[ marebgg @ 02.09.2018. 10:23 ] @
pokazuje mi da imam vise mesta
a u stvari imam manje

ne mogu da resim problem 5 sati :)

Sve zivo sam pokusao

https://ibb.co/bynTze
[ gilopile @ 02.09.2018. 10:37 ] @
U folder options cekiraj
Show hidden files and folders i odcekiraj hide protected operating files.

Koliko RAM-a imas u kompu, jer page file uzme toliko i Hiberfil.sys, a nece ti pokazati i sabrati jer su skriveni.
[ marebgg @ 02.09.2018. 10:41 ] @
Koliko RAM-a imas u kompu, jer page file uzme toliko i Hiberfil.sys, a nece ti pokazati i sabrati jer su skriveni.



4 gb ( 2x od 800 i 2x od 667mmhz ) :)

odradio sam ono prvo

pogledaj image

https://ibb.co/bZAvCz
[ gilopile @ 02.09.2018. 10:49 ] @
Sad preskeniraj sa WinDirStat i vidi kako stoje stvari.

Al opet mi nije jasno kako nije hiber file 4GB. Jedino da u je u vreme kreiranja tog fajla u kompu bilo samo 2GB RAM-a.

Koliki je sadrzaj tog `recovery` foldera?

WinDirStat ce pokazati sve i vidi gde se nalaze ti gigabajti...tj. nekih 10-15GB
[ marebgg @ 02.09.2018. 10:51 ] @
nista naso sam neprotrebne GB de su bili
pa obrisao 23gb :)
[ gilopile @ 02.09.2018. 10:54 ] @
GDe je problem bio, mozda nekome zatreba?
[ marebgg @ 02.09.2018. 11:00 ] @
pa kad sam odradio da mi se vide Hide folderi

pa sam iso 1 po 1 da vidim de ima najvise GB

pa sam naso de su bili u folderu ProgramData ( pa u Blizzard Entertainment ) ( ko nzn to je za WOW ,HS i ostale igrice )


obriso sve i to je to ......
[ gilopile @ 02.09.2018. 11:10 ] @
Zato sam ti ostavio naziv programa WinDirStat, on preskenira celu particiju i vidis vizuelno velicinu svakog foldera, ali ok sada kada si nasao.
[ marebgg @ 02.09.2018. 11:26 ] @
ali uglavnom si mi pomogo

Show hidden files and folders to namestim a hide protected operating files bilo mi cekirano

i nisam video hidden foldere

ja reko sta se desava ne moguce da ih nemam :))

ty ........
[ calexx @ 02.09.2018. 11:28 ] @
Pretpostavljam da ti igrice više nisu potrebne ili da si izbrisao nešto za šta znaš da njima nije potrebno.
[ Zlatni_bg @ 02.09.2018. 13:31 ] @
... sad mu sigurno vise nisu potrebne :D
[ gilopile @ 02.09.2018. 13:35 ] @
Ma zna covek valjda sta je obrisao, jos objasnio da je to folder igre WOW i ostale neke igrice pa se pretpostavlja da mu ne trebaju.
[ SlobaBgd @ 02.09.2018. 13:44 ] @
Pa ako su mu igrice višak, trebalo je da ih deinstalira a ne da briše foldere po svojoj proceni. Sada je obrisao 23GB a ko zna koliko je ostalo u drugim folderima iste igrice koju sada verovatno ne može ni da deinstalira jer je obrisao fajlove koji su zaduženi za deinstalaciju.
[ gilopile @ 02.09.2018. 13:49 ] @
E to je sigurno, ali ako je samo WOW, ona se nalazi samo tu. Ostale neka potrazi u pogram files pa neka uninstall, a u data folderu su uglavnom sejvovi i sl, a main program, uninstall file u program files. Uninstaler ce jednostavno da preskoci vec obrisano u app data folderu i obrisati ostatak gde je sta pobacao.
[ marebgg @ 03.09.2018. 05:52 ] @
ma brisao sam sve igrice i sve ostane isto ....

bili su neki logo failovi ( neam pojma nisam ni obratio paznju samo sam obrisao )





[ SASA M. @ 03.09.2018. 17:36 ] @
probaj da pokrenesh tzv. Disk Cleanup. otkucaj u search polje disk cleanup ili samo cleanup. mnogi programi za ciscenje racunara ne uklanjaju stare win instalacione fajlove.
izaberi drajv, stikliraj sve sta bi obrisao, klikni na clean up, kada pronadje fajlove izaberi da ih izbrisehe.
[ gilopile @ 03.09.2018. 17:38 ] @
Ako je prethodno uninstalirao to je onda ok. Ostali fajlovi u app data folderu, nekakvi update-i isl sto nije u sklopu uninstalera i nema brige ako ih je rucno obrisao.
Ma i sve da nisi, ne moze nista da ti se desi sa OS-om.
[ Zlatni_bg @ 03.09.2018. 17:51 ] @
Desi se brda puta da u %APPDATA% i slicno ostane gomila smeca koje mora rucno da se pocisti nazalost. S vremena na vreme precistiti par foldera gde aplikacije umeju da pisu, pocistiti to sve i sve super. Ja s vremena na vreme uzmem i gledam velicine foldera na disku, pocevsi od root dir-a (na windowsu C:/), pa gledam velicine, poredim sa ukupnim zauzecem diska, potom malo dublje ulazim u strukturu direktorijuma, pa ako ima nekih anomalija to cistim. Nije za dzabe da je preporucljivo reinstalirati OS svakih pola godine - godinu dana (windows) :)
[ SASA M. @ 04.09.2018. 05:21 ] @
dobro, nije bash tako ako se lepo odrzava ;0 evo meni je os instalran vise od 5god. mozda i vise.. sa win 7 na win 10.

sto se tice popunjenosti, evo nekoliko korisnih programa

https://www.raymond.cc/blog/fi...e-taking-up-hard-drive-spaces/