[ touch_master @ 22.10.2018. 16:38 ] @
Ubedljivo, ali ubedljivo Postanska stedionica je najgora banka ciji korisnik mozete da budete. Na salterima rade arogantni salterasi i sateruse, koji jednsotavno ne znaju da rade taj posao, nisu za to... ako pozovete korisnicki centar opet dobijete neke zene ili muskarce koji jednostavno ne znaju da rade posao./.. to sto sam upotrebio reci "ne znaju" je blago receno... to je nekulturno, neprofesionalno, daleko od ljubaznosti i ne mozes da dobijes uopste tacnu i proverenu informaciju... Nije ni cudo kada je to drzavna banka a pravilo je da u drzavnim rade ljudi koji su kupili radna mesta, zaposlili se preko porodicne veze, preko kreveta i slicno.. ni trunku znanja nemaju.

Jedina prednost je sto moze novac da se podize na salterima poste, pa ako se nalazim u nekom drugom gradu gde nema moje banke ili nije blizu mogu da podignem preko poste.. da toga nema, niko im ne bi bio klijent sem starih i jadnih penzionera koji moraju da budu korisnici...

Salteruse ne znaju za sta sluzi pin koji se unosi od 5 slova kada se podnosi zahtev za visu? Salterusa ne zna, a ne zna ni u call centru... pa su izradili visa elektron kartice od nekvalitetne plastike koja se ljusti pa sada moraju svi da idu da zamene kartice u oktobru... bilo sta da pitas neljubazni su a kao razgovori se snimaju... pricam sa nekom devojkom koja je dobila posao preko preveta ili je cerka nekog idiota i ona mi spusta slusalicu... dzabe se snimaju ti razgovori kada i da ulozis zalbu boli ga uvo, drzavno i ne mozes mu nista...

ja sam jednsotavno zapanjen... nije ni cudo sto su svi kvalitetni ljudi pobegli iz ove kante zvana Srbija jos 90ih godina kada su videli da idioti pocinju da vladaju... nema nama spasa jos jedno dva tri generacije, oko 100 godina dok se ne rasciste prostacine i ako se rasciste... mada kako vidim da mladi odlaze, drzavu ce i voditi prostaci... usluga u drzavnom mora da bude najkvaliltetnija pa makar najljubaznija...
[ jozefk @ 21.03.2019. 07:59 ] @
Zanimljivo. A jel ima neka banka u Srbiji da valja, po tvom mišljenju, iskustvu ili preporuci?
[ Predrag Supurovic @ 21.03.2019. 09:06 ] @
Ako ti je do podizanja para, imaš MTS banku. Njihova kartica može da se koristi za podizanje novca na svim bankomatima u Srbiji bez provizije.
[ Sava @ 21.03.2019. 09:41 ] @
Moja trenutna iskustva su takođe loša.
Pre 6 godina sam ugasio karticu i napustio ih. Sada sam zbog penzije odlučio da reaktiviram istu karticu i zezam se već više puta. Radnici na šalteru nisu neljubazni, ali zato u Mirijevu samo jedna radnica radi na karticama, a red poveći. Onda samo kaže ja odoh na pauzu!!! Strašno. Naravno otišao sam besan, a radnik obezbeđenja mi kaže da mogu da odem u neku drugu banku! Neverovatno! Ja bih mu dao otkaz istog trenutka da sam radnik te banke. Šta je on meni u stvari time rekao - nemoj da potrošiš svoje pare kod nas idi daj ih nekom dtugom! Užas.

To nije sve. Kako je to bilo davno izgubio sam LIB broj. Pokušam da ga dobijem i kažu jok, ne može! Razlog - nije bilo uplata i račun nije radio ne znam koliko meseci. Pazite, LIB znači lični identifikacioni broj, nešto sasvim lično, odnosi se samo na mene, a ne mogu da ga dobijem do prve uplate pa tek posle toga da se javim! Da nije tužno bilo bi smešno!
[ jozefk @ 21.03.2019. 16:34 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:
Ako ti je do podizanja para, imaš MTS banku. Njihova kartica može da se koristi za podizanje novca na svim bankomatima u Srbiji bez provizije.

Dobro. Mts banka znači za podizanje, a inače što se tiče svega uopšte, ima li i jedna banka da funkcioniše prilično normalno?
[ Horvat I @ 21.03.2019. 20:15 ] @
I ja podpisujem tvrdnju!!!!
Imaju izuzetno bezobrazno osoblje! I ne samo osoblje.
Kad sam dobio otpremninu bez ikakvog obaveštenja mi blokiraše račun! Ni iz pošti se nije mogao videti račun.
Dolazkom u poštansku štedionicu rekli su da su mi račun blokirali jer mi je prestao radni odnos. Pitanje što me nisu obavestili porukom je ostalo bez odgovora.
Komentarisao sam im da na osnovu podataka koje imaju mogu znati da ću u penziju, na to su živnuli "Otvorićemo vam opet račun" Kazo sam da nema potrebe jer je ovo bila zadnja kap.
Srećom imadoh neku kesu u đžepu jer nisu bili u mogućnosti prebaciti sredstva u 2. banku
[ Doktor Hlad @ 22.03.2019. 11:53 ] @
Citat:
Sava:Sada sam zbog penzije odlučio da reaktiviram istu karticu i zezam se već više puta.


Sto? Jel penzija ne moze da se prima u bilo kojoj drugoj banci?
[ Misapa @ 19.11.2021. 17:51 ] @
Citat:
touch_master:
Ubedljivo, ali ubedljivo Postanska stedionica je najgora banka ciji korisnik mozete da budete. Na salterima rade arogantni salterasi i sateruse, koji jednsotavno ne znaju da rade taj posao, nisu za to... ako pozovete korisnicki centar opet dobijete neke zene ili muskarce koji jednostavno ne znaju da rade posao./.. to sto sam upotrebio reci "ne znaju" je blago receno... to je nekulturno, neprofesionalno, daleko od ljubaznosti i ne mozes da dobijes uopste tacnu i proverenu informaciju... Nije ni cudo kada je to drzavna banka a pravilo je da u drzavnim rade ljudi koji su kupili radna mesta, zaposlili se preko porodicne veze, preko kreveta i slicno.. ni trunku znanja nemaju.

Jedina prednost je sto moze novac da se podize na salterima poste, pa ako se nalazim u nekom drugom gradu gde nema moje banke ili nije blizu mogu da podignem preko poste.. da toga nema, niko im ne bi bio klijent sem starih i jadnih penzionera koji moraju da budu korisnici...

