[ anon334571 @ 30.03.2018. 12:59 ] @
Nameravam da napravim jonizator vazduha. Da li je zasigurno da čisti vazduh i oseća li se miris jona? Kod mene se mnogo puši, ali ne samo zbog cene nego mislim da mogu napraviti JAK jonizator i da stoji u dnevnoj. Pomaže li uopšte u nečemu on ili je to neko samo prividno misljenje?
[ zeoN_Rider @ 30.03.2018. 13:15 ] @
Koristim već dvadeset godina i veruj pomaže pogotovo tamo gde se puši.
[ boro62promaja @ 30.03.2018. 13:51 ] @
zeoN-e, kakav jonizator koristis ?
[ mbm @ 30.03.2018. 14:34 ] @
Citat:
miltop:
Nameravam da napravim jonizator vazduha. Da li je zasigurno da čisti vazduh i oseća li se miris jona? Kod mene se mnogo puši, ali ne samo zbog cene nego mislim da mogu napraviti JAK jonizator i da stoji u dnevnoj. Pomaže li uopšte u nečemu on ili je to neko samo prividno misljenje?


Pomaže. Nataložiće ispod igle čestice iz vazduha. Samo obrati pažnju da ne pogrešiš polarizaciju, da ne bude osećaj kao da u sobi samo što oluja nije počela.
[ anon334571 @ 30.03.2018. 14:36 ] @
Meni duvanski dim toliko i ne smeta. Voleo bih ako bi neko potvrdio da utiče na psihu i da daje pozitivne efekte, tipa bolje ste volje, naspavani ste i slično.
[ zeoN_Rider @ 30.03.2018. 15:26 ] @
Citat:
boro62promaja:
zeoN-e, kakav jonizator koristis ?


Neki fabrički Neotec. Imam dva komada i to jedan u pušačkoj a jedan u ne pušačkoj zoni.
[ anon70939 @ 31.03.2018. 13:46 ] @
Ja sam taj Neotec bacio pre neki dan. Nisam osetio ništa posebno bolje, samo mi je zujao.
Inače stvarno bi skupio nešto u sebi i morao sam redovno da čistim, i na zidu gde se nalazio oko njega je zid bio prilično prljav.
Ali stvarno nisam osetio neki boljitak.


Inače pre neki dan kod zubara primetih ovaj jonizator
http://rs.zepter.com/MainMenu/...Therapy-Air/TherapyAirIon.aspx

Ne znam ni da li radi po principu običnog Neotec, ali ono... nikakav miris onaj "zubarski" se nije osetio.
A cena... prava sitnica :D

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 31.03.2018. u 14:56 GMT+1]
[ zeoN_Rider @ 31.03.2018. 14:11 ] @
Citat:
CoyoteKG: Ja sam taj Neotec bacio pre neki dan.


Neotec je prvashodno pravljen za upotrebu u Beogradu. Meni radi i dan danas 24/7.
[ anon334571 @ 31.03.2018. 14:33 ] @
E divim se ovom Cepteru, naše gore list a hara i uzduž i popreko. Svaki njegov proizvod, cenu mu smanji na pola pa će da bude preskup :)
[ zeoN_Rider @ 31.03.2018. 14:47 ] @
Ja C(Z)epter zaobilazim u širokom luku jer nisam pristalica sekti.
[ gilopile @ 31.03.2018. 14:50 ] @
Ma sve je to krs, Cepter kad vidim, muka mi, sam krs, kao i medisana - lopovi na kvadrat. Ni jedan njihov proizvod ne radi ono za cega ga oni prodaju.

Neki dan mi doneo covek neko njesra Medisana papuce na `sruju` i nekakve sonde koje se lepe po telu da mu zalemim dzekove:D Ono bi bolje ja napravio, kablovi i konektori kao da su rucno pravljeni, ma strasno, a cena nije uopste naivna. I sada se neko prikljuci na onu glupost i kaze kako mu je bolje :D :D
Reko, daj meni te pare ja cu ti babu prikljuciti na 220V i da vidis kako ce da zivne, hehhe
Ne mogu da verujem da ljudi i dalje nasedaju na te gluposti i daju enormne pare. Jonizator nisam do sada probao pa ne mogu da komentarise, ali jbmlga ako i to ista radi, umesto da sluzi kao nocna lampa, al ajd :)
[ herzog @ 31.03.2018. 16:09 ] @
Neotec imam, osvezava vazduh i puno je bolje u prostoriji.
[ vladd @ 31.03.2018. 16:29 ] @
Radi posao, ali se treba pricuvati velike koncentracije ozona, koji je otrovcina koja moze da izazove ozbiljne probleme i ostecenja pluca, do gusenja, pa ne preporucujem "prejake" jonizatore.
Preporuka je Neotec.
[ anon334571 @ 31.03.2018. 17:07 ] @
Mozda i kupim. Ja se secam kada sam se bavio elektronikom, uzeo sam bobinu od auta, tačnije dve sam povezao redno i priključio na adapter i jedan relej, varnica je bila 5 cm i onaj miris jona, predivno, ali dal je zdravo, sigurno nije preterano. Mada ne bih rekao da nije, Tesla je ziveo covek sa varnicama i dugu starost dočekao.
[ anon70939 @ 31.03.2018. 17:31 ] @
https://www.nonstopshop.rs/i-5...-i-preciscivac-vazduha-xj-2000

