[ zrachko @ 26.12.2018. 01:36 ] @
U pitanju su TV TCL L24E4133F i SBB-ov D3Mini dekoder.
Jedna od osoba koja ima pristup gledanju TV-a je neuviđajna i pojačava "do daske". Dakle, i na TV-u i na dekoderu pojača do kraja(osoba je nagluva).
Pošto ne postoji mogućnost dogovora sa tom osobom(nikakve slušalice ne dolaze u obzir), prinuđen sam da na ovaj način tražim rešenje. Da li postoji neka mogućnost da se utiša na, recimo, 50% TV ili dekoder i da ne može(lako) da se pojača?
Nešto kao roditeljska kontrola, varijana čuvanja sluha, noćni mod, štagod. Razmišljao sam da na jednom uređaju prebacim na mono, a na drugom da podešavam odnos glasnoće levog i desnog kanala, ali nema tih podešavanja...
[ looker-on @ 26.12.2018. 04:51 ] @
Softverski teško da postoji takva mogućnost na pomenutim uređajima pa ti preostaje jedino da odeš do dobrog majstora pa da unutar samog tv-a putem trimera smanji nivo glasnoće.
[ alexa_pg @ 30.12.2018. 22:30 ] @
Postoji softversko resenje. To je takozvani Hotelski nacin rada (Hotel mode)
Za ovaj model ne znam tacno kako se ulazi u servisni menu gje se ovaj nacin rada ukljucuje.
Mozda nadjes na internetu i rijesis problem
[ yugaja @ 31.12.2018. 08:11 ] @
Jedino mi pada na pamet...proveri da li TV ima tzv "HOTEL mode"; u njemu bi trebalo da mozes da limitiras max volume :)

[ SASA M. @ 31.12.2018. 09:47 ] @
kako su povezana ta dva uredjaja..
mozda mozes ako je anlaogno da stavish razdenlik napona sa tzv. stereo potenciometrom. ovo u varijanti da ne nadjes softversku opciju kao resenje.
[ zrachko @ 31.12.2018. 18:25 ] @
@alexa_pg
Proveriću još za "Hotel mode". Guglao sam, ali nisam našao za moj model.

@SASA M.
Preko HDMI kabla, tako da ništa od analognog čačkanja. :)
[ mrkabrka @ 31.12.2018. 23:27 ] @
Najj ednostavnije podesiš volume i izvadiš taster... HI...
[ gilopile @ 31.12.2018. 23:39 ] @
Mislim da je jako tesko izvodljivo, a da se to ne vidi. Ili da otvara TV i jednostavno stavi otpor na zvucnike ili jos laksa varijanta da nabije sundjer na membrane zvucnika.

Hehehe, zamislite da kupi coveku slusni aparat i onda mu ga odvrne do panja pa pusti TV na max da cuje kako to zvuci :D