[ Shadowed @ 03.08.2018. 21:42 ] @
OK, naslov je polu-deskriptivan ali sta da se radi :)

Elem, ovo je struktura:
WPF aplikacija (.Net 4.6.1) koristi repository koji je .Net Standard 2.0 DLL.
Repository ima dodat Nuget paket a EntityFramework Core 2.1.1 (trenutno najnoviji).
VS je 2017.3.5
Windows je 7.

Problem:
Kada pokrenem aplikaciju i u runtime-u kreiram instancu DbContext-a (tj. moje klase koja nasledjuje DbContext), dobijam gresku kako assembly za EF Core ne moze da se ucita (File not found).

I zaista, dll-a nema.
Probao sam clean solution-a, rebuild, restart VS-a, uklanjanje paketa pa dodavanje ponovo, promenu verzije paketa, nista nije pomoglo.
Imam instaliran .Net Core SDK.
U project fajlu imam <AutoGenerateBindingRedirects>true</AutoGenerateBindingRedirects> sto sam nalazio da treba da stoji. Vec je bilo.
Probe radi, dodao sam .Net Core konzolnu aplikaciju, referencirao repository i napravio instancu, sve radi.
WPF aplikacija - jok.
Dakle, .Net Core aplikacija koja referencira .Net Standard class library koja ima .Net Core Nuget paket - radi.
.Net 4.6.1 aplikacija koja referencira .Net Standard class library koja ima .Net Core Nuget paket - ne radi.

Znaci, u ovoj drugoj situaciji mi VS ne razresava dependecy-e ispravno.


Workaround je bio da dodam Nuget paket za EF Core i u WPF aplikaciju i tako ga primoram da ga ucita. Medjutim, to mi je ruzno resenje pa me zanima da li je neko od vas imao ovakav problem i mozda resio elegantnije.
[ mmix @ 10.08.2018. 20:33 ] @
Ja taj problem resavam tako sto se drzim daleko od Core-a tj .NET Standard-a.

ne verujem da ces uspeti da resis ovaj problem jer sto se MS .NET ekipe tice, ti vise nisi cool i hip. Projektni fajlovi uopste nisu isti, sve su iskasapili za taj Core. Tako da tooling za WPF i Core nisu uopste isti, jedan dolazi iz VSa, drugi iz eksternog toolinga i WPF tooling sigurno ne podrzava redirekciju u .NET Standard. Posto je nivo truda koji ulazu u WPF tj .NET Framework sada na nivou truda koji ulazu u odrzavanje svog Cobol koda, ja se ne bih nadao resenju. Ako njih pitas, ako to zaista zelis, oni ce ti reci da predjes na .NET Core 3 za WPF Jer svi cool klinci sad to planiraju da koriste. Mislim, kakav bi to bio new MS solutoin ako ne bi bio DLL hell u najavi.

https://blogs.msdn.microsoft.c...-windows-desktop-applications/

Opciono mozes da otvoris ticket na direct-u, ali se ja isto ne bih nadao mnogo...

[ dejanet @ 10.08.2018. 21:08 ] @
Mislim da nije kompatibilan 4.6.1 ili bar nije taj koji imas sa EF Core 2.x.y. Probaj sa .NET 4.7.x ili ako postoji neki update za 4.6.x.
[ Shadowed @ 10.08.2018. 22:01 ] @
Jesu kompatibilni sto se tice izvrsavanja aplikacije. Visual Studio nije kompatibilan sam sa sobom u takvoj kombinaciji pa ne odradi build kako treba Kad dodam NuGet paket za EF Core i u glavni projekat (wpf app), sve ispadne dobro, samo sto je bez veze jer to znaci da moram da dupliram dependency. No, sta je, tu je

@mmix, ovo je neki pet project pa ga koristim da isprobavam novije stvari uz sve dobro i lose sto uz njih ide Meni je ideja .Net Standard-a ok, samo sto su oni zesce zakomplikovali sve. A za WPF bi bilo najbolje kad bi apstrahovali (tako li se pise? ) rendering engine tako da moze da ostane DirectX na Windows-u ali da moze da se uradi OpenGL (ili neka druga) implementacija za Linux-e. Al' znamo mi Gedu...
[ mmix @ 14.08.2018. 09:50 ] @
Aha, jeste, pa da im ugrozis njihov ljubljeni UWP