[ miki-bgd89 @ 02.11.2018. 19:53 ] @
Nisam uspeo da nadjem temu, pa da zapocnem.

Dakle, nova stvar u ponudi SBB, EON smart box.
https://sbb.rs/eon-tv/uredjaji?tab=tab-1

Da li je neko probao, ima li nekih iskustava? Kako radi box, da li ima problema?
Kako radi EON aplikacija, da li je kao na ostalim android uredjajima ili ima neke razlike? Vracanje unazad, kako ide preko njihovog daljinskog?
Da li je moguce instaliranje novih aplikacija?

Da ne ostavljam linkove ka vestima o predstavljanju uredjaja, sve isto pisu a lako se nalaze jednostavnom pretragom.
Ali sam naisao na jedan komentar:
Citat:

Hteo bih da ostavim komentar za neke korisnike da znaju neke stvari koje ja nisam znao, a da sam znao bilo bi mi korisnije. Eon sam uzeo ne smao zbog jačeg interneta i funkcija koje on pruža za kanale, na tu temu imam samo pohvale, ali mi jedna stvar zasmetala. Pošto je taj uređaj u osnovi android, mislio sam da mogu da se instaliraju aplikacije kao što su HBO GO, NETFLIX i ostale aplikacije koje se koriste u današnje vreme, ta mogućnost na ovom uređaju nije moguća, ali sa druge strane je moguće instalirati te aplikacije na mobilnom telefonu i preko chromecasta prikazivati sliku na uređaju. Mana ovog načina prikazivanja je ta da filmovi, serije i ostali sadržaji seckaju, razlog tome je loši ruteri i možda i dalje slaba brzina interenat koji dobijaš od SBB-a.



PS. Trenutno imam start trio gold paket, istekao mi ugovor pa gledam opcije. Slican paket koji nude sada kosta 400 dinara vise (4000 din naspram 3600 din), ali ide brzi internet (150/10 naspram 100/6) kao i eon box.
Uz to koristim kineski Android box sa bluetooth daljincem.
Tako da sam za sada slobodan agent dok ne vidim valja li ovaj novi uredjaj.

Pozdrav








[ ademare @ 02.11.2018. 21:22 ] @
Sto se tice SBB -a , EON je sada Jedina ponuda ! Stari paketi , vaze samo za stare korisnike , novi ugovori i za stare i za nove idu samo kao EON .

EON je u sustini samo Internet . I Net , naravno , ali i TV , isto kao sto kod telekoma ide TV preko ADSL-a na primer , ali i fiksni telefon koji je VOIP , takodje preko net-a .

Kakav je uredjaj nisam imao prilike da probam , ali kada je bio majstor , doneo D3 mini za predstojecu digitalizaciju i koji poveze i aktivira D3 za 5 minuta , kaze treba im po pola sata da osposobe te Android boxove jer su nestabilni ?

Prica o Miracast i ostali slicni sistemi preko mobilnog , nisu nikada nigde davali ekstra rezultate ,osim u reklamama , pa to nije do SBB-a . I ne isplati se zbog tako necega kupovati telefon sa tom opcijom kao i Tv sa tim opcijama .
[ miki-bgd89 @ 03.11.2018. 09:09 ] @
S jedne strane, sve se mislim, ne bi stavili nesto sto ne radi bas dobro kao jedinu mogucnost.

S druge strane, ne svidja mi se sto ja kao stari korisnik nemam nikakvu pogodnost da obnovim ugovor. Jedino "placacete 6 meseci staru cenu paketa". to je 400 dinara ako uzmem trio srednji paket, ili 0 dinara ako uzmem duo srednji paket (bez telefona).
(pre par dana mi je ista devojka u sbb poslovnici rekla da za produzenje ugovora ide HBO 12 meseci. Sad kad mi je objasnjavala pakete, nema hbo. Ista devojka mi je pricala i o smart box-u, rekla je da on ima 2 jezgra... radne memorije. Tu je tehnicki deo razgovora za mene zavrsen )

Izgleda da cu ipak za sada da ostanem na neodredjeno, da ne menjam nista.
[ SASA M. @ 03.11.2018. 10:50 ] @
meni eon ok radi preko interneta, bilo je nekih bagova, ali su vecinu sredili. ne znam da li ce biti bolje preko box-a. bilo bi lepo da se stvaro vidi kako radi u realnim uslovima. ;0 npr. na ovom eonu preko interneta veoma lako se preskacu delovi nekih emisija koje te ne zanimaju, ili reklame, dok preko sadasnjeg cisco set-top boxa je mucenje premotavati unapred ili unazad, da ne govorim kada pustish nesto iz pocetka a satnica je pogresna. onda moras da motash do besvesti dok ne ubodesh pocetak.
[ miki-bgd89 @ 03.11.2018. 11:22 ] @
Koristim i ja eon preko neta, ali nam trabaju informacije o samom uredjaju :D

"na ovom eonu preko interneta veoma lako se preskacu delovi nekih emisija koje te ne zanimaju, ili reklame"
Na reklami se vide neki kontrolni tasteri, rekao bih pauza i premotavanje napred-nazad. Kako tacno radi, ne znam. Ali mi ne deluje da su nesto unapredili na tom nivou.
Ubadanje vremena preko air daljinca moze da bude zaebancija, pogotovo ako daljinac nije savrsen (odnosno senzor polozaja).

Ono sto bi po meni trebalo da bude uvedeno je da mozes preko strelica levo-desno da skakuces po minut. Ono sa ubrzanjem do x30 malo smara.

"onda moras da motash do besvesti dok ne ubodesh pocetak"
Vrlo cesto motam. I vrlo mnogo smara.
Mozda ne znas a moze da pomogne, ako pritisnes strelicu desno, program skace za 15 minuta.
[ SASA M. @ 03.11.2018. 21:56 ] @
nisam znao, mada mi se cini da motanje unazad ide losije nego kada *mota* unapred ;0 zato i kazem da bi bilo dobro da se sazna kakva im je funkcionalnost da se ne razocara covek ako *padne* na reklamu. ;0 dodushe, taj *skok* moze uglavnom da pomogne kod tv pink gde reklame toliko traju ;0
[ jevtabo @ 15.12.2018. 19:20 ] @
Ja sam uzeo taj EON Smart Box, pošto mi je istekao prethodni Gold paket.
I meni je serviser rekao da im treba po pola sata da osposobe Box, ali je kod mene trajalo par minuta. Mislim da je tilu najveći problem kod ostalih mreža, pošto EON ne može da radi bez mreže.
Opšti utisak je da su malo požurili sa njim i ima nagovara, ali tako je sa svim projektima, sales forsira, tehnika usporava...
Npr. U kutiji ne dolazi uputstvo za upotrebu.
Daljinski ima opciju da se njime gasi i TV, ima IR, ali niko ne zna da objasni kako to da se podesi, zvanično pričaju da ta opcija nije dostupna. Lično me to nervira, moram 2 daljinca da nosim sa sobom.
Radi na Androidu, možeš sve aplikacije za TV da skineš sa Play Store.
Malo baguju aplikacije kada se popali više njih, ali nije strašno.
Glasovna pretraga radi, i to iznenađujuće dobro i na našem jeziku, samo što svaka pretraga otvara Google search. Npr. Otvoriš YouTube i kliknes glasovnu pretragu, on otvara Google, ne može da pretraži u okviru aplikacije.
I još jedna stvar, kao sa ovim paketom se dobija 150 interneta, ja ne prebacujem 110-120. A ranije kada sam imao 100 stvarno je išlo do 97,98...
Malo je prikaz onoga šta je trenutno na TV-u konfuzno, ali se navikne broj. Drugačije je nego ranije, odnosno komplikovanije, treba ti više koraka da dodjes do onoga što želiš.
Sport klub 4K je super, ali malo sadržaja imaju, stalno vrte trke formule 1 i po koju utakmicu...
[ miki-bgd89 @ 21.12.2018. 21:17 ] @
Hvala na informacijama!

Citat:
...treba ti više koraka da dodjes do onoga što želiš.

Ovo me vrlo zabrinjava. Imam neki Android tv box, jos ranije sam probao da pustam preko njega eon, ali mi se nesto nije svidelo.
Osnovna funkcija tv-a treba da bude jednostavno dostupna - vrlo brzo i lako da dodjes do kanala. Sve ostalo je druga prica.
Al necu da tupim previse dok ne budem znao vise detalja.

A kako ide premotavanje? Prebacivanje za minut-dva, pa i 10 sekundi, itd...

U principu, istekao mi je ugovor ali cu izgleda da ostanem na trenutnoj konfiguraciji dokle mogu.

PS.
Citat:
150 interneta, ja ne prebacujem 110-120. A ranije kada sam imao 100 stvarno je išlo do 97,98...

I ovo je malo problematicno.
Evo bas sam sad probao, okruglo 100/6, koliko mi paket i nudi.

Citat:
Opšti utisak je da su malo požurili sa njim

Tako deluje. Dosta detalja koje si pomenuo bi trebali da su sredili...
[ jevtabo @ 23.12.2018. 20:45 ] @
Da ne crnim, ima i opcija koje su super. Npr pošto ima svoju internu memoriju, možeš u bilo kom trenutku da zaustavis i pauziras sliku, kao i da vratiš unazad 10 sec.
Za premotavanje ima dva tastera, -10 i +10 sec. Nema više brzog motanja, ako se više puta pritisne +10 osvara se slajder gde može da se nađe vreme na koje želiš da se vratiš.

Internet i dalje nikad više od 110.

Dobro je što ima USB i od kada ga imam nisam nikad više bolnica odgledao. Pustim filmske kanale, ništa. Premotam sportske, ništa i onda prebacimo na USB, instaliras VLC, pusta sve formate, sam skine titla, odlično... Opet VLC nema veze sa SBB :-)

Još jedno mi nije jasno, zašto i dalje nema podrške za IR na daljinskom, da mogu da Hašim TV sa istim daljinskim. I za drugu stvar verovatno je odgovor cena, ali zašto nisu uzeli wifi box, ovako im treba lan kabal do TV-a, što i prouzrokuje najveći deo problema (loša mreža...)

[ acidmonkey @ 23.12.2018. 22:05 ] @
Jel uzeo neko ovaj box a da nije korisnik sbb-a? Posto ima i ta varijanta da se uzme " naruci sbb van eon mreze "
[ ademare @ 23.12.2018. 23:27 ] @
Ne verujem da ce iko to uzeti , jer ko hoce 2 box-a traze doplatu od 6.000 din .

Ne vredi to toliko .
[ dzonihsv @ 24.12.2018. 00:54 ] @
Citat:
jevtabo:
Internet i dalje nikad više od 110.


Preko kabla? Gigabitna mrežna?
[ jevtabo @ 24.12.2018. 05:46 ] @
Uvek merim preko 5Mhz wifi. Kažem, ranije je uvek išlo do 97, sada ne može da se prebaci 110-120.
[ dzonihsv @ 24.12.2018. 13:46 ] @
To ti je problem. Meri preko kabla i biće ta brzina koju plaćaš.

WiFi (2.4 i 5) koriste nelicencirane opsege i brzina koja se dobija pomoću uređaja koji rade na datim frekvencijama može da varira dramatično od situacije do situacije i zagušenja etra (samog uređaja i kvaliteta istog, zagušenosti etra drugim uređajima, razdaljine između uređaja koji se povezuju, prijemnog uređaja, preprekama između uređaja i još dosta drugih stvari).

[ Sceka @ 24.12.2018. 13:51 ] @
Prvo I osnovno - onaj kome je istekla UO ne mora da potpisuje novi aneks jer je dovoljno da kaze da prelazi
na bilo koji paket iz trenutne ponude.

UO se potpisuje samo ako ponude neku pogodnost tipa prvih 12 meseci po nekoj nizoj ceni a onda puna cena
do kraja UO (nekome nude 6 meseci, nekome 3... po nizoj ceni… zavisi od onoga sa kim se prica...).

Treba razlikovati Eon Box od Eon Smart TV aplikacije i najobicnije Eon aplikacije za telefone.

Eon Box je fizicki uredjaj koji je u stvari „smart risiver”, odnosno - ima iste mogucnosti / funkcije plus tu neku
„smart” aktuelnu varijantu tako da I jeste tacno da sada svaki televizor postaje „smart”.

Radi primetno brze nego dosadasnji risiveri, dosta bolje / lepse izgleda (sve) samo se kao kad se nabavi bilo
koja nova sprava (uredjaj) treba neko vreme za naciku. Neke stvari se cine da su bile jednostavnije na risiverima
narocito u samom pocetku koriscenje Eon Box-a ali brzo se skapira da je sve dosta preglednije i logicnije a svakako
modernije, odnosno u stilu danasnjeg vremena...

Premotavanje je dosta brze nego kod risivera (pri gledanju onoga od ranije I u video klubu…) ali se drugacije koristi.
Na risiverima je pritiskom na strelicu (oni kursori oko „OK”) bio skok od 15min unapred ili unazad a sada na Eon Boxu
iste dugmice treba koristiti tako sto na jedan kratki pritisak premotaju neznatno ali kad drzi mota u pocetku (sekund
dva) polako a onda sve brze i brze sve dok traje pritisak / dok se drzi dugme. Brzo se navikne iako u pocetku deluje
cudno.

Daljinac je odlican po svim pitanjima. Glasovna pretraga je laka za koriscenje i dozvoljava prilicno dugacku recenicu...
Vezana je za YT I moze da se koristi bilo kada (bilo sta da se gleda, pritisne se dugme, saceka da se dole levo pojavi
„Listening”, izgovori se ime naslova i za par sekundi se pojavi sijaset mnogucig pa se izabere koji se zeli. Brojeve epizoda
treba izgovarati kao broj „15 (epizoda)” a ne uobicajeno „petnaesta (epizoda)”, na primer... Kazu da je moguce glasom
birati i kanale ali meni to ne radi ni po broju ni po imenu kanala - uvek pretrazuje YT. Mozda ja ne znam ali bih pre rekao
da za sada ne radi tako.