Salteruse ne znaju za sta sluzi pin koji se unosi od 5 slova kada se podnosi zahtev za visu? Salterusa ne zna, a ne zna ni u call centru... pa su izradili visa elektron kartice od nekvalitetne plastike koja se ljusti pa sada moraju svi da idu da zamene kartice u oktobru... bilo sta da pitas neljubazni su a kao razgovori se snimaju... pricam sa nekom devojkom koja je dobila posao preko preveta ili je cerka nekog idiota i ona mi spusta slusalicu... dzabe se snimaju ti razgovori kada i da ulozis zalbu boli ga uvo, drzavno i ne mozes mu nista...

ja sam jednsotavno zapanjen... nije ni cudo sto su svi kvalitetni ljudi pobegli iz ove kante zvana Srbija jos 90ih godina kada su videli da idioti pocinju da vladaju... nema nama spasa jos jedno dva tri generacije, oko 100 godina dok se ne rasciste prostacine i ako se rasciste... mada kako vidim da mladi odlaze, drzavu ce i voditi prostaci... usluga u drzavnom mora da bude najkvaliltetnija pa makar najljubaznija...

[ Predrag Supurovic @ 20.11.2021. 01:26 ] @
Citat:
Horvat I:
Dolazkom u poštansku štedionicu rekli su da su mi račun blokirali jer mi je prestao radni odnos.


Svašta. Račun u banci nema ama baš nikakve veze sa tim da li si u radnom odnosu.


[ Sava @ 20.11.2021. 07:17 ] @
Ima veze ako ti je firma otvorila taj račun preko kojeg ti je uplaćivana plata.
[ B3R1 @ 20.11.2021. 11:46 ] @
Citat:
Horvat I:
Kad sam dobio otpremninu bez ikakvog obaveštenja mi blokiraše račun! Ni iz pošti se nije mogao videti račun.
Dolazkom u poštansku štedionicu rekli su da su mi račun blokirali jer mi je prestao radni odnos. Pitanje što me nisu obavestili porukom je ostalo bez odgovora.

Svasta ... a sta ako su na tom racunu preostale pare ili ako s tog racuna placas mesecne dazbine - struju, Infostan itd.? Stvarno mi nije jasno to sasavo pravilo.

A ti likovi na salteru verovatno ocekuju da ih podmazes, jer ima ljudi koji ih maze i podmazuju ... i za njih vaze druga pravila u odnosu na obicnu raju.

Ali kao sto rece neko gore postoje i druge banke.
[ krgo @ 20.11.2021. 13:19 ] @
Tema od pre tri godine...
[ Predrag Supurovic @ 20.11.2021. 15:03 ] @
Citat:
Sava:
Ima veze ako ti je firma otvorila taj račun preko kojeg ti je uplaćivana plata.


Kako može firma da ti otvori račun? Valjda ti otvoriš račun i daš firmi podatke da ti uplaćuju platu.
[ Sava @ 20.11.2021. 15:47 ] @
U vreme kada sam ja radio firma te obaveže da ideš kod Poštanske štedionice i otvoriš račun preko kojeg ćeš da primaš platu. Konkretno u mom slučaju pošto je velika firma bila u pitanju oni su to odradiuli umesto mene. Danas kada idešp u penziju PIO ti traži potvrdu banke preko koje ćeš da primaš penziju, a u praksi si gotovo prisiljen da to radiš preko Poštanske štedionice pa zato ubedljiva večina penzionera pare prima preko te državne banke.

Međutim, račun se ne gasi kada ti firma da otkaz, on ostaje u tvom vlaništvu. Ako postoji uslov za gašenje računa moraš da ga svedeš na nulu, pušteni čekovi da prođu, a nerealizovane da vratiš. Nakon toga možeš da podigneš i sav novac koji imaš na računu. Šta više i kada je račun ugašen imaš pravo i mogućnost da proveriš da li je možda legla neka uplata, recimo dividende po akcijama.
[ Misapa @ 23.11.2021. 19:16 ] @
Kakva država takva i banka, radnici koji rade rade u državnoj firmi pa mogu da rade i sutra , što bi danas. Usluga izvanredna da pobegneš
[ jolemisa @ 23.11.2021. 22:26 ] @
I ja sam sporazumno potpisao prestanak radnog odnosa i pare od otpremnine su mi legle na racun postanske stedionice,a nisam imao nikakav problem da podizem taj novac,dok je prestao priliv zarade.Cekao sam godinu ipo da predam papire za penziju zbog ispunjenja godina starosti,a sa beneficijom sam imao preko 42 godine staza.I dan dans podizem pare bez problema i u posti i na bilo kojem bankomatu,a jis nisam poceo primati penziju.Oko 20 Januara sledece godine bice tacno 2 godine,bez ikakvog priliva novca,a svoj novac dizem 2 puta mesecno,kao sto sam primao platu.Plata,akontacija.Mislim da ce mi do 20 Januara i stici resenje o penziji.
[ Java Beograd @ 24.11.2021. 07:43 ] @
Odavno, odavno su prošla vremena kad je firma radniku nalagala da otvori račun tačno u nekoj banci.

Ne znam, možda vojna lica i danas moraju u PŠ, ali nisam siguran.
[ Sava @ 24.11.2021. 08:00 ] @
Pa i nije. Probaj da predaš dokumenta za penziju pa ćeš videti kako ćeš morati da ideš u PŠ. Postoji mogućnost da odeš u drugu banku, ali ti to onda komplikuje život pa na kraju ipak odabereš PŠ.
Verujem da i danas mnoge firme imaju ugovore sa nekim bankama preko kojih isplaćuju plate i onda te uslove da otvoriš račun baš kod njih. Veće firme moraju da se vezuju za banke da bi dobijale kredite. Doduše, već dosta dugo ne radim pa je moguće da grešim.
[ jolemisa @ 24.11.2021. 18:29 ] @
Nema vise penzija u kesu i na kucnu adresu.Mora racun da se otvori.Mislim da nigde nije sigurno sto se tice stednje,jer dok sam radio primao sam pare u kesu,nisam hteo na racun,ako vec mora mislim da je najbolje u Postanskoj stedionici,jer vecina banaka su privatne i ako dodje do nekih finansijskih problema,zatvorise svi banke i odose u druge drzave,a Postanska je drzavna i nema gde.
[ Misapa @ 24.11.2021. 19:07 ] @
Nije problem što Poštanska nema gde nego šti mi nemamo gde. I neka tamo bivša država je garantovala za štedne uloge pa vratismo "staru deviznu štednju" po pritiskom EU, staru dinarsku šetednju gde ostadoše mnogobrojni volovi seljaka koji su hteli da uštede nešto za penziju i koja bi veća od devizne niko i ne spomenu. Pojela maca u liku drugova i inflacije. Tako je i Poštanska državna banka.
[ Java Beograd @ 24.11.2021. 19:15 ] @
Nisam u penziji, ali sam pomagao nekim osobama. Treba PIO fondu dostaviti broj računa u banci (bilo koja banka) za isplatu penzije, i to je sve.

