[ bordzija @ 14.08.2018. 14:25 ] @
Da dobro ste čuli, SBB kupio ikom, došao da se potpiše novi ugovor, postavio novi modem i rekao da odnesemo stari ikomov modem u sbb poslovnicu i tamo predamo kako bi se raskinuo stari ugovor?!?? To je obavljeno ali i dalje stižu dva računa za istu uslugu!

Uopšte zašto ne može jednostavno kada može komplikovano uz pljačku?
[ bakara @ 14.08.2018. 14:39 ] @
Nista te ne razumem...

Potpisao si novi ugovor a raskinuo stari, ili nisi raskinuo stari, budi malo precizniji?

Ako nisi raskinuo stari sasvim je moguce da dobijes dva racuna, ako jesi zasto njih ne kontaktiras da to storniraju?

Mada niko tebe ne moze da natera da potpises novi ugovor ako ti neces.
[ bordzija @ 14.08.2018. 14:57 ] @
Pa piše gore, sbb kupio ikom. Došli iz sbb na vrata da se potpiše novi ugovor i instalirali novi modem sa time da odnesemo stari modem u sbb i raskinemo stari ugovor što je meni apsurdno da oni to sami ne mogu da urade nego mora da se nosi. Modem odnesen i raskinut ugovor ali sada stižu dva računa za istu uslugu! Od sbb-a i od ikoma!
[ dipintodiverde @ 14.08.2018. 18:16 ] @
Ako je neko kupio onda je preuzeo i obaveze.
Tako da uopšte nije jasn kako su te tako jeftino prefarbali?
[ Branimir Maksimovic @ 14.08.2018. 18:39 ] @
Da, zaista cudno da mora da se raskida ugovor. To lici da mozes da ih tuzis za krsenje ugovora ;)
[ Dexic @ 14.08.2018. 20:17 ] @
Znaci dodje neko na vrata, nepozvan, izjavi nesto, i ti mu verujes na rec?
[ bordzija @ 14.08.2018. 20:52 ] @
Pa odnesen je stari modem u sbb i kao raskinut ugovor ali i dalje šalju ikom uplatnice i paralelno sbb za jednu i drugu istu uslugu. Besplatno maltretiranje korisnika? Kako duplo naplatiti istu uslugu? Čist bezobrazluk.

Mogu da se pozdrave sa korisnicima kada telekom završi razvlačenje optike. Ovih dana su bili u našoj zgradi.
[ bakara @ 14.08.2018. 20:57 ] @
Citat:
bordzija:
Pa piše gore, sbb kupio ikom. Došli iz sbb na vrata da se potpiše novi ugovor i instalirali novi modem sa time da odnesemo stari modem u sbb i raskinemo stari ugovor što je meni apsurdno da oni to sami ne mogu da urade nego mora da se nosi. Modem odnesen i raskinut ugovor ali sada stižu dva računa za istu uslugu! Od sbb-a i od ikoma!

Cekaj bre, stvarno mi nisi jasan...
pa ako su kupili ikom sto si potpisivao novi ugovor ako vec imas stari?
na kraju sto ne vidis sa njima u cemu je problem, ovde ga neces resiti...
[ Living Light @ 14.08.2018. 21:44 ] @
bakara,
Znaš da bordzija uvek ima neke "Fantomske ideje", koje troše 3L/100km :)
[ dipintodiverde @ 14.08.2018. 22:27 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic

Da, zaista cudno da mora da se raskida ugovor. To lici da mozes da ih tuzis za krsenje ugovora ;)

On je napravio novi ugovor sa SBB.
IKOM nije pristao na raskid ugovora i zato šalje račune do isteka postojećeg ugovora!

Nije zabranjeno napraviti dva ugovora sa različitim provajderima a to što je on isključio IKOM-ov modem je njegova lična stvar .

Koga da tuži?
[ bordzija @ 14.08.2018. 22:42 ] @
Kako je rečeno sbb se pojavio da zameni ruter ali mi nije jasno zasto nisu odneli stari?!? Nego se protura to da ti ideš i vraćaš? Koliko sam razumeo omanuli su u raskidu starog ugovora. Uopšte čemu novi ugovor ako samo menjaju ruter?

Videćemo ovih dana u čemu je fora ili su samo omanuli u proceduri koja je po meni strava glupa.
[ Sceka @ 14.08.2018. 22:46 ] @
Citat:
bordzija:
Da dobro ste čuli, SBB kupio ikom, došao da se potpiše novi ugovor, postavio novi modem i rekao da odnesemo stari ikomov modem u sbb poslovnicu i tamo predamo kako bi se raskinuo stari ugovor?!?? To je obavljeno ali i dalje stižu dva računa za istu uslugu!

