[ Zlatni_bg @ 19.07.2018. 06:32 ] @
Pozdrav drustvo,

Imam jedan problem i trazim najelegantniji nacin da ga resim. Naime, imam par AWS EC2 instanci, konkretno jednoj je potreban mail server. Podesio ja sve kako treba (posle malo muke, nesto su maildir-ovi bili pobrkani svuda), ali nailazim na problem.

Elem, nemam neku potrebu za virtualnim korisnicima, potrebno mi je par mail naloga za korisnike koji vec postoje na masini. Sve radi super preko mailx-a i komandne linije, ali kako da podesim roundcube (ili bilo koji drugi klijent) da radi ako mi je autentifikacija za korisnike za SSH preko privatnog kljuca a ne preko passworda? :) Ima li jednostavnijeg nacina nego da teram postfix da se konektuje na bazu? Standardno su podeseni postfix.sendmail i dovecot.
[ nkrgovic @ 19.07.2018. 09:55 ] @
Mozes da im stavis sistemske passworde, a da u ssh-u iskljucis password logovanje. SSH ce raditi samo sa kljucem, a mail ce da radi koristeci password.
[ Zlatni_bg @ 28.07.2018. 23:50 ] @
Nisam stigao da se zahvalim na odgovoru, pomogao je :) Mislio sam da ce jedna opcija logovanja korisnika iskljuciti drugu, zato nisam podesavao passworde.