Poštanska štedionica je zakonski potpuno izjednačena sa bilo kojom drugom bankom.
Sve su banke akcionerska društva, i struktura kapitala je različita, ali mislim da u svakoj ima privatnog kapitala, a u nekoliko banaka, uključujući i PŠ ima državnog kapitala.
[ nenadovic85 @ 24.11.2021. 22:05 ] @
Ja mislim da to nije loša banka, pogotovu za starije osobe. Evo kod nas su je premestili, sad je na drugoj lokaciji, znatno veći prostor... A održavanje računa je zaista jeftinije od bilo koje druge banke...ima i Home@banking, nisam probao, ali za korisnike koji hoće nešto da uštede od primanja/penzija dobra je to banka...
[ jolemisa @ 25.11.2021. 00:28 ] @
Da,kada stigne resenje za penziju,treba odneti u postansku stedionicu,ili u banku koju vec koristis da upise broj ziro racuna i podatke,gde ce slati penziju,a tu potvrdu odneti u PIO,da bi znali gde ce uplacivati penziju.
[ Sava @ 25.11.2021. 07:05 ] @
Da bi uopšte uzeli dokumenta zs penziju u razmatranje morate da priložite potvrdu banke preko koje će se uplaćivati penzija. Sećam se da je bilo jako komplikovano da birate drugu banku osim PŠ. Međutim, kada dobijete prvu penziju možete da se prebacite u neku drugu banku, to je jednostavniji put.

Koliko da dodam da se ljudi ne zanose "inostranim bankama". Njihov inostrani osnivač ne garantuje kapitalom iz inostrabnasva već samo onim u zemlji. To u praksi znači da su izjednačeni sa bilo kojom domaćom bankom.

[ Java Beograd @ 25.11.2021. 07:22 ] @
Citat:
Sava:Koliko da dodam da se ljudi ne zanose "inostranim bankama". Njihov inostrani osnivač ne garantuje kapitalom iz inostrabnasva već samo onim u zemlji. To u praksi znači da su izjednačeni sa bilo kojom domaćom bankom.
Da. Zapravo, ni ne postoje "inostrane banke". Sve banke u Srbiji rade po srspkim zakonima, pod kontrolom Narodne banke Srbije. Po istim pravilima.
Samo, vlasništvo te banke je zapravo, u rukama "majke" iz inostranstva.

Ali, inostrani vlasnik je otvaranjem takve banke doneo i svoj, savremen način poslovanja, rada s klijentima, ophođenje s građanima i slično.

Na primer, u RF banci ti na blagajni NIKAD neće reći "ostaću Vam dužna 2 dinara". (Kao što i u Lidlu nikad nećete čuti "a jel imate nešto sitnije")
A u Vojvođanskoj (moje iskustvo od pre više godina) - redovno blagajnik "nema sitno".
- "Ostaću vam dužan 8 dinara."
- Kažem: "Neka, nema veze, dajte mi tih 20 din, pa ću ja Vama ostati dužan 12 dinara, nije to ništa"
A on zinuo od iznenađenja!

RF banka je meni uručila Vizu sa beskontaktnim plaćanjem još pre 5-6 godina. Moja gospođa u PŠ takvu karticu dobila pre neki dan, prvi put.
U RF banci, ja koristim besplatni e-banking od 2011 (od tada ni jedan račun za komunalije nisam platio u pošti)
U RF banci ja imam Visu Virtuon, za apsolutno bezbedno kupovanje preko neta kod Alija i sličnih. U PŠ je takva usluga i dalje mislena imenica.
Je ne koristim, ali u RF banci imaš opciju VIP klijent. Košta 10-15€ mesečno, ali nema šaltera, nema čekanja - uđeš u banku i čeka te "tvoj bankar" u VIP separeu. Što bi Lepa Brena čekala u redu ispred šaltera u PŠ?

I tako dalje, i tako dalje.

PŠ je i dalje svetlosnim godinama daleko od savremenog bankarstva.
[ whitie2004 @ 25.11.2021. 07:56 ] @
Ko se krece oko posta u vreme isplata penzija zna da je najkorisnija usluga posedovanje neke kartice i isplata penzije na automatu. Tu nikada nema guzve i cekanja. PS je ranije imala neku svoju karticu, ali je Narodna Banka i njih naterala da koriste dinu. Nije im se svidelo, ali su smislili novi stos ... Kad pitas penzionere zasto se guzvaju kad mogu na automat saznas - jeste, ali to kosta 200 dinara! Zapravo je osnovni penzionerski paket 70 din, a postoji i nesto bolji od 100 din. Ali se to vesto krije. Jos nisam sreo nekog ko ima karticu i placa tih 70 din.

Moja majka je trazila penzionerski racun i dobila ugovor na 200 din. Kasnije trazila vizu i dobila odgovor da vora da ima devizni racun ??? Kada sam hteo na njihovom sajtu da pogledam taj deo sa karticama, sve bilo bez sikjuriti protokola - brouzer se mrsti na to. Budi ti penzioner pa se snadji !

OK, znam da je to pecanje i uvaljivanje gluposti uobicajeno i kod drugih ... mts, trgovci! Penzose ne pustati same u nabavku :-)
[ Java Beograd @ 25.11.2021. 08:17 ] @
Moja majka je penzioner, pa znam da je penzionerska logika sasvim suprotna od moje.