Uopšte zašto ne može jednostavno kada može komplikovano uz pljačku?


Ko je dosao?

Ko je postavio novi modem I rekao da odneses stari IKOM-ov modem...

U koju poslovnicu si isao? … .. .

Pises potpuno nerazumljivo. (ali je valjda poenta da napljujes SBB pa nema veze?)


Pozdrav!
[ dipintodiverde @ 14.08.2018. 22:47 ] @
Citat:
bordzija

Kako je rečeno sbb se pojavio da zameni ruter ali mi nije jasno zasto nisu odneli stari?!?

Stari ruter nije njihov.
Oni su tebi ponudili da predješ na SBB i ti si pristao.
[ calexx @ 14.08.2018. 23:02 ] @
Komplikujete, SBB jeste kupio tvog prethodnog provajdera, mislim da sada idu na opciju ... nema više Ikom paketa, ko hoće da ostane, novi ugovor sa SBB-om, ko neće, ne mora. To što stiže dupli račun je samo previd i greška administracije i pretpostavljam da se rešava sa par poziva ili jednom šetnjom a svakako neće da ti naplate ugovor koji si raskinuo. Da li je mts konkurencija će da se vidi jer su za početak cene malo veće ali oni uvek imaju razne akcije pa može da se desi i da bude OK. A možda se i SBB tada probudi, neće oni tek tako da dozvole konkurenciji da utrči.
Uvek navijam za bolje i bolje ponude jer i ostali to prate, pa i nama poboljšaju usluge. :)
[ ademare @ 15.08.2018. 01:13 ] @
SBB je u zadnjih nekoliko godina kupio nekoliko manjih , Provajdera . U Beogradu je kupio IKOM, pre njega Beogrid itd .

IKOM je ugasen zvanicno jos pocetkom godine , ali se korisnici i dalje vode kao bivsi IKOM-ovi korisnici , pod uslovom da nisu sklopili nove ugovore sa SBB-om .

Secam se ima na netu da se nadje , nije nikakva tajna , Resenje Antimonopolske komisije , kojim se odobrava kupovina - preuzimanje , pod navedenim uslovima , izmedju ostalog je taksativno navedeno da je SBB Obavezan da svim korisnicima IKOM-a , ponudi mogucnost da izaberu da li ce imati status novih ili starih korisnika !!

SBB je drsko prekrsio tu Naredbu , pa ajde sto nije ponudio da korisnici IKOM-a dobiju status Novih korisnika , vec Onemogucava da dobiju i status starih korisnika , vec se oni i dalje vode u nekom nedefinisanom statusu , sto je Direktno krsenje uslova preuzimanja , koje je propisala komisija !

Drskije i Lopovskije firme od SBB nema u Celoj Srbiji !!

Sada u avgustu , su krenuli svakodnevni pozivi ljudi koji se predstavljaju da su iz SBB-a , zovu one koji jos uvek nemaju ugovore sa SBB-om , bivse korisnike IKOM-a i Beogrida , i nude jadne uslove za potpisivanje ugovora sa SBB-om , cak dosta losije nego sto imaju stari korisnici SBB , kao sto je na primer akcija predji na Trio paket pod povoljnijim uslovima .

Ti uslovi se ne nude IKOM-ovim korisnicima , sto je dokaz Krsenja , propisanih uslova Antimonopolske komisije !!

Ti sto zovu svaki dan i uznemiravaju , prete da ce uslediti uskoro gasenje usluga svima koji pod losim uslovima ne sklope ugovore sa SBB-om ! Ko im poveruje taj i prelazi , na losije za mnogo vise novca !

Osnovno Losije je KRADJA dinamickih javnih IP adresa , koju je imao svaki korisnik interneta svoju posebnu . Sad kod SBB - svi korisnici IKOM-a su pod CG Natom , a UKradene adrese se nude na prodaju po ceni od 600 din mesecno !!

Lopovluku i Bahatosti SBB -a Nema kraja !!

Mene nece uspeti da privole ovakvim Lopovlukom, nego naprotiv , promenicu provajdera , idem kod telekoma , mada i na losije usluge, ali necu dozvoliti da me neko Potkrada , i Pljacka kao sto to radi Prljavi i Podmukli SBB !!
[ ademare @ 15.08.2018. 01:45 ] @
Evo Linka resenja Antimonopolske komisije , da ne ispadne da pisem o Neproverenim stvarima :

http://www.seebiz.eu/komisija-...-preuzimanje-ikom-a/ar-152882/

Deo iz resenja koji se odnosi na opisano stanje i koje SBB Bezocno krsi !


