[ nanananananana. @ 18.08.2018. 11:20 ] @
Dobih ovaj telefon, ali neće da se uloguje na Instagram Beta - izbacuje mi da treba da se apdejtuje, a skinuta je poslednja verzija.
Takođe i za Fejsbuk mi izbacuje grešku.
U čemu je problem, kako ga rešiti?
Denim verzija OS je ako vam znači nešto.
Ukoliko je do verzije OS-a može li se nadograditi Windows 10 na ovaj telefon?
[ Branimir Maksimovic @ 18.08.2018. 11:42 ] @
Imamo lumiu 720 i ne moze na 10ku...
[ nanananananana. @ 18.08.2018. 11:44 ] @
Zar to nije stariji model od mog telefona?
Gledao sam sada na Jutjubu neke tutorijale i vidim da može, ali opet zavisi od regiona, zemlje i modela telefona.
[ Branimir Maksimovic @ 18.08.2018. 11:48 ] @
Pa probaj da apgrejdujes. Odmah ces saznati jel moze ili ne.
[ nanananananana. @ 18.08.2018. 11:51 ] @
Ne mogu nešto da zajebem? Nisam neki stručnjak, ali ako je samo kako je ovde odrađeno onda okej. :D

Tutorijal: https://www.youtube.com/watch?v=5tLSUtKSe88
[ gilopile @ 18.08.2018. 12:18 ] @
Nananananannannaanananananaa

Moze na 535 win10. Probaj tako kao na videu i nema problema, nema sta da se zezne i ako pukne update, dodje do bootlop-a, vrlo lako se ubacuje novi, postoji alat za to, par klika i gotovo.
Nisam gledao video do kraja, ali odradis to kulturno preko njegovog sw Update phone, check i odmah ce da skida update i instalira.

Mada pre svega probaj da ga vratis na fabricko i onda instaliraj samo te aplikacije i probaj logovanje, jer koliko se secam meni je bolje radio taj tel sa win8.1, kada sam update na 10 tragedija, od neupotrebljivog i sporog telefona jos gore dobih :D
[ nanananananana. @ 18.08.2018. 15:09 ] @
Završio sam sve, uspešno je odrađeno, ali kad sam skinuo i instalirao Instagram i Fejsbuk neće da se loguje.
Uđem u aplikaciju i kad kliknem na polje da unesem korisničko ime on izađe iz aplikacije.
Kako to da rešim to ako je moguće?
[ gilopile @ 18.08.2018. 15:13 ] @
A sta si uradio, vratio ga na fabricki ili uograde na win10 i jesu li ostala podesavanja od pre?

Lici da nesto opasno baguje cim tako izlazi iz aplikacije.

Ne znam, mozda da probas da skines neke starije verzije tih programa...Ako nisi, vrati ga na fabricko.
[ nanananananana. @ 18.08.2018. 15:41 ] @
Mislim (nisam siguran pošto ga imam tek 1 dan) da je bio vraćen telefon na fabričko jer ništa na njega nije bilo od aplikacija, slika, muzike, itd.
Skinuo sam Upgrade advisor i preko njega odradio update, sve je uradio do kraja i kad je završio skinuo sam te dve aplikacije i kad sam krenuo da se logujem neće.
Kako kliknem na polje da unesem username on me izbaci iz aplikacije. :|

Sada se restartuje svakih 20-ak minuta i izbaci obaveštenje: Updates were installed (ili slično tome)...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.08.2018. 15:53 ] @
Vidi da zapišeš, ako možeš da nađeš, tačnu verziju sistema, pa kada se tako restartuje vidi da li je povećao broj u verziji. Ako jeste, onda je to jasan znak da zaista instalira neke zakrpe. Ako nije, možda to na Win telefonu ni ne prikazuju kao bitan detalj.
[ nanananananana. @ 18.08.2018. 16:02 ] @
Device information?
Je l' to?
Version: 1511
OS Build: 10.0.10586.107
Itd...
[ gilopile @ 18.08.2018. 16:03 ] @
Ostavi ga tako neko vreme, mozda zavrsava instalaciju...

Ako potreje restartovanje:

https://support.b2x.com/articles/20920652

Mozda neispravan RAM ili MMC
[ nanananananana. @ 18.08.2018. 16:05 ] @
Okej ostavljam! :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.08.2018. 16:34 ] @
Citat:
nanananananana.:
Device information?
Je l' to?
Version: 1511
OS Build: 10.0.10586.107
Itd...


Da, to su podaci o verziji sistema.
[ nanananananana. @ 18.08.2018. 16:42 ] @
Upravo se restartovao i uvek piše tipa: Updates were installed i vreme 17:36 što meni duduku liči kao da i dalje skida još uvek nešto. :D
Elem, podaci o verziji sistema su isti, ne primećujem da su se brojevi bilo gde menjali.
[ mjanjic @ 18.08.2018. 17:42 ] @
Ma digni ruke od toga i koristi preko browser-a, novije verzije nekih aplikacija niko nije razvijao pa jednostavno ne rade (jer je i na servisu promenjeno nešto od parametara za pristup preko mobilne aplikacije).
[ nanananananana. @ 18.08.2018. 17:53 ] @
I dalje se samo restartuje svakih 20-ak minuta i to je to.
[ gilopile @ 18.08.2018. 17:59 ] @
Odradi ono sa linka iznad.
Vrlo moguce da mu je stradao MMC ili RAM, pa ne moze da upise odredjene fajlove i dolazi do greske, a i te aplikacije koje se gase same od sebe ne mirise na dobro.