"U sredu idem da platim račun za struju"

Dakle, ono šta je meni jedna od gomila obaveza, koju pokušavam da završim što brže i jednostavnije - to je mojoj kevi "celodnevni događaj za sredu".
U 10 sati kućnu haljinu zameni onom za izlazak, počešlja se, spremi tašnu, izađe iz kuće, prošeta, sretne komšiluk porazgovara, ode do pošte, i tu sretne komšiluk, sačeka red, popriča sa ostalima u redu ... dođe na šalter, pruži račun za struju, plati, dobije kusur.
U povratku svrati do bakalnice ... vrati se do kuće drugim putem, i eto ... prođe oko sat - dva. Dođe kući, odmori, skuva kafu. Kad je pozovem telefonom kaže: "Bila sam da platim račun za struju"

Kakav e-banking, kartice, online plaćanje ... kakvi bakrači. Šta će onda da radi sama, ceo dan u stanui?

U četvrtak će da odmori, a u petak ide do hemijskog čišćenja da odnese kaput, a ako stigne račun za telefon i njega će da plati, a ako ne stigne, onda će u ponedeljak.
[ nenadovic85 @ 25.11.2021. 09:38 ] @
:) Klasika.
[ whitie2004 @ 25.11.2021. 14:12 ] @
Psiholoska analiza prosecnoj penzionera, na temi o Postanskoj Stedionici, a sve to u forumu E-kupovina ... :-)
I mi ce nesto o njima da pricamo - ma da !
[ jolemisa @ 25.11.2021. 15:33 ] @
Mora PIO da izda resenje na kontu cega banka mora da da broj ziro racuna,pa se odnese ponovo u PIO za isplatu penzije.
[ Sava @ 25.11.2021. 15:39 ] @
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Sava:Koliko da dodam da se ljudi ne zanose "inostranim bankama". Njihov inostrani osnivač ne garantuje kapitalom iz inostrabnasva već samo onim u zemlji. To u praksi znači da su izjednačeni sa bilo kojom domaćom bankom.
Da. Zapravo, ni ne postoje "inostrane banke". Sve banke u Srbiji rade po srspkim zakonima, pod kontrolom Narodne banke Srbije. Po istim pravilima.
Samo, vlasništvo te banke je zapravo, u rukama "majke" iz inostranstva.

Poenta mog teksta nema veze sa ovim što pišeš. Govorilo se o tome ko ti garantuje da možeš svoj novac da podigneš ako ta banka propadne recimo. E to ti ne garantuje banka inostrani osnivač.
Uzgred, nigde nisam više čekao da dođem do šaltera nego u Intesi, a to ti je jedna od tih ino banaka koje toliko poštuješ. Kada odem tamo počenem da se tresem jer sam takvo poniženeje i čekanje doživljavao jedino u Beobanci u vreme inflacije!
Citat:
whitie2004:
Kad pitas penzionere zasto se guzvaju kad mogu na automat saznas - jeste, ali to kosta 200 dinara! Zapravo je osnovni penzionerski paket 70 din, a postoji i nesto bolji od 100 din. Ali se to vesto krije. Jos nisam sreo nekog ko ima karticu i placa tih 70 din.
Eva sada si sreo, ja plaćam tih 70 ili 75 dinara da te ne sklažem. To podrazumeva da izvod dobijaš na mail, a ne štampani. Kod e-bankinga plaćam 10 dinara po računu, a ne 45 koliko sam poslednji put platio u pošti.
Ne branim PŠ, za to nemam nikakvog razloga i ne volim ih jednako kao i sve druge koji imaju šaltere, ali volim preciznost. Dakle, nije tačno da PŠ krije tu mogućnost. Jedino što vlasnik računa mora da ode u PŠ i sa njima napravi papir o tome i to je sve.

[ bakara @ 25.11.2021. 16:19 ] @
Cekajte polako, neke stvari o postanskoj jednostavno nisu istinite.

osnovni racun u postanskoj je 250din, a dobijaju se visa i obavezna dina sa cipom (to je NBS propisala svim bankama)

Sto se tice placanja racuna, cekaju u redu jer nemaju drugog nacina da plate (moji imaju 75 godina) ne koriste internet i bankomate i nije red da se to ismejava.

Takodje slabo koriste i mobilne telefone, narocito smart telefone za koje treba pre svega dobar vid, motorika i osnovna tehnicka pismenost koju naravno nemaju i ne treba im previse.

razmislite malo kako ce to sve izgledati kada budete vi imali 75 godina.

Inace cale i keva rado koriste kartice, ali vole kes, jer na pijaci ne primaju kartice

Sto se tice drugih banaka, meni je rajfajzen totalno grozna banka

prvo su strasno neljubazni, obezbedjenje stalno zavodi neki red, po pravilu se uvek ceka red ispred banke (intesa bar ima brojeve)

Kad su u redu dva kineza ispred tebe, bolje idi kuci jer ce oni bar dva sata da provedu unutra.

Kada sam otvarao i racun to je umesto reklamiranih 15 minuta trajalo celih sat vremena, i na kraju kada je trebala da legne uplata i zvao banku da vidim kad ce kartice saznajem da su mi jednostrano bez obavestenja racun zatvorili i rekli da ipak licno dodjem u banku.

Inace sto se tice efikasnosti obrade klijenata tu je PS mnogo bolja od rajfajzena, gde je manji red a mnogo duze se ceka, cak i u sporoj intezi to ide brze.
[ jolemisa @ 25.11.2021. 17:25 ] @
Ako je guzva u Postanskoj stedionici i ne ulazim da uzmem pare.Ima ispred bankomat i tu podignem novca koliko mi treba,a ako se desi da je i ispred bankomata guzva,mogu otici u bilo koju postu.I na kraju ako je i tu guzva dignem pare na bilo kojem bankomatu,pa iako ide i provizija.Velike su mogucnosti kartice P.S.
[ nenadovic85 @ 25.11.2021. 17:50 ] @
Za kupovinu u zemlji i preko interneta sa našim firmama Dina je nezamenjiva. Daju čekove, daju rate bez kamate, odlozeno, ovo ono..
[ whitie2004 @ 25.11.2021. 19:45 ] @
Citat:
bakara:
Cekajte polako, neke stvari o postanskoj jednostavno nisu istinite.
osnovni racun u postanskoj je 250din,

Sada si me zbunio! Predpostavljam da je ovo 200 za vodjenje racuna + 50 za mobilno bankarstvo (dzabe prvih 12 meseci) ...

