[ anon334571 @ 19.04.2018. 10:50 ] @
Monitor LCD ili LED ne znam koji je, platio sam ga prošle godine oko 15 000 din. Izgleda majka kad čistila, napravila neke ogrebotine i fleke, ne mogu da se skinu lako. Vide se plitke brazde, kad je ugašen ne vide se, ali kad je određena pozadina, uglavnom bela, vide se i baš mi smetaju. Šta predlažete?

Pri tom, vidim da nije neki kvalitet, nema staklo nego plastiku koja se giba, dal je to ok i kod svakih tako, ne znam.
[ gilopile @ 19.04.2018. 11:13 ] @
Ja ih brisem lanenom krpom ili nekom drugom mekanom koju blago nakvasim rastvorom mlake vode i malo deterdzenta za sudove ili za pranje stakla. Odmah posle obrisem suvom krpom i bude kao nov.

Ako je panel izgreban, ne mozes nista uciniti. Ali ne verujem da ga je izgrebala, pre ce biti da nije adekvatno ciscen, pogotovo ako se cisti dok je panel topao i onda ostanu te naslage.

Ugasi ga da se potpuno ohladi i probaj ovako kako sam napisao.
[ anon334571 @ 19.04.2018. 11:20 ] @
Ma razmisljam da uzmem malo polir paste. Nego da ga ne zahebem jos vise. Probacu tako kako ti rece.
[ gilopile @ 19.04.2018. 11:22 ] @
Nemoj nikakvim pastama, matiraces ga tako. Samo krpica i blagi rastvor nekog sredstva za pranje sudja ili stakla u kombinaciji sa mlakom vodom.
Bitno je da se panel ohladi, jer kada se brise, brzo isparava zbog toplote i onda ostaju fleke.

Ako je izgreban, ne pomaze nista.
[ anon334571 @ 19.04.2018. 11:36 ] @
Da, evo pisem sa telefona. Pomoglo je. Ogrebotine su ostale, ali su beznacajne, krpa se nakupila garezi i duvana. Stvarno ko nov :D
[ gilopile @ 19.04.2018. 11:38 ] @
Odlicno!
[ SASA M. @ 19.04.2018. 11:49 ] @
Neki monitori imaju anti reflektujucu foliju, moze da se desi da se ona ogrebe, kada je fabricki postavljena ne moze da se uoci, ako bude ogrebotina kasnije smetala probaj da nadjes informaciju da li i tvoj monitor ima tu foliju. Onda razmisli da je uklonis ako ti bude i dalje smetala. Neki od primera skidanja:

http://www.overclock.net/forum...ll-u2312hm-monitor-others.html

https://www.youtube.com/watch?v=UnbCk_udAM0

Naravno, neki urade tako sto je od te ogrebotine oljuste bez rastavljanja moitora
[ anon334571 @ 19.04.2018. 12:16 ] @
Skoro sam siguran da moj LG ima tu foliju. Isto izgleda tako matirano, ali provericu u uputstvu. Ne bih bas nesto da cackam. Dve ogrebotine stoje velicine zrna pasulja, ali neka su. Srodio sam se s njima :)

Edit:

To je ovaj monitor: http://www.lg.com/uk/monitors/lg-E2251VR-led-monitor

Piše da ima Anti Glare.

[Ovu poruku je menjao miltop dana 19.04.2018. u 15:40 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 19.04.2018. 18:25 ] @
Pise i da je led,eto saznao si i to.
[ gilopile @ 19.04.2018. 18:47 ] @
Ma pisu oni svasta. Kao ja sto sam skoro rasturao neki TV, pise cuda muda, EDGE LED...A ono klasican LED po sred ekrana :)

@miltop, ja ti ne bih preporucio nikakvu intervenciju ako su to male ogrebotine, nezanemarive.. Da je izgreban u transportu, onako muski, onda ok da probas sa ulanjanjem zastitnog sloja...
[ anon334571 @ 19.04.2018. 20:09 ] @
Neće ga diram :)
[ Zlatni_bg @ 20.04.2018. 06:45 ] @
Cuo sam da "oleophobic" omotac ume da popuni male ogrebotine, mada se on koristi uglavnom na mobilnim telefonima.
[ gilopile @ 22.04.2018. 14:33 ] @
Zlatko, e da sam to imao pre jedno par dana. Dobio na poklon neku Nokia c3 i maltene se nista nije moglo videti jer je plastika na masci toliko izgrebana i matirala da to nije normalno. Ajd cisto, rekoh da probam sa pastom za zube i komadom krpice, trljao jedno 10 minuta i kada sam obrisao mokrom krpom, jbt, do jajca se vidi. Ostale ogrebotine, ali staklo full providno :D Nisam mgao da verujem da ce uspeti da se dovede u ok stanje. :)

Ima da se kupe maske, parsto din...Ali to ne vredi, kopija neka uzasna pa dugmici ne rade kako treba i ne moze ljudski da se zaklopi...

[ Zlatni_bg @ 22.04.2018. 23:51 ] @
Ako ces da eksperimentises sa ovim omotacem, mislim da imas solidnog hrcka :D Ja jos nisam pokusao, ali po snimcima vidim da su ljudi uspeli solidno da vrate sjaj ekranima. Imam par telefona viska, vecinu sam dao caletu jer mu trebaju 3 sada, kada budem imao zivaca porucicu tu tecnost da vidim sta moze da izadje iz svega toga :)

A od maski, samo silikon oko telefona da se ne akaju ivice i da ima malo bolje prijanjanje uz ruku. Preko ekrana nikad nista ne bih nosio :) Ako puca, puca jbg.