[ Perić D. @ 10.07.2018. 13:24 ] @
Tv je radio normalno, i preko antene i preko HDMI.Onda odjednom na ekranu su se počele menjati naizmenično boje(bela,crvena,zelena,plava,crna).Ne može se ući u nikakav meni.Na internetu sam naišao na slične probleme i kažu da je TV ušao u Self Test Mode.Treba nekako resetovati TV da se vrati u normalu, ali ne znam kako se isključuje taj Self Test mode.Da li neko zna kako se ulazi u taj mod preko daljinskog?
[ samuki @ 10.07.2018. 17:41 ] @
Probaj na tv pritisnuti tipku Meni.
[ Perić D. @ 10.07.2018. 18:37 ] @
Ovaj TV ima samo on/off na samom uređaju.Ostale funkcije nema, mora se sve preko daljinskog.
[ samuki @ 14.07.2018. 11:41 ] @
Pa pritisni on off.
[ gilopile @ 14.07.2018. 11:47 ] @
Neki paneli imaju taj test mod. Dovoljno mu je dovesti samo napajanje ( bez signalnih/data pinova) i on ce vrtiti rgb. Moguce da ti je stradao t-con ili da je flet kabel izgubio kontakt.

Taj test mod nije softwerske prirode tog tv-a, vec samog panela. Otvori i izvuci flet iz tcon i vrati.

Preko softera i daljinca ne mozes nista uraditi., naravno.

To sam video vise puta popravljajuci tv, a kada slucajno nisam lepo ugurao konektor flet kabla u tcon ili panel.

Verovatno tvornicki quick test ispravnosti panela.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 14.07.2018. u 13:08 GMT+1]
[ Jordan Čebron @ 14.07.2018. 21:03 ] @
Neče tek tako-treba servisni daljinac pa dugme IN START te 0413 ili 0000 pa onda dalje
[ TRUE RMS @ 15.07.2018. 05:01 ] @
Citat:
gilopile: a kada slucajno nisam lepo ugurao

BINGO ! Konačno !!!
I tebe da ubeležimo u "Slagalicu" ____kao "Probojca" dosadašnjih utegnutih ideja" !

Dobro Je !
Ima napredka !

Kad Dragan TO može, onda je na Konju !

[ Perić D. @ 16.07.2018. 16:10 ] @
Hvala svima na odgovorima.izgleda da ovako ne mogu ništa da uradim.TV nema mesec dana, tako da ga šaljem u servis pošto ima garanciju.Mislio sam da može da se reši preko daljinca, da ne moram da se cimam sa slanjem TV-a i ko zna koliko će biti u servisu.U svakom slučaju hvala još jednom.....