Ajde pogledaj molim te ove linkove ... dal' lazu na sajtu (a ja poverovao i lazem ovde). Ili stvarno uspesno kriju?

http://www.posted.co.rs/racun-zarada.html
https://www.posted.co.rs/PUN/PUN_Tekuci_racun_za_penzionere.pdf

http://www.posted.co.rs/racun-osnovni.html
https://www.posted.co.rs/PUN/P...racun_sa_osnovnim_uslugama.pdf

http://www.posted.co.rs/racun-ostale-namene.html
https://www.posted.co.rs/PUN/PUN_Ostale_namene.pdf

add - sad videh da postoji i racun plus koji vredi bas tih 250 din. Dobijes i 4 devizna racuna, Nije bas za penzosa ... A ima i neki preuzeti od MTS Banke koji toliko vrede!

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 25.11.2021. u 20:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 25.11.2021. u 21:00 GMT+1]
[ bakara @ 25.11.2021. 21:37 ] @
da, ja imam taj racun plus za 250 dinara
U svakom slucaju odrzavanje racuna je medju najjeftinijim...

Nije neka popularna banka, ali najgora sigurno nije.
[ Sava @ 26.11.2021. 07:08 ] @
U PŠ iznos za održavanje nije isti za zaposlene i penzionere recimo.

Sa druge strane položio sam nešto deviza u Intesu i oni mi svakog meseca to naplaćuju!!!
Pazi, dao devize na koje nema kamate, njima povećavam dnevnu poziciju i ukupnu, koriste moje pare i sa njima kreditiraju druge od kojih naplaćuju kamatu i još moram da im redovno to platim!!! Nažalost, tako je po zakonu od pre možda godinu dana u svim bankama. Strašno!
[ ademare @ 26.11.2021. 08:30 ] @
Nije se menjao zakon , vec su Sve banke " spontano i slucajno " odlucile da pocnu da naplacuju i isto vreme !

Naravno radi se o dogovoru , sto bi trebalo da bude Zabranjeno zakonom !


U sustini se radi o deviznom racunu , koji je vrlo slican dinarskom racunu . Ne mora da ima stalni priliv, ali ne mora da ima ni dinarski . Od priliva sredstava samo zavisi obim usluga . Ko nema dinarski priliv ne moze kredit da uzme na primer .

I onda su svi poceli da naplacuju " odrzavanje " deviznog racuna .

Inteza valjda trazi 150 din . mesecno . Ne vezano od kolicine novca na racunu .
[ B3R1 @ 26.11.2021. 09:33 ] @
Citat:
Java Beograd:
Je ne koristim, ali u RF banci imaš opciju VIP klijent. Košta 10-15€ mesečno, ali nema šaltera, nema čekanja - uđeš u banku i čeka te "tvoj bankar" u VIP separeu. Što bi Lepa Brena čekala u redu ispred šaltera u PŠ?

I cemu bi mi to sluzilo?! Razumem pre 20 godina kada je bio neki cudan obicaj da cim dobijes platu ides na salter da platis racune, a razliku podizes u celom iznosu. Ali danas, kada postoje kartice, bankomati, e-banking ... i kada mesecne racune mozes da platis u bilo kojoj menjacnici (ako bas ne volis e-banking, model 97, poziv na broj i ostale trice i kucine zaostavstine stare jugoslovenske SDK) - ne vidim svrhu ispijanja kafa s nekim "mojim bankarom" bilo gde.

A jos najbolja stvar je sve mesecne periodicne racune prebaciti na trajni nalog i ne cimati se ni sa salterima, ni sa e-bankingom ...

A ovo za penzionere - sve znam, imam i ja to u familiji. Hteo sam da svojoj matoroj jos pre 10 godina, kada je jos uvek bila pokretna, sve mesecne racune prebacim na trajni nalog. Ali ona ni da cuje. Pricao sam joj i o e-bankingu i nudio da ja platim sve to sa svog racuna. Ne i ne. Uvek je bilo isto pitanje: ako mi ti platis sve racune preko Interneta kako ja preko Interneta da dobijem odsecak ili treci/peti primerak uplatnice? Jer ona je sve te racune slagala u kutije za cipele i to cuvala i po 30 godina. Sve u stilu: sta ako mi neko za 100 godina dodje na vrata i pita me gde vam je racun za Infostan iz 1965 ... A trajni nalog - uvek je nalazila neke izgovore tipa: sta ako banka ne uplati struju, pa mi je iseku ... Danas ima drugacije misljenje.

Inace, taj manir "odsecaka" je popularan medju nasima cak i u zemljama gde odavno svi koriste neki ekvivalent trajnih naloga. Nasi vise vole da idu na salter banke, podignu svoje plate / penzije / socijale, pa da broje kes ... i da dobiju pecat banke, nego da daju ovlascenje npr. mobilnom operateru da im skida troskove za telefon. Istina, u NL vise nema saltera po bankama vec 5-6 godina i ne mozes da platis racun ni na koji drugi nacin osim e-bankingom ili trajnim nalogom. Prosto - ne mozes i tacka.
[ nenadovic85 @ 26.11.2021. 12:15 ] @
Ovo što se tiče štednje. To je vrlo zanimljivo. Zašto banke naplaćuju štednju? Zato što je danas i poslednjih deset i narednih sto godina krizno vreme i kapital je nesiguran. Nema gde banke da ga ulože, ne znaju šta će sa parama jer je sve rizično i svuda su prevare u celom svetu. To je moje neko filozofsko razmišljanje. A nekada, sećam se, deda mi je otvorio račun u banci, i kad god skupim neku gvozdenu paru, ja odnesem njemu i on to stavi na moj račun, a kamata raste. I za godinu dana odvedem celu porodicu na more. Ja sa mojih 5 godina :)

Inače bankarski psiholozi su utvrdili da ljudi ne umeju da štede. Jedini način da uštediš pare jeste da ga daš banci. To pod slamaricu ne pije vodu. To svi skoro znaju. Čim imaš neki dinar u kući, to se potroši. Takve su pare... Ja sam ostavljao cigare i pokušavao da uštedim nešto, nema šanse. E onda sam rešio da otvorim štedni račun, nije bilo ni kamate ni provizije, takoreći 0:0 i uštedeo sam poprilično i kupio auto. Zato što sam ja na selu a ta banka u gradu i kad god mi zatrebaju pare, mene mrzi da se cimam do banke i tako uštedim, shvatim da mi zapravo i ne trebaju pare. E sad to banke naplaćuju. :)

Danas niko ne praktikuje štednju. Recimo hoćeš da kupiš kompjuter. Šta uradiš, digneš kredit, isplaćuješ ga godinu dana i banka ti to naplati 9% a možda i više, znači u gubitku si 4-5 hiljada dinara. A da si štedeo godinu dana, em bi kupio bolji kompjuter za iste pare, jer se tehnologija razvija, em bi uštedeo. ;)
[ djoka_l @ 26.11.2021. 12:16 ] @
Ja u RF imam veĆ godinama VIP status (ličnog bankara).
Kada je u pitanju bilo šta što ne mogu da uradim on-line, cimnem mog ličnog bankara, ona/on mi spremi unapred sve papire koje treba da potpišem, zakaže mi kada da dođem i ja se samo pojavim i ispotpisujem.
Sada su uveli da sve može da se potpiše elektronski, ali na glup način - ne korišćenjem kvalifikovanog elektronskog potpisa sa LK nego potpis koji unesem na uređaju nekim penom koji nemam (ili prstom, al ajde se ti potpiši dva puta isto prstom na touch sensitive ekranu).