Probaj ono sa linka i sta mu Bog da.
[ nanananananana. @ 18.08.2018. 18:35 ] @
Hoću čim uzmem USB kabl.
[ nanananananana. @ 18.08.2018. 18:43 ] @
Da li bi pomogao hard reset možda?
[ gilopile @ 18.08.2018. 18:47 ] @
Mozda.
uradi ovako:

Uradi ovako:

1. Switch off the phone.
2. Press and hold the Volume Down button and connect your charger. When you see an exclamation mark release the button.
3. Now press the keys in this sequence: Volume Up. Volume Down. Power. Volume Down.
The phone will reset and reboots.
[ mjanjic @ 18.08.2018. 19:05 ] @
I ja bih se radovao da ima efekta, prethodnik mi je bio Lumia 920, koji mi je stajao pola godine dok ga nisam dao nekoj rođaki dok ne dobije za koji mesec telefon od roditelja (pošto menjaju čim istekne ugovor), jer je svoj razbila.

Nisam instalirao Win10 jer ne može regularno (znam kako može, ali nije vredno maltretiranja), i na 8.1 jednostavno neke aplikacije više ne rade niti mogu novije verzije da se instaliraju (jer su za win10), a ni većina onih za win10 više ne radi, jer niko nije razvijao novije verzije, a parametri pristupa servisu izmenjeni.

Da su bili pametni kad su držali dvocifren procenat tržišta, mogao je WP biti dobra konkurencija Apple-u (s tim da ne puštaju Office i druge pakete za iOS, pošto se i sam Apple tako ponaša, ne dozvoljavajući čak ni Bluetooth vezu iPhone-a i bilo čega drugog osim Apple proizvoda), ali ih je jednostavno bolelo uvo za aplikacije... šta reći kad, evo na primeru Srbije, za WP niko nije napravio aplikaciju za e-banking.
[ ademare @ 18.08.2018. 21:02 ] @
Mrtva platforma ! Poslednji telefon izasao Februara 2016 , znaci pre dve i po godine .

Kada prodje treca ima da iskljuce servere i da proglase i zvanicno mrtvim .

Ne bilo im prvi put , koliko je puta samo do sada MS gasio svoje projekte ?

Inace i ja imam problem sa logovanjem sa 525 . Nece da se uloguje ni na MS-ov nalog !! Nikada nije ni mogao , javi neku gresku par brojeva i slova .

Nego se prvo ulogujem na komp , na desktopu na taj nalog i odmah ga prihvati i na telefonu , bez toga Nikako !
[ nanananananana. @ 18.08.2018. 23:40 ] @
Smirio se nakon hard reseta, hebem li mu miša. :)
[ nanananananana. @ 19.08.2018. 03:05 ] @
Nakon hard reseta upravo sam instalirao Instagram, Mesendžer i Fejsbuk i pogodite: RADE.
Kako?
Ne znam. :D
[ DUSKEZ @ 19.08.2018. 05:50 ] @
Mora da si onaj prvi reset ne propisno uradio.Al bilo kako bilo sad lumi
[ gilopile @ 19.08.2018. 09:24 ] @
Ostalo u user profile folderu parametri i podaci od starijih verzija tih programa i mozda zato bagovale aplikacije, a sa hard resetom si to sve pobrisao i nove aplikacija napravile svoje foldere sa novim podesavanjem.

Nesto slicno kao kod androida kada posle nadogradje dobijes bootloop, pa je neophodno odraditi format cache...

Bitno da cepa sada :)
[ nanananananana. @ 19.08.2018. 14:01 ] @
Trebao sam za svaki slučaj da radim prvo hard pre ubacivanja desetke, ali mislio sam da je urađeno već jer je bilo sve prazno po telefonu.
Jebi ga, nema veze, kao što kažete bitno je da šljaka sad. :)
[ gilopile @ 19.08.2018. 14:29 ] @
Ebaj ga sad :D.
Rekoh ti da pre pre upgrade na win10 odradis fabricki reset, a to ti je isto. Al sta je tu je.
[ nanananananana. @ 19.08.2018. 15:52 ] @
Kasno sam video tu tvoju poruku.
Ja sam tad već uveliko počeo da ubacujem desetku. :D
Bitno je da je sve okej na kraju! :)

P.S. Hvala svima koji ste se javili da pomognete, ljubi brat! :*
[ nanananananana. @ 19.08.2018. 16:45 ] @
Je li ovaj Messenger njegov neki ili?

Ne mogu da ga uninstall, a kad skinem novi onda imam dva.
Sa ovim sa screenshota ne mogu nista, kad otvorim prazno je.

Može li to neka aplikacija da reši tipa "Storage Cleaner"?

Izmena: Hard reset je rešio. :D



[Ovu poruku je menjao nanananananana. dana 19.08.2018. u 17:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nanananananana. dana 19.08.2018. u 19:36 GMT+1]