[ vlada951 @ 30.06.2018. 02:44 ] @
zna neko da li moze da se popravi dzoistik za ps2,nerade strelice one gore dole levo desno a iks radi jace kad se stisne, krug lepo radi trougao isto kocka zeza malo start radi samo strelice gore i dole i levo i desno nece cistio onu folicu i nece i dalje moze pomoc evo i slika link


[ vlada951 @ 19.07.2018. 02:27 ] @
dal niko ne zna od toliko ljudi
[ gilopile @ 19.07.2018. 02:33 ] @
Jednostavno malo ocisti kontakte i kontakte na gumi sa razblazenim alkoholom. Ako i dalje slabo radi, moraces traziti novu gumu ili jednostavno prelepi preko kruzice od alu folije sa super lepkom. Najcesce je problem u gumama. Vremenom oslabila provodljivost.
Mozda je i ta provodljiva guma na plocici izgubila kontakt sa vodovima...Onda ne mozes skoro nista uraditi, mislim, moze se i to resiti lemljenjem dodatnih zicica, ali to je sve klimavo i ne drzi dugo...

Uzmi kruzic folije i kad je tako rasklopljen, prinesi prstom na kontakt, recomo `dole` i prati u igrici, pa ako radi, onda zalepi kruzice folije na gumu, kao sa ovog linka na daljinskom.
Ova caka;
http://kakonapraviti.net/popraviti-daljinski-upravljac.html
[ zeoN_Rider @ 19.07.2018. 08:32 ] @
Citat:
vlada951: dal niko ne zna od toliko ljudi


Odnesi kod nekoga koji popravlja daljinske da ti nalepi nove provodne tačke. Pranje ne podmaže imao sam u kući jednog koji je potrošio takvih gejmpedova onoliko.
[ mrkabrka @ 19.07.2018. 22:48 ] @
Ukradeš - Pozajmiš- od žene lak za nokte ,pa ondak ako si pušač ili ne, Alu-Foliju i uradi sam - malo laka malo alu-folije na svaki kontakt , pa dok radi radi...
[ mrkabrka @ 19.07.2018. 22:51 ] @
Ima lepak za Teflon od koga se inače to pravi.. ali košta ko sv.pere kajgana..ma ja mazo grafitom i td ... u ,,,,
[ vlada951 @ 20.07.2018. 02:35 ] @
moze folija ona aluminiumska za pecenje ili od cigara iz paklicui kako lakom za nokte
[ gilopile @ 20.07.2018. 12:23 ] @
Moze i ta folija.
Ovo za lak za nokte ja prvi put cujem, ali sto da ne. Namazes malo na tu crnu gumicu ( kontaktor na gumi ) i onda preko nalepis kruzic folije i sacekas da se zalepi/osusi lak. Mozes to i sa super lepkom, samo pazljivo i jako malo nanosis i odmah stavljas kruzic folije...
[ zeoN_Rider @ 20.07.2018. 12:41 ] @
Postoje grafitni pedovi koji se lepe na oštećena mesta al' gde sam pazario nemem pojma.

[ gilopile @ 20.07.2018. 12:57 ] @
Zeonko, pa to je do jajasca. Probaj da se setis. Jel si uzeo kod nas ili preko ebay i sl?
Super za daljince, a i za dzojstike.
[ zeoN_Rider @ 20.07.2018. 13:06 ] @
Ma ovde sam pazario za jedan bežični Panasonik. Uh gde pazarih..........................?
[ zeoN_Rider @ 20.07.2018. 13:10 ] @
Kod Belog.

http://www.belielektronik.rs/D.../Daljinski-razno/TPK?limit=100
[ gilopile @ 20.07.2018. 13:14 ] @
Super. Ovo se mora imati.
Hvala coik!

Jos jedno pitanje. A da li postoji nesto za saniranje kontakata na PCB-u daljinskog. Sada se svi prave sa nesto malo vodova i sve ona crna masa prespaja, premoscuje i na mestu kontakta

Vise puta sam dobijao neke retke daljince da sredim, ali valjda od vlage ili cega vec otpale na dosta mesta te gume, a nemas gde ni lemiti kada su 99% vodova gume :D Tecno srebro ne znam da li bi tu moglo.
[ ademare @ 20.07.2018. 13:20 ] @
Zeon , svaka cast na linku . To uvek moze da zatreba !