Ovaj sam imao. Bio mi godinu dana na zidu i funkcionisao, napravio crnu fleku kao sto rekoh i to je to. Nisam osetio nista posebno, doduse nismo pusaci.
Mene iritiraju zvuci elektronike pa mi bio iskljucen non stop, mozda je trebalo samo nesto da se zameni u njemu,

jbt nisam ni znao da ovoliko kosta. Bolje da sam ga okacio negde da poklanjam. Ja sam ga doduse spustio pored kontejnera, nadajuci se da ce neko da ga uzme. Valjda neom sluzi dobro
[ mbm @ 31.03.2018. 18:39 ] @
Citat:
vladd:
Radi posao, ali se treba pricuvati velike koncentracije ozona, koji je otrovcina koja moze da izazove ozbiljne probleme i ostecenja pluca, do gusenja, pa ne preporucujem "prejake" jonizatore.
Preporuka je Neotec.



Polako...

"Jonizator vazduha" za prostor u kom se boravi nije namenjen proizvodnji ozona koji je gadan oksidans i ozbiljno narušava zdravlje.

Ozon je jedan od razloga zašto nikako ne bih štampao laserskim štampačem u dnevnoj ili spavaćoj sobi jer njegove korone na bubnju proizvode ozon.(malo skretanje sa teme)

https://en.wikipedia.org/wiki/Air_ioniser#Ions_versus_ozone

"
Ionisers are distinct from ozone generators, although both devices operate in a similar way. Ionisers use electrostatically charged plates to produce positively or negatively charged gas ions (for instance N2− or O2−) that particulate matter sticks to in an effect similar to static electricity. Even the best ionisers will also produce a small amount of ozone—triatomic oxygen, O3—which is unwanted. Ozone generators are optimised to attract an extra oxygen ion to an O2 molecule, using either a corona discharge tube or UV light.[4]"

"Jonizator" za prostorije u kom borave ljudi treba da bude namenski ograničen na naelektrisavanje čestica u vazduhu a ne da izaziva stvaranje ozona. Naelektrisane čestice u vazduhu se vrlo lepo talože na površine u okolini igle "Jonizatora" što je svakako korisno u stambenom prostoru. Da bi se ovo postiglo trebalo bi da se lako forsirano ostvari kretanje vazduha preko elektrode "jonizatora" zapravo elektroda za naelektrisanje čestica prašine.
To je to.
Ako se dejstvo ne primećuje verovatno okolni vazduh nedovoljno dobro cirkuliše oko elektroda. Tu je maleni ventilator vrlo koristan ali pravi galamu.

[ SASA M. @ 31.03.2018. 19:21 ] @
Mada nije lose neki put i da se provetri, obrise prasina, ne kosta tako puno, a moze da bude isto tako efikasno. Sad kad nemamo vise TV aparate sa katodom, nema vise ko da sakuplja necistoce iz vazduha
[ zeoN_Rider @ 31.03.2018. 19:26 ] @
Citat:
SASA M.Sad kad nemamo vise TV aparate sa katodom, nema vise ko da sakuplja necistoce iz vazduha


Vala baš, te ih smo se rešili.
[ anon334571 @ 31.03.2018. 19:32 ] @
Ja koliko sam procitao, mozda ove negde, potencijal preko 60 kv je stetan, sve ispod toga ne moze da izazove stvaranje ozona.
[ ademare @ 01.04.2018. 03:05 ] @
Ovo sto diluju , kojekakvi " shopovi " ima svega i svacega ! Najcesce se radi o Kineskom treshu na kilo , dok ima i uredjaja , koji iako su Kinezi , pa se odstampa neko ime , to Kinezi rade gratis , ako se naruci bar 100 komada necega .