Meni u isto vreme i ukljucuje i iskljucuje Eon Box i televizor. Kada je ukljuceno sve, na daljincu gore levo pritisnem dugme
na kome pise „TV/STB” i onda mi rade sve funkcije televizora, i volume i menjanje kanala „UP&Down” tasterima i numeri
cki menjanje kanala i sve ostalo (ulazak u setovanja…) - pri tom nisam nista setovao ni na daljincu ni na Boxu ni na TV-u.
Jednostavno radi. TV je Samsung koji nije smart a star bice valjda 4 godine ili tako nesto. Kazem, kod mene je tako ali sam
citao da kod mnogih ne radi dok uputstvo i / ili kodovi ne postoje nigde! Ponocnim pritiskom na to dugme „TV/STB” daljinac
se vraca u mod za Eon Box.

Probao sam da prikljucim USB mis - odmah je prepoznat i radi besprekorno, medjutim kad biram koju cu emisiju da vratim
u onoj „time line” moze samo ono sto se vidi, verovatno zato sto je mis najobicniji moguci, dva klika i skrol, i verujem da
ako bi na misu sa strana imali I oni dugmici za horizontalni skrol to bi radilo... (?!).

Probao sam da prikljucim i Air Mouse (Wechip W1 model) koji na sebi ima i full qwerty keyboard sa donje strane - odmah je
prepoznat i radi besprekorno a jako korisno je to sto ima tastaturu! Ali sve ostalo kao i sa obicnom misem...

U Eon Full i Eon Premium je ukljucena i jedna Eon Smart TV aplikacija za jedan dodatni televizor. U paketu Eon Light je ta
aplikacija promotivnog tipa (ma sta im to znacilo, verovatno nakon nekog vremena mora da se placa ili hebemliga…) a ne
dobija se Eon Box.

Eon aplikacije su klasicno „TO GO” varijanta kao sto je do sada bio „D3 GO” I to ne mora da se objasnjava, bar ja mislim da
me mora jer je to odavno I sve se zna...

Eto, ukratko. Mozda nekome bude korisno...

Da... da ne zaboravim jos dve stvari. Kad se dobije Eon Box uzimaju jedan samostalni risiver pod obavezno a svakako ko ima
V2 jer im je tako naredjeno. Ostali risiveri ostaju.

Sto se same slike tice - ja sam poredio tako sto sam Eon Box prikljucio na HDMI 1, 2100 risiver na HDMI 2 a D3 Mini risiver na
HDMI 3 na, naravno, istom televizoru i namestio isti kanal (HD) pa saltao… kod mene je potpuno ista slika na sva izvora. Potpuno.
Sto se tice 4k nemam pojma nista jer me ne zanima ni pod razno…


Pozdrav!
[ Sceka @ 24.12.2018. 13:57 ] @
Eh, da... Eon Box se povezuje koaksijanim i UTP kablom (UTP na HG). „Live” program ide preko koaksijalnog
kabla a sve ostalo (vracanja, video klub, smart ostalo, YT...) ide preko UTP kabla. Mora tako jer, kao i kod
risivera koji nisu samostalni sto podrazumeva da nemaju modem u sebi..., napredne funkcije idu samo na
taj nacin!


Pozdrav!
[ Zlatni_bg @ 24.12.2018. 15:50 ] @
Nisam razumeo ovo Sceko - ako neko ima D3 standardni uredjaj i 3 mini, postoji opcija da bez doplate ostave taj standardni d3, da se umaju oba uredjaja?

Je l' mora HGW da se menja, tacnije, da li mogu da ostavim kombinaciju njihov modem - moj ruter?
[ Zlatni_bg @ 24.12.2018. 15:51 ] @
Btw, kakva je sansa da se "iskuka" ona pretplata od 2000RSD mesecno za nove korisnike ako ste korisnik 10+ godina?
[ anon70939 @ 24.12.2018. 17:33 ] @
Raskini ugovor i dodji sutra da sklopis nov :D.
Ja evo sklopio nov sa pauzom od par meseci, i dobio sam taj popust. A pre toga sam preko 10 godina bio kod njih.
[ Sceka @ 24.12.2018. 19:42 ] @
@Zlatni_bg - Ne znam sta znaci „D3 standardni uredjaj” ali uz pretpostavku da je samostalni risiver taj uzimaju a ostavljaju
D3 Mini. Samostalni risiver je onaj ranije znani kao Master, onaj koji nije morao da se prikljuci YTP-om na modem / HG.

E sad, nije bas lako ovako napamet objasniti... jer su postojale razne varijante ranije, a prvise razlicitih opcija je bilo da bi se
moglo napamet zakljucivati. Ja nemam pojma koji je to paket, odnosno ne secam se tacno, Drugo sta si imao i da li si imao
nesto od dokupljenih opcija / funkcija i tako dalje... a od svega toga zavisi I tacan odgovor.

Ako si imao jedan „D3 standardni uredjaj” I jedan D3 Mini pretpostavljam da nisi imao opciju D3 Kuca jer su za tu opciju oba
vezno davali jedan Master (samostalni risiver) I jedan Slejv risiver koji je imao funkcije vracanja unazad 3 dana I Video klub.
Kasnije su davali umesto tog slejva D3 Mini. Ali! D3 Mini su davali svima povodom ukidanja analognog signala kao i za treci TV.
Znaci, bitno je da se zna tacno koji si paket, koje (ako ih imas) dodatne opcije i zasto I kad si dobio D3 Mini.

Kako god, Eon Box je zamena za jedan postojeci Master uredjaj I zato uzimaju taj jedan koji imas. Drugi I sve ostale risivere
ostavljaju. To je bez doplate, samo zamene jedan od uredjaja koji imas - a sve u skladu sa paketom koji bi uzeo!!! Ako uzmes
Eon Premium postoji mogucnost da ti ostave oba risivera ako Master nije V2 (jer V2 risiver uzimaju svima!).

Ali, ako si do sada vec duze vreme koristio samo dva risivera prakticno ti se nista ne menja jer umesto jednog dobijas Eon Box.


HGW pretpostavljam da mislis na HG = Home Gateway uredjaj? Ako ga imas nece ti menjati jer nema potrebe, odnosno zavisi
koji je (?!). Poenta je da ga promenis jer ces dobiti svakako bolji, noviji (generacijski noviji, kao uredjaj / sprava) i spreman za
vece brzine od starih - a brzine nece bivati manje nego vece. Kombinacija njihov postojeci modem a tvoj ruter je odlicna jer
imas bolji WiFi ali zavisi koji je modem u pitanju...? BTW, ima 3 vrste HG uredjaja. 2 Ubee I 1 Tehnicolor. Ubee ima stariji I
noviji model, stariji je losiji za WiFi (nekome cak I jako los) i oba modela mogu da rade sa velikim brzinama ali ne mogu da se
bridzuju. Tehnicolor moze I da se bridzuje.

„Iskukavanje” je vrlo individualna stvar. Nekome uspe a nekome ne. ako ti je istekla UO mozes da kazes da ako hoce da potpises
novu UO morali bi da ti odobre neku od varijanti za nove korisnike ili ces samo da predjes na neki Eon paket a mozes I da „pripre
tis” da ces da raskines Ugovor I vratis opremu ako ti ne daju neku povoljnost. Uglavnom sve zavisi od onoga sa kim pricas. Nema
pravila a znam da je sada dosta ljudi uspelo nekako da dobije popuste, neke popuste…


Pozdrav!
[ Sceka @ 24.12.2018. 19:48 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Raskini ugovor i dodji sutra da sklopis nov :D.
Ja evo sklopio nov sa pauzom od par meseci, i dobio sam taj popust. A pre toga sam preko 10 godina bio kod njih.

To ne moze, a I sam si napisao da si imao pauzu a ne sutra dan. Jer to da se danas raskine a sutra sklopi novi pa dobije
popust nikada nije moglo. Moglo je na drugo ime a ista adresa neko vreme pa su sada I to ukinuli jer ne moze da se kao
novi korisnik prijavi clan porodice… Drugo, sada maltretiraju sa tim nekim otkaznim rokom od mesec dana. Znaci ne moze
da se odnese oprema I raskine ugovor nego mora da se prvo najavi raskid ugovora pa za mesec dana raskid, pri tom ne
mora da se vrati oprema I moze da se koriste usluge kao i do tada a I moze da se vrati oprema ali tih mesec dana mora da
prodje. (mada je I to kako kome... znam par njih koji su odneli opremu u poslovnicu, platili sta su imali I gotovo, obojica su
bili bez UO tada)


Pozdrav!
[ Zlatni_bg @ 24.12.2018. 22:06 ] @
@Coyote

Moze sa mesec dana pauze, a iskreno ne cima mi se sa tim. Neki su rekli da im kao nude "povoljnije" kad raskinu ugovor, tipa zovu ih posle nedelju-dve i slicno... ali ne bih bas da dolazi do toga da moram da vracam opremu i cimam se. Voleo bih samo da su ravnopravni i prema starim korisnicima :)

@Sceka

Imam jedan D3 uredjaj i jedan D3 mini, znaci verovatno bi uzimali taj D3 koji imam i menjali za EON. Nemam HomeGateway, imam DOCSIS modem, i to na moje insistiranje sam ga uzeo jer im je Ubee bio ocajan i nije zadovoljavao moje potrebe. Zato me interesuje da li sada mora da ide HomeGateway ili moze da se ostavi DOCSIS, s obzirom na to da EON zahteva i LAN prikljucak. Imao sam i Ubee i Cisco/Technicolor. Nijedan nije zadovoljavao potrebe i bio ravan ruteru sa 2x2 dual bandom i 4 jezgra :) pogotovu ne po podesavanjima.

Pokusacu, pa kako bude. Privlaci me malo veca brzina neta i nesto bolji upload.
[ anon70939 @ 24.12.2018. 22:46 ] @
Pokusao da premotam onaj neki marvelov film Osvetnici ili tako nesto, ali mi bagovalo i juce i danas. 80% filma se mesaju boje i pikseli, kao ono nekad kad fali neki kodek...
[ Sceka @ 25.12.2018. 09:20 ] @
@Zlatni_bg - Nisi napisao koji je taj „D3 uredjaj”. I D3 Mini je D3 uredjaj. (zato sto ima slucajeva, u jako malom broju, da su
kao master davali PDS2100 + jos jedan isti ili D3 Mini...) Odnosno, ae ovako - koliko televizora imas toliko D3 uredjaja su davali.

Postoje dva modela Ubee koja su u opticaju. Onaj prvi je bio dosta losiji od ovog novijeg, po svemu a narocito po WiFi dometu pa
su neki trazili da im daju modem umesto... verovatno je I kod tebe to slucaj. Ovaj novi Tehnicolor ima tu prednost sto moze bridz
mod pa ti sluzi kao klasican modem I radi (kako kazu svi koji ga imaju) do ]aja u odnou na Ubee.

Pitam (deluje da insistiram) u vezi risivera jer ima razlike u vezi modema / HG-a. Ako ti je samostalan risiver onda su tebi na HG
ili modemu otvorena sva cetiri porta za prikljucivanje uredjaja. Ako nije samostalan onda su ti na HG / modemu portovi 1 i 2 slo
bodni da prikljucis sta hoces a portovi 3 i 4 rezervisani za risivere pa ne mozes da ih koristis. Ali, obzirom da ti imas I svoj ruter
i hoces da tako I ostane nemas tih problema jer svakako imas + ta 4 porta na ruteru… (ovo pisem najvise zbog onih koji samo
citaju da znaju to...).

Ono sto je bitno da se zna a ja skontao u praksi od nedavno. Prvi / stariji Ubee HG je jako osetljiv na kvalitet Internet I uopste
signala koji dolazi do njega. Svako kolebanje rezultira prekidom, najvise se oseti na risiverima koji su prikljuceni na njega kad se
gleda nesto unazad ili iz video kluba (risiverima ili sada Eon Boxu). Ali se primecujem I na telefonu I na kompjuteru. Ja sam do
prosle nedelje imao taj stari Ubee pa je telefon cesto lose radio u smislu da je sagovornik komentarisao da ne cuje dok se sagovornik
cuo uvek bez problema, I narocito od kada je Eon Box prikljucen umesto starog V2 koji sam ranije imao i koji nije bio prikljucen na
HG jer je bio samostalan (imao modem u sebi), bili su cesti prekidi i kod vracanja I kod video kluba ali u isto vreme I na kompjuteru.
Sada kad su mi doneli noviji model Ubee HG-a nema tih problema uopste.

@CoyoteKG - To je vezano za Internet, pikselizacija. Na Eon Box-u sva vracanja emisija sa TV kanala I sve iz video kluba ide preko
Internet veze pa cim tu nesto nije u redu bude raznoraznih problema sa slikom…


Pozdrav!
[ anon70939 @ 25.12.2018. 09:32 ] @
Pa internet mi radi dosta dobro. Ne samo download/upload, nego sam zadovoljan i latencijom.
[ galisnik @ 25.12.2018. 12:41 ] @
Citat:
Sceka:

Postoje dva modela Ubee koja su u opticaju. Onaj prvi je bio dosta losiji od ovog novijeg, po svemu a narocito po WiFi dometu pa
su neki trazili da im daju modem umesto... verovatno je I kod tebe to slucaj. Ovaj novi Tehnicolor ima tu prednost sto moze bridz
mod pa ti sluzi kao klasican modem I radi (kako kazu svi koji ga imaju) do ]aja u odnou na Ubee.

...

Ono sto je bitno da se zna a ja skontao u praksi od nedavno. Prvi / stariji Ubee HG je jako osetljiv na kvalitet Internet I uopste
signala koji dolazi do njega. Svako kolebanje rezultira prekidom, najvise se oseti na risiverima koji su prikljuceni na njega kad se
gleda nesto unazad ili iz video kluba (risiverima ili sada Eon Boxu). Ali se primecujem I na telefonu I na kompjuteru. Ja sam do
prosle nedelje imao taj stari Ubee pa je telefon cesto lose radio u smislu da je sagovornik komentarisao da ne cuje dok se sagovornik
cuo uvek bez problema, I narocito od kada je Eon Box prikljucen umesto starog V2 koji sam ranije imao i koji nije bio prikljucen na
HG jer je bio samostalan (imao modem u sebi), bili su cesti prekidi i kod vracanja I kod video kluba ali u isto vreme I na kompjuteru.
Sada kad su mi doneli noviji model Ubee HG-a nema tih problema uopste.

Pozdrav!


