[ anon142305 @ 14.09.2018. 12:35 ] @
Guranjem namestaja, uspeo sam da ostetim parket. Nije mnogo, nego jedna linija se sad bas zabelela, upada u oci. Postoji li neki nacin da to sredim, da prelakiram samo taj mali deo, a ne da moram da lakiram celu povrsinu?

Mislio sam kao neka mala tuba laka, za kozmeticku popravku, ako me razumete?

Guglovao sam, ali nailazim samo na one obicne kante laka i uputstva za lakiranje "od zida do zida". A to bih izbegao, jer mi se ne isplati, parket je u dobrom stanju.
[ Java Beograd @ 14.09.2018. 12:50 ] @
Bude ogrebotina bela neko vreme, dok je "rez" oštar. Onda, vremenom, kako se to gazi, rez postaje obliji i obliji, i onda se više ne vidi.

Pomenuti vremenski process možeš da ubrzaš trljajući rez i oko njega skroz finom vodenom šmirglom, na primer 1000 ili nekim običnim parčetom neke tkanine, al' da malo jače upreš. Ili kućnom papučom, na primer.
[ component @ 14.09.2018. 14:16 ] @
Ako nije velika linija uzmi orah (oljušten, ne ljusku) i istrljaj sa njim.
[ vladd @ 14.09.2018. 22:26 ] @
Ili trljanje pastom za popravku ogrebootina laka na kolima, ili nekim voskom, za voskiranje kola.
Mozda probati i bezbojnim lakom za nokte, pa cackalicom pazljivo naneti, a posle finom smirglom i polir pastom za lak obraditi
[ zeoN_Rider @ 14.09.2018. 22:36 ] @
Citat:
IUOP_1:
Mislio sam kao neka mala tuba laka, za kozmeticku popravku, ako me razumete?


Ošmirglaj finijom šmirglom, prebriši polu vlažnom krpom, ponovo ošmirglaj i prebriši.

U farbari pazari bezbojni sjani lak u spreju i preprskaj u više slojeva, ako je potrebno ispoliraj nakon sušenja laka.
[ anon142305 @ 15.09.2018. 08:11 ] @
Hvala svima na javljanju, probacu nesto od predlozenog, pa javljam rezultat.
[ botr @ 15.09.2018. 20:10 ] @
Probaj da ispoliras, ako nisi ogulio lak do drveta. Prvo to, najmanje bezbolno.
[ bordzija @ 28.09.2018. 22:38 ] @
Tanka četkica i lak pa pažljivo namaži samo taj usek. Ako je dvokomponentni onaj smrdljivi a ako nije ima da se ljušti kao kesa oko oštećenja. I neće postati nevidljivo vremenom nego će se nakupiti prljavština i masnoća pa će pocrneti a i drvo oksidiše u tamno sivu vremenom. Ima i druga varijanta popravke ogrebotina sa voskom što mi je predlagao drugar svojevremenom. Neki malo kvalitetniji vosak se nanese i posle ispolira.