Tako ovaj Neo tec , nije los , koristim ga godinama , ovaj stari manji model sa lampom . I nije los , mada nema tu nekog carabnog dejstva , ipak se oseti razlika , u prostoriji gde ga ima .

Prodaje se i tresh za skupe pare , na primer ovi modeli za auto :

https://www.nonstopshop.rs/i-5...za-vozila-xj-805-sa-uv-svetlom

Evo link koliko to stvarno kosta sa postarinom :

https://www.aliexpress.com/ite...=ae803_4&priceBeautifyAB=0

Znaci "samo " zarada 10 X ?! Plus u pitanju je bofl , koji nista ne prociscava vazduh u autu .
[ branko tod @ 01.04.2018. 11:36 ] @
Jonizatori definino pomažu. U svakom slučaju vrše prečišćavanje vazduha jer
se naelektrisane čestice privlače sa nenaelektrisanim, i onda ukrupnjavaju i
tako krupne padaju na pod ili ih mi udišemo. Zato ja nisam pristalica tih jeftinih
uređaja. Jedina prava stvar su uređaji sa separacionim pločama na kojima se
intezivno skuplja prašina. Samo to su skupe sprave i ne zovu se jonizatori već
elektrostatički filteri. Skupe su zbog mehaničke izvedbe, a ne elektronike.
Sami jonizatori imaju svoje pozitivne efekte, smanju broj bakterija i verovatno
i virusa i povećavaju donekle čistoću vazduha.

Elektrostatički filter:



[ branko tod @ 01.04.2018. 11:52 ] @
Samo da znate: tanka je crta između dobroćudnog generatora jona i opasnog generatora ozona !
[ anon334571 @ 01.04.2018. 12:50 ] @
Jedna ispravka, neće se prašina lepiti za prečišćač bez prinude u smislu ventilatora. Okolna hoće, ali ako se planira da se jonizatorom prekrije 40-50 m2 onda mora postojati strujanje vazduha što je već rečeno. A ti filteri verovatno imaju neko strujanje vazduha.
[ branko tod @ 01.04.2018. 23:12 ] @
Jeste, u pravu si. I još jedna ispravka, neće da radi ako nema struje

Stvarno sam mislio da se iz slike i mog teksta podrazumeva da nešto duva
vazduh iz prostorije kroz sistem, ali avaj ...
[ mjanjic @ 28.11.2018. 21:18 ] @
http://www.prevara.info/index....ntent&task=view&id=232
[ branko tod @ 29.11.2018. 12:12 ] @
Citat:

I?
[ štampar @ 29.11.2018. 12:22 ] @
Citat:
gilopile:
Ma sve je to krs, Cepter kad vidim, muka mi, sam krs, kao i medisana - lopovi na kvadrat. Ni jedan njihov proizvod ne radi ono za cega ga oni prodaju.

Neki dan mi doneo covek neko njesra Medisana papuce na `sruju` i nekakve sonde koje se lepe po telu da mu zalemim dzekove:D Ono bi bolje ja napravio, kablovi i konektori kao da su rucno pravljeni, ma strasno, a cena nije uopste naivna. I sada se neko prikljuci na onu glupost i kaze kako mu je bolje :D :D
Reko, daj meni te pare ja cu ti babu prikljuciti na 220V i da vidis kako ce da zivne, hehhe
Ne mogu da verujem da ljudi i dalje nasedaju na te gluposti i daju enormne pare. Jonizator nisam do sada probao pa ne mogu da komentarise, ali jbmlga ako i to ista radi, umesto da sluzi kao nocna lampa, al ajd :)



Veliki lopovi a narod sluđen i neuk.
Meni slučajno dopadne u ruke na popravku ''specijalna bioptron lampa'' marke Cepter koja ''leči sve bolesti''.Otkinut kabal,ništa značajno,zavirim unutra,obična halogena sijalica od 20 vati koja radi na 12 volti,ispred nje filter koji dosta prigušuje i daje žutu svetlost...
Ne mogu da poverujem da neko u Srbiji to plaća 500 (ili više)eura
[ srbijaspace @ 29.11.2018. 13:23 ] @
štampar .. kao sto vidis ako u komentaru stoji Cepter ili Gorenje komentari opstaju.
Ako se doda nesto drugo, na primer Ambilife koji se koristi u operacionim salama komentar se brise. Zivela sloboda i cenzura na Internetu :)
Moderatori su pomalo zaboravili ili nikad nisu ni znali cemu Internet sluzi.
[ ZAS011 @ 29.11.2018. 14:54 ] @
Daj neku referencu u kojim se našim operacionim salama koriste Ambilife sterilizatori.