@Sceka
Pozdrav, da li možeš da napišeš koji tačno model Ubee HG uređaja imaš sada, a koji ti ne pravi probleme? Ja imam isti paket kao i ti koliko sam skontao (EON Premium), ali mi internet često puca. Meni su iz SBB-a rekli da Ubee modema više nemaju, a da je ovaj novi Tehnicolor mnogo lošiji od Ubee-ja. Moj uređaj je Ubee EVW32C i nekoliko puta dnevno mi pukne internet (TV signal ima). Onda ga moram 15-ak sekundi isključiti, pa se internet povrati.
Izvinjavam se za djelimični offtopic.
[ Zlatni_bg @ 25.12.2018. 13:32 ] @
Evo sa "mojsbb" naloga:

CISCO 4682 V2 - TV
D3 Mini - TV
EPC3208 DOCSIS 3.0 modem - Internet

Ja ne bih nista menjao - eventualno probao taj EON risiver, al' modem im ne dam :)
[ Sceka @ 26.12.2018. 10:37 ] @
@CoyoteKG - Ne mozes da znas kako ti radi na osnovu DL/UL-a i pinga. Mora da se prikljuci merni uredjaj a sada imaju tablet na
kome se jasno vide sva ocitavanja tvog Internet signala kao i ocitavanja direktno sa tvog cvorista. Svi parametri su sada skroz
dostupni i jasno se vide. Kolebanja (sum, intenzitet…) koja ne uticu na DL/UL uticu na sliku iz video kluba, nije rec o prekidima
jer to ces i da primetis ako su ucestala ili vremensko trajanje im nije minimalno ali 'kvalitet' neces. Ako se nastavi prijavi, bice da
je na cvoristu…

@galisnik - Imao sam EVW327N a sada EVW32C (kao tvoj). EVW327N je stariji, to su prvi koji su davani korisnicima a EVW32C
je dosta noviji i kao uredjaj kvalitetniji. Tehnicolor se pojavio pre par godina I ti modeli su losiji od Ubee-a a bili su svi crne boje.
Ovaj najnoviji je bolji od tih starijih modela ali i od Ubee-a i bele je boje. Oznaka je CGA2121 I ima gigabitni WiFi kao i mogucnost
za bridz mod a trebalo bi I da je spreman za docsis 3.1 koji ce SBB koristiti od ove godine postepeno uvodeci korisnicima…
(promenom firmvera, bar tako je meni objasnjeno)

Za pucanje Internet-a koje se primeti kao prekid na kompjuteru moze da bude na mnogo 'tacaka' problem. Pocev od instalacije
u stanu (tu je uvek najredji problem, kod kablova), pa sam uredjaj (modem / HG), pa onda instalacija u zgradi (tu moze sesce
da bude razlicitih problema), pa onda instalacija do zgrade i na kraju na samom cvoristu. Na svakoj toj 'tacki' mora da se izvrsi
merenje da bi se utvrdilo gde je problem - sto nije mali posao a imaju manjak ljudi uvek u ovo doba godine a narocito sada sa
uvodjenjem Eon platforme.

@Zlatni_bg - Taj 4682, ili popularno V2, risiver je najbolja sprava / uredjaj koji je SBB ikada imao! Ima u sebi modem I dva
tjunera tako da je samostalan i moze da se snima jedan kanal a u isto vreme da se gleda neki drugi sto ni jedan kasniji risiver
nije mogao. Ali upravo za taj risiver im je naredjeno da ga obavezno uzimaju od korisnika - tacan razlog se jos uvek ne zna.
E sad... obzirom da imas samo dva televizora I nisi imao slejv risiver po D3 Kuca opciji iz paketa nego su ti doneli D3 Mini kao
posledicu ukidanja analognog signala mozes da trazis da ti uz Eon Box donesu I jedan slejv risiver jer ako uzmes Eon Premium
ukljucena je I D3 Kuca kao opcija. U tom slucaju bi uzeli D3 Mini I doneli neki slejv risiver tako da za razliku od D3 Mini varijante
bi imao na oba televizora mogucnost vracanja unazad 7 dana I video klub.

A mozda i ne uzmu D3 Mini... Ja imam samo jedan TV u stanu. Slejv risiver (PDS2100) mi je prikljucen na jedan od tri monitora
za kompjuter. Kad su me zvali u vezi ukidanja analognog signala pitali su me da li mi treba jos jedan risiver na sta sam reako da
ako daju onda treba. Kad je dosao 'instalater' pita me gde da ga prikljuci jer ne samo da nemam treci TV nego nemam ni drugi, ja
mu pokazem kako slejv radi na monitoru i kazem da D3 Mini prikljuci na drugi monitor i tako i bi. Tako da je sve moguce...

Taj modem se pokazao da odlicno radi, uz svoj ruter. Ako neces da ga menjas tako im i kazi kad dodju. Ja licno nemam potrebu
za dodatnim uredjajem jer mi HG zavrsava posao u svakom slucaju. Meni licno je bitno da (zicom) na kompjuteru imam brzinu
iz paketa a WiFi mi je daleko nebitniji + jedan uredjaj manje, ionako ih imam previse...


Pozdrav!
[ galisnik @ 26.12.2018. 16:48 ] @
Prije uzimanja EON Premium paketa (sredinom novembra) sam imao onaj Ciscov modem EPC3925, a potom dobio ovaj Ubee. I sa Ciscom sam ja primjecivao mikroprekide (ja sam ih tako zvao), jer mobilni telefon bi mi prijavio da WiFi nema interneta, ali se na LAN-u nista ne bi primjecivalo ili bi trajalo kratko (par sekundi), pa nisam toliko obracao paznju, dok se sad bez paljenja i gasenja Ubee modema ne uspostavi ponovo konekcija, ili to traje satima dok sam nadodje. Mada, meni su problemi nastali unazad desetak dana (cini se sa ovim hladnocama), a prvih 20-ak dana od pocetka rada Ubee modema, internet je bio prilicno stabilan, nije bilo pucanja, mozda jednom-dvaput na kratko. A i kad ga ima, ja nemam problema sa kvalitetom konekcije, brzina je 295/14.7 i 7-9ms odziv, stvarni UL do 1.7MB/s a DL i do 35MB/s (naravno, zavisi od sajta na koji sam se nakacio). Brze nego sa nekog USB 2.0 stika. 12 godina sam korisnik SBB-a i nikad nisam imao ozbiljnijih problema do sada iako ih je bilo , ali su rjesavali to mnogo bolje i brze. Sada su i oni izgleda ostali bez kvalitetnih kadrova.
[ Zlatni_bg @ 26.12.2018. 17:55 ] @
Nije bitan strucan kadar u SBBu. Bitno je na tvojoj teritoriji ko su ljudi koji resavaju probleme. I koliko se cimaju/su se cimali oko infrastrukture. Meni moze da radi internet super sada u mom kraju u BG, a tebi da bude katastrofa u tvom kraju u NS.

Inace, sta god ljudi pricali, Ubee je cisto s*nje. Jeste, pravljen je za sire narodne mase, ovo ono, ima AC internet, dual band, brdo gigabitnih portova... sve to kosta ko djavo kada se kupuje TP link/asus - minimum oko 10k RSD. Ali uredjaj je uzasan i po opcijama i performansama u realnom radu, sto vecina korisnika nece primetiti ali neki broj hoce. DOCSIS modem + tvoj ruter je kombinacija iz snova.

Bojim se da ne grizu vise nego sto mogu da progutaju.
[ zikic015 @ 31.12.2018. 13:20 ] @
Vreme je za oključavanje EON kanala na MTS mreži. Dva minuta posla i radi svi kanali. Zamolio bih Vas samo da video delite na sve moguće načine kako bi dospeo da što većeg broja korisnika.
Video o podešavanju možete pogledati u sledećem video snimku.

https://youtu.be/L3oV6UhMrjk

https://youtu.be/L3oV6UhMrjk
[ agasoft @ 31.12.2018. 13:32 ] @
Ako može neko tekst uputstvo, obzirom da ne mogu da vidim video. MOže i
u pm. Hvala.
[ calexx @ 31.12.2018. 14:09 ] @
Sve u svemu, u Chrome se doda Hide My IP pa se izabere Francuska kao lokacija i onda valjda radi EON. Ne znam kako je SBB to ograničio i da li francuska adresa dozvoljava sve kanale.
[ agasoft @ 31.12.2018. 14:11 ] @
Hmm, vidi, ja na mom Eonu koji posebno plaćam, mogu da gledam sve kanale
bez problema preko MTS-a uključujući sve SK. Dok sam pozajmljivao od
rođaka nisam mogao.
[ calexx @ 31.12.2018. 16:46 ] @
Ako misliš na onu posebnu EON uslugu koja ide bez interneta, tu bi logično (mada SBB ponekad nema logike) bilo obavezno da mogu da se gledaju svi kanali. Ako je u pitanju samo EON dodatak uz neke (internet) pakete onda SBB ograničava, mada vidim da se širi priča i da to ograničava mts. Propaganda ali je to ponekad očekivano.
[ agasoft @ 31.12.2018. 16:59 ] @
Da. Ja imam posebnu uslugu. Ništa mi nije ograničeno. Samo Eon preko
neta, ništa box i to.
[ Opaki zec @ 10.01.2019. 12:30 ] @
Nov sam na forumu. Pozdrav svima, pa da se malo uključim.

Od likova u SBBu ne mogu da dobijem suvisli odgovor, pa bi reda radi, ovako da probam da im rastresem male sive ćelije i probam da ih nateram na razmišljanje.

GDE JE OVDE SBB LOGIKA

Sticajem okolnosti, gle čuda, imam u XXI veku dva smart televizora (SONY iz 2015 i mali LG iz 2018). Oba su na SBB mreži preko svojih D3 CAM kartica. Na Sony sam instalirao EON aplikaciju, registrovao se, i sve radi OK (iako po njima ne bi trebalo da EON radi na SONY TV iz 2015 i starijem, ali to je njihov problem, eto RADI). Na LGu je FABRIČKI instalirana EON aplikacija, ali ne mogu da je koristim jer je gomila "stručnjaka" u SBBu rešila da EON može samo na jednom smart televizoru. Dakle, XXI vek, Srbija i SBB na delu. Kad ih zovem i tražim da mi objasne logiku "da ako već plaćam šta plaćam, i ako na jednom smart TVu imam EON, zašto ne mogu da i na drugom smart TV koristim EON". Odgovora NEMA, ili je tipa, tako je MENADŽMEN ODLUČIO.

Naravno, ako sad na jednom TVu uzmem EON uređaj, onda ću na drugom TV moći da koristim EON aplikaciju. PA STVARNO ljudi znate li gde udarate. ALO SBBovci, pa pozdravila Vas logika.

Ajde bar probajte da nam je svima ovde objasnite.
[ Sceka @ 11.01.2019. 11:08 ] @
Citat:
GDE JE OVDE SBB LOGIKA

Nema tu logike I ne treba traziti logiku. SBB prodaje nesto a na svakom coveku je da odluci hoce li ili nece to da kupi.

O kojoj Eon aplikaciji pricas? Postoji Eon Smart TV aplikacija I Eon aplikacija. Prva je namenjena zameni za D3 risiver
a druga za prenosne uredjaje tipa telefon, tablet... U zavisnosti od paketa koji koristis a svakako samo jednu Eon Smart
TV aplikaciju imas za koriscenje, namenjena je za dodatni (treci) televizor umesto dodatnog risivera I to ranije nije imalo
nego je moralo / moglo da se uzme treci risiver ali se placa na dva nacina, jednokratno za uredjaj i mesecna renta...

(koji paket koristis?)

Citat:
Ajde bar probajte da nam je svima ovde objasnite.

Kome se obracas? Ovo nije SBB forum pa niko iz SBB-a nece moci da ti odgovori.


Pozdrav!
[ Opaki zec @ 11.01.2019. 15:50 ] @
TO: Sceka

Koristim DIGITALNI DUO TV+NET GOLD EXTRA.

Mislim da sam jasno napisao da imam DVA SMART TVa, na jednom (SONY) sam ja instalirao EON aplikaciju a drugi (LG) je kupljen sa EON aplikacijom, a zbog šašavog SBB ograničenja mogu da koristim EON samo na jednom TVu.

Da ne bi komplikovao stvari nisam pominjao da imam EON aplikaciju i na telefonu i da sa njega mogu da strimujem na TV, da mi je instalirana i na laptopu i da sa HDMI kablom mogu da puštam na TV, ali kao neko od skoro 60 god, želim da mi ostatak života bude što jednostavniji, ali ova zemlja nije baš pogodno tle za tako nešto.

OK, izvinjavam se ako sam promašio temu. Problem je što sam ja NEŠTO KUPIO (kod SBBa) a to plaćeno ne mogu da koristim kako JA HOĆU već kako je nekom papanu palo napamet da bez IKAKVE LOGIKE ograničava.

Pozdrav svima, odo ja ako sam promašio temu
[ Sceka @ 11.01.2019. 23:06 ] @
To je stari paket. I u tom paketu, kao i u novim paketima, imas samo jednu Smart TV aplikaciju. TO si kupio i TO i tako
mozes da koristis.

I dalje nije jasno na koju Eon aplikaciju mislis - jer postoji Eon aplikacija i Eon Smart TV aplikacija, prva ne trazi aktivaciju
i imas ih ukupno 5, za drugu je potrebna aktivacija i imas 1 (jednu) takvu aplikaciju u paketu.

Nemam pojma sta si dobio uz televizor, da li Eon aplikaciju ili Eon Smart aplikaciju? ... .. .


