[ Jovan 1988 @ 23.08.2018. 23:18 ] @
Pozdrav.
Nesto sam citao specifikacije telefona i vidim ima GLONASS. Posto znam o cemu se radi, krenem malo da citam kako on to koristi i GPS i GLONASS i bude mi malo jasnije. Ali, sta sa telefonima koji nemaju GLONASS intergrisanu u uredjajima? da li moze da se instalira neka aplikacija koja cini da telefon vidi i GLONASS satelite a ne samo GPS? Ili je to sa aplikacijama samo fora, zamajavanje ljudi i uredjaj nikad ne moze (u potpunosti) da koristi GLONASS satelite?
[ bachi @ 24.08.2018. 08:06 ] @
U hardveru je fora.
[ Ivan Dimkovic @ 24.08.2018. 10:24 ] @
Citat:
Jovan 1988:
Pozdrav.
Nesto sam citao specifikacije telefona i vidim ima GLONASS. Posto znam o cemu se radi, krenem malo da citam kako on to koristi i GPS i GLONASS i bude mi malo jasnije. Ali, sta sa telefonima koji nemaju GLONASS intergrisanu u uredjajima? da li moze da se instalira neka aplikacija koja cini da telefon vidi i GLONASS satelite a ne samo GPS? Ili je to sa aplikacijama samo fora, zamajavanje ljudi i uredjaj nikad ne moze (u potpunosti) da koristi GLONASS satelite?


Ako hardver nema podrsku za GLONASS satelite, softver to ne moze da nadoknadi.

[ Zlatni_bg @ 24.08.2018. 17:47 ] @
A sa softverske strane, mislim da se "spajaju", tacnije da aplikacije ne vide razliku da li je GPS ili GLONASS u pitanju. Tako mi je sa telefonima, tabletom, lap topom, i svim dronovima koji imaju GPS i GLONASS. Ono sto me cudi je sto dronovi uglavnom uhvate 10-14 satelita, mislio sam da GPS+GLONASS daju mnogo vise. Na 100 metara visine i pod cistim nebom dron uhvati 15 satelita max.
[ mjanjic @ 24.08.2018. 18:10 ] @
Pa šta si očekivao kad GPS ima ukupno 31 satelit (32, ali se koristi 31)?

Kada je bilo 24 satelita, sa jedne tačke je bilo vidljivo između 7 i 10 satelita, zavisno od njihove trenutne pozicije.
[ Zlatni_bg @ 24.08.2018. 18:15 ] @
Pa mislim konkretno na upotrebu GPS+GLONASS. Ne znam koliko u svakom trenutku moze da bude vidljivo maksimalno, imam aplikaciju za to, ali je max satelita koje mogu da navatam po njoj izmedju 11 i 15, samo me interesuje je l' to rusi+ameri zajedno ili samo GPS.

Znaci odvojeno od pokretaca teme pitam koliko se zaista koristi GLONASS u praksi :)
[ bakara @ 24.08.2018. 18:40 ] @
Koristi se koliko i gps.