[ Jovan1970 @ 04.08.2018. 11:56 ] @
Pozdrav svima
Postavio sam primer u okviru teme i zanima me sledece.

imam obrazac na koji sam postavio tri textboxa
U prvi box upisujem vrednost, drugi box je koeficijent i treci box prikazuje proizvod broja i koeficijenta.
Za koeficijent sam u defaultvalue postavio određenu vrednost u datom primeru 0,7
Baza podataka koju pravim ima ceonu i pozadinsku komponentu pri cemu ceonu komponentu koristi nekoliko korisnika.
interesuje me na koji bi nacin mogao da promenim vrednost defaultvalue u ceonoj komponenti ali tako da se ta promena reflektuje na sve komponente.
pokusao sam sa Dlookup pri cemu sam vrednost koeficijenta vukao iz querija, medjutim nisam uspeo u tome, nisam bas najbolje shvatio kako to funkcionise.
Ovo mi je bitno jer bih zeleo da kod promene koeficijenta vrednost koju sam uneo zapamti za naredni unos.
[ Getsbi @ 04.08.2018. 16:46 ] @
Ako želiš da koeficijent držiš u tekstualnom polju frontenda (čeone komponente) kao podrazumevanu vrednost, onda sa svakom izmenom moraš da ažuriraš i stanje na računaru pojedinačnog korisnika.
Mnogo je pravilnije da imaš tabelu sa dozvoljenim koeficijentima u backendu (pozadinska komponenta). Na formi onda to neće biti unbound (nevezano polje) već će izvor podataka da bude tabela sa više mogućih vrednosti: 0.7 1.3 1.1 ……. u zavisnosti od istorijata promene.
Tada na tom polju forme napraviš List Box ili Combo Box i dozvoliš korisniku da bira koeficijent.
[ Jovan1970 @ 05.08.2018. 14:21 ] @

tako sam i uradio ali sam mislio da moza postoji neko bolje resenje, da izbegnem jos jednu tabelu.

Hvala na odgovoru
[ Zidar @ 15.08.2018. 19:56 ] @
"ali sam mislio da moza postoji neko bolje resenje, da izbegnem jos jednu tabelu."

Ne znam da li postoji bolje resenje, ali zanm koja su resenja garantovano losija - ona koja izbegavaju jos jednu tabelu. Prostor na disku je jeftin, tabela od dve kolone i pet rekorda se i ne oseti. A pojacava integritet podataka i smanjije broj linija koda. Nova tabela je uvek bolja nego nova procedura ili funkcija.

The best code is no code at all