Pozdrav!
[ Zlatni_bg @ 12.01.2019. 04:01 ] @
A tvoja logika je da se istresas na level 1 supportu i Sceki? :D
[ svepomalo @ 11.02.2019. 21:57 ] @
Uzeo sam pre 2 dana EON, presao sa starog dobio ovu novu ruznu belu kutiju za patike :D
Internet nista specijalno, isto sve kao pre, mozda je jaci signal WIFI.
Imam problem sa torentima, svaki ide do max 10kb/s? Na starom je sve radilo kako treba, koji god torrent da probam uvek isto, 10kb/s max.
"Technicolor CGA2121" je ruter.
Jel ima neko isti problem? Sta da radim, gde da podesavam? Hvala !
[ calexx @ 11.02.2019. 22:23 ] @
Ostalo radi normalno, puna brzina kod običnog DL? Da li si forvardovao port, pod uslovom da nisi natovan? Ista brzina je i kad skidaš sa javnih torent izvora, recimo neki linux ili slično? Da nije negde limitirano?
[ Branimir Maksimovic @ 11.02.2019. 22:30 ] @
U svetu je uobicajeno da se torrenti trotluju. Mozda su to i ovi uradili? Mislim nije problem detektovati torrent pakete i usporiti...
[ svepomalo @ 11.02.2019. 23:02 ] @
Normalan DL leti, nisam natovan (barem ne bih rekao, WAN IP i http IP ista). qBittorent koristim, nista cackano, promenjen ruter samo bukvalno, svaki torrent do 10kb/s max. Jako mi je cudno da trotluju, radilo na starom ruteru... jbm ga.. Jako cudno, neki savet?
[ calexx @ 11.02.2019. 23:15 ] @
Znači probao si nešto tipa linux ili slično preko torent varijante? Port forvardovan? Kakve torente probaš, sa nekog privatnog trekera ili bilo šta? Na koliko si ograničio UL? Da nisi uključio onu alternativnu brzinu a ona na 10?
[ Branimir Maksimovic @ 12.02.2019. 07:10 ] @
Mozda su mu podesili QoS na ruteru da trotluje torrent pakete?

edit:
nagadjam, ali svakako da je tako nesto.
[ bojan_bozovic @ 12.02.2019. 07:51 ] @
Ja koristim qBittorrent i SBB, da li si pokusao da ukljucis enkripciju bittorrenta? Inace SBB vrsi throttling.

[ miki-bgd89 @ 12.02.2019. 08:04 ] @
Cisto da se ubacim informativno.
Imam Ubee ruter dobijen uz ugovor pre vise 2 godine, i SBB ugovor mi istekao u avgustu.
Cepam uTorrent, nije bilo nikakvih problema.
[ fangorn @ 12.02.2019. 08:51 ] @
Citat:
Opaki zec:
TO: Sceka

Koristim DIGITALNI DUO TV+NET GOLD EXTRA.

Mislim da sam jasno napisao da imam DVA SMART TVa, na jednom (SONY) sam ja instalirao EON aplikaciju a drugi (LG) je kupljen sa EON aplikacijom, a zbog šašavog SBB ograničenja mogu da koristim EON samo na jednom TVu.

Da ne bi komplikovao stvari nisam pominjao da imam EON aplikaciju i na telefonu i da sa njega mogu da strimujem na TV, da mi je instalirana i na laptopu i da sa HDMI kablom mogu da puštam na TV, ali kao neko od skoro 60 god, želim da mi ostatak života bude što jednostavniji, ali ova zemlja nije baš pogodno tle za tako nešto.

OK, izvinjavam se ako sam promašio temu. Problem je što sam ja NEŠTO KUPIO (kod SBBa) a to plaćeno ne mogu da koristim kako JA HOĆU već kako je nekom papanu palo napamet da bez IKAKVE LOGIKE ograničava.

Pozdrav svima, odo ja ako sam promašio temu


Citat:
Sceka:
To je stari paket. I u tom paketu, kao i u novim paketima, imas samo jednu Smart TV aplikaciju. TO si kupio i TO i tako
mozes da koristis.

I dalje nije jasno na koju Eon aplikaciju mislis - jer postoji Eon aplikacija i Eon Smart TV aplikacija, prva ne trazi aktivaciju
i imas ih ukupno 5, za drugu je potrebna aktivacija i imas 1 (jednu) takvu aplikaciju u paketu.

Nemam pojma sta si dobio uz televizor, da li Eon aplikaciju ili Eon Smart aplikaciju? ... .. .


Pozdrav!


Bila je neka akcija krajem prosle godine da se uz kupljeni LG smart tv dobije Eon TV aplikacija na koriscenje (neki vaucer), ne znam da li i dalje traje.
Po toj logici covek bi uz svoj paket DIGITALNI DUO TV+NET GOLD EXTRA trebao da ima jednu Eon TV aplikaciju
a uz LG smart TV koji je kupio da ima drugu Eon TV aplikaciju.

Mozda to pita, kako ne moze da koristi obe Eon TV aplikacije koje bi trebao da ima?
[ ademare @ 12.02.2019. 12:22 ] @
Kod SBB , kada bi svi imali istu opremu i sve ostalo pa da se kaze nesto . Ovako kada postoji ko zna koliko najmanje 10-tak mozda i vise raznih kombinacija , tesko je razmenjivati iskustva .

Ja na primer kod SBB sam bio do nove godine i imao sam CG NAT ! Takodje nisam imao njihov ruter , vec samo kablovski modem . Koristio sam svoj ruter .

Sa torentima nije bilo nikakvih problema , NAT samo otezava sherovanje , uzimaje je isto . Tako da je download kada je jak torrent isao na max .
[ calexx @ 12.02.2019. 12:55 ] @
Teško da na nekom ozbiljnom privatnom trekeru možeš da opstaneš natovan, tamo je upload obavezan ako misliš da nešto dovlačiš.
[ bojan_bozovic @ 12.02.2019. 13:10 ] @
@calexx

To u principu znaci da imas sopstveni seedbox, ali pitanje je sta private tracker i ima da ponudi u odnosu na otvorene.
[ Branimir Maksimovic @ 12.02.2019. 13:20 ] @
Cudi me da kod nas jos nije zabranjeno torentovanje kao u Hrvatskoj. Mislim na copyrightovan sadrzaj. Napolju bez VPN-a ni ne mozes vise da torentujes...
[ calexx @ 12.02.2019. 17:23 ] @
Pitanje je da li se zabrana odnosi na dl ili na ul. Mislim da nije nešto zabranjeno da dovlačiš nešto ilegalno (otkud možeš da znaš da li je promenjeno ime pa pod slikama sa letovanja stigne najnoviji film?) ali kasnije deljenje jeste. A da bi to otkrili, mora neko da skine od tebe pa tako opet krši zakon tj na nelegalan način si provaljen.
[ Branimir Maksimovic @ 12.02.2019. 17:38 ] @
Skidaju od tebe, ali takodje i siduju pa tako znaju. RIAA && MPAA, stalno tako. Koliko se grce na soulseeku sa botovima koji laguju da bi u ocaju i nemoci sprecili da delis muziku ;p
[ calexx @ 12.02.2019. 17:43 ] @
To ne bi smeli da rade, onda i oni svesno krše zakon. Mislim da je negde pukla priča pošto su ovi priznali da su i oni radili ilegalno.
[ bojan_bozovic @ 12.02.2019. 18:02 ] @
@calexx

Je li krse zakon? Mislio sam da vlasnik autorskog dela ima pravo da isto deli i besplatno (preko torrenta ili drugacije) ako mu je po volji.
[ Branimir Maksimovic @ 12.02.2019. 18:08 ] @
Citat:
calexx:
To ne bi smeli da rade, onda i oni svesno krše zakon. Mislim da je negde pukla priča pošto su ovi priznali da su i oni radili ilegalno.


A sta mislis kako dokazuju da si nesto svlacio ili shareovao?
[ miki-bgd89 @ 12.02.2019. 18:30 ] @
Jedan poznanik je otisao u Nemacku i poneo laptop.
Kaze da mu je ostao upaljen uTorrent, tako da kad je tamo upalio komp i povezao se na net, odmah je krenulo skidanje. I vrlo brzo mu je stigla tuzba. U toj tuzbi je stajalo i vreme provedeno u "torentovanju", nesto jako malo je bilo, mozda minut ili tako nesto.
Uspeli da srede preko advokata i nekih 300€.
[ calexx @ 12.02.2019. 18:34 ] @
Citat:
bojan_bozovic:Je li krse zakon? Mislio sam da vlasnik autorskog dela ima pravo da isto deli i besplatno (preko torrenta ili drugacije) ako mu je po volji.
Nisam mislio da autor podeli nego da neko kontroliše mene tako što i on nelegalno skida. Kao što se i neki programi i drajveri skidaju legalno, tako može i autorsko delo.
[ bojan_bozovic @ 12.02.2019. 18:35 ] @
Kako nelegalno skida kad je njegovo? Ako zeli da pribavi dokaz da ti nelegalno skidas, ni to nije nelegalno.
[ calexx @ 12.02.2019. 18:50 ] @
Ti se uhvatio za autora. Ne mislim na autora nego na neku inspekciju koja to proverava. A sam autor i nema neke vajde da te kontroliše i njegovi nalazi ne mogu da budu dokaz. Valjda.
[ Zlatni_bg @ 13.02.2019. 00:11 ] @
Meni je trenutno u potpunosti prslo sve p2p sto se tice SBB-a. Ne mogu da se konektujem na servere za igrice, ne mogu da apdejtujem WOT, ne mogu nista da radim sem browsinga. Koji q?
[ Branimir Maksimovic @ 13.02.2019. 01:49 ] @
Citat:
calexx:
Ti se uhvatio za autora. Ne mislim na autora nego na neku inspekciju koja to proverava. A sam autor i nema neke vajde da te kontroliše i njegovi nalazi ne mogu da budu dokaz. Valjda.


Pa imas na soulseeku kad instaliras nicotine, default filter poznatih korporativnih ip adresa ;p

Zlatni, zvuci kao da si iza nekog restriktivnog firewall-a ;p
[ Zlatni_bg @ 13.02.2019. 02:09 ] @
Pokusavam da se iscupam iz ovoga, bukvalno je sve sem HTTP traffica prestalo da radi. WoT se apdejtuje preko torrenata, steam ne znam tacno kako ali isto nisam mogao nijedan apdejt da uradim, gomila servisa je najednom prestala da radi. Usao u CS:GO, pise da ne mogu da se konektujem na server (glavni, globalni, za statistiku). Call centar masina kaze da "ima nekih radova" u BG ali tek od 4 ujutru fazon...
[ Branimir Maksimovic @ 13.02.2019. 03:09 ] @
Cuj ako ti radi http(s) to znaci da su opalili firewall, nista drugo. Portovi kod http-a su samo integer u paketu i nista vise, nema nikakvih fizickih prepreka osim softverskih.
[ Zlatni_bg @ 13.02.2019. 18:44 ] @
Ispeglalo se sve koliko vidim. Torrente bas ne mogu da trotluju tako kako oni hoce jer se gomila stvari danas (legalnih) skida preko torrenata. Bukvalno nam dailiy usage unistavaju time.
[ Problematično grejanje @ 17.02.2019. 21:16 ] @
Zdravo svima,
Ja sam korisnik IKOMovog paketa, već sam zaboravio i koji. Nisam potpisao ugovor sa SBB ni za trio pakete, a evo uveli nove. Dobio sam od SBB tri ricivera - dva D3 mini i jedan riciver za u televizor ( kartica ). U odnosu na analogni signal prebacivanje kanala na digitalnom D3 mini risiveru je veoma sporo. Uređaj je spor, softver valjda, gumbi na daljincu su neprecizni i treba da nanišaniš risiver.Postoji stajanka ispred svakog prebacivanja programa, tako da za 126 programa treba 300 sekundi da obrneš. Ona kartica u televizoru je isto spora za brzo prebacivanje po kanalima. Internet im je po brzini manji od deklarisane koju plaćam, pa se pitam ako potpišem ugovor kako će mi isporučiti plaćenu brzinu. Nesporno da je slika na digitalnoj tv bolja ali brzo menjenje kanala je pravo mučenje. Naravoučenije - SBB me odvikao od gledanja televizora, više ne gledam TV. Ostao internet, dok mobilni operateri ne uvedu flat za koju godinu onda se odjavljujem.

[Ovu poruku je menjao Problematično grejanje dana 17.02.2019. u 22:39 GMT+1]
[ Zlatni_bg @ 18.02.2019. 01:38 ] @
Pa menjanje kanala na tom D3 mini je sporo pa je sporo, generalno na svim digitalnim risiverima je sporije nego na analognom zbog same tehnologije. Po onome sto sam ja primetio, moj standardan d3 risiver je 2-3x brzi od d3 mini. Dokle god ne menjas kanale svaki cas, ne vidim problem u svemu tome. Mene vise nervira bag kad slika zabode pa se pusti posle 1-2 sek, ali to je normalno za te obicne risivere.

Sto se tice interneta, koju brzinu dobijas i kako je testiras?
[ calexx @ 18.02.2019. 09:43 ] @
Poslednji televizor koji sam kupio (odaaavno) je gasio sliku i zvuk prilikom promene kanala za razliku od starijih koji su trenutno menjali. Navikao sam se za par dana. Ne znam koliko je to sada sporo ali mi ne znači info da se za 126 kanala potroši 5 minuta. Pa nije valjda da kreneš redom i menjaš sve? Ja inače ne gledam televizor, pogledam neki sport ili ako baš vidim da ima nešto zanimljivo a i dok sam više gledao, ostavim nešto lagano i opet ne menjam.

Ne postoji plaćena brzina, to što je po ugovoru je maksimalna koju možeš da dobiješ i može da bude i manja, mada se meni u SBB skoro nikad nije dešavalo da nije baš ta. Jedino ako je upola i to stalno, onda bi trebalo da se razmisli ali je to retko, češće je problem kod korisnika.
[ dusans @ 18.02.2019. 09:51 ] @
Mene interesuje da li EON smart box zaista ima 4K output (koji standard/specifikacija)
ili samo ima mogućnost da reprodukuje 4K (a da je output npr 1080p/60hz)?
[ Zlatni_bg @ 18.02.2019. 16:17 ] @
Ja mislim da ima pravi 4K a ne upscale jer reklamiraju sportklub 4k.

Je l' pitas zbog reprodukcije sa nekog drugog video plejera na njemu, s obzirom da na TVu dugo nece biti 4k materijala? :)
[ marko63 @ 23.02.2019. 08:43 ] @
Imam LG LK5900 (49") i na njemu preinstaliranu EON aplikaciju.
Kada sam je prvi put pokrenuo LG je trazio da uradim update.

Aktivirao sam je i BUM!!! Nista ne radi kako treba.
Jeste da TV nije 4K vec fullHD ali svaka slika ima "duhove"
i to ozbiljno nepodnosljive.
na svakom kanalu u svakom trenutku.

