[ bordzija @ 21.03.2018. 12:21 ] @
Imam lumiu na kojoj je windows 8 sa kingston mem karticom od 16 gb. Sve je to fino radilo 2,5 godina i sada mi konstantno izbacuje da je mem telefona popunjena. 7 gb od mogućih 8. Sve fotografije su na mem kartici, nista nije na telefonskoj memoriji, telefon je skoro prazan sem vajbera i navigacije nema ničega.

U storage sense mi prijavljuje neke fajlove za koje on sam nema pojma sta su, oko 3 gb prostora. Kako se rešiti ove bede ili je to ista fora kao kod iphonea da popuni memoriju i aj ćao?

Kako je dosao do 120 mb slobodnog prostora tako pucaju aplikacije i fotke, ne vidi mem karticu povremeno, ne radi vajber, blokira, guta bateriju povremeno itd.

Spajao sam telefon i na komp ali nema nikakvog pristupa tel memoriji sem mem kartici?

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 21.03.2018. u 13:52 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.03.2018. 14:26 ] @
Reset na fabrička podešavanja će ti rešeiti problem nakupljenih stvari u memoriji kojoj ne možeš da pristupiš.

Pogledaj
https://support.microsoft.com/...6/windows-phone-reset-my-phone

ili

https://answers.microsoft.com/...74-c21e-4aec-ad1b-30f3afaf824d

Prethodno bekapuj sve što možeš i nemoj brisati sadržaj eksterne mem. kartice, jer nema potrebe.
[ bordzija @ 21.03.2018. 15:24 ] @
Ok obaviću to čim se vratim sa puta zbog šifri za vacap jer nemam više taj br. Moram nešto da smislim. Hvala u svakom slučaju za pomoć :)
[ bordzija @ 22.03.2018. 13:53 ] @
Još jedno pitanje vidim da ste znalac, koliko je to sigurno raditi sobzirom da win 8 više nema nikakvu podršku? Kakve su šanse da telefon uopšte radi posle reseta? Hvala unapred.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.03.2018. 14:42 ] @
Sigurno je, jer telefoni imaju sistem i sve što im je potrebno u svojoj memoriji koja se ne briše ovim postupkom.
[ bordzija @ 23.03.2018. 05:07 ] @
Ma to znam radio sam to sa android LG telefonom ali kasnije ništa nije funkcionisalo nijedna aplikacija. Bio je potpuno neupotrbljiv bez apdejta sistema nijedna aplikacija nije radila.
[ mrkabrka @ 23.03.2018. 13:15 ] @
Instaliraj neki kliner,primer "Clean Master" imas to u Play prodavnica.,pa svakih par dana odradi ciscenje.,nece dugo biti problema....
[ bordzija @ 23.03.2018. 16:23 ] @
Sve sam ih probao potpuno beskorisni programi.
[ bordzija @ 27.03.2018. 01:39 ] @
Odradio sam master reset, sistem nije trazio nikakav update?!?? Neke aplikacije odmah počistio kao i skype koji uopste ne radi. Telefon sad radi kao nov, 4 gb slobodne memorije

Jedino sam instalirao windows app i sačuvao kontakte i sms poruke, ostalo sveee u đubre