Prodavanje mooda za bubrege kod nekih od nas ne prolazi.
To što je "rusko", mega, giga, ultra, turbo, možda ima prođu u telešopu.
Za sterilizaciju prostora se koriste germicidne UV lampe (zrače UV-C i time razaraju DNK patogena). Može, eventualno uz njih i ozon generator, samo što koncentracija mora da bude strogo kontrolisana.

Cepter je priča za sebe. Ništa naučno ne stoji iza njihovih proizvoda koji papreno koštaju.

Ti si okačio overvju tog ambi... proizvoda, što te smešta u kategoriju trgovačkog putnika/prodavca - reklama, osim ako ne smatraš da je onoliki tekst, tek da nešto napišeš.
[ srbijaspace @ 29.11.2018. 15:55 ] @
I bre zas.. Pa tek je bio sajam knjiga. Cemu nervoza i toliko jeda i cemera i kurirskog tona?

Kada nesto kritikujes prvo se raspitas. Kao i kada hvalis.

Ambilife je stigao u Srbiju. Rusi dolaze :) da te vise nervira ..

Institut Katalize sibirskog odseka ruske Akademije nauka (Novosibirsk) je razvio metod dezinfekcije i prečišćavanja vazduha putem procesa fotokatalize.
Uređaj AMBILIFE je zaštićen patentom N° 97810 od 27.04.2010. godine pa lepo zamolis Ruje da ti pojasne kako su smeli da ga patentiraju a njihove bolnice kako su smele da ga kupe i koriste, zamisli u ruskim operacionim salama.
Njima valja, ali tebi ne valja. I ne mora da valja al' da se znade da postoji.

Samo to pljuvanje ili dizanje tenzije na forumu, treba da radis uctivim tonom jer taj satro ne bi trebao da prolazi na elitesecurity. Jer su ovde mahom pismeni ljudi.
A da, sad bas idem stig'o mi bus, 83, do Moskve, da uzmem nekoliko komada pa da se vrcem sutra da ih prodajem.
Ili da ti prevedem.
Nesam trgovacki putnik niti promoter nego primecujem da mnogi misle da svet pocinje i zavrsava se sa Cepterom ili Gorenjem pa odigravam prosvetiteljsku ulogu.
I to na fin i kulturan nacin. Jer idem na sajam knjiga redovno :)

[ SG kamikaza @ 29.11.2018. 16:50 ] @
Očekujem da će biti mega hit kao i onaj "grejač iz podmornice".
[ ZAS011 @ 29.11.2018. 16:58 ] @
Pazi, i Aple je patentom zaštitio "zaobljene ivice" pa se sudio sa Samsungom.

O rujama nema potrebe da mi pričaš, proveo sam dosta vremena (godina) u RF. I tamo ima muljavine "kol'ko ti duša ište"

Daj link prema patentu, pliz ( http://www.findpatent.ru/patent/9/97810.html )
[ Zlatni_bg @ 29.11.2018. 17:18 ] @
... cisto sumnjam da je prvi "noviji" link bilo sta sto ima veze sa jonizatorima/ozonizatorima s obzirom da je preciscavanje vode u pitanju;

Kakve veze imaju ti filteri i q-ci palci sa jonizatorima? Zasto bi u bolnici bio jonizator pored 10 redova hepa filtera i slicnih stvari?
[ Lala 021 @ 03.12.2018. 10:23 ] @
Bio je detaljno opisan u listu "SAM" , desetak dioda i kondezatora. Napravio sam (u ono vreme) dva komada, u dva stana. Ljudi su masovno kupovali "Neotec" nije skup, cak sam prijateljima rekao da stave na slabiji rezim jer se osecao miris ozona. To radi, skuplja mirise i prasinu, neki cak i primete kad ne radi. Ja sam kupio na "najlonu"nekoliko komada neispravnih "neotec", mogu se popraviti.
[ zeoN_Rider @ 03.12.2018. 10:55 ] @
Ima u kit varijanti u Kelku.
[ frivko @ 30.06.2020. 09:06 ] @
Ok evo citam temu i pitam se koji onda Jonizator kupiti, a da ne emituje ozon.
,
Ja sam nasao ove:

https://www.bcgroup-online.com...c&utm_campaign=direct_link

https://medisana.rs/jonizatori...-vazduha-xj-1100-sa-uv-svetlom

https://fagor.rs/cena/jonizator-ventilator/



E sad,koji od ova tri izabrati? Npr. za mene ovaj treci kod Fagora se cini kao najefikasniji,jer ima ventilator koji poboljsava da se negativni joni sire bolje i efikasnije.



Sta vi mislite koji kupiti?