[ stameni @ 17.11.2018. 12:29 ] @
U doba dial-upa koristio sam EUnetov POP3 i SMTP. Posle Veratovog ADSL-a prešao sam na (kablovski) Ikom, a potom i na SBB, pri čemu koristim i SBB-ovu televiziju i telefon.

Da ne bih menjao email adresu, hostovanu kod EUneta, koristio sam EUnetov POP3, a SBB-ov SMTP, i ta je kombinacija funkcionisala do početka maja ove godine, kada su admini SBB-a odlućili da za pristup SMTP-u SBB-a moram da imam i hostovanu email adresu kod njih. Međutim, ja bih to da izbegnem.

U međuvremenu pojavio se provajder Orion, koji takođe nudi Internet, TV i telefon, pod sličnom cenom kao i SBB, ali sa optičkim kablovima, pa me zanimaju iskustva onih koji su neki od Orionovih paketa isprobali.
[ Predrag Supurovic @ 17.11.2018. 20:05 ] @
Čim piše ORION, to znači da treba da zaobiđeš u širokom luku.

Ako ti je Eunet imejl bio dobar onda prosto napravi nalog na google.com i koristi njihov imejl i neces imati problema sa menjanjem provajdera.
[ bachi @ 18.11.2018. 08:30 ] @
Na osnovu kog iskustva Peđa pišeš ovo? Probao si Orionov optički Internet u Užicu? Nisi, naravno.

Na osnovu iskustva par kolega i poznanika, internet im je sasvim ok, optički paketi imaju akciju gde izađu upola jeftiniji od deračkog SBBa, ali im je tehnička podrška i dalje očajna.

Ovo je ta akcija: https://oriontelekom.rs/akcija-orion-trojka/ a ujedno i najbolja ponuda za one koji imaju tehničke mogućnosti naravno i ko nema mogućnost za Exe-net.
[ Predrag Supurovic @ 19.11.2018. 07:29 ] @
Rekao sam: Čim piše ORION, to znači da treba da zaobiđeš u širokom luku. Optiku nisam pomenuo. Prosto tu firmu treba zaobići. To je namoral na svakom koraku.
[ stameni @ 19.11.2018. 16:31 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:
Čim piše ORION, to znači da treba da zaobiđeš u širokom luku.


Pošteno, počela je da me svrbi optika, a MTS još uvek "ne dobacuje" do mene...

Ipak:

Citat:
Ako ti je Eunet imejl bio dobar onda prosto napravi nalog na google.com i koristi njihov imejl i neces imati problema sa menjanjem provajdera.


Ovo je odlična ideja; uopšte se nisam toga dosetio.

Međutim, imam problem sa konfigurisanjem Gmailovog SMTP-a. Evo mojih podešavanja, pa ako neko ima ideju šta ne valja, zamolio bih ga da javne...

Code:

Server Name: smtp.gmail.com
Port: 465
Username: [email protected]
Authentication method: Normal password
Connection Security: SSL/TLS

[ stameni @ 20.11.2018. 11:17 ] @
Pitanje o Gmailovom SMTP serveru postaviću u odgovarajućem potforumu, a iskustva sa Orionovim paketima ne vidim zašto ne bi bila dobrodošla :)
[ Marko Cukalac @ 05.12.2018. 14:06 ] @
@Predrag Supurovic

Covek pita za opticki internet i jedino je @bachi mu dao informacije.

Posebno se jezim od komentara kako treba zaobilaziti Orion u sirokom luku, a nije ni probao uslugu iste kompanije. Slazem se da je podrska za rez korisnike losija, ali jel u SBB-u/Telekomu bolja? Sve botine do botina.

Elem @stameni da se vratimo na optiku, GPON je u pitanju, ono sto platis to i imas.. uzmi, testiraj, neces se pokajati :-)



[ Predrag Supurovic @ 05.12.2018. 22:21 ] @
Marko ja sam probao i nemašp pojma kakvo je olakšanje bilo kada sam uspeo da se trsim tog linka.
Zato i kaem, Orion zaobilazite u širokom luku kao firmu, Nek vam nude ne znam kako dobar interneti ne znam kao dobru cenu, bežite od toga ko đavo od krsta.
[ stameni @ 09.12.2018. 16:17 ] @
Citat:
Marko Cukalac
Posebno se jezim od komentara kako treba zaobilaziti Orion u sirokom luku, a nije ni probao uslugu iste kompanije. Slazem se da je podrska za rez korisnike losija, ali jel u SBB-u/Telekomu bolja? Sve botine do botina.


Upravo mi ovakvi odgovori znače -- iskustva u praksi, bilo da su pozitivna, bilo da su negativna. Hvala :)

Citat:
Elem @stameni da se vratimo na optiku, GPON je u pitanju, ono sto platis to i imas.. uzmi, testiraj, neces se pokajati :-)


Uzeću ovu poruku u ozbiljno razmatranje :)