnije od vojske na Kubi?
[ Java Beograd @ 21.03.2018. 11:44 ] @
Citat:
mb57:
...
Rusija i SAD su već u ratu, i Rusija pobeđuje
...
Kao odgovor na konvencionalnu NATO pretnju sa Zapada:
...


Jeeee ! Bravo naši !

Samo mi nije jasno ko bi to mogao da napadne Rusiju pešadijskim naoružanjem, i za koji će im moj onoliko tenkova ?!

I koji su to "AngloCionisti" ?
[ Java Beograd @ 21.03.2018. 11:50 ] @
I sad, još jedno pitanje: ako Rusi imaju pravo i moralnu podobonost da, eto, po želji razvijaju svakoliko nuklearno naoružanje, namenjeno uništenju SAD i cele planete, zašto su onomad na sednici UN osudili malog debelog iz Severne Koreje koji je 'teo to isto ?
[ belbeg @ 21.03.2018. 11:56 ] @
@mb57,

oprezno sa odgovorom Javi. Em je slabo informisan em se nekorektno odnosi prema neistomišljenicima a drčnost pokriva statusom na forumu.
[ Java Beograd @ 21.03.2018. 12:41 ] @
E nek si mu rek'o. Da odbraniš ortaka od mog statusa na forumu ! A koji mi je to status ?!

A moja pitanja su jednostavna: koji su to AngloCionisti ?! To još nisam čuo. Ali me asocira na "srbočetničkekomuniste".



A ti si mi ostao dužan za odgovor: kako su Ameri 44' preletali od Ardena do Istočne Prusije zarad celonoćnog silovanja Nemica.
Dakle, OK, neka si u pravu, ja sam u krivu, neka su to bili Ameri a optuživali siroma' Ruse, samo kaži: kako ?!
[ belbeg @ 21.03.2018. 12:45 ] @
Java, zašto pokušavaš da budeš u pravu po cenu gluposti?
Već sam ti napisao, proguglaš i možeš naći odgovore. Uslov je samo da umeš da formulišeš pitanje.
Potrudi se, možda ti uspe?
[ mb57 @ 21.03.2018. 14:18 ] @
Citat:
Java Beograd:
Citat:
mb57:
...
Rusija i SAD su već u ratu, i Rusija pobeđuje
...
Kao odgovor na konvencionalnu NATO pretnju sa Zapada:
...


Jeeee ! Bravo naši !

Samo mi nije jasno ko bi to mogao da napadne Rusiju pešadijskim naoružanjem, i za koji će im moj onoliko tenkova ?!

I koji su to "AngloCionisti" ?

Citat:
Java Beograd:
I sad, još jedno pitanje: ako Rusi imaju pravo i moralnu podobonost da, eto, po želji razvijaju svakoliko nuklearno naoružanje, namenjeno uništenju SAD i cele planete, zašto su onomad na sednici UN osudili malog debelog iz Severne Koreje koji je 'teo to isto ?

Prvo, nadam se da si primetio da sam naveo izvor teksta. Znači, nisam ni slovo ubacio da bi meni postavljao pitanja u vezi istog.
Što se tiče S.Koreje, očigledno je da ne shvataš igru. S.Koreja za leđima ima Kinu i Rusiju i upravo od njih je i stigla tehnologija za proizvodnju raketa.
To što su Rusi "osudili" S.Koreju tretiraj isto tako kako ameri osuđuju daeš i njima slične!
Citat:
belbeg:
@mb57,

oprezno sa odgovorom Javi. Em je slabo informisan em se nekorektno odnosi prema neistomišljenicima a drčnost pokriva statusom na forumu.

Ne brini, umem da ignorišem ako pređe granicu pristojnosti.
[ mb57 @ 21.03.2018. 15:04 ] @
Mnogi izveštaji ukazuju da se u Mediteranu razmeštaju ratni brodovi NATO i Rusije.

Situacija postaje sve kritičnija obzirom da je Vašington najavio udare po Damasku.
Moskva je uzvratila upozorenjem da ukoliko američke rakete počnu da padaju po Damsku ruska vojska će bombardovati ciljeve iz kojih NATO napada Siriju.
Sve liči na neizbežni rat a prava je enigma sa čim to NATO može da napadne rusku vojsku a da ne dobije uzvratni odgovor.
Ruska komanda u Damasku je čak precizirala da će potopiti sve američke brodove sa kojih bude dolazio napad na rusku vojsku u Siriji.
Neki analitičari tvrde da je sve samo blef NATO jer Rusija ima moćno oružje sa kojim može da potopi kompletnu protivničku mornaricu za samo nekoliko minuta.
No ostaje nejasan utisak da li je Putinovo stravično upozorenje sa prikazivanjem novog oružja uopšte doprlo do američke komande.

U svakom slučaju ruska i američka vojska sa NATO su zauzeli ratne položaje i samo jedna iskra je dovoljna da zapali dobar deo zemljine kugle a šta će dalje biti ne sluti na dobro.
[ revlo @ 21.03.2018. 18:31 ] @
@mb57

Ako Rusi napadnu SAD, mnogi će serveri ostati bez struje, misli i o tome,a pitanje je koji će nam sajtovi sve biti potrebni. A SAD da sravne Rusiju, ništa se ne bi osetilo. Ja predlažem da sve emigrante pošaljemo na Antarktik ili Artik stalno ih mešam. I da tu SAD i Rusija pokazuju snagu. Jedni da ih brane a drugi da ih napadaju pa da vidimo ko će pobediti.