Cim se nesto pomera po ekranu brze vidim i pocetni i krajnji momenat slike.
Jbg... mislim da je do televizora i digao sam ruke.

Internet nije problem ima ga koliko zelite i sve je na ETH kablu.

Pokusao sam da pustim sa USB-a film 8GB .mkv full HD radi super
znaci da nije ni player niti hardware u TV-u
[ Igor J. @ 30.03.2019. 00:15 ] @
I ja imam LG LK6100PLB i slika na EON tv aplikaciji je ocajna. Puna duhova, nemoguce je gledati. TV je HD nije 4K.
Primetio sam samo da kada prebacim TV na Game picture Mode slika bude kako treba i bez duhova ali onda dobijam ruznu prenaglasenu boju za gledanje programa. Morao sam u podesavanju slike na TV-u da rucno korigujem podesavanja za boju. Jedino resenje koje sam nasao.

Probao sam svako moguce prodesvanje za sliku u aplikaciji, imam 50mbs internet, stavio na CBR/7mbs i isti problem.
TV inace ima super sliku, prezadovoljan TV-om ali ovaj EON je totalno razocarenje po meni.
Ovaj problem nikad nisam imao kada pustim pravi BRay film (25+GB) ili neki rip, kada pustim sa fleshke ili kompa preko HDMI kabla .....
[ Zlatni_bg @ 22.04.2019. 15:10 ] @
Je l' ikome ostavljena opcija da ne menja Ciscov v2 uredjaj za EON box kada se potpisuje ugovor za EON pakete, jer mene bukvalno forsiraju da ga uzmem, a iskreno cale najvise gleda TV i naviknut je na D3 koji mi uopste nije problematican, dok EON koristi internet za VOD i vracanje kanala unazad?
[ Zlatni_bg @ 30.04.2019. 16:34 ] @
Ne samo da ne zele da mi ostave Cisco V2 risiver, vec zele da mi naplate 6000RSD EON box koji ne zelim, i starom korisniku naplate "prikljucnu taksu" jer je navodno ovaj drugi eon trio slabiji od gold extra duo, iako je net 150 vs 100, itd, itd... razocaravajuce. Posle 10+ godina u SBBu zele da mi naplate "prikljucnu taksu".

[Ovu poruku je menjao Zlatni_bg dana 30.04.2019. u 19:05 GMT+1]
[ Sceka @ 01.05.2019. 11:40 ] @
Ne znam sa kim si razgovarao ali to sto tebi odredjuje / uslovljavaju / nude... svakako nije uobicajeno.

Ako se potpisuje UO na 24 meseca nema nikakvih naplacivanja, to je sto posto tako. Naplacuje se ako se
trazi a da se nije pod UO, onda naplacuju sve. Medjutim, ako se nije pod UO a samo predje na EON ni tada
se nista ne naplacuje (bar koliko ja znam o tome). Ja sam bio bez UO pa sam presao sa Trio Gold Premium
koji je tada bio 50800din na EON Premium, I dalje bez UO, koji kosta 5.000din sto znaci jeftinije nego do
tada bez ikakvog placanja bilo cega. Samo su mi doneli EON Box, povezali, setovali, uzeli V2, ja potpisao
revers za EON Box I otisli. Svi moji ortaci (koji su kao i ja vec godinama bez UO, I dalje su) su isto tako.



Pozdrav!
[ engineer @ 02.05.2019. 13:51 ] @
Citat:
Zlatni_bg: Je l' ikome ostavljena opcija da ne menja Ciscov v2 uredjaj za EON box kada se potpisuje ugovor za EON pakete, jer mene bukvalno forsiraju da ga uzmem, a iskreno cale najvise gleda TV i naviknut je na D3 koji mi uopste nije problematican, dok EON koristi internet za VOD i vracanje kanala unazad?

Meni su ostavili V2 uz prelazak na EON paket, ali tek pošto sam otišao u poslovnicu i tamo potpisao novi ugovor na 24 meseca.
U korisničkom centru su mi rekli da se mora menjati V2 za EON box.

Btw. da li na EON box-u postoji mogućnost "kačenja" eksternog HDD-a i snimanja kao na V2?
[ ivan1973 @ 06.05.2019. 22:56 ] @
Pozdrav!

Imam Trio Gold Premium sa dva D3 V2 uređaja (CISCO 4682 V2) i net 200/10 (modem CISCO EPC3928S Home getaway)
Treba da istekne ugovor od 24 mes. u avgustu.
Sad zovu ko ludi da pređem na EON a pojma nemaju šta imam i šta hoću.
Ja im kažem: Dajte mi ponudu za DVA televizora na EON-u, računajući da mogu da ponude EON premium i opciju za drugi sa jednokratnom taksom i da dobijem, ako ne popust par meseci, makar manje mesečno zaduženje od trenutnih 6200 Din (+/-100 za tel.).
Kaže moj "prodajni predstavnik" sa flajera: Pa EON ima jedan uređaj...to vam je 4999 Din, a koliko plaćate sada?
Ja mu kažem: Napravite ponudu za dva, pošaljite mi na mail...pauza desetak sekundi...pa evo, možemo telefonom, Eon ima jedan...
Kažem: Razmisliću, hvala.

Pored ova dva (brat i ja) imam još 3 legalna TV-a /prijavljena od prvog dana) u porodičnoj kući na ukupno 2 dovodna kabla (za drugi sam se izborio za dž. jer su mi smanjili signal na banderi do mere da nisam mogao ništa da gledam, pa sam morao da im objašnjavam šta su obligacioni odnosi, ali to je već duuuuuuga priča!).

Ljudi moji, koji dunsteri rade prodaju...ovo je strašno!
Iz svih prethodnih postova a i iz iskustva ljudi sa kojima sam pričao koji su uzeli EON box, zadržaću D3 V2 još neko vreme, čini mi se!
Bar dok ne nađem "prodajnog predstavnika" koji razume šta hoću za svoj novac...

Pozzz i hvala!
[ miki-bgd89 @ 07.05.2019. 00:15 ] @
Cisto informativno, meni je istekao 2-godisnji ugovor u avgustu prosle godine (trio gold).
Niko me nije zvao :D
Razmisljao sam o novim paketima, ali tada se tek pojavio eon smart box, pa nisam hteo da eksperimentisem.
Imam vec jedan android uredjaj, D3 radi solidno, vreme prolazi stvari rade, za sada nemam potrebu da se time zabavljam. E da, jedino sto su digli cenu za nekih 200 dinara (sa 3600 na oko 3800 din).

E sad malo o novim cenovnicima.
Gledao sam opcije da izbacim fiksni telefon, dakle duo paketi. EON Full duo nudi isti net kao sto imam trenutno (100/6), i kosta 3600 din (200 dinara manje nego sto sad placam). Dakle ako hocu da se prebacim na novi paket ne dobijam nista osim eon smart box-a (a posto vec imam android box, ne dobijam skoro pa nista). A ostajem bez fiksnog (iako mi ne treba).
EON Full (trio) paket kaze da moram da platim jos 200 dinara preko, i tu dobijam 150 internet i smart box. A EON Light paket kosta 3500 din, ide slabiji internet (75) i ne ide smart box - ovaj paket je cist lopovluk (i verovatno sluzi da ponude nesto, ali da se ljudi ipak odluce za jaci paket jer razlika i nije velika)!

Tako da sad nemam nikakvih beneficija da bih se vezivao dvogodisnjim ugovorom, pa cemo da vidimo za dalje...
[ Zlatni_bg @ 07.05.2019. 00:53 ] @
Ja hteo da se resim ovog troska za fiksni koji placam mesecno 800RSD samo sto je ukljucen u uticnicu, pa bih dobio to gratis a sa trio srednjim paketom i nesto brzi internet. V2 sam zeleo da zadrzim jer mi se ne svidja zamisao povlacenja sadrzaja preko LANa vecinom slucajeva, osim u realtime gledanju sto nikad nije slucaj kod mene kuci. Iskreno 100->150Mbit/s bi mi prijalo.

Tebi verovatno nece traziti prikljucnu taksu ali ce ti naplacivati 290RSD/mes za jos jedan EON box. Mada ne znam, ocigledno je sve moguce. Bezveze mi je sto ne moze zahtev da se prosledi nekome na "visoj poziciji" pa da aminuje ili odbije. Pre godinu-dve sam tako slao neke mejlove sa svojim testiranjima objavljenim ovde vezanim za kvalitet internet protoka gde sam im elaborirao probleme na fazon 10 strana, nikad nisam dobio odgovor na to, mislim tek kad smo pricali 15ak dana posle toga telefonom da je neko pogledao sta im je stiglo.

Kapiram da ljudi u prodaji i u servisima za "nove korisnike" (valjda i nas postojece na njih prebacuju) imaju papir ispred sebe i nauceno napamet sta ima u toj osnovnoj ponudi, sta izlazi iz sablona o tome nemaju pojma kako da rese. Nemam ja problem sa tim, dokle god postoji visa instanca kojoj mogu da se javim u slucaju da oni ne mogu da mi pomognu.

Tebi bi trebalo da ponude paket od 300Mb/s, i jos 100 gluposti uz taj najveci paket, ali kako imas "slabiji net", nije iskljuceno da ce i tebe cimati kao i mene za PRVI EON BOX da placas prikljucnu taksu jer su napravili nebulozu u srazmernosti paketima. 6200RSD vs 5000RSD, placas 1200RSD vise, ili 900 RSD vise ako si ukljucio cenu dodatnog boxa, a dobijas 100Mb/s manje i ne pomazu ti bas da resis situaciju.

Ne znam, da je EON ponuda sveza pa da razumem, ali u ponudi je preko pola godine a i dalje nemaju pojma kako efikasno da prebace korisnike na EON. Meni se vade na pricu "pa mi i dalje imamo zadovoljne korisnike sa starim paketima". Dok telekom uveliko ulazi optikom u stanove po zestokoj periferiji BG oni se mlate ovim paketima preko koaksijalnog kabla k'o muve bez glave... na kraju ce da izgore ljudi. Ja sam jos rekao da bih INSTANT potpisao ugovor za trio 1Gbit/100Mbit ukoliko bi ga imali u ponudi sada i odmah, nije ih preterano interesovalo, a nesto ne verujem da ce BG dobiti gigabitnu mrezu ove godine, jos malo pa prolazi prvo polugodiste, ocene su nedovoljan 1.
[ Zlatni_bg @ 07.05.2019. 01:00 ] @
Citat:
miki-bgd89:
Cisto informativno, meni je istekao 2-godisnji ugovor u avgustu prosle godine (trio gold).
Niko me nije zvao :D
Razmisljao sam o novim paketima, ali tada se tek pojavio eon smart box, pa nisam hteo da eksperimentisem.
Imam vec jedan android uredjaj, D3 radi solidno, vreme prolazi stvari rade, za sada nemam potrebu da se time zabavljam. E da, jedino sto su digli cenu za nekih 200 dinara (sa 3600 na oko 3800 din).

E sad malo o novim cenovnicima.
Gledao sam opcije da izbacim fiksni telefon, dakle duo paketi. EON Full duo nudi isti net kao sto imam trenutno (100/6), i kosta 3600 din (200 dinara manje nego sto sad placam). Dakle ako hocu da se prebacim na novi paket ne dobijam nista osim eon smart box-a (a posto vec imam android box, ne dobijam skoro pa nista). A ostajem bez fiksnog (iako mi ne treba).
EON Full (trio) paket kaze da moram da platim jos 200 dinara preko, i tu dobijam 150 internet i smart box. A EON Light paket kosta 3500 din, ide slabiji internet (75) i ne ide smart box - ovaj paket je cist lopovluk (i verovatno sluzi da ponude nesto, ali da se ljudi ipak odluce za jaci paket jer razlika i nije velika)!

Tako da sad nemam nikakvih beneficija da bih se vezivao dvogodisnjim ugovorom, pa cemo da vidimo za dalje...


Pogledaj im aktuelni cenovnik u PDF fajlu, da zelis da se prebacis sa tog tvog paketa na taj od 3600 koji isto i ja imam, radio bi downgrade po njima, jer je jeftiniji paket. Samim tim bi bio primoran (bar kako su meni svuda rekli) da uzmes EON box i platis tu prikljucnu taksu od 6900RSD. Pa nije bas da ne bi dobio nista, vec bi izgubio 7k RSD da bi se obavezao na 24 meseca da koristis njihove usluge. Apsolutno mi nema logike sta rade i zasto bi iko platio to sto traze. Eon box definitivno nije stvar koju bi neko platio 7k rsd da ima. Imaj u vidu da bi ostao sa 100Mb/s i sav TV protok bi ti od tada isao preko tvog LANa, bez VLANa kako telekom to radi. Znaci za razliku od telekoma, TV bi ti vukao protok od tih 100Mb/s. Po testiranjima koje sam gledao oko 20Mb/s. Znaci 20%, sto opet nije malo. To je po jednom boxu.
[ Sceka @ 07.05.2019. 10:41 ] @
Samo da napomenem par stvari.

Ako neko nije pod UO ne mora da potpisuje novi aneks. Dovoljno je da se izjasni na koji paket prelazi.

Nemojte verovati promoterima / agentima / „prodajni predstavnicima sa flajera”. Pa cak ni ako zovu
one zenske iz kol centra iz SBB-a. Svima njima je cilj samo da imaju broj uvaljenih i potpisanih aneksa
jer je to vezano direktno za kintu koju dobiju. Zenskama iz kol centra nije vezano za kintu, platu, ali
dobijaju poene. Svi oni niti znaju niti ih interesuje da daju tacne podatke, samo je cilj potpis aneksa.
Sto je i napravilo citavu zbrku kad je uveden EON. Jer su ljudima plasirali razne informacije...