" Naloženo je i da SBB postojećim korisnicima usluga IKOM-a ponudi alternativne mogućnosti prilikom zaključenja novih ugovora, po njihovom izboru i to: ugovor zaključen na neodredjeno vreme koji SBB nudi postojećim ili potencijalnim korisnicima prema postojećim redovnim uslovima ili ugovor zaključen na odredjeno vreme koji prema važećim promotivnim uslovima nudi postojećim ili potencijalnim korisnicima. "

Evo i linka zvanicnog dokumenta , tacka 3 se odnosi na ovo .

http://www.kzk.gov.rs/kzk/wp-c.../uploads/2017/03/01-26-SBB.pdf

Serbia Broadband -Srpske kablovske mreže d.o.o. se obavezuje da , nakon pravnosnažnosti ovog rešenja,na svojoj zvaničnoj internet strani istakne Obaveštenje za sve korisnike koji imaju zaključen ugovor o pretplatničkom odnosu sa društvom Interaktivne kablovske objedinjene mreže -
I.KOM d.o.o. koje će sadržati informaciju o ponudi za zaključenje jednog od dve vrste ugovora
po njihovom izboru:
a) pretplatnički ugovor zaključen na neodređeno vreme, prema važećim redovnim
uslovima koje nudi postojećim ili potencijalnim korisnicima; ili
b) pretplatnički ugovor zaključen na određeno vreme, prema važećim promotivnim
uslovima koje nudi postojećim ili potencijalnim korisnicima.


[Ovu poruku je menjao ademare dana 15.08.2018. u 02:58 GMT+1]
[ calexx @ 15.08.2018. 06:48 ] @
Ja ovde ne vidim da postoji opcija da Ikom korisnicima ostane stari paket, uglavnom mogu da biraju neki SBB paket ili da menjaju provajdera. To o (ne)poštovanju starih korisnika je stara priča i odnosi se na sve postojeće pa ni pomenuti nisu izuzetak.

Nisam pratio kako se to razvija, čini mi se da je sada kod SBB-a moguć dogovor, pregovaranje, uslovljavanje a postoje i terenski radnici kod kojih se dobijaju i bolji uslovi. Nisam siguran koji je status ali verovatno neka povoljnost može da se izvuče.

Ipak, tema je o banalnom problemu duple naplate i ne deluje da nekom smeta status novi, stari ili neodređeni član. ;)
[ Branimir Maksimovic @ 15.08.2018. 07:15 ] @
Znas kako ako ikom vise ne postoji ko onda i dalje salje racune? Mutna je to rabota.
[ calexx @ 15.08.2018. 08:02 ] @
Pa naslednik, neće valjda onima koji (još) nisu prešli u SBB da idu fraj usluge?
[ Branimir Maksimovic @ 15.08.2018. 08:10 ] @
To znaci da ugovor ne mora da se ponistava, nego se koristi usluga do isteka...
[ mjanjic @ 15.08.2018. 08:43 ] @
Firma A je kupila firmu B, korisnik potpisao novi ugovor sa firmom A, a sa firmom B formalno raskinuo. Problem je verovatno što u firmi B nisu to uneli u sistem, nego mu i dalje štampaju i štalju račun kao da je njihov stari korisnik.

Ako ima neki papir o raskidu ugovora, nije problem, ali ako je samo vratio modem/ruter i sve završio usmeno, sad treba da dokaže i da je vratio opremu.
[ bordzija @ 15.08.2018. 08:46 ] @
Koliko je jadan taj SBB govori i činjenica da smo prešli na trio paket i na pitanje koji je telefonski broj (firma) dobili su odgovor od podrške "pa nazovite sami sebe" eto toliko o indijancima.
[ anon70939 @ 15.08.2018. 10:58 ] @
pa lepo vam i rekli :D


šalu na stranu, verovatno i meni da stižu dva računa, za svaku sitnicu bih bio veoma ljut i tražio bih im dlaku u jajetu...

Nadam se da ću uskoro ta MTS optika da počne da se prodaje, da se malo popravi konkurentnost na tržištu, jer je sada SBB mnogo jači od ostalih ponuđača, pa mogu sebi da dozvole neprofesionalno ponašanje.