Mnogo ste bre paranoični ili stvarno priželjkujete neki rat. Rat nije dobar. Ne znam jel ste skoro videli slike Sirije i Avganistana, tamo nema ni jedna zgrada čitava, uništili su milione kvadratnih kilometara. Sad jedino Marsovci da dođu tu da nasele te predele, jer inače nema ko.
[ nemamstan @ 21.03.2018. 22:13 ] @
Dok su se rusofili poslušno tiskala sa zebnjom čekajući signal da proslave nameštaljku
ostaće zabeleženo da sam ja prvi na kugli zemaljskoj čestitao Putinu na još jednom mandatu.

Prateći moj primer i Tramp se ohrabrio i čestitao Putinu.


Očiglednao da Vučić nije Putinov čovek jer je za to vreme odveo ćerkicu na produženi vikend u Njujork i obavio niz državnih i ekonomskih susreta:
Citat:
Došao sam ovde i izveo dete na večeru.

[ Lavlja_Jazbina @ 21.03.2018. 22:19 ] @
mb57.........
Citat:
mb57: A zašto bi gomilali kada imaju rakete koje su efikasnije od vojske na Kubi?


Pa i drugi imaju pa gomilaju trupe,oko Rusije.Nije fora u raketama nego psiholoskom efektu.
[ mb57 @ 22.03.2018. 06:26 ] @
Citat:
revlo:
@mb57

Ako Rusi napadnu SAD, mnogi će serveri ostati bez struje, misli i o tome,a pitanje je koji će nam sajtovi sve biti potrebni.

Nikakva šteta, biće manje laži i istim neće moći da se hrane mnogi na ovom forumu pa će pocrkati.
Citat:
Lavlja_Jazbina:
mb57.........
Citat:
mb57: A zašto bi gomilali kada imaju rakete koje su efikasnije od vojske na Kubi?


Pa i drugi imaju pa gomilaju trupe,oko Rusije.Nije fora u raketama nego psiholoskom efektu.

Pa svi ti, koji se kočopere oko ruske granice, dobili su više puta po nosu. Uželeli se batina samo tako.
Pa ako je tako, Rusi su radi da im ispune želju. Samo što će ovog puta dobiti po nosu i kauboji.
Misle da mogu sa Rusijom kao sa Crnom Gorom?

Upravo je pre par dana bila emisija o moralu ruskog vojnika i američkog. Da, u tu priču su ubačeni i Srbi u bitci na Košarama. Znači, brojčano manja vojska je odbranila Košare od brojčano veće vojske šiptara sve sa NATO podrškom.
Šta bi bilo tek da smo mi imali podršku avijacije i ostale tehnike. Rusi su upravo to naglasili rekavši da je isti moral i ruskog vojnika ali vojnika koji je vojno tehnički ravnopravan sa tom NATO bagrom. Zaključak sami izvedite.
Davno je Njegoš napisao da boj ne bije oružje nego srce u junaka.
Dovoljno je setiti se pogibije ruskog pilota u Siriji, koji se na kraju, kada je ostao bez municije, razneo granatom. Amer bi podigao i ruke i noge od straha a da ne pičam o kukanju i punim gaćama.
Takođe, da padne bomba na bilo koji ruski grad, ništa novo. Da padne na amerčki, stampdo! Sami bi se pobili, Rusi ne bi imali potrebe da ratuju.

[ SASA M. @ 22.03.2018. 12:02 ] @
Rekao bih da bi pre pobegli kada su snage izjednacene, nedavno sam ponovo gledao pricu oko pogibije am. vojnika, nekakvih beretki negde u Nigeriji. Snimili sopstvenu pogibiju od strane lokalnih bandi, bukvalno su ih ovi pregazili, podrska iz vazduha zakasnila najverovatnije zbog sopstvenog ubedjenja da su neranjivi. Valjda su mislili da je dovoljno da bace marker gde su, pa da su automatski u modu za neranjivost. Lokalci su im uzeli kamere sa slema, pa su uredno na YT objavili snimak pogibije. Plus niko u kongresu i ne zna zasto su njihovi vojnici dole, kao slag na tortu zove Tramp(avi) udovicu da joj izjavi saucesce, i ne zna ime poginulog. Jos joj kaze nesto u fazonu, znao je sta potpisuje. Lako je da se silish kada je podrska iza tebe, cim je nema, kuknjava. Na kraju rezultat 4 mrtvih, 2 ranjena, ko zna koliko je nigerijskih vojnika koji su bili sa njima poginulo. Da ne bude zabune otprilike je bio odnos 1:1 u tom sukobu. Oni obicno idu kada je 100:1 pa onda mogu da se hvale kako dobijaju bitke.
[ mb57 @ 22.03.2018. 16:39 ] @
Krenuli ameri ali nisu naučili lekciju od Nemaca.
Američka nuklearna podmornica Hartford zaglavila se tokom manevara na Arktiku u ledu.
Do incidenta je došlo prošle nedelje, ali se o tome naknadno saznalo. Podmornica je imala zadatak da tokom vežbe „napadne Rusiju“. Ona međutim nije uspela da ispliva kako bi lansirala raketu, ostavši zarobljena ispod leda.