Najbolje I najsigurnije je otici do poslovnice pa se tamo i raspitati i preci na neki paket. U poslovnici su
daleko vece sanse za tacnu informaciju ali i za konkretan dogovor, umanjenja, povlastice…


Pozdrav!
[ ivan1973 @ 07.05.2019. 10:56 ] @
Upravo tako!
Jedino se u poslovnici može nešto nekome objasniti.
Hvala, Ščeko!
Imam par pitanja: kako Vam se čini ova moja konfiguracija?
To solidno radi, imam sve kanale otključane i net 200/10.
S obzirom da u EON-u TV "vuče" deo kapaciteta net-a, pitanje je da li bih nešto mnogo više dobio sa 300/15?
Da li će me pritiskati da posle isteka obavezno odaberem neki EON paket?
[ Sceka @ 07.05.2019. 13:10 ] @
Pitanje nekome za konfiguraciju / paket je kao da pitas kako se meni svidjaju tvoje patike. Ako razumes sta hocu da kazem.
Svako ima neku svoju logiku, svoju racunicu I svoje zelje, zahteve. Ja TV kao pojam ne koristim nekih dve decenije unazad.
Nista u vezi toga me ne zanima. Ali ne zivim sam... Meni je bitan Internet, I to skoro iskljucivo DL. Vec odavno koristim najbolji
paket iz ponude jer se meni to cini kao najpovoljnije po svim pitanjima + svako uvodjenjem bilo cega novog je meni besplatno
i garantovano dobijam, od povecanje brzina do novih kanala, opcija, usluga. Sad koristim EON Premium i znam da ce sve novo
sto uvedu automatski biti kod mene bez ikakvog placanja. Svojevremeno su mi, samoinicijativno, menjali i sve od hardvera bez
ikakvog placanja. ... .. . Ako tebi sve radi kako treba i zadovoljan si onda je to to. Ako ti treba nesto vise, ili manje, uradi tako.
Apsolutno niko ne moze da te bilo sta posavetuje u vezi toga jer nije u tvojoj kozi. Sve je to, svi ti saveti su bazirani na licnim
preferencijama onoga ko daje savet / misljenje I nista drugo osim, realno, suplje price.

EON vuce zanemarljiv deo. EON Box za ril tajm emisije ne koristi Internet, samo za gledanje onoga sto je bilo - a I tada sa 100+Mbps
ne moze da se uoci neka poteskoca koja bi bila icemu bitna.

Pririskace te svakako. cim udjes u bazu pozivanih korisnika nece stati dok ti ne dodju glave! Ignorisi, sa smeskom - to je moj savet
koji rado dajem.


Pozdrav!
[ Zlatni_bg @ 07.05.2019. 13:15 ] @
Generalno, 300/15 ako ti treba, dobio bi 100Mbita i imao bi 1000RSD manji racun. To je po meni skroz okej prica.

Sto se tice zauzeca protoka, preko koaksijalnog kabla ti ide signal za live stream, a VOD/7danaunazad/itd ti se vuku preko protoka. Mislim da je svaki box ogranicen na tih 20Mb/s, pa u zavisnosti od kvaliteta kanala (SD/HD/4k) vuce cesce ili redje burstove. Ja zbog toga nisam hteo da uzmem box na 150Mbit/s, ali da imam 300Mbit/s, iskreno, ne bi me zanimalo sto vuce :) Jedino sto su jadni sto se tice uploada, ponovo. 20:1 odnos.
[ aaleksaa @ 07.09.2019. 13:28 ] @
Pozdrav svima. Da li je neko pokušao da dekodira EON box tako da radi kao običan android box? Imam jedan koji sam kupio preko KP, radio je 6-7 meseci super, ali je očigledno ugovor na koji je bio povezan istekao ili korisnik ne plaća pa sada ni nemam kanala. Praktično se korišćenje svelo na KODI.
Bilo bi dobro ako bih mogao da instaliram MTSgo ili Eon aplikaciju koju imam... Ako neko ima nekih ideja/iskustava, bio bih zahvalan
[ fangorn @ 22.09.2019. 14:22 ] @
Nisam probao ali ako možeš da instaliraš Kodi onda možeš i Eon aplikaciju.
Verovatno misliš na onu za mobilni, onda ti treba miš ili mini tastatura da bi mogao da je koristiš.
Skineš na kompjuteru Eon apk, prebaciš na fleš, ubaciš u Eon box i instaliraš.
[ X Files @ 17.10.2019. 11:41 ] @
Da li vam EON bug-uje, u smislu restartuje se?

Koristim EON valja već više od godinu dana, i primetio sam da se ponekad(*) EON restartuje u sledećim situacijama:
- Listanje kanala ili detalja o kanalu: gore/dole/levo/desno. Dakle, držim skrol taster i prvo dođe do zamrzavanja, pa onda ide restart.
- Prelazak na YouTube aplikaciju. Ne puca sama aplikacija pri korišćenju, ali se dogodi da pukne sistem pri izboru aplikacije.


(*) - Ponekad - Teško mi je da definišem koliko je ovo u vremenu ili broju pokušaja, jer nisam neki korisnik TV-a, ali recimo da bi se 100% dogodilo ako bih pola sata drndao ove opcije.
[ tarek @ 18.10.2019. 21:34 ] @
jel neko uspeo da instalira netflix ili hbogo aplikaciju na eon box? na playstore na eon boxu ih prosto nema.
[ icvele @ 24.10.2019. 11:19 ] @
Citat:
X Files: Da li vam EON bug-uje, u smislu restartuje se?

Koristim EON valja već više od godinu dana, i primetio sam da se ponekad(*) EON restartuje u sledećim situacijama:
- Listanje kanala ili detalja o kanalu: gore/dole/levo/desno. Dakle, držim skrol taster i prvo dođe do zamrzavanja, pa onda ide restart.
- Prelazak na YouTube aplikaciju. Ne puca sama aplikacija pri korišćenju, ali se dogodi da pukne sistem pri izboru aplikacije.


(*) - Ponekad - Teško mi je da definišem koliko je ovo u vremenu ili broju pokušaja, jer nisam neki korisnik TV-a, ali recimo da bi se 100% dogodilo ako bih pola sata drndao ove opcije.


Restartuje se kod mene svakodnevno, recimo jednom dnevno u proseku.

Glasovna pretraga češće ne radi nego što radi. Youtube glasovna radi ponekad, ona druga (lupa pa "pritisnite OK za glasovnu pretragu") nikad.

Eon.tv me izloguje sam od sebe na svakih dan-dva, prekine se program i moram opet da se ulogujem. Intenzivna upotreba, slušam radio na poslu preko Eona.

Ostalo je OK =)
[ ironman @ 26.11.2019. 09:24 ] @
Uzeo bih neki uređaj samo radi eon kanala konkretno N1 kojeg izbacuju sa PTT kablovske, a ne bih prelazio na SBB (imam već ugovor za box i ptt).
Nemam iskustvo sa eon boxom i koja je razlika u kvalitetu slike u odnosu kada se gleda preko browsera na kompu( to sam probao i svakako je bolja u odnosu na ptt analognu koju imam na kompu).
Tv nije smart, i bilo bi dobro da se koristi wifi, a ne da razvačim kabal.
Imam optiku 100/20.
Znači nešto jeftino sad za Black Friday na Aliju.
[ Milan Kragujevic @ 26.11.2019. 11:29 ] @
WiFi na EON box-u nema. tj. Ako je u pitanju OTT-only Box (SDMC DV8519), on ima WiFi, i konekcija je dostupna u prvih par minuta korišćenja nakon što se "izvadi iz kutije", ali će STB odmah prisilno instalirati ažuriranje koje će isključiti WiFi.

Samo korišćenje WiFi-ja za tehnologiju kao što je OTT televizija nije preporučljivo zbog packet bursting-a, jitter-a, loše brzine, i slično. Pogotovu što STB ima samo 2.4 GHz WiFi. Potpuno je jasno da je provajder ugasio WiFi kako ljudi ne bi imali problema sa prekidima slike, lošim kvalitetom, i slično, za šta bi krivili operatera, a zapravo je problem u WiFi vezi. Usled toga se povezivanje vrši isključivo kablom.

Što se tiče kvaliteta slike, trebalo bi da je 10-15% kvalitetnija u odnosu na MultiScreen (browser, telefon/tablet) ako se odabere CBR do 7 Mbps.

Povodom paketa samo za N1 i ostale SBB-only kanale, postoje tzv. mini OTT EON paketi, npr. Porodični paket -- https://sr.eon.tv/paketi/eon-porodicni-paket

Plaća se 6495 din za kupovinu EON Box uređaja i dalje 499 din mesečno.

U pitanju je opcija bez ugovora, tj. nije ugovor ni sa minimalnim trajanjem od 24 meseca, niti ugovor na neodređeno bez minimalnog trajanja, gde npr. imate otkazni rok.

Usluga se uplaćuje unapred karticom na sajtu mojeon.rs.

EON Box kupujete, ne iznajmljujete, tj. ostaje Vam nakon što prestanete da koristite uslugu.

Osim "mini OTT EON" paketa, postoji običan OTT EON, tj. EON van mreže, https://sr.eon.tv/paketi/eon-tv-paketi -- pri čemu potpisujete ugovor na 24 meseca, ostvarujete određene pogodnosti, i plaćate priključnu taksu 6900 din + 299 din mesečno za rentu STB-a (to važi samo za Light paket).

Ako Vam treba samo N1 i EON Box, najbolji je mini OTT paket.
[ agasoft @ 26.11.2019. 11:43 ] @
Hm, nisam do sad viđao ovaj porodični,samo sport. Piše 14 kanala, ali ne
vidim nigde šta tu spada?
[ ademare @ 26.11.2019. 12:00 ] @
Ja koliko sam razumeo pitanje @ ironman-a interesuje kupovina Jeftinog Kineskog BOX-a , na koji bi instalirao EON aplikaciju !

Kineski BOX-ovi imaju WIFI i to ne moze SBB da ukine .

Po meni je mnogo pametnije kupiti BOX kod nas ! Preko KP . Cene su gotovo identicne , nema beskrajnog cekanja , carine i ostalih idiotluka koje nasa drzava pravi oko svake sitnice .
[ Milan Kragujevic @ 26.11.2019. 12:20 ] @
@agasoft Spisak kanala je dostupan u okviru slike na stranici, ali sam ih popisao:

N1 HD SRB, Nova S, GRAND, Pikaboo, Vavoom, Brainz TV, IDJ TV, GRAND 2, O2TV, Lov i ribolov, CINEMANIA, Pink, Happy, Prva

@ademare

Naravno, osim što slika secka jer AMLogic box-evi ne mogu da rade dekoding interlaced slike koju šalje EON servis za OTT TV aplikaciju. [više info ima na drugim forumima, od toga "pati" i Mi Box. ]

Dodatno što EON TV aplikacija koja se koristi sa daljinskim upravljačem radi samo na Android TV box-evima, od kojih je "kod nas" dostupan samo Xiaomi Mi Box i Xiaomi Mi Box S.

Postoje oglasi gde se navodi da Box ima "pravi Android TV", najčešće su namerna laž, neinformisana izjava prodavca, ili imaju ilegalno-nabudžet Android TV (tj. ilegalno u ovom slučaju se primenjuje samo na uređaje koji distribuiraju Google Play Services for Android TV bez prethodne dozvole od strane kompanije Google i sertifikacije samog uređaja) na kome EON TV neće raditi.

EON za mobilni telefon na STB-u radi ako se uzme stara verzija, patch-uje APK fajl da se upiše da je nova, tj. aktuelna, i onda instalira. U tom slučaju se mora koristiti miš, touchpad ili emulator miša (airmouse) za navigaciju, jer aplikacija ne reaguje na tastaturu/daljinski.

Spisak sertifikovanih Android TV uređaja (koji su dostupni u slobodnoj prodaji i nisu brendirani od strane operatera) se nalazi ovde:
https://sites.google.com/view/...tv/streaming-gaming?authuser=0

Spisak sertifikovanih Android TV uređaja koje prodaju odnosno iznajmljuju Pay-TV operateri se nalazi ovde:
https://sites.google.com/view/...-middle-east-africa?authuser=0

Sve što se ne nalazi na spisku nema zvaničan Android TV OS, usled čega nije podržan od strane EON OTT TV aplikacije.
[ aaleksaa @ 29.11.2019. 12:51 ] @
Prodajem jedan EON box, na njemu je instaliran Kodi koji radi...SBB mi je radio nekih godinu dana, ali sada više ne, pošto je verovatno osoba koja mi ga je prodala, raskinula ugovor ili šta već...

Ako je neko zainteresovan, cena simbolična 40e

Citat:
aaleksaa:
Pozdrav svima. Da li je neko pokušao da dekodira EON box tako da radi kao običan android box? Imam jedan koji sam kupio preko KP, radio je 6-7 meseci super, ali je očigledno ugovor na koji je bio povezan istekao ili korisnik ne plaća pa sada ni nemam kanala. Praktično se korišćenje svelo na KODI.
Bilo bi dobro ako bih mogao da instaliram MTSgo ili Eon aplikaciju koju imam... Ako neko ima nekih ideja/iskustava, bio bih zahvalan :)

[ Milan Kragujevic @ 29.11.2019. 13:18 ] @
Mislim da će biti problem oko re-aktivacije ako dođe do fabričkog reseta. Prilikom paljenja BOX-a neophodno je da SBB odobri aktivaciju BOX-a, inače stoji na ekranu za aktivaciju, i ekran se ne može preskočiti.

Dakle, ne može da se koristi BOX koji nije aktiviran od strane SBB-a. Dakle, ne pričam o EON aplikaciji, sam Android SetupWizard biva presretnut sa ekranom za aktivaciju EON Box-a.
[ aaleksaa @ 29.11.2019. 13:37 ] @
Svi sadrzaji van SBB paketa mogu da se koriste najnormalnije, bez obzira da li je box aktivan u sbb sistemu ili ne. Ako me ne bude mrzelo snimiću, pa ću okačiti.... Ja trenutno koristi kodi i youtube, ali u principu može sve.
[ Milan Kragujevic @ 29.11.2019. 14:17 ] @
Nisi pročitao poruku detaljno, u prvom redu sam napisao ako dođe do fabričkog reseta.

Ako resetuješ BOX, što ne savetujem ako nemaš aktivan SBB nalog, nećeš moći da prođeš ekran aktivacije sa serijskim brojem.