I pre mi se dešavalo da uđem u RF i vidim 50 ljudi čeka na šalteru, ja se samo provučem do kancelarije ličnog bankara, pa mi on/ona sve završi.
Imao sam i u Intesi ličnog bankara, ali tamo se duže čekalo da dođeš na red kod ličnog bankara, nego regularno da odradiš posao. U Intesi sam zatvorio račun pre 10 godina, možda je sada drugačije.
[ Java Beograd @ 26.11.2021. 12:21 ] @
Takva je ljudska psiha.

Ja sam u životu više puta dobijao povišicu. I na primer, neka je plata bila 100 i povećala se na 120.
I onda, kontam: ako sam sve vreme normalno živeo sa platom od 100 din, onda sada lepo mogu ovih 20 da uštekam, i da nastavim da živim normalno i lepo sa 100 din.
I koliko sam uštekao? Ništa. Sve se potroši.

Ili, otplatio kredit, na primer. Pomislim: sada lepo mogu da uštekam svaki mesec ovu ratu kredita, koju sam do sada bio obavezan da uplaćujem.
I koliko sam uštekao? Ništa.

Ako "štediš" 6 meseci da bu kupio nov TV - ništa od televizora,
Zato ga kupiš odma', pa otplaćuješ sledećih 6 meseci. Ako si kupio na čekove - super, ali ako si kupio na kredit, onda plaćaš kamatu na svoju nesposobnost da uštediš.
[ djoka_l @ 26.11.2021. 12:26 ] @
Tačno tako ^^
Nema te plate koju ne možeš da potrošiš. Sećam se, kada sam bio klinac, pa ćale donese platu (dok se još isplaćivalo u kešu), moja keva uzme pa rasporedi, kako će da se troši. Meni je to tada bilo fascinantno, kako je mogla da pogodi koliko za šta treba :)
Poenta je, da se rastegneš po guberu...
[ X Files @ 26.11.2021. 13:50 ] @
PŠ sam svojevremeno napustio iz ličnog protesta.

Tog nekog davnog dana, kao ozeblo sunce sam čeko trenutak da "legne" plata. Uzeo sam bio i slobodan dan, da odmah mogu da podignem lovu i otputujem do BG.

I plata mi "leže", što je moglo da se proveri preko neta! Sjajno!

Otrčim ja do PŠ, kao ono - NE MOŽE DA SE PODIGNE DANAS, NEGO TEK SUTRA!

Zašto? Zato što sam bio u MINUSU, a ko je bio u minusu, lova tek sutra, takvo je bilo neko pravilo!

Kakvom bre minusu, kad sam bio u plusu? Lepo - ispalili su dve transakcije u tih par mninuta: (1) PRVA - godišnje održavanje računa od par stotina din, što me u trenutku za 3 dinara bacilo u minus, (2) DRUGA - uplata plate!

Znači...

[ nenadovic85 @ 26.11.2021. 13:53 ] @
Ne daj Bože samo da jednog dana keš prestane da postoji. A svi su izgledi da će se to desiti. I onda čuvaš sve pare na kartici. Kojoj ima pristup neko i neko i neko i nikad ne možeš da saznaš ko. I onda ti je opcija da promeniš banku. Al ono i tu ista priča. Lopova će uvek biti, samo menjaju načine pljačkanja. A onda zamisli sve one sajtove gde si ostavljao svoje podatke...

Ne znam, ali keš je keš, posle zlata, na drugom je mestu po nekoj psiho-ekonomskoj vrednosti.
[ Java Beograd @ 26.11.2021. 14:55 ] @
Ja ionako, zadnjih 10 godina, praktično ni ne baratam kešom. Sve je u banci, plaćam elektronski i karticom.

Ono, pazim da imam u novčaniku, max 1.000 din - eto, neznamnija zašto, radi reda.
Od kako su uveli beskontaktne kartice, NIŠTA ne plaćam kešom, ako može kartica.

Za posebne namene tipa: treba da platim majstoru tolikoitoliko, ja podignem s bankomata, platim i ćao. Ili, ako idem na pijacu (što sam takođe minimizovao) podignem keš.

S kešom večito smaranje: a jel imate nešto sitnije, jel ima dve po pededeset, nemam 2 din da vratim ...



[ nenadovic85 @ 26.11.2021. 15:03 ] @
Jeste to Java. Ali ti sigurno živiš u gradu. Ovde u selu, mislim da ni jedna od 5 prodavnica nema čitač kartica. Znači nije baš malo selo, ali eto uvek zatreba keš.
[ Sava @ 26.11.2021. 15:14 ] @
Citat:
ademare:
Nije se menjao zakon , vec su Sve banke " spontano i slucajno " odlucile da pocnu da naplacuju i isto vreme !

Naravno radi se o dogovoru , sto bi trebalo da bude Zabranjeno zakonom !

Iskreno, nisam se setio da pročitam zakon. Meni je stigao dopis od Intese, a isto su mi rekli i lično kada sam išao da podignem nove kartice kako je izašao zakon po kome sve banke moraju da naplaćuju uslugi održavanja računa. Mislim da mi rekoše 1,5 euro mesečno, nisam proveravao izvode da budem iskren. Bio sam ljut zbog toga jer je nelogično, ali jedino što mogu je da ugasim račun.
[ Java Beograd @ 26.11.2021. 15:17 ] @
Nekad je bilo da se naplaćuje održavanja tekućeg računa, ono, gde leže plata, penzije, gde se troši preko kartice, čekovi ...
A da su takozvani štedni računi besplatni.
[ ademare @ 26.11.2021. 16:57 ] @
Nekada pre dolaska " demokratije " za gradjane , je postojao dinarski tekuci racun , dinarski Ziro-racun i dinarski stedni racun .

