[ Branko1984 @ 27.03.2018. 19:17 ] @
Evo jedne zagonetke koju nikako da rešim...
Naime, pri svakom startup-u windows mi prikaže sličicu koju sam prikačio ovde.
Radi se o tome da windows xp firewall biva zadnji učitan u memoriju.
Kasnije, 10-ak sekundi posle poruke, firewall biva učitan. ali tu je 10 sekundi bez zaštite...

Imali ko ideju kako da rešim ovaj problem?


[ balavi @ 27.03.2018. 19:23 ] @
zašto ti je bitno da se on učita prvi, tih 10sec mislim da nije ništa strašno ....

logično je da se prvo učita sistem pa posle sve ostalo ....
[ SlobaBgd @ 27.03.2018. 19:44 ] @
Čekaj, ti kao brineš o tih desetak sekundi koliko je Firewall isključen, a teraš bušni i nebezbedni XP?
[ calexx @ 27.03.2018. 20:50 ] @
Koliko se sećam, taj firewall i nije bio nešto, nadam se da imaš i neki ozbiljan AV softver. Da li ruter, jer ih valjda danas svi koristimo, ima svoj firewall?
[ starka @ 28.03.2018. 00:06 ] @
Čekajte, XP koliko god da je nebezbedan, ima ljudi sa slabijim
računarima, tj. konfiguracijama.
Onda nema dalje od XP.
E, sad, još nisam čula da neko na ekstra mašini tera XP, što bi mi bilo
baš čudno.
I ta ljubav se lako preboli čim se dobije bolja mašina.
[ SlobaBgd @ 28.03.2018. 08:40 ] @
Još kako ima novijih kompjutera na kojima vlasnici insistiraju da im se instalira XP, bez obzira što nema drajvera i što je svaka podrška, od Microsofta do drugih softverskih kompanija, odavno prestala.

U slučaju da je komp toliko slab da ne može da potera Windows 7 (procesor od 1 GHz, RAM od 1 GB, hard disk od 60 GB i DirectX9 grafička), rešenje je ili pojačati komp, ili kupiti jeftino polovni koji ispunjava zahteve ili kupiti novu konfguraciju koja može da podrži i novije verzije Windowsa.
[ since1986BC @ 28.03.2018. 10:16 ] @
@Brako1984, davno je bio XP. Secam se da je ovo obavestenje vazilo ako je firewall zapravo iskljucen.

Ako je onako kako tvrdis, da se firewall naknadno ukljuci, onda ti nema druge. To je to ne mozes ga ubrzati.
Ako ti je bitan izlazak na net, mozda napraviti neku sktiptu koja ce ti odlagati internet konekciju?
[ balavi @ 28.03.2018. 10:48 ] @
@Sloba

ako nema drajvera za winXP za noviji komp , kako će on da radi pod XP-om?
[ SlobaBgd @ 28.03.2018. 13:56 ] @
Nikako. Zato i napisah "kupiti novu konfguraciju koja može da podrži i novije verzije Windowsa".

To mi je najveća muka da objasnim mušterijama kako to da novi komp ne može da tera stari XP. Pa se domišljam, pa pravim analogije sa automobilima i sa televizorima, pa onim tvrdoglavim instaliram XP (ako prođe instalacija), i dokažem im da to ne radi...

Inače neki noviji kompjuteri (ne novi!) još i mogu da rade pod XP-om, postoje draveri koji pokrivaju osnovne funkcje, ali one napredne već ne.
[ Aleksandar Đokić @ 28.03.2018. 16:33 ] @
Nisu drajveri problem... vrlo brzo nece moci mejl da otvori, kamo li nesto drugo.

Cak i oni sa Win 7/8, nego tu opet postoji update ali nije jednostavan... da bi radio mora drndanje po polisi itd.

Cipher Suites in TLS/SSL (Schannel SSP)
[ stameni @ 29.03.2018. 19:03 ] @
Kada sam ja koristio Windows XP, ovaj problem sam rešavao na sledeći način. Prilikom bootovanja firewall se automatski uključuje. Kada se ulogujem, ručno enableujem mrežni adapter, ažuriram antivirus i dalje radim :) Kada dođe vreme za isključivanje XP-a, prethodno samo disableujem mrežnu kartu, tako da me sledeći put dočeka offline ;) XP :)

Naravno, umesto petljanja mrežnim adapterom možeš i jednostavno da iščupaš kabl, isključiš ruter, ali i gorepomenuta varijanta provereno radi, što je naročito dobro u slučaju da ima više korisnika rutera :)
[ Branko1984 @ 31.03.2018. 16:18 ] @
Dobra ideja, Stameni! HVALA!