Znam jer imam BOX i resetovao sam ga. Ako voliš da rizikuješ i veruješ u svoja uverenja, resetuj ga pa probaj da "preskočiš" aktivacioni ekran.
[ Milan Kragujevic @ 16.02.2020. 21:48 ] @
Procurele su mi "originalne" baterije u unutrašnjost EON daljinca, i korodirala je ploča, koliko vidim kroz proreze u plastici. EON sam dobio krajem septembra 2019. Kvalitet bez presedana. Interesuje me da li će me odrati sa zamenom (mada TV i ne gledam, a ni Netflix ne radi na njemu).
[ bachi @ 17.02.2020. 06:24 ] @
Zameniće ti daljinski besplatno.
[ bakara @ 17.02.2020. 14:42 ] @
Bas tako zamenice ti ga bez reci, to je potrosna roba.
[ Milan Kragujevic @ 17.02.2020. 15:30 ] @
Da, rekli su mi danas. Ne znam onda odakle mi dezinformacija da se daljibski placa i to 40€? Cak i za zamenu u toku ugovora...
[ chule @ 05.09.2020. 20:13 ] @
Da li može da se promeni audio - jezik na EON Smart Box-u, da recimo ne slušam domaće komentatore na Eurosport nego britanske?
[ toda81 @ 19.09.2020. 11:21 ] @
Imam eon smart box paket kod sbb-a i mogucnost da nanjega povezem jedan smart tv i da na nemu koristim eon aplikaciju, a samim tim i mogucnost vracanja emisija unazad.
Tu mogucnost sam iskoristio i na jedan android tv sam instalirao eon aplikaciju i aktivirao je i super radi.

Pored toga, na drugom tv-u imam xiaomi mi box, ali na njemu ne mogu da instaliram eon apliakciju jer daju mogucnost da se koristi na samo jednom smart tv-u po nalogu.

S druge stzrane, kao sto znate, eon aplikaciju mogu da koristim na 5 android telefona i na njima se ne aktivira putem onog koda koji se unosi u moj sbb aplikaciju nego se u apliakciju na android telefonima unosi mejl i lozinka.

Pitanbje je sledece. Da li postoji neka eon apliakcija koja se moze instalirati na android box-u, u ovom slucaju na xiaomi mi box-u koja ce mi prilikom pokretanja traziti da unesem mejl i lozinku? Na taj nacin bih mogao da imam eon i na drugom tv-u, a samim tim i mogucnost vracanja emisija unazad.

Probao sam da instaliram neke starije verzije eon apliakcije, ali ne mogu se pokrenuti i traze nadogradnju.

Da li mozda postoj resenje za ovaj problem?

Znam da uvek postoji neka dobra fora ;)

[Ovu poruku je menjao toda81 dana 19.09.2020. u 22:22 GMT+1]
[ Mixa1984 @ 30.01.2021. 16:24 ] @
Za sve one koji su dugo cekali da mogu da nameste EON daljinski da kontrolise i TV, ukoliko ste dobili update daljinskog na verziju 0133.03.07 mozete namestiti na sledeci nacin:

- drzati dugme TV/STB zajedno sa OK dugmetom 3 sekunde, dok se ne upali zelena lampica na daljinskom
- sada je u modu za unos kodova i mozete uneti kod za vas TV sa ove liste
- nakon unosa cifara koda lampica ce se ugasiti posle kratkog vremena.
- sada prebacite daljinski da kontrolise tv pomocu dugmeta TV/STB (da gori zelena lampica i probajte da li rade sve funkciije -power, volume up/down...). Ukoliko ne reaguje ili ne rade sve funkcije probajte drugi kod.



Postoji i drugi nacin za napredne korisnike, pogledati na ovom videu. Link za aplikaciju T4hhWrapperService.apk
[ Zlatni_bg @ 26.10.2021. 23:31 ] @
- Kako insforsirati update daljinskog?
- Da li ikome radi glasovna pretraga posle apdejta aplikacije?
- Netflix app bez budzenja?
[ Milan Kragujevic @ 27.10.2021. 08:39 ] @
> - Netflix app bez budzenja?

Ne može.
[ ademare @ 27.10.2021. 09:24 ] @
NF ne moze ni na Pijacnim Kinezima , bez budzenja , pa naravno ni na EON-u .


Kinezi na kilo mogu da daju SD sliku ako se koristi starija aplikacija , preko " budzenja " , za EON ne znam da li to moze .


U svakom slucaju SD je Beda , nedostojna gledanja kada se vec placa . Za probni period ajde , de .


BOX mora da bude sertifikovan za NF da bi dao bolju rezoluciju .
[ Zlatni_bg @ 27.10.2021. 21:19 ] @
Resio sam juce da predjem na EON jer sam bas bez opcija, ili to ili SN. Cimali su zbog starih D3 paketa, a ni meni za one pare vise nije odgovaralo da ostanem na istom. DOCSIS3.0 modem 300/10 izvlaci, moram da ih najurim za to, navodno jos nije zatvoren nalog. Sa 4 kanala trebalo bi da guram daleko iznad paketnih 30.

Box sam po sebi nije los, ali istina je sto ljudi kazu da baguje. Prvo vece sam uspeo da ga zakljucam i naravno u ponoc SBB podrska da bih aktivirao kod... Neke stvari ne rade ili ne rade kako treba ali generalno, okej je. U odnosu na D3... mozda malo moderniji, i vracanje svih kanala unazad, u odnosu na nekih 30%. Aplikacije koje su dostupne na Play storeu bukvalno q ne vrede, mozda plex i tako nesto, ovo ostalo jok. Super je za chromecast, yt, i ono za sta je napravljen - da pusta EON. Ovo ostalo... il' nema il' nece raditi kako valja :)

Prepoznavanje glasa na srpskom je takodje bilo extra dok nije dosao apdejt, tad se pokvarilo i koliko sam shvatio, nema povratka :D
[ bordzija @ 28.09.2022. 19:58 ] @
Kupio sam eon box na kp u suštini mi treba za iptv jer kineski krš od smart boksa sa lažnom memorijom stalno glavi.

Elem instaliraću p plejer i ubaciću listu to nije probl.

Imamo sbb paket neki tj žena 3500 din. Ima 2 d3 mini i mogućnost za još 5 uređaja. Jedan je komp koji gledamo preko hroma.

Jel mogu ja da aktiviram box preko user naloga na eonu sa ovim aktivacionim kodovima koji izlaze kada se box upali? Ili moram neku smart ap da instaliram dodatno?
[ bordzija @ 28.09.2022. 20:30 ] @
Gledao sam malo yt i kada sam pokušao da uđem u my headlines app eon smart box se samo ugasio. Bez ijedne led diode potpuno mrtav. Isključio sam napajanje i opet ništa. Tek posle nekoliko puta se aktivirao ponovo. Wtf?!??
[ Milan Kragujevic @ 29.09.2022. 06:39 ] @
@bordzija Ne možeš da aktiviraš ukradeni box sa KP-a (nisi ga ti ukrao nego neko drugi pa ga prodaje, nije ga vratio SBB-u), jer je i dalje vezan za postojeći nalog u bazi, i samim tim ne možeš kroz moj sbb portal da ga dodaš, postoji konflikt u podacima i ispiše ti grešku. Na njemu EON neš gledat.
[ bordzija @ 29.09.2022. 08:37 ] @
Kako ukraden mislio sam da je kupujemprodajem a ne krademprodajem 🤔

Kontaktirali smo neku podršku pa da vidim jel može vako ili da ga prepravljam. Ubo sam usb vidi ga ali neće da ga otvori baš čudno? Samo pita da ga koristi kao eksternu mem.

Bajdvej ne ispisuje mi nikakvu grešku niti mogu negde u nalogu da unesem kod pa smo pozvali prijatelja u pomoć. Oni mahom odmah misle da je neki kineski krš smart box.

Daljinski mi se spec sviđa 🤗

Ps: kako da instaliram ap sa fleša kada neće da ga otvori?
[ ademare @ 29.09.2022. 09:56 ] @
To ti se uvek desava kada zelis da Ustedis 100 dinara i kupujes kojekakvu starez i kojesta .

Puni oglasi onih koji " otkljucavaju " EON Boxove !!

Samo traze oko 2.000 din .


Kada saberes Onaj Polovni laznjak , koji si kupio bese od nekog iz Leskovca, Ovaj Kradeni EON , i " otkljucavanje " , sa otkljucavanjem , dobijas obicnog Kineza , ti saberi , pa vidi da si mogao da kupis Jedan Extra Box !! Ili Dva obicna Kineza , bolji nego te kante !

Ali si ovako ustedeo bar 100 , mozda i 200 din , ali samo u tvojoj masti !

Realno si u gubitku , jer si hteo da Ustedis !
[ bordzija @ 29.09.2022. 11:17 ] @
Ne razumeš me čoveče ne zanimaju me turbo kineski boksovi sa gomilom lažne memorije. Treba mi običan pouzdan box za iptv i eventualno da gura eon ap pošto smo na sbb.

Ovaj eon box je otključan rade sve aplikacije, yt
Radi baš brzo u odnosu na kineza. I potpuno je nov bez tragova korišćenja.

I ovo odavno merkam jer mi se prvenstveno daljinski mnogo sviđa 😂
[ bordzija @ 29.09.2022. 18:16 ] @
Zaštone može da se otvori usb? Utaknem i ne mogu da uđemu njega. Vidi ga ali ne mogu ništa da uradim.
[ fangorn @ 29.09.2022. 18:30 ] @
Vidi u podešavanjima boxa da li je uključen USB debugging u Developers options. Ako jeste odštikliraj ga pa će usb da proradi.
[ bordzija @ 29.09.2022. 20:51 ] @
Proverio sam nije uključen ali neće da uđe u usb 🤔

Inače to je onaj noviji 6020


[ Milan Kragujevic @ 29.09.2022. 21:08 ] @
kaon je najstariji model. najnoviji je changhong.
[ ademare @ 29.09.2022. 22:39 ] @
Na EON Boxovima je zakljucan WIFI !

Lepo je covek napisao da YT radi samo preko kabla !

WIFI se otkljucava ali nije DZ, vec imas oglase pa vidi posto je !


I onda tvrdis da je BOX otkljucan , a Prodavac pise da je Zakljucan ??
[ bordzija @ 29.09.2022. 23:35 ] @
Ma treba mi usb ovaj nema wifi prethodni model može da se otključa tj aktivira wifi. Šta se petljaš u ono što ne razumeš jbt. Možda mi usb nije dobro formatiran pa neće da ga otvara. Ugl ne radi mi usb a nemam komp u ovom stanu pa mogu samo vas ovde da pitam šta i kako.

Treba mi usb da bi instalirao apkpure i ubacio listu. Za sbb i eon me zabole posle ću mobilnu app da instaliram sa apkpure i da pokrenem smart tv eon verziju.
[ bordzija @ 30.09.2022. 01:55 ] @
Instalirao sam neki file brauzer iz sakatog app storea pa sam uspeo da otvorim usb iz te app i instaliram apkpure ali kada ga otvorim izvali mi parče kao prikaz na mobilnom... I nema mrdanja, miš ne reaguje. Zastrašujuće glup sistem za zamajavanje korisnika koji požele nešto više.

Ovo nije ap store što ide uz eon box ovo je katastrofa što se reklamira.
[ bordzija @ 30.09.2022. 13:57 ] @
Ovaj boks je osmišljen da ima imitaciju google ap storea i uopšte je više sličan nekom glupom i zastarelom smart televizoru.

Probaću da instaliram na ovu ludu foru program za iptv koju koristim i ako bude radila ok ako ne flešnuću ga celog i završim ovu eon glupost koja je na njemu.

Instalacija ap se vrši takošto je skinete sa apkpure na usb pa ubacite u smart eon box pa kroz neki file manager uđete u usb i pokrenete instalaciju. Bilo kakav apdejt je gotovo nemoguć.

Aplikacija koju ste instaliralise ne pojavljuje u start meniju niti je moguće dodati, pozivate je dakošto kroz settings ulazite u app pa u sistemske ap pa u nju i odatle je pokrećete.

Ako uspem da je instaliram i podesim da se automatski pali i ulazi u nju biće dobro. I još nešto kako može da se disejbluje ova smrdljiva eon app koja se odmah podiže? To može da mipravi probl.

Komplikovano mi je jer nemam komp ovde a eon smart box ne dozvoljava nikakvo skidanje sa interneta tj brauzeri koje ima su golo gofno imitacije.

Treba znati da otključan box i nije baš otključan nego su sbb debili baš smišljali kako da ga učine neupotrebljivim iako ga prodaju kao smart box sa gugl ap storeom. Po meni je ovo obmana kupaca.
[ Milan Kragujevic @ 30.09.2022. 14:08 ] @
Ne prodaju ga nego ga daju na koriscenje za gledanje EON televizije.
[ bordzija @ 30.09.2022. 14:14 ] @
Prodaju ga konkretno jer ljudi kupuju i posle plaćaju pripejd eon. Dakle obmana potrošača.

[ Milan Kragujevic @ 30.09.2022. 14:21 ] @
Prodaju ga za gledanje EON-a.
[ bordzija @ 30.09.2022. 14:24 ] @
Pa jel ga prodaju ili daju? 🤔
[ Milan Kragujevic @ 30.09.2022. 14:54 ] @
Oba.
[ bordzija @ 30.09.2022. 16:32 ] @
Ugl zvao sam podršku i rekli su mi sledeće:

Imam tri tjunera već registrovana u nalogu 2d3 mini i jedan onaj cisko pa ne može?!?? To je kao max.

Pod dva smart tv tj aplikacija se aktivira tako što ih zoveš i javljaš br za aktivaciju.

Dakle koliko kapiram oni ručno proveravaju i aktiviraju uređaje jer ne mogu drugačije da kontrolišu. Smart je smart ako me razumete ieon smart box je običan smart.
[ Zlatni_bg @ 30.09.2022. 17:07 ] @
Taj broj koliko znam imas na SBB nalogu.
[ bordzija @ 30.09.2022. 17:10 ] @
Jel se to radi kroz onu stavku izmeni pin?

[ Zlatni_bg @ 30.09.2022. 17:39 ] @
Skroz dole, ispod liste web uredjaja imas pravo na jedan uredjaj za EON aplikaciju.
[ bordzija @ 30.09.2022. 21:08 ] @
Nemam gde da ubacim kod od eon smart boxa. A čuo sam se i sa jednom prijateljicom koja je radila u sbb kaže da podrška laže. Šta god to značilo.