Za devize je postojao samo stedni za gradjane . Mozda i ziro , to nisam siguran , jer tada niko normalan nije koristio banke kao gradjanin za devize zbog pljacke zvana stara stednja .


Sa dolaskom " demokratije " ova 3 dinarska se spajaju u jedan koji se naziva racun ;)

Takodje za devize postoji samo jedan koji se naziva devizni racun .

Jedina razlika je sto za dinarske su naplacivali odrzavanje a za devizne nisu . Sada nema razlike sto se tice naplate odrzavanja .
[ djoka_l @ 26.11.2021. 17:18 ] @
Većina banaka i dalje nudi štedni dinarski račun.
Žiro račun je prestao da postoji jer je postao nepotreban. Na njega je ranije (pre prelaska platnog prometa u banke) moglo jedino da se uplate honorari od rada po ugovoru.
Bio je smišljen kao način kontrole uplate poreza i praćenja zarada od honorarnog rada.
Sa prelaskom platnog prometa u banke, pokušano je da se na banke prebaci kontrola uplate poreza (da se prebace kontrolne funkcije koje je imao SDK, kasnije ZOP), ali su sve banke skočile na to. Rešeno je tako da su firme dužne da obračunaju i plate poreze na isti način kako za plate, tako i na ugovore o delu i druge honorarne zarade, pa je onda i nestala potreba da postoji žiro račun.

Verovatno se ljudi još sećaju gnjavaže sa ZOP-om, kada su tražili OBAVEZNO, ako odneseš više od jednog uplatnog naloga, zakačiš i trakicu od digitrona (koji ja nikada nisam imao, nego sam pravio u excelu, pa sekao na format trakice), pa ako se slučajno negde pogreši. ili fali neki porez, onaj sa šaltera ti sve vrati i ne pusti platu dok ne doneseš sve...
[ Misapa @ 26.11.2021. 18:22 ] @
Citat:
ademare:
Nekada pre dolaska " demokratije " za gradjane , je postojao dinarski tekuci racun , dinarski Ziro-racun i dinarski stedni racun .

Za devize je postojao samo stedni za gradjane . Mozda i ziro , to nisam siguran , jer tada niko normalan nije koristio banke kao gradjanin za devize zbog pljacke zvana stara stednja .


Sa dolaskom " demokratije " ova 3 dinarska se spajaju u jedan koji se naziva racun ;)

Takodje za devize postoji samo jedan koji se naziva devizni racun .

Jedina razlika je sto za dinarske su naplacivali odrzavanje a za devizne nisu . Sada nema razlike sto se tice naplate odrzavanja .


Smslili su kako d auzmu više novca, ranij enije bilo naplate, održavanja, provizija i td. Ali Narodna banka ne štiti građane!
[ jolemisa @ 26.11.2021. 23:43 ] @
Ranije si imao čak i kamatu za držanje para na računu na mesečnom nivou,a posebno za oročene pare.Sada uzimaju i samo smišljaju kako će da uzmu što više,a narodna banka im tu pomaže.Ne daju poštarima da nose penzije,jer su dobijali dobre dzeparce,sada samo možeš da častiš ove na šalterima,a nisu s ničim zaslužili.
[ whitie2004 @ 27.11.2021. 09:27 ] @
Citat:
A jos najbolja stvar je sve mesecne periodicne racune prebaciti na trajni nalog i ne cimati se ni sa salterima, ni sa e-bankingom ...

Kod nas zapravo vrlo malo stvari mozes da placas automatski .... U zemlji organizovane korupcije i mafije, kes je vrlo bitna, vitalno vazna stvar !!! Ja u Kraljevu gratsku toplanu mogu platiti samo kesom! Nista kartica, cek .... Gospodine, imate automate u blizini pa dodjite sa kesom .... Bitno da sam ja gospodin!

Inace, imam taj povlasceni status u drugoj banci gde ce vam cak i doneti te formulare kuci ili na radno mesto ... Ali kod te iste banke je za prosli crni petak kartica bila neupotrebiva !!! Kada su se fuzionisali sa drugom bankom bilo pucanje po svim savovima. Sve sto je moglo da pukne - puklo je. Kad odes u banku saznas da je tvoj licni referent sada u onoj drugoj banci, devojke bi da ti pomognu da pridjes svom novcu, ali ni njihovi monitori ne rade, jedan radnik koji se razume u to sto pitas ti otvoreno kaze da danas za tebe nema vremena, ocekuju od tebe da razumes da ne mere sve da proradi za 20 dana ... Sve sto si pitao su uredno zapisale i poslale visoj instanci. "Odgovor stize vas imejl" - nije nikada stigao ...

Tako da budemo svesni da na tarabi mozes da napises sta ti padne napamet ... pa i taj VIP status!
[ B3R1 @ 27.11.2021. 11:53 ] @
Citat:
nenadovic85:
Ne daj Bože samo da jednog dana keš prestane da postoji. A svi su izgledi da će se to desiti. I onda čuvaš sve pare na kartici. Kojoj ima pristup neko i neko i neko i nikad ne možeš da saznaš ko. I onda ti je opcija da promeniš banku. Al ono i tu ista priča. Lopova će uvek biti, samo menjaju načine pljačkanja. A onda zamisli sve one sajtove gde si ostavljao svoje podatke...

Ne znam, ali keš je keš, posle zlata, na drugom je mestu po nekoj psiho-ekonomskoj vrednosti.

Naravno, kako ćeš bez keša da radiš ovo (toliko o besparici i kako se dole teško živi):

https://twitter.com/vaskekopirinac/status/1464306636659609600
[ Java Beograd @ 27.11.2021. 17:10 ] @
To su seljačke fore isplate honorara koji je već ugovoren. Ali, umesto da lepo plati muzičarima pre ili posle svirke, iskompleksirani ljakse pred gostima želi da ispadne faca.
[ ironman @ 27.11.2021. 21:28 ] @
Nažalost već nekoliko dana odlazim u Poštansku štedionicu zbog ostavine. Nestručnije, neljubaznije, drskije, pri svakom koraku spremne da te zavrnu, šalterske službenike nisam sreo.
[ jolemisa @ 28.11.2021. 00:54 ] @
Kada su neljubazne,ja umem biti gori i tako su me zapamtile.Vise nemam problema sa salterskim radnicima.Za moje ima oci da im povadim.
[ Java Beograd @ 28.11.2021. 08:19 ] @
Citat:
ironman:Nažalost već nekoliko dana odlazim u Poštansku štedionicu zbog ostavine. Nestručnije, neljubaznije, drskije, pri svakom koraku spremne da te zavrnu, šalterske službenike nisam sreo.

