[ luaay @ 08.04.2018. 20:36 ] @
Asus Zenphone dve godine star,u zadnje vreme je poceo slabo da se puni,morao sam da pomeram kabal i da ga stavim kao po jajima na povrsinu .Onda mi je prekipelo i u charging port sam nasuo malo alkohola (mozda malo i previse) i brisao cackalicom rupu,misleci da ce to pomoci.Medjutim,avaj,sad ne puni ni za lek.
Sta bi bio problem,charging port,baterija ,kabal ili nesto trece?
Vec sam promenio 5 kablova do sad.
[ gilopile @ 08.04.2018. 21:12 ] @
Mikro USB konektor u telefonu treba da se zameni. Ili samo da se prelemi ako se odvojio sa stampe, eventualno opravka vodova ako su pukli...Nosi u servis, jer sam nista ne mozes uraditi aki nisi spretan i nemas adekvatan alat, duvaljku u najboljem slucaju, mada moze i bez :)
Mozda i da zamenis komplet USB plocicu, samo je vezana flet kablom, za to ti ne treba nikakav alat osim trzalice za gitaru i dobar srafcigercic.

https://www.aliexpress.com/ite...E550ML-A500CG/32672193524.html

https://www.amazon.com/Replace...r-Zenfone-A500CG/dp/B00XHP2RZG

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 08.04.2018. u 22:24 GMT+1]
[ luaay @ 09.04.2018. 00:23 ] @
u kolima telefonska baterija se ne puni već se prazni u obrnutom smeru šta to treba da znači
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.04.2018. 03:38 ] @
Pražnjenje u obrnutom smeru je ustvari punjenje, tako da je sve ok. A i obrnuto, kada telefon nije na punjaču, on se onda puni u obrnutom smeru, dakle prazni.

A ako se prazni i kada je na punjaču u kolima, a ne i na kućnom punjaču, znači da punjač ne valja.
[ Doktor Hlad @ 09.04.2018. 10:58 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: A ako se prazni i kada je na punjaču u kolima, a ne i na kućnom punjaču, znači da punjač ne valja.


Mozda vozi elektricni auto :)
[ calexx @ 09.04.2018. 16:37 ] @
Ako vozi električni auto, onda on vuče struju iz telefona pa tako ide. Možda je tu problem, mada mene kopka alkohol iz prve poruke, da nije etanol ili nedajbože metil alkohol? Ili je neka domaća rakija?
[ anon70939 @ 09.04.2018. 21:10 ] @
Ja sam jedno veče slučajno prosuo vodu po mom Note 5. A bio je na punjaču. Samo sam pokupio ubrusom vodu i legao. Jbg, ne setih se da skinem tel sa punjaca.
Ujutru, tel radi, punjac crkao, ali sa punjacem crkao i taj neki deo telefona, verovatno taj port, pa nisam vise mogao da ga punim.

Solucija je bila da nastavim da ga punim bezicno posto imam tu mogucnost sa telefonom, ali sam ipak popravljao port.
Doduse ispalo je da mi je serviser ostetio ekren, pukla mi zadnja plastika, ali bar puni :)
[ gilopile @ 10.04.2018. 00:34 ] @
Sve je moguce. Ima milion razloga zasto telefon ne puni :)
[ luaay @ 11.04.2018. 19:16 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Pražnjenje u obrnutom smeru je ustvari punjenje, tako da je sve ok. A i obrnuto, kada telefon nije na punjaču, on se onda puni u obrnutom smeru, dakle prazni.

A ako se prazni i kada je na punjaču u kolima, a ne i na kućnom punjaču, znači da punjač ne valja.



misliš na bateriju automobila?