[ Milan Kragujevic @ 30.09.2022. 21:12 ] @
ako nemas eon paket ne mozes da koristis eon web app. odnosno trebalo bi da mozes ali nekim korisnicima nije uradjen update entitlements u crm-u. svakako ne mozes da aktiviras eon box vezan za drugi household tj nalog, bez obzira da li je aktivna pretplata sa tim starim nalogom ili ne, kad probas dobices internu gresku jer dolazi do konflikta pri upisu u bazi.
[ bordzija @ 30.09.2022. 21:34 ] @
Imam neki hibridni duo gold paket kao stari korisnik naravno to ne postoji u ponudi. Mesečno je 3600 din

Možda bih mogao da provučem eon ap pa da se ulogujem nekako? Kako se aktivira smart tv vidim da se dobijaju kodovi a ova iz korisničke službe kaže da ih zovem za aktivaciju? Wtf?!??

Na eon boxu vidim da postoje dve različite verzije za aktivaciju br uređaja (kontakt podrška) i drugi br za samostalnu aktivaciju?



Ovakvu sličnu poruku dobijamo i na lg smart 4k televizoru.
[ Milan Kragujevic @ 30.09.2022. 21:45 ] @
ako zelis da probas, pozovi call centar na 0114019900, odaberi opciju 2 pa 1, izdiktiraj im taj broj gore (serijski broj), i probaj da ti aktiviraju. nece uspeti al eto probaj...
[ bordzija @ 30.09.2022. 22:05 ] @
Okk probaću jel moram da budem ovde na sbb ili može i u tom drugom stanu gde je isto sbb da se aktivira?
[ bordzija @ 01.10.2022. 10:39 ] @
Instalirao sam neku app iz buđave eon ap store ponude i ubacio listu, radi odlično sem što povremeno traži pare pa ću ovako da guram dok ne vidim šta kako. Iptv radi savršeno bez seckanja, radi mi i hevc 265 što kinez nije mogao da izgura nikako iako ima 4 gb lažne memorije.

Sve u svemu i ako ne uspem da ga registrujem na eon dobro sam se udo za 30 evra
[ Zlatni_bg @ 01.10.2022. 18:46 ] @
Posle dobijamo teme "ne radi mi net" i slicno... :)
[ bordzija @ 01.10.2022. 23:24 ] @
Što ne radi mi net to je neka mizerija od protoka kada je eon u pitanju, moja lista je ugl fhd i siše više preko wifija. Danas je malo žmirkao ali sad radi odlično.
[ bordzija @ 02.10.2022. 22:28 ] @
Radi dobro ali povremeno hoće da trepne a ponekad radi bez greške satima. Ugl odličan za ovo što mi treba i da ne uspem da aktiviram ubogi eon.

Jel može da se disejbluje ova difoltna eon aplikacija da se ne pali prva čim se restartuje uređaj?
[ bordzija @ 11.11.2022. 22:58 ] @
U početku je box stalno treptao sliku sada radi odlično. Znao je i sam od sebe da se ugasi pa mora čupanje iz struje. Vrlo zanimljivo moram da priznam. Znao je i ruter da se zaglavi i sma mreža od boxa. Sad radi odlično. Kako je ovo moguće?
[ bordzija @ 12.11.2022. 18:09 ] @
Povremeno idaljinski zablokira pa posle vađenja baterije proradi. Vrlo zanimljivo sveukupno :)
[ bordzija @ 25.11.2022. 14:18 ] @
Uglavnom nisu hteli da aktiviraju smart boks pa su aktivirali eon ap na lg smart televizoru. Kada radi lepo radi ali pošto je sbb internet katastrofa poslednjih godina - nikako ne preporučujem. Sad je bila utakmica vels iran fudbal, uopšte nije radio internet. Ako je neki sportski događaj zaboravite na eon.

Ovo su česte pojave. Upravo igraju QAT:SEN. Eon je bukvalno bačen novac u vetar.



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 25.11.2022. u 15:32 GMT+1]
[ ademare @ 25.11.2022. 15:58 ] @
Sansa da ti SBB aktivira Box je bila ravna 0 % .

Jer nemas taj paket . Da ga imas ne bi ni kupovao Box , jer bi imao njihov na koriscenje .

Ovako sada si mogao i na svakom normalnom Kinezu , ne racunam onaj tvoj laznjak !

Ima sajt na netu gde su podaci za svaki ARM Soc . Znaci CPU + GPU . Ima svaki ubogi Kinez ! I oni Laznjaci ima cak i na Ebayu ih prodaju Kinezi ISTA Cena ne vezano da li ima 2/16 , 4/32 ili 8/64 itd. !!!

Taj ubogi CPU moze da adresira samo 2 GB RAM , a sve ostalo je samo prevara !


Navodno ko ima Supernovu , moze sam da doda Box , a ne da Placa telekomu ? Bar sam tako cuo , nemam Supernovu . Oni daju samo 2 Box-a u cenu , a treci mora da se doplacuje valjda 350 din. mesecno !


Kod MTS je isto tako ali nisam cuo da je neko sam dodavao , Box ! Mada su tamo " glupi boxevi " samo pustaju MTS Tv , nista drugo , nisu Android .
[ bordzija @ 25.11.2022. 16:19 ] @
Sve u svemu EON usluga je prdež od ovce. Ne vredi žute banke.
[ mrkabrka @ 25.11.2022. 20:43 ] @
Sinoc za vreme utakmice Srbija - Brazil skidao 8Gb citavih sat i po preko torenta ..toliko o SBB -u .
[ bordzija @ 25.11.2022. 22:51 ] @
Sad mi je jasno što ljudi prodaju ove eon smart boksove na kp. Ljudi kupe, plate eon uslugu i shvate da ništa ne mogu da gledaju na ovaj način. Meni je taj box u principu trebao za iptv listu koja isto radi mizerno jer je sbb internet treš živi kada su neke sportske aktivnosti.
[ bordzija @ 25.11.2022. 22:51 ] @
Sad mi je jasno što ljudi prodaju ove eon smart boksove na kp. Ljudi kupe, plate eon uslugu i shvate da ništa ne mogu da gledaju na ovaj način. Meni je taj box u principu trebao za iptv listu koja isto radi mizerno jer je sbb internet treš živi kada su neke sportske aktivnosti.
[ Zlatni_bg @ 26.11.2022. 13:05 ] @
Meni i dalje od prvog dana radi skroz ok. Uopste ne pravi problem ni preko coaxa kad vuce ni kad vuce preko interneta, jedino sto je sam uredjaj vrlo "bahat" pa kad vuce stream, iako vuce tipa 8MB/s na 4K, nabije ping na 50-100 na celoj mrezi na 8.8.8.8. Ide mi preko rutera i zadao sam mu dodatna pravila za bw, i dalje dzaba. Konekcija je 100Mb/s ka njemu, imam 400Mb/s, i i dalje mi koci celu mrezu ako se vraca unazad nesto. S druge strane bilo kakav download od ~40MB/s mi ne pravi problem preko drugih uredjaja.
[ bordzija @ 26.11.2022. 18:44 ] @
I danas za vreme utakmice ista pojava - eon i sbb internet radi katastrofa loše. Čim se završi tekma sve proradi.
[ fangorn @ 27.11.2022. 14:08 ] @
Ne znam šta da vam kažem, meni eon i generalno SBB radi prilično dobro.
Korisnik sam od 2001. godine i od tada sam samo nekoliko puta zvao tehničku podršku zbog nekih problema i uvek je sve bilo rešeno u roku od 24 sata, neki put i za manje.
Nisam neki "heavy user" ali uglavnom ima bar po dvoje ili troje ukućana koji su u isto vreme prikačeni na net a i televizor radi gotovo ceo dan. Uglavnom se gleda eon a na drugom tv-u HBO Max ili Kodi i sve radi kako treba.
Mozda kvalitet zavisi i od toga gde se korisnik nalazi, ja sam na Novom Beogradu i možda je kod mene bolja situacija nego u drugim delovima grada.
Uglavnom, ja sam generalno zadovoljan uslugom za moje potrebe.
[ bordzija @ 27.11.2022. 14:19 ] @
Mi smo jedni od prvih koji su kablifikovani i ništa nije menjano od tada. Verujem da su problem dotrajali kablovi i veze /konekcije jer protok užasno varira prilikom padavina. Tada nastaju problemi i sa običnim d3 mini uređajem- neki programi jednostavno iščeznu ili ostane samo ton. Dolazili milion puta, izmenjaju konektore, premere signal i obećaju neko pojačalo signala na zgradi. Normalno nikada ništa od toga. Sprat pored je komšija uveo telekom optiku i naravno uzmem pass od njega. Internet juri kao lud. Ako se sbb ne bude uozbiljio nestaće u prašini.

Ma koliko bio protiv ove vlasti na kraju ću da uzmem telekom optiku jer je odavno 21 vek.
[ blueM @ 29.02.2024. 13:40 ] @
Ako neko može da pomogne ....

Istekao nam ugovoer sbb - ne vratimo opremu i naravno platimo je ... jer zbog što smo idioti :/
Elem, sad imamoo 2 sbb eon boxa (koja redovno plaćamo u novoj pretplati) i ovaj treći koji je otkupljen od ranije pretplate
Mene interesuje kako da ovaj treći "proradi" na trećem televizoru

Ne, neće da se zakaći obično. Podrška mi kaže da ne može, a mene interesuje kako može da mi ne radi 3. eon box koji je regularno kupljen od njih?
[ ademare @ 29.02.2024. 14:22 ] @
Da bi box mogao da radi u Sistemu SBB-a , mora da bude registrovan u njihovom kompjuteru !

Upisu neki serijski broj sa nalepnice ispod ili sta vec ! Nemam vise nista sa SBB pa ne mogu da vidim sta tacno upisuju , nemam ni jedan njihov uredjaj !


Znaci ako nije u njihovom sistemu onda nece da radi kao SBB BOx !

Moze da se koristi kao obican Kineski box, ali ne kao SBB !


Znaci ako ti je SBB rekao da ne moze , tj. da nece da ga ubace u svoj kompjuter , to je to . Nista drugo ne postoji osim toga.
[ Milan Kragujevic @ 29.02.2024. 15:08 ] @
@blueM

Ranije je moglo, sada su uveli restrikciju da kada je STB registrovan na neki ugovor (tj household u UC terminologiji), ne dozvoljava binding na novi ugovor.

Ono što možeš da probaš je da pozoveš CC, da tražiš da ti obrišu stari EON Box iz sistema skroz, dakle pod starim ugovorom, pa onda kada ga obrišu, da ga ti aktiviraš kroz Moj SBB portal kao Smart TV app.

Tako ćeš najlakše da preveslaš CC agente ako zoveš posle ponoći pa ti se javi hitna podrška, i onda budeš uporan. Mada šanse da to ti urade su male jer su pooštrene procedure i edukovani su da to ne smeju da rade.

Problem je što ti neće raditi ugrađeni TV tjuner u njemu, čak i da uspeš da ga aktiviraš, jer se Conax chip aktivira odvojeno. To može neki monter kroz Fiona app da ti aktivira na primer, ali naravno da ne sme.

U osnovi, ti EON Box nisi kupio nego si ga ukrao pa obeštetio SBB, tako se to posmatra, zato nisu dužni ni garanciju na njega da ti daju, a inače za tehničku robu važi 24 meseci obaveznog prava na saobraznost. Niti su ti fiskalni račun izdali, a koji su po zakonu u obavezi da izdaju za prodaju tehničke robe. Jer to u biti nije tehnička roba nego CPE tj terminalna oprema za koju si obeštetio operatora.

Problematika je još pikantnija kada kupiš EON box van mreže uz EON Prepaid paket, dobiješ fiskalni račun i saobraznost, i onda ne platiš aktivaciju paketa, i resetuješ Box. Onda imaš EON Box, koji su platio, za koji imaš pravo na saobraznost, za koji imaš fiskalni račun, a koji NE RADI, jer je zaključan.

Ni tu tržišna inspekcija neće da reaguje, pa si onda hebo hežića, i imaš beskoristan STB koji ničemu ne služi.

U takvim situacijama ja savetujem potrošače da prodavcu pošalju STB na servis sa komentarom da STB ne radi, i onda ga SBB reaktivira u smislu otključa ga ali bez EON pretplate, da može da se koristi za Android aplikacije.

Ne treba koristiti EON Boxeve kao Android STB, jer to nisu vaši STB-ovi nego SBB-ovi, pa čak i da ste ih platili, i imaju daljinski menadžment sa Octopus platformom gde SBB/United Cloud može da vidi sve o STB-u, i da ga daljinski kontroliše.
[ fangorn @ 29.02.2024. 15:18 ] @
Postoji par stvari koje možeš da probaš.
Što se tiče SBB podrške na nju zaboravi, neće ti pomoći.

Prvo napiši kako se ponaša taj box kad ga uključiš, da li odmah pokaže kod za aktivaciju,
da li možeš da uđeš u meni uređaja ili ne, tj da li ti dozvoljava da preskočiš taj ekran za aktivaciju?
Drugo, proveri na MojSbb portalu da li ti je ostao prazan slot za Eon TV ili je popunjen (1/1 ili 0/1)? Kažeš da sada imaš 2 Eon boxa pa ne znam kakva je situacija sa slotovima.

Ako ti je popunjen TV slot to znači da nemaš mogućnost da aktiviraš dodatni uređaj. Možda bi box mogao da se aktivira kodom ali ti nemaš mogućnost.
U tom slučaju imaš oglase na KP gde nude aktivaciju uređaja. To sam ja sebi uzeo na jednom TV-u, aktivirao u novembru premijum paket za 4500din/godina i sve radi super.

Ako uređaj neće da se aktivira kodom onda je zaključan od strane SBB-a. U tom slučaju možeš da kontaktiraš takođe nekog sa KP oglasa koji otključavaju Eon boxeve, mislim da je cena oko 2000din.
Onda možeš recimo da instaliraš modovanu Eon mobilnu aplikaciju i da je aktiviraš na svom nalogu ako imaš slododan slot. Svaki korisnik ima 5 slotova za mobilne aplikacije.
U tom slucaju bi morao da koristis mis za navigaciju, sto je malo bzvz ali bi mogao da gledas tv.

Za to je potrebno malo gimnastike, ako te zanima i ako si vičan tome, poslaću ti link sa foruma gde se piše o toj temi pa možeš da se informišeš i pokušaš nešto od ponuđenih rešenja.