Mada generalno, nisam imao nikada problema sa SBB, osim sa onom tehničkom službom kad mi puca net nekoliko puta dnevno, a oni dođu i kažu mi da uključim speedtest.net i kao "eto vidiš da ti sve radi lepo" :D
[ Java Beograd @ 15.08.2018. 11:05 ] @
SBB je od samog početka imao "đon pristup" prema klijentima. A sad kad je ojačao, još se osilio.
[ Branimir Maksimovic @ 15.08.2018. 11:12 ] @
Sva sreca da imam avcom pa ne moram sbb ;)

[ bordzija @ 15.08.2018. 11:15 ] @
Bogme sam ih ja ispratio iz svoje zgrade kada su tek uvodili kablovsku davno davno kada su pokušali da buše stepeništa i sprovode one metalne cevi odmah uz ulazna vrata od stanova kako bi uštedeli par metara kabla. Sve besni bili i rekli nikada nećete dobiti kablovsku televiziju. Posle mesec dana su se vratili i odradili kako treba, ćutke a ja sam ih normalno hvalio i bodrio sa: " jel vidite kako može kvalitetno i dobro da se radi?" Hehe morali su i pločice da vrate gde su bile a rupe zatvore.

Po meni imaju pristojan i pouzdan internet, podrška mi nikada nije trebala što je najbitnije.
[ ademare @ 15.08.2018. 12:44 ] @
Citat:
calexx:
Ja ovde ne vidim da postoji opcija da Ikom korisnicima ostane stari paket, uglavnom mogu da biraju neki SBB paket ili da menjaju provajdera. To o (ne)poštovanju starih korisnika je stara priča i odnosi se na sve postojeće pa ni pomenuti nisu izuzetak.

Nisam pratio kako se to razvija, čini mi se da je sada kod SBB-a moguć dogovor, pregovaranje, uslovljavanje a postoje i terenski radnici kod kojih se dobijaju i bolji uslovi. Nisam siguran koji je status ali verovatno neka povoljnost može da se izvuče.

Ipak, tema je o banalnom problemu duple naplate i ne deluje da nekom smeta status novi, stari ili neodređeni član. ;)


Niko i ne kaze da Bivsi IKOM korisnici treba da ostanu korisnici Nepostojeceg IKOM-a ! Uopste nije u tome stvar .

Vec SBB ima Obavezu da svakom starom korisniku IKOM-a ponudi da predje na SBB , ali ne ovako kako oni to rade , vec imaju Naredbu koju ne postuju da Svakom ponude da sam izabere da li zeli da ima isti status kao stari ili novi SBB korisnik , da li zeli da potpisuje novi SBB ugovor na 2 godine ili nece itd. sve pise u resenju citirano . Ne radi se o postovanju korisnika , vec o Novcu !

Valjda je svakom pismenom jasno da SBB nije ispunio ovu naredbu Komisije ?

To sto clan Bordzija i Nazalost 99 % ostalih , Ne znaju za svoja prava i ne vide kako ih SBB krsi je nasa stvarnost . Ali to nikako ne opravdava Lopovluk SBB-a , sto korisnici ne znaju svoja prava .
[ bordzija @ 15.08.2018. 13:35 ] @
Pa zato i postoji ovaj forum kako bi se ljudi informisali iz prve ruke bez okretanja telefona i čitanja kilometara nekih bezveznih ugovora. Nemam ja vremena da gubim sa tom kablovskom boranijom zvanom sbb.

Meni je ispod časti da se zanimam sa firmom koja razvlači kablove po krovovima i diluje internet. Moraju ipak malo inteligentniji kadar da zaposle a ne polupismene i neinformisane megadens stručnjake.
[ Branimir Maksimovic @ 15.08.2018. 13:41 ] @
A jes kod mene su razvlacili preko krovova i avcom se zalio zbog nelojalne konkurencije ;)
[ Sceka @ 15.08.2018. 21:56 ] @
Ne prelazi se na SBB. Ko god je bio kod IKOM-a automatski je sada kod SBB-a. Nikome ne nude nista ako to korisnik nece. Nikome ne naturaju nista ako to korisnik nece.

Uvaljuju divljaci agenti jer im se placa od prodaje onoga sto za]ebu korisnike.

Licno sam pre neki dan bio kod taste koja je bila IKOM, javili iz SBB-a telefonom da ce doci da joj zamene uredjaja jer se u tom kraju od septembra ukida analogni signal. Ona zena nema uredjaje jer koristi samo osnovnu analognu verziju (koristila to kod IKOM-a). Pitali su koliko televizora ima da ponesu toliko D3 mini uredjaja. Dosao covek, lepo sve postavio i povezao, tasta potpisala revers za risivere - bez ikakave nadoknade i bez ikakvog pitanja o paketima!!! U celom kraju (ul. Vladimira Rolovica) je to isto kod svakog uradjeno, imam u ulici najmanje desetak ortaka (pitao sam njih pet, sest) I kod svih je isto trako bilo.


To je ono sto licno znam.



