[ tordajav @ 24.08.2018. 21:13 ] @
Pozdrav svima,
pokusavam najobičniji FILE TRANSFER breko Bluetooth izmedju Samsung Galaxy S7 i Lenovo laptopa, Win7 64.
Oni su se prepoznali ali instalacija drajvera je nepotpuna. U device manager-u imam dve stavke Bluetooth Radios koje su uspešno instalirane ali zato dole pri dnu Other Devices, 8 komada Bluetooth Peripheral Device.
Bio sam na Lenovo sajtu i našao Bluetooth drajvere za moj OS i baš moj laptop (515mb!!!) ali ni to nije pomoglo.

Konstantnu gdesku dobijam A2DP Failed...

Može li mi neko pomoći?

[Ovu poruku je menjao tordajav dana 24.08.2018. u 22:27 GMT+1]
[ calexx @ 24.08.2018. 22:01 ] @
Nije baš pomoć za pitanje ali možda bude od koristi. Pre neki dan me zvao drugar, mora nešto da prebaci a konektor na mobilnom mu brlja sa povezivanjem pa su mu preporučili bluetooth. Predložio sam mu AirDroid i to mu je završilo posao. Tu se koristi neka druga veza, čini mi se da je pre telefon morao na wifi preko istog rutera a sada može i preko mobilne mreže ali troši i sporije je.
Instaliraj AirDroid na mobilni i najbolje da ih oba zakačiš na isti ruter pa će sve da se odradi baš lako.
[ tordajav @ 25.08.2018. 00:16 ] @
Hvala calexx na predlogu, ali USB kabl mi odradi dobro posao i ponekad moram sa laptopa na telefon prebaciti po 3gb a to bi preko wifi-a potrajalo.. bar ovaj wifi koji ovde imam je dosta spor.
Ovaj problem imam odavno a nervira me kad mi osnovna i najjednostavnija Bluetooth opcija i njegova svrha ne radi.
[ Hackman @ 25.08.2018. 22:59 ] @
Ja koristim aplikaciju send ani there i jako je laka za korišćenje, svima je
toplo preporučujem.
[ tordajav @ 26.08.2018. 00:19 ] @
Citat:
Hackman: Ja koristim aplikaciju send ani there i jako je laka za korišćenje, svima je
toplo preporučujem.


Kako to funkcioniše, isto preko Bluetooth-a ili WiFi?


EDIT:

Instalirao sam Send Anywhere i izgleda da lepo radi preko WiFi-a. Bluetooth mi se smučio..
Hvala!

[Ovu poruku je menjao tordajav dana 26.08.2018. u 04:14 GMT+1]
[ calexx @ 26.08.2018. 10:51 ] @
Pa zar nisi napisao da ti wifi ne odgovara jer je spor?
[ Hackman @ 26.08.2018. 23:45 ] @
Preko vifija, ali sam ja preko nje slao pogiga iviše teške fajlove. Isprobao
sam nekoliko tih programa ali mi se ovaj pokazao najbolji.
[ gilopile @ 27.08.2018. 00:36 ] @
Neces naci ni jednu funkcionalnu aplikaciju da mozes ko covek pebaciti nesto iz tel na komp putem wifi. Sve su to mahom krsware sa 1000 sranjnja i reklama i samo ces bedu navuci u komp/tel.

Jedino ti ostaje da reinstaliras taj BT drajver u laptopu, i onda mora da se spoji tel - file transver, nema greske.

Ako ti fali neki drajver u sklopu BT u device manager-u, trazi ga preko HWids i mora da se upari sa tel.

Skini ako treba bluesoleil i preko njega ce se u laptopu instalisati svi neophodni genericki drajveri za file transver. Program nije free, ali imas probnu verziju, pa ako radi, lako ces da se snadjes za full.`

Ako nesto zapne, mogu ti pomoci putrm TeamViewer-a.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 27.08.2018. u 01:47 GMT+1]
[ calexx @ 27.08.2018. 01:03 ] @
Kod drugara je AirDroid radio bez davljenja i nekih smetajućih reklama ali je obično to neka manja količina podataka.

Sad sam probao, sa telefona je arhiva išla možda malo preko 4MB/s, ipak je moj wireless ograničavajući faktor. Preko 4G bi bilo i sporije jer nemam ovde neki signal, jedva da pređe 70/20.