[ dendic @ 13.04.2004. 07:24 ] @
Ukljucim laptop, stavim bezicnu karticu, prosnifam malo okolo i nadjem neki AP nema WEP-a, a u infrastrukture je modu. Ukljucim asocijaciju i asociram se na taj AP. Interesuje me sta sa dobio sa tim, vidim nema u mrezi vise nikakakav ucesnik osim mog kompjutera a na internet ne mogu preko te asocijacije. Dali imam pogresno upisanu IP adresu na mom bridgeu pa zato ne vidim nikoga u mrezi. Pretpostavljam da je AP u ad hoc modu da bih preko njega mogo na internet. Zna li ko sta o ovome?
[ VinDiesel @ 16.04.2004. 23:52 ] @
Uf, ovo je vrlo delikatna stvar.
1. Ako upes da se zakacis na AP, to znaci da on nema MAC filtering niti WEP/shared key acces ukljucen.

2. E, sad tu tek pocinju muke posto treba da pogodis koja je IP adresa (tj range) rezervisana za mrezu.

3. Ako uspe sve ovo pod 1. i 2. onda postoji jos jedan problem, ako je ukljucen neki tunneling (VPN npr) onda zaboravi na snifovanje.

[ Mihailo @ 17.04.2004. 00:21 ] @
Koliko sam je emprijski ustanovio, kod nas se uglavnom pristup bazira na MAC adresama.
Obično nema potrebe da pogađaš IP, ako nađeš si adekvatnu MAC dobićeš od DHCP-a privatnu adresu (mislim da samo Verat daje javne) i to je to, naravno ako izbegneš koliziju, mada opet zavisi od opreme koju koriste.

AP verovatno nije u adhoc modu, mada se to da lako proveriti. Nađi si Netstumbler.

Što se tiče WEP-a, do sada sam video samo jednu mrežu (privatnu) koja koristi. Mada i to nije neka zaštita.
[ Nemanja Jakovljevic @ 20.04.2004. 19:19 ] @
WEP koristi i carina.

A kako da menjash MAC adresu?