Imaj u vidu da takvi svoje neznanje i nesposobnost maskiraju bahatošću i bezobrazlukom.
[ Sava @ 28.11.2021. 15:56 ] @
Uze mi reč iz usta!!!
Ogromno neznanje vlada svuda oko nas, jednako u državnom kao i u privatnom sektoru. U jednu od tih kobojagi inobanaka idem povremeno i to za banalne stvari. Obavezno dama na šalteru mora nekoga nešto da pita, ništa ne znaju samostalno da odrade. Najveći problem je u tome što moja lična karta nema čip i onda nastaje panika kod radnice banke. Samo šablon umeju, čim malo ispadne iz toga panika. A pazi, lk bez čipa je zakonita stvar i nemoguće je da si nepripremljen na to!?
[ Whitewater @ 29.11.2021. 03:49 ] @
sto se tice sigurnosti para na stednji i u Srbiji bi drzava trebalada garantuje za neku sumu cak i ako banka propadne zato drava preko NBS i kontrolise banke. Ali on propadnaju svejedno Komercijalna, AIK....

Meni se svidja PS ne znam samo koje su banke najpovoljnije za vece transakcije prema inostranstvu u smislu troskova?

[ Java Beograd @ 29.11.2021. 08:15 ] @
Država garantuje za uloge do 50.000 €, u svim bankama.
[ whitie2004 @ 29.11.2021. 10:13 ] @
Garantni iznos je po coveku (zeni, sta li vec) a ne po ulogu!

I garancija vazi do trenutka kad odluce da vise ne vazi ...
Ili (kao u Grckoj) ne odluce da od te love mozes podici samo 50 eura dnevno ... kada u automatu ima para ...
Ili ti pare oduzmu i obecaju da ce malo-pomalo da ti vrate do 3.247 godine ...

Mislim .... hocu reci ... i Dafina je garantovala za te uloge!!!
[ ironman @ 29.11.2021. 11:36 ] @
Citat:
jolemisa:
Kada su neljubazne,ja umem biti gori i tako su me zapamtile.Vise nemam problema sa salterskim radnicima.Za moje ima oci da im povadim.

Nisam im ostao dužan.
Nažalost, za pare koje su izvaćarili, teško da mogu nešto da uradim.

Konkretno, posle 8 meseci, dobio sam ostavinsko rešenjei otišao u PŠ, i kao ok, nešto može odmah, za nešto treba dodatna dokumentacija i bila je i štednja i rok za ulog ističe negde u decembru.
Prvu stvar koju su "rešili" je upravo štednja koju su razročili, i umesto 12m kamate, dobijam 10x manju po viđenju.
Ne znam, možda je takva procedura, ja sam očekivao da samo sve račune prenesu na mene, i da raspolažem kako ja hoću, da štedim ako hoću, da razročim ako hoću...
Novac sa tekućeg su jedva isplatili i to delimično.

[Ovu poruku je menjao ironman dana 29.11.2021. u 13:16 GMT+1]
[ nenadovic85 @ 06.12.2021. 12:53 ] @
Nisam upućen, a ne bih da ih zivkam za svaku sitnicu, mislim PŠ, jer sam njen korisnik, kao penzioner. Zanima me da li neko zna, da li se uzima neka provizija za ležanje para na računu? Ja sam kao penzioner otvorio tekući račun i koliko sam shvatio, penzionerima za održavanje računa mesečno skidaju 70 dinara. Pokušaću da nađem flajer, pa ću postaviti sliku.


Našao sam samo ovo:

http://www.posted.co.rs/PUN/PUN_Tekuci_racun_za_penzionere.pdf





[Ovu poruku je menjao nenadovic85 dana 06.12.2021. u 14:03 GMT+1]


Pročitajte .pdf ja nemam živaca. Otvorio sam Elektronsko bankarstvo takozvani Homeb@nking i koliko sam razumeo posle 12 meseci promo perioda kad je džabe, posle isto naplaćuju neku cifru za on line plaćanje računa, jeli tako? Ja recimo plaćam mesečno 3-4 računa i ako budem plaćao online, opet je jeftinije i brže online, ovako na šalteru uzimaju koliko? 50-70 din.

[Ovu poruku je menjao nenadovic85 dana 06.12.2021. u 14:06 GMT+1]
[ Java Beograd @ 06.12.2021. 13:50 ] @
Ne razumem pitanje. Šta te zapravo zanima:

1. Da li dobijaš kamatu za pare na računu
2. Da li plaćaš račun.

Odgovori
1. Ne
2. Da, shodno tom flajeru

[ nenadovic85 @ 06.12.2021. 14:12 ] @
Ok. Na to sam mislio. + da li se plaća e-banking?
[ SlobaBgd @ 06.12.2021. 15:20 ] @
Citat:
nenadovic85:
Pročitajte .pdf ja nemam živaca.

Ko te iebe, drugi treba da tumači umesto tebe?!
[ BrutalCoin @ 27.03.2022. 14:44 ] @
Citat:
nenadovic85

Ne daj Bože samo da jednog dana keš prestane da postoji. A svi su izgledi da će se to desiti. I onda čuvaš sve pare na kartici. Kojoj ima pristup neko i neko i neko i nikad ne možeš da saznaš ko.

To i mene interesuje - ko sve može da pristupi ličnim podacima i podacima o sredstvima/transakcijama na računu?

Ako otvaraš karticu traže ti da potpišeš 100 papira na kojima pored ostalog izjavljuješ da nisi rezident USA i slično
Takodje daješ ovlašćenja Američkim agencijama da brljaju po tvom računu.
Dokle tako?

Ima li neka banka gde se ne mora davati odobrenje Amerikancima (i drugim stranim agencijama) da ti vršljaju po računima?
[ Inicijator @ 21.08.2022. 16:36 ] @
Da li je online kurs isti kao ovaj koji je dostupan na sajtu na stranici https://www.posted.co.rs/site/kursna_lista.html?
[ bakara @ 21.08.2022. 17:41 ] @
Nije
[ Inicijator @ 22.08.2022. 18:55 ] @
Da li je kurs povoljan kao kod mts banke (mislim na kurs koji imaju korisnici paketa Racun plus) ili je nesto slabiji?