[ anon334571 @ 23.03.2018. 10:00 ] @
Namera mi je da sve slike svedem na meru 300x200 px. Ali da se nekako računa koja je vrednost, nekad treba slika da se iseče da bi ostala proporcija a nekad ako je slika mala da se poveća. Bitno mi je da slika bude 300x200 i da proporcija bude sačuvana.

Znam da ima php klase za ovo, ali voleo bih sam da provalim kako ide. Usput, neki kod, link...
[ anon334571 @ 23.03.2018. 10:22 ] @
Našao sam dobru skriptu. Samo... Kada je slika kvadratna na primer logo, skripta odsece visinu, a ja bih hteo da doda providnost ili belu pozadinu.



:) Previše tražim, mora skripta da ima veštačku inteligenciju, kad treba da odseče a kad da doda pozadinu :)
[ Predrag Supurovic @ 23.03.2018. 11:29 ] @
Nema tu neke velie pameti samo malo matematike. Mozes to i sam da napravis. uzmes pocetne dimenziej originalen sliek i dimenziej na koje želiš da je svedes, preracunas i na osnvu toga odlucis koje će tačno biti konačne dimenzije i šta ćeš da radiš posebno sa širinom a posebn sa visinom. Posle toga terba samo malo matematike da izračunaš koliko šta treba da obradiš.

U ovom primeru koji si dao, anjverovatni se prekočio da uporediš propocije originalen slike i željenih dimenzija pa da koriguješ željene dimenzije da zadržiš istu proporciju. Ako si zdao željene dimenzije u drugoj proporciji, biblioteka je morala da nešto odseče. Pogledaj da li imaš opciju da biblioteci zadaš d anećeš da odseče nego da smanji original tako da cela sliak stane u željene dimenzije.