[ Stevcho @ 03.07.2018. 12:57 ] @
Pozdrav svima! Evo ovako, u kući imam "planet wap4033" koji mi radi u modu "station infrastrukture" (znači radi u ap client modu), preko njega dobijam internet samo na jednom kompu. Pošto imam wifi router "tp link wr 340g", pre nekoliko dana pokušao sam da povezem "planet wap4033" sa "tplink wr 340g" da bi mogao da povezem nekoliko računara (utp kablom) i da imam wifi u kući. Povezao dam na sledeći način: Internet koji mi dolazi sa planet-a povezao sam sa tplink-om na wan port a na ostale žute portove povezao sam računare. U podešavanjima tplink-a na tabu "wan" podesio sam dynamic ip, pretpostavljam da je trebalo automatski da se poveže sa planetom ali nije. Led diodica svetli na tplink-u da je aktivan wan port. Da ne bi sada dužio, pokušavao sam svašta, celo popodne sam izgubio pokušavajući da uspostavim konekciju ali džabe, nisam uspeo. Zamolio bih Vas ako neko zna kako treba da podesim parametre na jednom i drugom uređaju neka detaljno napiše. Unapred Hvala!
[ Binary Mind @ 03.07.2018. 16:34 ] @
Koju opremu imaš od SBB-a, pošto vidim da si na SSB-u?
[ sofronije7 @ 24.02.2019. 08:11 ] @
Da ne bih otvarao drugu temu ako neko zna kako da povezem na teelekomov hg552 adsl ruter tplink koji hvata signal od adsl rutera i salje preko lana na linksys wrt54gl koji posle sve to salje preko lana i wifi . Sve mi je to radilo 2 do 3 god medjutim samo je od jednom prestalo ja sam posle zeznuo podesavanja a ustanovio sam da je bio kvar kod adsl rutera. Trenutno problem je da imam internet na lanu kod linksysa ali nema na wifi. Tp link radi u client modu sa adresom 192.168.1.254 , dinamic ip jer sa static ip nece da pusti net, hg552 adsl je 192.168.1.1. linksys sta sam god stavio i uradio nema internet ili ako ima puca na svakib par sekundi. Na lanu i direktno na tp linku ili linksusu radi odlicno, ali na wrt54gl nece na wifi da radi nikako, iz tp linka sam isao na lan ulaz ne na wan na wrt54gl i tako je i pre radio. Linksus je ddvrt softveru