Pozdrav!
[ bakara @ 15.08.2018. 22:07 ] @
ja u opste ne sumnjam da mu je agent uvalio novi ugovor
[ bordzija @ 16.08.2018. 07:29 ] @
Pa tako su oni zamislili, novi ugovor, novi paket, prelazi se na digitalni signal. "slučajni" propust je slanje duplog računa za istu uslugu.
[ Sceka @ 16.08.2018. 10:13 ] @
@bordzija - Nisu oni nista zamislili. Jasno je receno, I to odavno, sve o tome.

To sto se ti nisi raspitao, tvoja neinformisanost, neznanje, povrsnost, lakovernost… nije osnov
za izvlacenje nekih generalnih zakljucaka koje podizes na nivo cinjenica.



Pozdrav!
[ SlobaBgd @ 16.08.2018. 11:24 ] @
Nije to, Šćeko, samo neinformisanost, neznanje, povrsnost, lakovernost, već i arogancija i ona vrsta nadmenosti koja nema pokriće u znanju ili snalaženju:
Citat:
bordzija:
Pa zato i postoji ovaj forum kako bi se ljudi informisali iz prve ruke bez okretanja telefona i čitanja kilometara nekih bezveznih ugovora. Nemam ja vremena da gubim sa tom kablovskom boranijom zvanom sbb.

Meni je ispod časti da se zanimam sa firmom koja razvlači kablove po krovovima i diluje internet. Moraju ipak malo inteligentniji kadar da zaposle a ne polupismene i neinformisane megadens stručnjake.

Tebe, bordzija, takvi polupismeni i neinteligentni megadens stručnjaci zaiebaše pa sad plaćaš duplo i kukumavčiš ovde po forumu. Ako smatraš da si iznad situacije i da nisi trebao da se informišeš, to sad plaćaš kroz duple račune. Isto tako nemoj da se zanimaš ni kad budeš plaćao fiksni telefon i Telekomu i SBB-u, a da nemaš pojma koliko u stvari linija imaš u stanu.
[ bordzija @ 16.08.2018. 13:24 ] @
Lepo sam napisao firma koja je u tom stanu što ne znači da ima veze samnom? Dokle ćete tako površno sve da gledate i donosite pogrešne zaključke i sladite se nečijom nesrećom? Raduje vas što SBB vara i potkrada svoje korisnike? Sutra je ta firma a preksutra ste vas dvojica ali neće više biti nikoga da vas zaštiti! Uzeće vam sve što imate, ostaviće vam samo televizor kako bi naplaćivali tv pretplatu.

Ja fiksni telefon ukinuo još pre 5 godina.
[ Sceka @ 16.08.2018. 19:55 ] @
Ako nisi ti u pitanju tom pre je potpuno glupo sto optuzujes nekoga na osnovu necije (a ne svoje) price.

SBB nikoga niti ne vara niti potkrada. To sto neko nema veze sa mozgom ne moze da se pripisuje SBB-u.

Pazi kad si otvorio temu na osnovu necije price u koju si poverovao?! LOL

Odnosno, verovatno si samo nesto povrsno saslusao pa ukapirao da je dovoljno senzacionalisticki da bi mogao
nekoga da ispljujes bez obzira sto nemas nikakve veze sa tim. Kako se to naziva?

Kako god, rekao si dosta toga o sebi.


Pozdrav!
[ SG kamikaza @ 16.08.2018. 20:04 ] @
Citat:
i rekao da odnesemo stari ikomov modem u sbb poslovnicu


Citat:
Došli iz sbb na vrata da se potpiše novi ugovor i instalirali novi modem sa time da odnesemo stari modem u sbb


Neko opet izmislja i laze? Nisu bili kod tebe?
Gde se pojavis, tu te provale odma.
[ bakara @ 16.08.2018. 21:08 ] @
Lose se vadi
[ calexx @ 16.08.2018. 21:33 ] @
Dobro de, dolazili su kod njega u firmu, ne kući. Tu i nema nekog problema. Mada ni u duplim računima, verovatno tromost administracije da promeni vlasnika ugovora. Meni je čudno da se javlja sa hrvatske adsl adrese a sve vreme priča o SBB internetu. ;)
[ ademare @ 16.08.2018. 21:39 ] @
Otisao covek , kod rodbine , prijatelja, na more itd . a problem ima u Beogradu .

Nego meni je cudno sto Sceka ovako , zapeni kad god neko napise nesto protiv SBB -a ?

Da Sceko nisi ti vlasnik SBB-a naravno znam da nisi , jer ni on tako revnosno ne brani svoju Lopovsku firmu .
[ bordzija @ 17.08.2018. 07:06 ] @
Samo da me ne ugrize za nogu koliko ih brani hehe šta ti je vernost 😁
[ Sceka @ 17.08.2018. 11:18 ] @
@ademare - Ne branim ja SBB nego mi je vise pun q ovih „osvescenih” koji pametuju I pljuju na osnovu
trenda, drustvenih mreza I okoline.

