[ Aleksandar1992 @ 25.11.2018. 19:06 ] @
zdravo svima

vidite ovako. koristio sam do skora 4g ruter marke zte mf283,na koji sam imao nakacenu staru loga 3 tv antenu. i to direktno povezana na ruter,on je imao sma zenski ulaz. nisam cak ni valjan konektor imao,nego neki ugradivi sma,sljakao je dobro. samo da ima solidan spoj i odmah ga detektuje ruter tako sto prikaze jaci signal. ta antena je radila vrlo dobar posao po pitanju 4g signala na 800mhz. nije bilo neko jako poboljsanje po pitanju samog signala,mozda tek 3-4dbm,ali po pitanju brzine je jako lepo radila kad se usmeri,postizao sam i do 50mbit/s na slabom 4g signalu,oko 103dbm. sta se desilo sad? ruter je crkao u nepovrat.
sticajem okolnosti sam brze bolje nabavio usb 4g modem zte mf833. uredjaj novije generacije,sve radi skoro isto kao prethodni ruter,sem sto se povezuje na usb i nema nikakve ulaze za antene. i sem sto je brzina...duplo manja. oko 25mbit/s. a signal je slabiji za tek 3-4dbm. znaci problem je,uredjaj nema nikakve ulaze za antene. samo te njegove unutrasnje. ima li neki nacin? ima li neki kupler da napravim,bilo sta? kako da mu dam "snagu" te antene koja mi jos stoji usmerena na terasi,nazalost ne mogu da je iskoristim nikako...uredjaj se kaci na usb,kao sto rekoh. imate li ideju?

hvala
[ Aleksandar1992 @ 12.12.2018. 12:56 ] @
kad priblizim zice od antene u gornju stranu modema gde su njegove unutrasnje,brzina pocinje da raste dok merim i signal se poboljsa