Resenje sa alu folijama je dosta inferiornije , a posto nisam imao ovako lepo fabricke , ja sam krpio , tako sto mora da se pazljivo isece od nekog starog uredjaja , stari bezicni , daljinski itd , pa da se prelepljuje . Dosta pipavo i treba biti precizan . Ovo fabricko je odlicno resenje , jedno secenje manje

Ja sam lepio tastaturu za https://www.gsmarena.com/mitsubishi_trium_astral-57.php

Bio otisao taster za paljenje i nista osim krpljenja nije moglo da pomogne , a za Mitsubisi da se kod nas nadje nova tastatura , fantazija .

Posle krpljenja radilo ko zmaj , dok je baterija bila u zivotu , jer ni toga nema rezerve . Zato ljudi i vole Nokiu , jer i danas Kinezi stancuju delove , kopije .
[ gilopile @ 20.07.2018. 13:23 ] @
Ma da, i ja krpacio sa folijama i sekao od nekih fix telefona gume. Vise puta mi se uklopile gume od telefonske tastature onako komplet red od nekoliko ubacim...

Ovo je spas. Vidim i na KP sada da ima 550kinti, koliko li je kod belog?
[ zeoN_Rider @ 20.07.2018. 13:26 ] @
Citat:
gilopile:
A da li postoji nesto za saniranje kontakata na PCB-u daljinskog.


Uuu taj daljinski je načisto umro, mislim da bi tečno srebro završilo posao ali mora da bude sveže.

Meni se desilo sa je od stajanja izlapelo i nije bilo za dalju upotrebu.
[ zeoN_Rider @ 20.07.2018. 13:28 ] @
Citat:
ademare:
Zeon , svaka cast na linku . To uvek moze da zatreba !


Citat:
gilopile:
Super. Ovo se mora imati.
Hvala coik!


Nije potrebno da mi se zahvaljujete, dovoljno je pivo, pivo, pivo, pi.............................vo.
[ gilopile @ 20.07.2018. 15:38 ] @
Gajbu vopi si zasluzio Zeonko man :)
Otkad li ima ovo da se nabavi? Cccc, kako pre nismo znali za ovo, ebem li mu krvavicu.
Sada je lako, nadju se Pilot daljinci, zamenski, originalni...ima ih na svakom cosku, al pre djavola da nadjes daljinac da kupis.
[ Zlatni_bg @ 20.07.2018. 22:57 ] @
Onaj laptop bi mozda bio ziv da sam imao ovo :) Pokusao sam bezuspesno tri transplantacije nekih gumica ispod nebitnih tastera, ma jok, treba to prvo lepo iseci, pa lepo zalepiti, vakumirati... na kraju sam unistio vodove super lepkom i pokusajima namestanja slova "E" da je i "W" crklo.
[ vlada951 @ 20.07.2018. 23:25 ] @
znaci da kupim ove gumice da ih zalepim lakom, da ne lepim foliju jel tako
da naucim i ja nesto korisno
[ zeoN_Rider @ 20.07.2018. 23:28 ] @
Citat:
vlada951: znaci da kupim ove gumice da ih zalepim lakom


Da.
[ vlada951 @ 20.07.2018. 23:32 ] @
ja naso i jeftinije
http://www.interhit.rs/daljins...-upravljaca-5901764320012.html
[ zeoN_Rider @ 20.07.2018. 23:39 ] @
Nije da nema kada se zna šta se traži, ali meni je Beli bliži.
[ vlada951 @ 21.07.2018. 00:24 ] @
sad bi da pitam na onoj ploci oni kontakti kako se to popravlja zamolio bi da mi neko objasni da naucim i to.




[Ovu poruku je menjao vlada951 dana 21.07.2018. u 03:16 GMT+1]
[ gilopile @ 21.07.2018. 05:38 ] @
Hhehhee, digavi, on decko na pocetku :D
Zeonko, sta je bre ovo?