Ta potreba da se pljuje I blati je na nivou drustvene pojave vec neko vreme. Nikome, ali bas nikom zivom
nicemu ne sluzi niti bilo na koji nacin koristi a steti, mnogo.

Korisnika IKOM-a ima mnogo, cifra ni malo nije naivna. Imaju velike probleme a najvise na bazi pogresnih
informacija koje se mogu procitati na bencu I jos par foruma. ES sad vec ima malo korisnika (generalno)
i vrlo malo se uopste ta tema pominje a kad se pominje uglavnom ovako kao ovaj nesrecni @bordzija u fazonu
pljuvanja bez osnove + potpuno netacne informacije koje zbunjuju bivse korisnike IKOM-a.

Kod mene u bivsem kraju i inace tom delu grada je IKOM mnogo godina monopolski bio zastupljen. Obzirom da
sam i odrastao i zivim tu naravno da imam mnogo prijatelja i poznanika i rodbine - i svi oni (skoro bukvalno) me
svakodnevno cimaju za raznorazne stvari u vezi IKOM <>SBB. Najcesce je rec o pogresnim informacijama koje
negde procitaju. Tako sam i ovu temu poceo da citam, zvao me covek i rekao da je procitao da ce da neko vreme
placa u isto vreme i IKOM-u i SBB-u. Na pitanje gde je tu glupost procitao kaze na ES-u u nekoj pretrazi…

To bi bilo to i s' tim u vezi.


Pozdrav!
[ Branimir Maksimovic @ 17.08.2018. 11:33 ] @
Pa tebe ko da placa SBB, sto toliko brines?
[ bordzija @ 17.08.2018. 11:41 ] @
Najrađe bih ga nahranio ovim duplim računima što stižu al štaš kada sam na godišnjem odmoru malo mi je daleko

Dušebrižnici, nevladine organizacije, dobrotvori itd.
[ bakara @ 17.08.2018. 14:17 ] @
SBB je po meni "nedaj ti boze" kad ti oni formiraju racun

Stvarno mi nije jasno sto si menjao ugovor, cisto sumnjam da je novi ugovor povoljniji po tebe.
[ bordzija @ 17.08.2018. 14:45 ] @
To je bio uslov, sbb kupio ikom, prelazi se na digitalno, instalira novi modem, telefon ide preko modema tj rutera. To sam već jednom radio još pre 10 godina u hr samo što su ovi nastavili da šalju duple račune. Dal je prevara ili propust videćemo, telefonom ne može bogzna šta da se obavi jer zapošljavaju ljude za platu od 30 crvenih.
[ dipintodiverde @ 17.08.2018. 15:42 ] @
Citat:
Sceka

u fazonu pljuvanja bez osnove + potpuno netacne informacije koje zbunjuju bivse korisnike IKOM-a.

bordzija je preneo šta mu se desilo. Iznošenje činjenica u javnost nije pljuvanje.
Ako ima pljuvanja onda je SBB sam sebe ispljuvao jer nisu promenili status bivšeg korisnika iako u potpunosti kontrolišu IKOM.
Skrivajući se iza IKOM-a SBB šalje duple račune što je popriičan javašluk čak i da se to desilo slučajno.
U ovakvoj situaciji sva odgovornost je na SBB-u pa i eventualno pljuvanje.

[ bordzija @ 17.08.2018. 19:14 ] @
Stara oprema je odnesena i razdužena ali im je nekim čudom to sve ostalo u budžaku pa su opušteno slali duple račune. Tačnije pošto je u odnosu na SBB novi ugovor sa popustom 1 dinar mesečno, ispada da su plaćali stari internet jer je to stizalo sve zajedno u istoj koverti.

Svesno ili ne, ko zna koliko korisnika su odradili na istu foru.

Zanimljivo je i to da su potpisali novi ugovor sa prebacivanjem fiksnog broja u paket tv telefon internet ali su samo dobili novi broj dok je postojeći ostao kod telekoma.

Na pitanje koji je novi broj dodeljen, dobili su odgovor da sami sebe nazovu. Toliko o SBB-u.

Novac neće da vrate normalno.
[ Sceka @ 17.08.2018. 19:14 ] @
@dipintodiverde

Iznosenje cinjenica je jedna stvar a kontatacija na bazi svog nekog iskustva potpuno druga. Velika razlika.
(cak nije rec o licnom iskustvu!)

