[ Djokica2 @ 17.08.2018. 22:58 ] @
Pozdrav svima,

Imam problema sa instaliranjem windows-a 7. Navikao sam da preko usb flash-a instaliram, ali kao da matična ploča ne prepoznaje usb flash pri boot-u (prepoznaje ga u bios-u). Kad boot-ujem sistem i želim da instaliram windows 7, instalacija se ne pojavljuje samo ona gornja crta koja treperi. Probao sam sa drugim usb flash-evima ali isto.
Pokušao sam i dvd (nisam siguran da je ispravan optički uređaj), ali isto.
Moja konfiguracija je:
Matična ploča: Asus p5n-d
Procesor: Intel core2quad Q9400
Grafička kartica: Gigabyte amd hd4670 1gb
Ram: 4gb
HDD: 500gb
Za hard disk sam siguran da je 100% ispravan. Bios od matične ploče ne mogu da se snadjem (izgubim se).
Ako mi možete pomoći oko ovog problema.
[ jolemisa @ 18.08.2018. 00:30 ] @
Dal ti je ispravan taj ISO fajl?
[ SASA M. @ 18.08.2018. 09:25 ] @
proveri postavke u bios-u za usb u meniju, takodje proveri ili probaj opciju za plug and play. neke ploce podravaju nekoliko rezima rada u kojima radi usb flash. u boot meniju proveri da li je podeseno da se podize sa flash drajva, iskljuci quick booot ili fast boot, moda prijavi neki problem tako. potr4azi konkretno uputstvo ako nemas knjizicu, tamo bi trebalo da ima opisano sve vezano za bios opcije.

ako nista ne uspe, mozda da uradish delimicnu instalaciju na nekom drugom racunaru, npr do prvog restarta, pa posle da nastavish na tom.
[ Djokica2 @ 18.08.2018. 11:33 ] @
.ISO file je predpostavljam da je ispravan, pošto sam i ranije preko tog flash-a instalirao windows.
Kao što sam naveo taj bios koji imam, ne mogu da se snadjem. Pa ako može pomoć oko toga.
[ gilopile @ 18.08.2018. 12:30 ] @
Prvo formatiraj flesku u Fat32
Zatim skini http://www.winsetupfromusb.com/downloads/ i preko njega ces praviti USB instalaciju.
Ubacis flesku, pokrenes program, cekiras win7, 8, 10 i u toj koloni stisnes browse, navedes na win7.iso i kliknes start i cekas `job done` poruku.

U bios-u pod Advanced/ USB configuration sve tri stavke stavi na Enable, pogotovo USB legacy, snimi postavke i izadji.

Ubaci vec prirpremljenu flesku, startuj komp i drukaj F12 ili F11 za quick boot menu i onda odaberes HDD zatim flesku i krenuce instalacija, posle ces se snaci kroz menu. Mozes i u BIOS-u pod Boot Hard disk drives da stavis na prvo mesto USB flesku i ne moras da zoves quick boot sa F12. Kako ti lakse.


I obavezno u BIOS-u, pod Main Legacy Diskette A stavi Disabled i brze ce proci instalacija, jer u nekim delovima treba i po 5 min da skonta da u drajvu kojeg verovatno nemas nema floppy disketa :)
[ ademare @ 18.08.2018. 13:32 ] @
Ja bih konkretno , na toj ploci prvo updejtovao BIOS !

Nije to preporucljiva kombinacija , Nvidia SLI ploca , a AMD graficka ! Posebno sto pise da neka od vezrija BIOSA ispravlja bag sa AMD 5XXX karticom jako spori boot ?!

Dobro ne pominje se 4XXX , ali trebalo bi staviti poslednji ili nabaviti Nvidia graficku

Posle toga pokusati instaliranje , ako nece 7 pokusaj XP na primer radi testa , jer Instalacija nijednog Windowsa nece proci ako je kompjuter neispravan . Sto god da je u pitanju , ploca , procesor , memorija itd.