Vlada
Zaboravi, kupi novi . Ti ces to da popravis kada i Robert63 Tehniks.
[ Zlatni_bg @ 21.07.2018. 21:08 ] @
Kontakte ili vodove? Ima bar 20 nacina, a ima i rizik sto kaze Dragan da verovatno neces dobiti ono sto zelis, vec dan nerviranja i propao dzojstik :) Kupi drugi, s tim se igraj, najbolje tako. Ako se vec sve raspalo na njemu...
[ vlada951 @ 22.07.2018. 02:10 ] @
ja pitao za dzoistike i vi niste zali pa vam neko pomogo i naucili ako nece niko pomogne ok necu smasrati
[ Zlatni_bg @ 22.07.2018. 03:21 ] @
Pitao i ja tebe pa nista, kontakte ili vodove?
[ vlada951 @ 22.07.2018. 19:54 ] @
vodovi oni sto idu prema kontakti moze i za kontakte
izvini nisam lepo procitao
[ vlada951 @ 27.07.2018. 14:19 ] @
Zlatni_bg
moze pomoc i da pitam znas kako se laser steluje na debele konzole ps2
[ vlada951 @ 03.08.2018. 23:37 ] @
zna neko sigurna zna da mi pomogne na konzoli ps2 fat model 3004 R,sam zamenio laser i vratrio kako sve bilo pazljivo i kad stavim CD nece da okrece vrti malo i stane u cemu je caka ili problem gde sam pogresio aj molim vas da mi pomognete
[ gilopile @ 03.08.2018. 23:50 ] @
Tesko, jarane, da neko moze da ti pomogne.
Raskaci sve, pa ponovo pazljivo prikljuci.
Ako moze, uslikaj to pa postavi da vidimo.
Ako je laser nov, i ako si lepo prikljucio flet i konektor i nisi dirao sine, trebalo da radi, a ako si to cackao onda je jako tesko da se to iznivelise kako treba i bolje prepusti nekome ko ima vise iskustva.
[ vlada951 @ 04.08.2018. 23:05 ] @
evo slika obelezio crvenom linijom nece da mi okrece cede

[ gilopile @ 05.08.2018. 11:04 ] @
Vrti malo i stane zato sto ne moze da procita/ vidi CD. Nisi ti to dobro namestio kada si stavljao.

Startuj konzolu i posmatraj laser da li se socivo pomera gore/dole i da li zasvetli u nekom trenutku laser? Moras pritisnuti ona dva mikro prekidaca koja vratanca CD a pritisnu da bi laser krenuo sa citanjem.

Ako ne svetli i ne mrda socivo, ili je neispravan taj laser, ili nisi dobro gurnuo taj flet kabel...

Ako se pomera i zasvetli, verovatno je ok, ali mozda sine nisu dobro centrirane i glava/laser nije pod pravim uglom u odnosu na CD ( puca u prazno laser :D ) i samim tim konzola ce prijaviti kao da nema CD-a unutra...

[ vlada951 @ 05.08.2018. 15:10 ] @
pomerase sovico hore dole i laser nece da okrene cd sacu pd pocetka mora ga napravim niko se nije rodio nenaucen si ucimo, najlakse je odneti i neko namestiti nije pojenta hocu ja da namestim naucim volim to uzivam u radu opustam se
[ gilopile @ 05.08.2018. 15:33 ] @
Tako je Vlado man. Zadovoljstvo kad nesto sam popravis nema cenu.

Samo lagano i ici ce to.

Jesi li kupio komplet laser glavu sa kavezom i motorcicima u kompletu ili si menjao samo glavu ( tu crnu kocku sa socivom )?
[ vlada951 @ 06.08.2018. 02:44 ] @
menjo samo glavu tu crnu kocku sa socivom,nije se vrtelo sam bio otkacio flet kabvli od motorcera sto vrti cd i prikljucio,ali iskido flet kavli od lasera jbg mora nadjem nov kablic negne da namestim i tad da probam
ceo dan je rasrurio u delce i sve povezo i sklopio samo kabli da nadjem
[ vlada951 @ 07.08.2018. 22:46 ] @
dragane stigla mi kozola fat ps2 model 30004 znas zasto nece uopste da prihvati modovanu karticu vidi je samo kao obicnu karticu, konzola super radi i super cita original diskove ali nece modovonu karticu8 da prihvati znas sto ili neko ko zna da mi kaze zasto