[ Massko @ 13.07.2018. 10:59 ] @
Za ovih 20 godina kolko sam na webu i bavim se tim stvarima, mnogo toga se promenilo. Ili se meni čini samo. ali mišljenja sam da svaka dalabu moze da napravi sajt i to jako dobar sajt. A onda je pitanje, čemu? Šta će ti sajt? Moja procena je da je 80% saobracaja na internetu prema fejsbuku i google, onih 20% su ostali. Ali eto ima desetak svetskih sajtova koji drze ceo internet. Svaki pokušaj da napraviš nešto svoje i promovišeš, svede se na to da izmuzes drzavu za neki startup, i to ako imas ljude i ako si u bg i ako imas dobru pricu.... A ako sve to nije uslov, dzaba ti sve, mozes danima da pravis nesto, godinama i to niko da ne primeti... U svakom slucaju, po mom misljenju programiranje je postalo više konsultacija nego mukotrpan rad i pisanje koda.

Jednostavno neko ti se dopada kao osoba i zelis ga u svom timu. a sta on radi na poslu, nije ni vazno, toliko.
[ Branimir Maksimovic @ 13.07.2018. 12:59 ] @
Ne prave se sajtovi da bi bili toliko poseceni kao google i facebook. Zapravo, web je zamenio klasicnu desktop aplikaciju tako da ce tu uvek biti posla.
[ Massko @ 13.07.2018. 13:06 ] @
Da upravo sam resio strasan bug, jer je "hakovan" jedan sajt. I naravno ja kao maher ukapiram, ćirilično a umesto latiničnog i sve radi. Bravo za mene. I šta da mu uzmeš za to? Kad je glup. A uzecu mu.
[ Predrag Supurovic @ 13.07.2018. 21:39 ] @
Citat:
Massko: Da upravo sam resio strasan bug, jer je "hakovan" jedan sajt. I naravno ja kao maher ukapiram, ćirilično a umesto latiničnog i sve radi. Bravo za mene. I šta da mu uzmeš za to? Kad je glup. A uzecu mu.


Idi odmah čuvaj ovce. Batali web. To ipak traži neki moralni nivo.
[ Massko @ 13.07.2018. 22:37 ] @
Nisam ja promenio to slovo nego administrator slucajno.Ja to nikad ne bih radio. Cuvaj ovce ti po tim planinama na koje se pentras.
[ Predrag Supurovic @ 13.07.2018. 22:41 ] @
Suština moje opaske nije u ovcama nego u moralu. Al nisam ni očekivao da ćeš to primetiti.
Nešto mi se priviđa da će ti u narednim diskusijam samo još više sam svoj obraz da ocrnjuješ.
[ Zlatni_bg @ 14.07.2018. 02:48 ] @
Jok brate, ljudi kupuju stvari u prodavnicama, cene proveravaju telefonom ili odlaskom u radnju. Isto tako nemas novosti da procitas sem na FBu. A bitno da su Politika, Blic, kojagod novina, uzeli FB i recimo twitter umesto papira i web portala? Ili je to druze mozda link do vesti na sajtu?

Je l' se mi dopisujemo sad preko fba?

Nesto ne bih rekao...

Ne kapiram poentu ove teme. O cemu mozemo da diskutujemo kad neki od nas zive od tog web programiranja?
[ Nedeljko @ 01.09.2018. 21:43 ] @
@Predrag Supurović

Gde ti tu zapravo vidiš moralan problem?

1. Je li taj ko je tražio debagiranje umeo sam da reši problem?

2. Je li tražio nečiju uslugu za to?

3. Da li iz odgovora na pitanje pod 1. sledi da je pružalac usluge uložio znanje u rešavanje problema?

4. Da li iz odgovora na pitanja pod 2. i 3. sledi da ta usluga treba da se naplati?

Ne naplaćuje se samo uloženo vreme, nego i uloženo znanje. U suprotnm bi svima plate bile iste bez obzira na kvalitet rada i vrstu posla.

Jedini moralni problem vidim u tretiranju kao glupaka ljudi koji ne znaju programiranje.
[ Predrag Supurovic @ 02.09.2018. 06:00 ] @
Sam si rekao.
[ BluesRocker @ 02.09.2018. 15:02 ] @
Ima tu i minimalna cena da uopšte počneš da rešavaš neki problem, ma kako brzo došao do rešenja. U Beogradu majstor samo da ti uđe u stan uzme 1500 din plus koliko dodatno naplati svoj rad, a često završi sve za 20-ak minuta. I ti plaćaš ratu za kompjuter, internet, školarinu, online kurseve, licence za softver sve to košta više nego pola litre goriva koje električar potroši da dođe do tebe.
[ Nedeljko @ 02.09.2018. 16:31 ] @
Da. Jedino ne treba tretirati ljude kao glupake samo zato što ne znaju programiranje.
[ BluesRocker @ 02.09.2018. 21:37 ] @
Naravno, nko nije stručnjak za sve, zašto bi nekog potcenjivali što nešto ne zna.