Isto sto i ti radis konstatujuci da je cinjenica da SBB salje duple racune, cak ni @bordzija to nije napisao.

Proizvoljno izvlacis zakljucke i podravas pljuvanje na konto toga. Tipicno pisanje da bi se nesto napisalo bez
obzira na smisao.



Pozdrav!
[ bordzija @ 17.08.2018. 19:28 ] @
Ae bre sceka nestani sa teme, nemoj da zagađuješ spamom.
[ dipintodiverde @ 18.08.2018. 00:34 ] @
Citat:
Sceka

Isto sto i ti radis konstatujuci da je cinjenica da SBB salje duple racune, cak ni @bordzija to nije napisao.

Ajde informiši se pre nego što nešto napišeš.
Upravo je kontra od tog što ti tvrdiš jer je @bordzija napisao:
Citat:
bordzija

ali i dalje stižu dva računa za istu uslugu!

[ Sceka @ 18.08.2018. 12:23 ] @
Citat:
bordzija:...sada stižu dva računa za istu uslugu! Od sbb-a i od ikoma!


@dipintodiverde - Ovo je on napisao na pocetku teme. Posle toga je napisao svasta, kako mu padne na pamet
tog trenutka kad pise a u svakom javljanju je bitno da ispljuje SBB. Klasican pljuvac radi pljuvanja. Besmislena
tema, sa besmislenim pljuvacko netacnim naslovom, svako njegovo javljanje je besmisleno pljuvacki jer mu je
to osnovni razlog I postavljanja teme I cavrljanja na temi. Bljak (sto bi rekli klinci). Sve ukupno spamovanje ES-a.

Citat:
bordzija:
Ae bre sceka nestani sa teme, nemoj da zagađuješ spamom.

Jok.



Pozdrav!
[ bakara @ 18.08.2018. 16:53 ] @
Citat:
bordzija:
To je bio uslov, sbb kupio ikom, prelazi se na digitalno, instalira novi modem, telefon ide preko modema tj rutera. To sam već jednom radio još pre 10 godina u hr samo što su ovi nastavili da šalju duple račune. Dal je prevara ili propust videćemo, telefonom ne može bogzna šta da se obavi jer zapošljavaju ljude za platu od 30 crvenih.

Ne moze tebe niko nista da natera...
Ti si jednostavno mogao da ne potpises i oni moraju da ti pruzaju uslugu kakvu si potpisao sa prethodnom firmom tj ikomom.

tebe su verovatno privukli racuni po dinar, ali onda gledaj da ti storniraju ikomove racune, a za telefon se potpisuje ovlascenje za prebacivanje, ako to nisi trazio (verovatno da nisi, jer ti nije palo na pamet) stari broj sada mozes jedino da ugasis i nista vise, ili da placas dva racuna, kao sto ti i dolazi.
[ bordzija @ 19.08.2018. 00:07 ] @
Sve je dogovoreno i potpisano, jedan od uslova je bilo prebacivanje postojećeg broja. Kako je završio ugovor tj razduživanje opreme negde u budžaku tako je i ispoštovano. Platiš jedno, dobiješ drugo.

I sad ti zamisli neku firmu koja svakodnevno ima posla sa totalnim diletantima na sve strane! Pakao!

Podsetilo me malo kada sam menjao ličnu kartu i tetka šalteruša otkuca pogrešno ime. Ja bacim oko i vratim se a ona kaže ma šta ti fali i ovako. Posle kraćeg natezanja pristane da mi otkuca ponovo, sa pogrešnim tj nekompletnim brojem lk.
[ Sceka @ 19.08.2018. 00:45 ] @
Ma jasno. Narocito to tako ide za licnu kartu. Na pijaci, bre, ludilo! Nemas pojma posto luka
a kad ti zamota dodjes kuci cudom se cudeci sto je luk zamotan kad ono umotali jagnjetinu
ispod saca sa dva krompira i sopskom salatom. Vratis se kod seljaka s' pijace i on ti 'ladno
doda jos jedan krastavac jer nea veze, s'a ti fali kad je kada ionako bela a bide nemas.



Pozdrav!
[ bordzija @ 19.08.2018. 08:14 ] @
Pa ti mora da si se juče doselio iz pariza ili samo nosiš roze naočare?
[ bakara @ 19.08.2018. 09:37 ] @
Citat:
bordzija:
Sve je dogovoreno i potpisano, jedan od uslova je bilo prebacivanje postojećeg broja. Kako je završio ugovor tj razduživanje opreme negde u budžaku tako je i ispoštovano. Platiš jedno, dobiješ drugo.

