[ popmilan76 @ 04.09.2018. 21:01 ] @
Zanima me kako iz Delphija da pošaljem email poruku nekome?Našao sam neki EASendmail i tu mi smtp.gmail.com uvek odbija da pošaljem poruku,a probao sam sa više razlicitih portova...Pa me zanima kako najjednostavnije da to uradim,u pitanju je najobicnija poruka,koja bi imala naslov i body text,dakle bez attachmenta?

Sada sam provalio u cemu je stos,trebalo je iz mail napraviti podesavanje vezano za bezbednost?E,sada me zanima,da li mogu tu opciju da programski odradim iz same aplikacije,bez cackanja na samom mailu?

[Ovu poruku je menjao popmilan76 dana 04.09.2018. u 22:14 GMT+1]
[ popmilan76 @ 05.09.2018. 19:59 ] @
Kada kod iz ovog programa koji imam prebacim kod sebe,i kliknem na send mail,izadje mi poruka da klasa nije registrovana,a tamo radi normalno...Kao to da izvedem i kako da pomocu indy komponenti posaljem mail?
[ savkic @ 05.09.2018. 20:23 ] @
Nisi jasan, koji kod, koja klasa?
Za Indy imas primere, downloaduj sve i pogledaj examples.
[ popmilan76 @ 05.09.2018. 20:45 ] @
Imam primer sa Neta,koji radi ali kada ga kopiram kod mene nece,mada je kod za mene komplikovan,pa sam mislio da uradim sa postojecim komponentama...Mada sam i to nesto googlao i onda se svodi da moram da potrazim i openssl,pa rekoh ako može samo sa indy komponentama,bez icega dodatnog?
[ savkic @ 05.09.2018. 21:03 ] @
Ako smtp server preko koga saljes mejlove zahteva SSL pristup, onda moras imati openssl dllove.

A mozes uzeti i obican MAPI pa samo pripremiti poruku za slanje u mejl klijentu koji se koristi na racunaru (korisniku ostaje da pritisne send).
[ popmilan76 @ 05.09.2018. 22:13 ] @
Najbolje da okačim primer,evo ga...
[ popmilan76 @ 06.09.2018. 10:00 ] @
Kada radim u ovom programu , sve radi kako treba ,ali kada treba da prebacim kod u neki moj program,izlazi poruka:

EOleSysError class not registered

Mislio sam da mi te klase,bar ove dolaze uz delphi ,ali ne znam kako da ih registrujem?
[ savkic @ 06.09.2018. 13:12 ] @
Ne znam sta su te komponente, mozda neka komercijalna biblioteka. Ako je to ActiveX kontrola onda je registrujes kao i sve druge sa regsrv32 komand line aplikacijom. Search na googlu nalazi ovaj link: https://www.emailarchitect.net...il/sdk/html/object_usage_a.htm
[ popmilan76 @ 06.09.2018. 20:45 ] @
Hvala,Savkicu,radi sada,posle registracije koje si mi dao...I jos nesto,kada zavrsim taj neki program,i dam mu exe file,hoce li raditi ovo sa emailom ili ne?Ili i na toj target masini mora da se radi registracija?
[ savkic @ 07.09.2018. 05:35 ] @
Mora.
[ popmilan76 @ 09.09.2018. 22:26 ] @
Da se nadovezem na sopstvenu temu,uspeo sam da posaljem email i to radi sasvim ok.A sada drugo pitanje,kako da otvorim svoj sopstveni gmail i da u njemu popounim sva polja , da bih samo kliknuo send,da li postoji mogucnost za to?
[ savkic @ 10.09.2018. 06:24 ] @
Pokusaj sa mailto linkom:
mailto:someone@yoursite.com?cc=someoneelse@theirsite.com&bcc=lastperson@theirsite.com&subject=Big%20News&body=Body-goes-here

To ce otvoriti default mail klijent na racunaru, a probaj da podesis i chrome/gmail da reaguje na te linkove:
https://blog.hubspot.com/marke...rowser-default-email-client-ht

Ovde je problem sto mailto handleri uglavnom ne prihvataju link do fajla za attachment.
[ popmilan76 @ 10.09.2018. 10:10 ] @
Bez atachmenta,znaci obicna poruka,gde ce biti promenjeni email to , subject and textbody...I mora li da pre toga otvorim moj mail,tako da zaobidjem username i pass od emaila...
[ savkic @ 10.09.2018. 10:55 ] @
Ne razumem sta pitas. Evo pogledaj kako mailto link radi u praksi: https://www.w3schools.com/html/tryit.asp?filename=tryhtml_mailto ili pritisni Win+R pa otkucaj "mailto:mail@site.com?&Subject=Proba" (bez navodnika) i pritisni enter.
[ popmilan76 @ 10.09.2018. 11:18 ] @
Da,ali u ovim slucajevima mi otvori samo pocetnu stranu google,hocu da mi otvori moj mail u gmailu ili yahoo,nije bitno,da ode na compose new mail,i da budu popunjena sva polja,samo da kliknem na send....
[ popmilan76 @ 10.09.2018. 11:31 ] @
Ovaj kod sa shellexecute komandom mi otvori sve sa new mail...

ShellExecute(Handle,
'open',
'https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox?compose=new',
nil,
nil,
SW_SHOW);

ali kako i gde da dodam subject,body i ostalo sto treba...