[ Lazar18 @ 18.07.2018. 14:24 ] @
Dobar dan,primetio sam da mi cpu usage ne stoji na 0 kada nista ne radim,cas je 4,5 pa oko 17 a nekad skoci i do 40.Do cega je to?
[ Miroslav Cvejić @ 18.07.2018. 14:25 ] @
Upaljen je računar.
[ djoka_l @ 18.07.2018. 14:29 ] @
^^ Ha, ha ^^

Kako znaš zauzeće procesora, ako ništa ne radi (ugašen računar). Mora da imš startovan bar Task Manager ili neki drugi alat koji troši procesor, gomila servisa radi koji se automatski pokreću. U task manageru, ako klikneš na CPU (Windows 8 i noviji), biće ti sortirani procesi po tome koliko troše CPU vremena...
[ pradatorom @ 19.07.2018. 10:54 ] @
40% CPU usage u idle stanju je malo puno.
Moguće da ti se ugnjezdio neki malver ili rudar koji grebe kripto za nekoga.

[ Miroslav Cvejić @ 19.07.2018. 13:06 ] @
Ili windows pokušava da odradi apdejt čuveni u pozadini. To ume da traje danima dok se ne nakani da prijavi.
[ mjanjic @ 19.07.2018. 14:37 ] @
Prvih 5-10 minuta ume nešto da "rudari" u pozadini, najčešće proverava Update, ali su to uradili totalno bez veze.
Ispada da Win mora da svaki put skenira ceo sistem, pa da podatke šalje na MS server, pa...

Imali smo ovde 20-ak računara koji su danima vrteli update, instalira se, restartuje, i samo prijavi da nije uspelo, i onda opet skida ispočetka.
Kad potražimo odgovarajući KBxxxxxxxx fajl kako bi instalaciju odradili manuelno, koji god skinemo (a ima ih više za tu verziju Windows-a), nijedan ne može da se instalira i za sve prijavljuju da sistem ne ispunjava uslove za taj update.

Jedino rešenje je potpuno sveža instalacija sa najvnovijim ISO fajlom u koji su ti apdejti uključeni.

Međutim, ni to ne rešava problem performansi, sistem jednostavno im spor odziv, često pokazuje u pozadini da je disk 100% opterećen bez obzira da li u Resource manager-u pokazuje da je 0.5MB/s ili 10MB/s, nije mi jasno kako je uvek 90-100%.

Od 30-ak računara jedino na 4 ili 5 računara sistem radi odlično i sve otvara odmah na klik, na svim ostalim ima neki problem. A svi računari identični.

Očigledno je da su sa 10-kom totalno uprskali stvar, posebno od onih jesenjih ažuriranja (Fall Creators Update), a kasnije oni manji januarski i februarski apdejri su ga dokusurili.

Meni na laptopu su sva ta ažuriranja prošla bez problema, iako je Win 10 Home koji je došao uz Lenovo (kod ovih gore pomenutih je pravio problem i taj Home koji je došao uz računare, verovatno zbog previše uređaja u mreži ili šta već, ali i legalna Pro verzija na koju su nadograđeni, kao i čista instalacija urađena na nekoliko računara), jedini zaključak je da Win 10 radi normalno jedino na SSD-ovima, običan HD jednostavno nije sposoban da se izbori ni sa Win 10 u normalnom radu, a kamoli sa tim apdejtima od po nekoliko gigabajta, a čak i oni mesečni od po 500-600MB prave problem jer mora da se "prečešlja" ceo sistem kao da traži iglu u plastu sena, umesto da jednostavno samo zameni fajlove koji su ažuriranjem izmenjeni.
[ Lazar18 @ 21.07.2018. 11:51 ] @
Bilo mi je jos nekoliko dana tako ali od jutros je sve ok.Mozda je uradio sta je vec trebao i to je to
Hvala puno