Ako si ti potpisao zahtev za prenošenje boja onda je stvar prosta, samo im prilozi taj papir.
Imaš taj papir?
[ Sceka @ 19.08.2018. 13:36 ] @
Citat:
bordzija:
Pa ti mora da si se juče doselio iz pariza ili samo nosiš roze naočare? :D

Nemam bojler, imam toplu vodu. Tako svi u naselju. Moram da nadjem onaj znak
za neparkiranje ispred garaze, onu nalepnicu sa brojem pauka. I toeto.


Pozdrav!
[ SG kamikaza @ 19.08.2018. 13:56 ] @
Sceka

Ti to ipak radis sa stilom! :-D
[ mrkabrka @ 19.08.2018. 17:36 ] @
Može li pitanje o istoj temi samo SBB?
Evo desilo se da nisam platio račun za juni do 30-31, nego ga platio 8 jula., e sad došao dupli iznos pošto imam njihov dual-gold ,što nije malo preko 6500.,Da li imaju pravo da dupliraju ili tripliraju iznos mesečne pretplate na njihovoj uplatnici? Dosad je bilo uvek mesečni iznos,na uplatnici, a dug ispod...kakva je sad to nova fora?
[ calexx @ 19.08.2018. 19:12 ] @
Verovatno račune štampaju sa stanjem na poslednji dan u mesecu pa si dobio takav račun. Ja sam obično plaćao u poslovnici a oni odmah vide šta je plaćeno, ako ne ideš tamo, onda pozovi da ti kažu koliko ili samo plati redovan mesečni račun. Meni se povremeno desi da neki račun ne platim na vreme, najčešće sledeći ima dupli iznos ali ja platim redovnu cenu i nikad problema.
[ SlobaBgd @ 19.08.2018. 19:23 ] @
Sve su to dobri saveti, al' džaba!
Neće naš genije da ima posla sa nižom kastom, to mu je ispod časti!
Citat:
Meni je ispod časti da se zanimam sa firmom koja razvlači kablove po krovovima i diluje internet. Moraju ipak malo inteligentniji kadar da zaposle a ne polupismene i neinformisane megadens stručnjake.
[ ademare @ 19.08.2018. 20:54 ] @
Nije to bio odgovor za pokretaca teme vec za clana mrkabrka
[ SlobaBgd @ 19.08.2018. 21:16 ] @
Aha, u pravu si. Izvinjavam se.
Ovaj ES/EM često ume da preskoči neke poruke koje su napisane od kad sam poslednji put bio na ES-u, pa se izgubi nit.
[ anon70939 @ 20.08.2018. 12:16 ] @
Citat:
mrkabrka: Može li pitanje o istoj temi samo SBB?
Evo desilo se da nisam platio račun za juni do 30-31, nego ga platio 8 jula., e sad došao dupli iznos pošto imam njihov dual-gold ,što nije malo preko 6500.,Da li imaju pravo da dupliraju ili tripliraju iznos mesečne pretplate na njihovoj uplatnici? Dosad je bilo uvek mesečni iznos,na uplatnici, a dug ispod...kakva je sad to nova fora?


Taj dupli iznos, stoji ti stavka da je jedan deo toga za prethodni mesec, i mislim da piše jasno na računu.
Oni nisu evidentirali tvoju uplatu pre nego što su obradili račun za sledeći mesec pa ti zato obe cifre stoje na računu.
Sačekaj sledeći mesec i biće sve u redu kad evidentiraju tu tvoju uplatu od 8. jula

[ bordzija @ 20.08.2018. 16:04 ] @
Sad će šćeka da ti objasni kako je to normalno da dobijaš duple račune od SBB-a i da ne vidiš dobro. Pokušavaju da kradu na sve moguće načine pa gde prođe. Pokupi tevpapire i idi u njihovu najbližu poslovnicu, naoružaj se strpljenjem jer tu rade ljudi sa osnovnom stručnom spremom, ponekad sa srednjom.
[ calexx @ 20.08.2018. 18:56 ] @
Stvarno su alavi, kao da nisu mogli da procene da će neki korisnik da uplati sa kašnjenjem od nedelju dana nego mu odštampali račun kao da neće da plati. Bezobrazluk.
[ Sceka @ 21.08.2018. 11:49 ] @
Citat:
bordzija:
Sad će šćeka da ti objasni kako je to normalno da dobijaš duple račune od SBB-a i da ne vidiš dobro. Pokušavaju da kradu na sve moguće načine pa gde prođe. Pokupi tevpapire i idi u njihovu najbližu poslovnicu, naoružaj se strpljenjem jer tu rade ljudi sa osnovnom stručnom spremom, ponekad sa srednjom.

Nije normalno ono sto je nenormalno.

Um caruje - sam u nju upada.


Pozdrav!